ثبت شرکت در یاسوج می تواند به دلایل زیادی اهمیت داشته باشد . نخست اینکه این شهر مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد است و بسیاری از ساکنان این استان جهت سرمایه گذاری به مرکز  آن می آیند. دومین دلیل نیز به خود اهمیت ثبت شرکت باز می گردد. ثبت شرکت از این جهت حائز اهمیت است که با ایجاد آن یک شخصیت حقوقی ایجاد کرده اید که دارای منافعی است  که شخصیت حقیقی از آن منافع برخوردار نیست و البته در کنار این منافع مسئولیت ها و تعهداتی نیز وجود دارد . یعنی مانند هر چیز دیگری ثبت شرکت نیز مزایا و وظایفی را با خود به همراه دارد که تعداد این مزایا  آنقدر زیاد است که بسیاری از افراد ترغیب می شوند که ثبت شرکت را علیرغم تعهدات ایجاد شده انجام دهند.
 اهمیت ثبت شرکت در یاسوج می تواند عقد قراردادهای معتبر بیشتر ، جلب سرمایه ، جذب نیروی همکار و استفاده از بیمه ، قرارداد با شرکت های دولتی ، شرکت در مناقصه و مزایده ،اخذ وام بانکی بهتر و جلوگیری از سرپیچی شرکا از تعهدات خود نسبت به سایر اشخاص شرکت یا اشخاص ثالث  و مشکلات احتمالی باشد زیرا با ثبت شرکت یاسوج شما و همکاری شما با سایر شرکا و سهامداران شرکت تحت یک چارچوب قانونی خاص در اساسنماه و سایر اسناد شرکت مشخص می گردد و این نکته کلیه فعالیت های شرکت و اعضای آن را قانونی کرده و اضا را ملزم و متعهد به رعایت قانون تجارت نسبت به امور شرکت و اشخاص ثالث اعم از طرفین قرارداد ، مشتریان و همکاران می نماید. 
حال که به اهمیت ثبت شرکت پی بردید . می توانید برای  اطلاع از اینکه چه مراحلی را باید در ثبت شرکت طی کنید و چه مدارکی لازم دارید و چه مقدار باید هزینه کنید تا پایان این مقاله با ما باشید . ما در این مقاله به صورت مرحله به مرحله و تصویری ثبت شرکت را به زبان ساده به شما نشان می دهیم.

 مراحل ثبت شرکت در یاسوج

ثبت شرکت  مانند بسیاری از خدمات دولتی دیگر اینترنتی شده و دیگر شما نیاز به مراجعه حضوری ز در محله آخر جهت احراز هویت ندارید . ثبت نام اینترنتی نزد اداره ثبت شرکت ها به آدرس irsherkat.ssaa.ir   انجام می شود برای این کار پس از زدن دکمه ثبت تاسیس نوع شرکت که خود را انتخاب نمایید. جهت انتخاب نوع شرکت کافی است که اهداف خود از ثبت شرکت را با کازشناسان تلفنی ثبت پایش در میان بگذارید تا به شما بگویند ، چه شرکتی مناسب شماست.

مرحله نخست سامانه
بعد از انتخاب نوع شرکت به صفحه بعد رفته مشخصات شرکت که شامل آدرس و تلفن و کد پستی است به همراه همین اطلاعات از خود شما  وارد می کنید ومعرفی یک نفر به عنوان تحویل گیرنده مدارک به اداره ثبت در پایین صفحه را انجام می دهید. 

مرحله دوم سامانه
مرحله بعدی مرحله انتخاب نام شرکت است . نام شرکت خود را متفاوت از شرکت های از قبل ثبت شده و با بیش از 4 کلمه انتخاب کنید . جهت آشنایی بیشتر با نام شرکت لطفاً این مقاله را مطالعه نمایید : نام شرکتها

نکته : جهت اطلاع از نام های قبلاً ثبت شده به سایت شناسه ملی به آدرس ilenc.ir مراجعه نمایید . 

مرحله چهارم انتخاب یک پیشنهاد از کرکره پیش رو که شامل فعالیت های شرکت است می باشد. سپس ریز فعالیت شرکت را در باکس زیر آن وارد نمایید . 
گام 4

در مرحله بعدی می بایست سرمایه اولیه شرکت را مشخص کنید که برای برخی از انواع شرکت مانند ثبت شرکت با مسئولیت محدود در شهرکرد و ثبت شرکت سهامی خاص در شهرکرد حداقل یک میلیون ریال است.

گام 5

در گام ششم  مشخصات عمومی اعضای شرکت را باید تایپ کنید در وسط صفحه مقدار سهم الشرکه یا سهام در شرکت و و نهایتاً در پایین صفحه صاحبان حق امضا را درج می کنید.

گام 6 سامانه
درمرحله هفتم هم سمت اعضا مثلا" اینکه مدیر عامل یا نایب رئیس هیات مدیره هستند یا سمت دیگر را مشخص می کنید.
در وهله بعدی  اطلاعات کلی شعبه یا شعب شرکت اگر وجود دارند وارد می شود.
مرحله نهم  انتخاب یک روزنامه از فهرست ارائه شده برای چاپ آگهی  های آتی شرکت می باشد.
4 صفحه بعدی اختصاص به تهیه و تدوین مدارک ثبت شرکت دارد که می توانید در این خصوص از کارشناسان ثبت پایش جهت تدوین آن ها یا ثبت کلی سامانه ثبت شرکت کمک بگیرید.
در گام آخر نیز با زدن دکمه پایان ثبت نام و چاپ کد رهگیری خود منتظر تایید و تصدیق اطلاعات ثبت نامی شرکت باشید.
مراحل بعدی  و پایانی ثبت شرکت شامل چاپ مدارک و ارسال آن ها به اداره ثبت است اگر بعد از چند روز وارد سامانه شوید و ابلاغ تایید ثبت نام و انتخاب یک اسم به عنوان اسم شرکت شما آمده باشد آن ابلاغ را باید به همراه اسنادی که در ثبت نام استفاده کردید در دو نسخه چاپ به همره شرکا امضا و برای ادره ثبت شرکت ها ارسال نمایید. مجددا" پس از چند روز با مراجعه به سامانه اداره ابلاغ تایید مدارک یا کمبود و نقص آن ها را می بینید اگر تایید شده بود می توانید با رجوع به اداره ثبت شرکت ها آن ها را به همراه آگهی تسیس شرکت خود تحویل گرفته جهت روزنامه رسمی اقدام نمایید. 

مدت زمان و هزینه ثبت شرکت در یاسوج

مدت زمان ثبت شرکت  در یاسوج بسته به اینکه دوبار کارشناسی پرونده شما چقدر در اداره ثبت زمان ببرد دارد ولی بین 7 تا ده روز کاری معمولاً به اتمام می رسد . اگر با ثبت پایش ثبت شرکت یاسوج را اتجام دهید بلافاصله پس از عقد قرارداد با ثبت پایش فرتیند ثبت شرکت برای شما آغاز می شود و دیگر بسته به اداره دولتی ثبت شرکت ها در شهر شما دارد که چقدر جهت کارشناسی زمان بگذارد . از نظر هزینه نیز پس از تماس با کارشناسان مجموعه ثبتی پایش و مشخص شدن هدف و نوع شرکت شما و تعداد نفرات و سرمایه شرکت هزینه دقیق و  کارشناسی شده به شما اعلام می گردد.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت یاسوج

مدارک نشان دهنده هویت همه اشخاص شرکت
رسید ثبت نام سامانه اینترنتی ثبت شرکت ها
ابلاغ تایید نام
نسخ چاپ شده و امضا شده اسناد مربوط به ثبت شرکت

موضوعات فعالیت شرکت که نیاز به مجوز دارند

براساس قانون تجارت ایران در خصوص 23 موضوع فعالیت برای شرکت های تجاری یاموسسات غیر تجاری نیاز به اخذ مجوز فعالیت و سپس اقدام جهت ثبت شرکت می باشید . که باید در هنگام ثبت نام الکترونیک در مرحله درج موضوع فعالیت شرکت اعلام نمایید که آیا مجوز لازم تهیه شده یا خیر و اگر تهیه شده مشخصات آن را در سامانه و در همان صفحه به کارشناسان اداره ثبت باید اعلام نمایید تا با اخطار رفع نقص مواجه نشوید . به عنوان مثال فعالیت های آموزشی ، پزشکی ، هنری ، ورزشی و روانشناسی همه نیازمند مجوز هستند . به علاوه شرکت های تعاونی جهت ثبت کلاً نیازمند مجوز وزارت تعاون می باشند.
و در انتها
جهت برخورداری از مزایای ثبت شرکت در شهرکرد اگر تصمیم به ثبت شرکت در این شهر و این استان دارید حتماً با مجموعه ثبت پایش در تماس باشید ما شما را از تصمیم گیری در خصوص نوع شرکت ، تعداد نفرات ، سرمایه شرکت  تا طراحی موضوع فعالیت شرکت و مدارک ثبت شرکت و اجرای عملی مراحل ثبت شرکت در شهرکرد یاری می رسانیم . به ثبت پایش اعتماد کنید تا بهترین روال   ثبتی و حقوقی را تجربه نمایید . 

واحدهای اداره ثبت شرکتها استان کهکیلویه و بویراحمد

 • ثبت شرکت در دهدشت

 • ثبت شرکت در سی سخت

 • ثبت شرکت در چرام

 • ثبت شرکت در باشت

 • ثبت شرکت در دوگنبدان

 • ثبت شرکت در گچساران

 • ثبت شرکت در دنا

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
ثبت شرکتها
سرعت و دقت بالا
موسسه حقوقی پایش
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
ثبت برند
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.