موسسه حقوقی پایش در این مقاله تلاش و کوشش نموده است تا درباره ی ثبت شرکت در تهران مطالبی را ارائه نماییم مقاله را بخوانید و در صورت روبرو شدن با هر سوال و موردی می توانید با مشاوران و کارشناسان ما در ارتباط باشید.

عموما شرکت به مجموعه ی افرادی گفته می شود که به قصد انجام فعالیت تجاری و راه اندازی یک کسب و کار و به دست آمدن سودو منفعت با یکدیگر هم گام می شوند،گفته می شود.

ثبت شرکت در تهران

ثبت شرکت در تهران یکی از راههای قانونی نمودن کسب و کار می باشد. برای همین منظور شما باید مراحلی را طی نمایید تا بتوانید شرکت خود را به اداره ثبت شرکتها استان تهران معرفی نمایید. به همین منظور باید از مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در تهران در ابتدا اطلاع داشته باشید و بعد از آن مراحل ثبت شرکت در تهران را بدانید.

موسسه حقوقی پایش دارای کادری باتجربه و سابقه ای درخشان در امور و خدمات ثبت شرکت همواره آماده ارائه خدمات و مشاوره به شما می باشند هم اکنون می توانید تماس بگیرید.

زمانی می توانید فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز کنید که شرکت خود را ثبت کرده و هویت حقوقی پیدا کنید و از مزایا و حمایت های دولتی بهره مند گردید.

مدارک لازم برای ثبت شرکت در تهران

 1. دو نسخه اظهارنامه.
 2. دو نسخه اساسنامه.
 3. دو نسخه صورت جلسه‌ی مجمع عمومی مؤسسین.
 4. دو نسخه صورت جلسه‌ی هیأت مدیره (‌تعداد مدیران، حداقل پنج نفر می باشد.)
 5. آگهی دعوت مجمع مؤسسین در روزنامه‌ی تعیین شده.
 6. فتوکپی شناسنامه‌ی مدیران (‌در مورد اشخاص حقوقی، ارائه‌ی برگ نمایندگی، الزامی است.)
 7. گواهی بانک مبنی بر واریز 35% سرمایه‌ی شرکت.
 8. ارائه‌ی مجوز یا موافقت اصولی یا مجوز از مراجع معتبر.

زمان و هزینه ثبت شرکت تهران

با توجه به این موضوع که شهر تهران دارای بازارهای کلان تجاری می باشد، تقاضای ثبت شرکت نیز به همان نسبت از وفور بیشتری برخوردار است. بهتر است افراد متقاضی ثبت شرکت نسبت به زمانی که جهت ثبت به طول می انجامد آگاهی داشته باشند. چراکه برخی از این افراد بنا به دلایل خاصی مبادرت به ثبت شرکت می نمایند که زمان می تواند در پیشبرد امور و یا از دست رفتن موقعیت خاص نقش بارزی ایفا نماید و دارای اهمیت ویژه ای می باشد.

ممکن است فردی جهت دریافت تسهیلات و یا وام مبادرت به ثبت شرکت نمایند و تا زمان تعیین شده ای این فرصت را در اختیار دارند و یا قصد شرکت در مناقصه و یا عقد قراردادی را دارند که برای آن تاریخ مشخص شده است ویا دیگر موارد مانند دریافت نمایندگی که انجام آنها مستلزم ثبت شرکت می باشد و در صورتی که در زمانی که در اختیار دارند شرکت آنها به ثبت نرسد موقعیت از دست رفته باشد و دیگر نیازی به ثبت شرکت نمی باشد.بنابراین مساله زمان نقش مهمی را در این راستا بر عهده دارد.

دو حالت برای هزینه ثبت شرکت در تهران تعریف شده است:هزینه هایی که قابل تغییر نیستند وحق الوکاله ای که برای وکیل موسسات حقوقی در نظر گرفته شده و هزینه های جاری مانند: حق الدرج آگهی، حق الثبت و هزینه های که باید به حسابهای دولتی مربوط به ثبت شرکت در تهران واریز شود.

هزینه مشخص کردن نام شرکت 

برای انتخاب نام شرکت متقاضی می تواند 5 نام را به ترتیب اولویت خود پیشنهاد دهد چنانچه اسامی دارای شرایط ثبت باشند یکی از آنها تایید و انتخاب می شود.از جمله این شرایط سه سیلابی بودن ، دارا بودن ریشه ی فارسی و عدم ثبت پیش از این را می توان نام برد.این مرحله دارای هزینه هایی می باشد که برای کارشناسی و تعیین نام باید به حساب اداره ثبت تادیه شود و رسید آن به اداره ثبت شرکتها ارائه گردد.

هزینه پستی ثبت شرکت 

بعد از انجام انتخاب نام باید مدارک لازم را تکمیل کرده و اقدام به پست آنها نمود. باید به بخش پستی مورد نظر در هر شهر مراجعه کرد و هزینه های پستی را تادیه نمود. این هزینه ها با توجه به وزن و تعداد برگه ها تعیین می شود و برای هر فرد می تواند هزینه ی متفاوتی داشته باشد.

هزینه حق الثبت 

به باطل کردن فیش دارایی حق الثبت اطلاق می شود . این هزینه نیز برای هر متقاضی می تواند متفاوت باشد.

شایان ذکر است هزینه های یاد شده در اداره ثبت صورت می گیرد.

هزینه حق الدرج یا درج در روزنامه محلی

جهت به ثبت رساندن شرکت می بایست در دو روزنامه آن را آگهی کرد.ابتدا در روزنامه محلی که باید در ادارخه ثبت شرکتها هزینه آن تادیه شود و دوم هزینه درج در روزنامه رسمی که به صورت اینترنتی پرداخت می شود.

با در نظر گرفتن نوع شرکت، تعداد خطوط آگهی تاسیس شرکت و تعداد اعضا شرکت هزینه ی حق الدرج در این دو روزنامه مشخص می شود.

هزینه های متفرقه مانند هزینه پاکت ، پوشه و موارد دیگری که در پرونده موجود است باید پرداخت شود.

هزینه روزنامه رسمی کل کشور 

بعد از اینکه شرکت به ثبت رسید و هزینه روزنامه محلی پرداخت شد باید به تادیه هزینه روزنامه رسمی مبادرت نمود. محاسبه ی این هزینه نیز با توجه به نوع شرکت و موضوع فعالیت و تعداد اعضاء شرکت می باشد و به شکل اینترنتی محاسبه و پرداخت می شود.

هزینه پلمپ دفاتر تجاری

مدت زمان یک ماه برای پلمپ دفاتر تجاری در نظر گرفته شده که بعد از ثبت شرکت باید اقدام به این کار نمود.

با در نظر گرفتن این که دفاتر کل و روزنامه و دفتر دارایی با توجه به اینکه 50 یا 100 برگی یا بیشتر باشند هزینه ی آنها در واحدهای ثبتی مختلف دارای تفاوت است.

دفاتر تجاری از قبیل دفتر کل و روزنامه می باشند که پلمپ آنها توسط اداره ثبت شرکتها صورت می گیرد و این دفاتر ملاکی بر تشخیص و محاسبه ی مالیات هنگامی که مالیات بر درآمد سالانه محاسبه می شود هستند.

هزینه تشکیل پرونده مالیاتی و اخذ کد اقتصادی

با تادیه حق ابطال تمبر دارایی پرونده مالیاتی تشکیل می شود و کد اقتصادی دریافت می گردد و باید هزینه های مربوط به تشکیل پرونده دارایی و اخذ کد اقتصادی پرداخت شوند.

قابل ذکر است هزینه هایی که برای هر شرکت در نظر گرفته شده با شرکت های دیگر دارای تفاوت می باشد.

آیا بعد از اقدامات ثبت شرکت در تهران به دنبال ثبت برند در تهران می باشید هم اکنون می توانید جهت راهنمایی بیشتر به مقاله آن مراجعه نمایید.

مراحل ثبت شرکت در تهران

جهت ثبت شرکت و به رسمیت شناختن آن باید آن را در اداره ثبت شرکتها به ثبت برسانید جهت طی مراحل و اقدامات لازم می توانید به سامانه اداره ثبت شرکتها مراجعه نمایید و ادامه مراحل را طی نمایید .

 1.  انتخاب موضوع شرکت.
 2.  تعیین سهم الشراکه.
 3.  تعیین سمت اعضا.
 4. تعیین وضعیت حق امضا مجاز.
 5.  انتخاب اسم شرکت.
 6.  ثبت سامانه ای شرکت در اداره ثبت شرکتها.
 7. ارسال مدارک به اداره ثبت شرکتها.
شرایط و ضمائم ثبت شرکت

جهت انعقاد هر قراردادی می بایست شرایط عمومی قرارداد را در نظر گرفت و واجد آن شرایط بود. قصد و رضا ، اهلیت ، معین بودن موضوع ، قانونی بودن جهت و هدف ،ازجمله شرایط عقد قرارداد می باشند. در کنار شرایط عمومی شرایط خاص نیز وجود دارد مانند:حضور شرکا ، همکاری شرکا ، سرمایه گذاری ، تقسیم سود و زیان ، اقدام به عملیات بازرگانی که در این مقاله به شرح هرکدام از این موارد پرداخته شده است.

1.قصد و رضا

اساسی ترین شرط درست بودن یک معامله اراده و موافقت هر دو طرف می باشد.هنگامی که عبارت قصد شنیده می شود منظور همان اراده و میل به نوشتن و امضاء قرار داد است و معنای رضا نیز همان موافقت و رضایت طرفین می باشد. بدون اراده و موافقت شرط قصد و رضا مهیا نمی باشد و نمیتوان به انجام معامله اقدام کرد.

2.اهلیت استیفا و تمتع

برای عقد یک قرارداد یا انجام معامله باید شخص توانایی قانونی انجام ان را داشته باشد. چنانچه فرد دارای این توانایی در اجرای حق نباشد به ان محجور اطلاق می شود. نظام های قضایی حدودی را برای این افراد در نظر گرفته است. به طور معمول مجنونین و دیوانگان ،و سفیه کودکانی که به سن قانونی نرسیده اند دارای اهلیت جهت به انجام رسانیدن قسمتی یا کلیه ی حقوق خود نمی باشند.
ملاک رشد قانونی دارا بودن سن هیجده سال و با تاید ومطابق قوانین عرفی و نظر پزشک قانونی می باشد.

3.معین بودن و مشخص بودن موضوع

بنا به بند 3 ماده 190 ق.م یکی از شروط درستی معامله این می باشد که موضوع مورد معامله " می بایست معین و مشخص " باشد.چنانچه شک و شبهه ای در مورد معامله وجود داشته باشد نمیتوان مبادرت به انجام آن معامله نمود. بنابراین می بایسست یک موضوع مشترک را جهت قرارداد ثبت نمود.

4.قانونی بودن جهت و هدف

مواردی مانند قاچاق و قمار و سرقت و اغتشاش و نظایر این ها چنانچه جهت و هدف معامله باشد باطل می باشد.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

یکی از شرکتهایی که ثبت آن با استقبال روبه رو شده است ثبت شرکت با مسئولیت محدود در تهران می باشد.این شرکت با حضور2 و یا چند نفر جهت انجام امورتجاری تشکیل می شود.سرمایه در این نوع از شرکت ها به سهام قسمت نمی شود و شرکا با توجه به سرمایه و آورده ی خود به شرکت در برابر بدهی های شرکت دارای مسئولیت هستند.در نام شرکت الزاما باید عبارت با مسئولیت محدود ذکر شود و این موضوع را در نظر داشت که نام هیچ کدام از اعضا و شرکا نباید در نام شرکت آورده شود. چراکه اگر نام یکی از شرکا در اسم شرکت قید شود آن شخص شریک ضامن به حساب می آید و مسئولیت تمامی بدهی های شرکت بر عهده او خواهد بود.

ثبت شرکت سهامی خاص

یک نوع از شرکتهای تجاری که ثبت آن در تهران متداول است شرکت سهامی خاص می باشد با موضوع تجاری.موسسین می بایست تمامی سرمایه شرکت را خود تامین نمایند و در این نوع از شرکتها سرمایه به سهام قسمت می شود.سهامداران با توجه به مقدار سرمایه ای که در شرکت دارند در برابر دیون شرکت مسئول هستند . برای تشکیل شرکت سهامی خاص باید سه نفر سهامدار حضور داشته باشند و عبارت شرکت سهامی خاص باید قبل یا بعد ازنام شرکت کاملا واضح و آشکار قید شود.

ثبت موسسه

زمانی که دو یا چند نفربه قصد امور غیر تجاری گرد هم آیند تشکیل موسسه را خواهند داد.حداقل سرمایه ای که برای ثبت موسسه مورد نیاز است 1 میلیون ریال می باشد. منظور از فعالیت غیر تجاری اموری مانند: امور ادبی ، خیریه ، علمی و... است . همچنین موسساتی نیز هستند که با قصد انتفاع مالی تشکیل می شوند مانند موسسات خدماتی که حقوقی و یا حسابداری و ... می باشند.

انواع شرکت های تجاری

 1. ثبت شرکت بازرگانی
 2. ثبت شرکت پیمانکاری
 3. ثبت شرکت خدماتی
 4. ثبت شرکت گردشگری
 5. ثبت شرکت ساختمانی
 6. ثبت شرکت عمرانی
 7. ثبت شرکت تولیدی
 8. ثبت شرکت صنعتی
 9. ثبت شرکت دانش بنیان
 10. ثبت شرکت معماری

ثبت شرکت در اداره ثبت شرکتها در استان تهران

 1. ثبت شرکت در دماوند
 2. ثبت شرکت در فیروزکوه
 3. ثبت شرکت در شهریار
 4. ثبت شرکت در اسلامشهر
 5. ثبت شرکت در بهارستان
 6. ثبت شرکت در ملارد
 7. ثبت شرکت در پاکدشت
 8. ثبت شرکت در ری
 9. ثبت شرکت در قدس
 10. ثبت شرکت در رباط کریم
 11. ثبت شرکت در ورامین
 12. ثبت شرکت در قرچک
 13. ثبت شرکت در پردیس
 14. ثبت شرکت در پیشوا
 15. ثبت شرکت در شمیرانات
 16. ثبت شرکت در فیروزکوه

زمانی که شرکت خود را در تهران به ثبت رساندید ، امکان ثبت تغییرات شرکت وجود دارد حتی تغییر در نام شرکت . برای اطلاع از نحوه و چگونگی اقدامات و ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در تهران می توانید به مقاله آن مراجعه نمایید .

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
ثبت شرکتها
سرعت و دقت بالا
موسسه حقوقی پایش
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
ثبت برند
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.