باید گفت متاسفانه یا خوشبختانه جامعه امروزی شدیدا تحت تاثیر فضای مجازی است و ناخودآگاه نمی توان فاجعه ی دیجیتالی و الکترونیکی را ناچیز بدانیم. پس از پیشرفت های چشمگیر تکنولوژی، روند ثبت شرکت ها، روش حضوری وپیشین که بسیار وقت گیر وزمان بر نیز بود جای خود را به روش ثبت غیرحضوری داده و شما میتوانید درخواست خود را از طریق سایت الکترونیکی http://irsherkat.ssaa.ir به ثبت برسانید. اینجا جهت آشنایی بهتر شما با مراحل ثبت اینترنتی توضیحاتی خواهیم داد تا به شما در این امر کمک کند.

ثبت اینترنتی شرکت

در مرحله اول ابتدا باید به سایت اینترنتی http://irsherkat.ssaa.ir مراجعه کرده و فرم درج شده در بخش پذیرش ثبت نام شرکت را تکمیل کنید. در این فرم باید اطلاعات و مدارک ومشخصات خواسته شده را به طور تمام و کمال وارد کنید. در واقع این اطلاعات شامل مدارک احراز هویت فرد متقاضی می باشند اعم از: نام، نام خانوادگی، تلفن تماس متقاضی، دین و تابعیت متقاضی، منصب متقاضی، کدملی اتباع ایرانی، شماره گذرنامه اتباع خارجی و... .

در مرحله دوم باید نام انتخابی مورد نظر برای شرکت خود و نوع شخص حقوقی شرکت را واردکنید.برای انتخاب نام یک فهرست ۵ تایی دراختیار شما قرارمی گیرد تا برحسب اولویت بندی ۵نام مورد نظرخود را وارد کنید.سپس نامی که قبل به شرکتی دیکر داده نشده و مربوط به اداره دولتی خاصی نباشد تایید می گردد.درنهایت سایت یک کد رهگیری به شما نشان میدهد که باید آن را برای مراحل بعد به خاطر داشته باشید.

در مرحله سوم باید مدت زمان و محدوده فعالیت موردنظر عنوان شود. بطور مثال نوع فعالیت آموزشی، پژوهشی یا علمی. مدت زمان لازم نیز دو آیتم دارد : محدود و نامحدود. لازم به ذکر است که بعضی فعالیت ها مستلزم اخذ مجوز می باشند از این رو مشخص کردن نوع فعالیت ضروری می باشد.

در مرحله چهارم نشانی مکان مورد نظر برای فعالیت را واردکنید وچنانچه نشانی مشخصی برای محل کار خود انتخاب نکرده اید میتوانید آدرس و تلفن تماس و کدپستی محل سکونت خود را وارد سیستم کنید.چرا که مدارک مربوط به روند ثبت شرکت به آدرسی که شما وارد می کنید ارسال خواهد شد.

در مرحله پنجم باید مقدار سرمایه اولیه مورد نظر جهت تشکیل شرکت را در قسمت "سرمایه شخص حقوقی"واردکنید.همانطور که در قبل گفته شد حداقل میزان مورد نیاز جهت تشکیل یک شرکت صدهزارتومان عنوان شده است.اما بیشتر شدن این مبلغ به میزان اعتبار شرکت ها بیستگی دارد.

در مرحله ششم باید نام کلیه شرکای خود را در فهرستی که در سیستم پیش روی شماست وارد کنید.اطلاعات کامل شرکای خود ازقبیل:مدارک شناسنامه ای،کدپستی و نشانی آنها و تلفن تماس باید قید شود.چنانچه تعداد شرکای خود از 150نفر ببشترباشد باید فهرست مخصوص خود را که به این منظور در سایت تبیین شده بازکرده و اطلاعات را آنجا وارد کنید.

در مرحله هفتم باید مقدار سهام آورده ی هریک از شرکا را با ذکر نوع سهام آن یعنی نقدی یا غیر نقدی واردکنید.ضمنا منصب آنها در شرکت نیز باید در این مرحله عنوان شود.

در مرحله هشتم فهرست مربوط به شعبات و مکان شرکت را باز کرده و نام و نشانی آنها را وارد کنید.بهتر است این مرحله همراه با مشورت سایر شرکا انجام گیرد.سپس سال مالی شرکت را مشخص کنید و صورت جلسه شرکت را کامل کرده و وارد سایت کنید.

درمرحله نهم فرم مربوط به اساسنامه در اختیار شما قرار می گیرد تا اساسنامه شرکت را عنوان کنید.پس از کامل کردن فرم اساسنامه،چنانچه خود لازم دانستید،می توانید مقررات مربوط به شرکت را در آن قسمت ذکر کنید.سپس باید نسخه برابر اصل آن را تهیه کرده و در سایت اینترنتی ثبت شرکت ها اسکن کرده و وارد سایت کنید.

در مرحله دهم شما باید تاییدیه اطلاعات وارد شده خود را دریافت کنید.دراین گام فهرستی برای شما باز می شود که مدارک لازم جهت ثبت تقاضای تاسیس شرکت موردنظر شما در آن بطورکامل قیدشده است.پس از کلیک روی گزینه تایید آن قسمت،گزینه پذیرش نهایی را انتخاب کنید تا مراحل ثبت نام شما پایان یابد.

زمانی که شما پذیرش نهایی را کلیک کردید،مدارک و کلیه اطلاعات شما توسط کارشناس مربوطه بررسی ونقد می گردد وروی نام های انتخابی مورد نظر شما تصمیم گیری انحام می شود.چنانچه اطلاعات وارد شده ی شما مورد تایید قرار گیرد،شما باید از فرم پذیرش اینترنتی دریافت شده رسید چاپ کنید و به همراه مدارک تاییدشده و پرینت های سامانه به امضای کلیه اعضای شرکت برسانید.

پس از آن مدارک موردنیازی که در سایت مشاهده کردید را تهیه کنید وبارکد پستی که در سامانه دریافت کردید را روی بسته خود درج کرده و توسط اداره پست به سازمان ثبت شرکت بفرستید.

مدارک مورد نیاز ثبت شرکت

مدارک موردنیاز جهت ارسال به سازمان ثبت شرکت ها به شرح ذیل می باشد:

 1. مدارک امضا شده توسط کلیه اعضا ۲نسخه
 2. مدارک شناسایی کلیه اعضا ۲نسخه
 3. گواهی عدم سوپیشینه کیفری کلیه اعضا ۱نسخه
 4. رسید تاییدیه نام دریافت شده موردنظر ۱نسخه
 5. رسید پذیرش اینترنتی دریافت شده ۱نسخه

چنانچه کلیه مدارک ارسال شده صحت داشته و بدون نقص و کم و کاستی باشند،کارشناس مربوطه پیش نویسی به منظور ثبت آگهی ثبت شرکت تهیه می کند و فرد درخواست کننده یا وکیل انتخابی شرکت باید جهت تحویل گرفتن مدارک شرکت وبه امضا رساندن دفاتر ثبت به سازمان مربوطه مراجعه کند.ضمنا فرد مراجعه کننده باید مدارک شناسایی خود یعنی اصل شناسنامه و کارت ملی خود را به همراه داشته باشد.

هنگامی که کلیه مراحل طی شده مورد تایید کارشناس قرارگرفته شدند،باید جهت درج آگهی در روزنامه رسمی کشور اقدام کنید. ذکر نام، نوع و نشانی شرکت در این آگهی ضروریست. زمانی که این آگهی انتشار یافت ،شما با در دست داشتن نسخه اصلی این آگهی می توانید با موفقیت کار خود را رسما شروع کرده و مشغول فعالیت شوید.

بعد از ثبت شرکت چه مدارکی برایمان ارسال می شود؟

چنانچه مدارک موردنیاز جهت ثبت شرکت خود را بطور تمام و کمال به مراکز ذیربط تحویل دادید،مراحل ثبت شرکت شما دوباره آغاز می گردد.پس می توان گفت درصورتی روند ثبت شرکت شما با موفقیت روبرو خواهدشد که مدارک جدید را پس از تمام مراحل دریافت کنید.لازم به ذکر است که این مدارک برای شرکت های با مسئولیت محدود وشرکت های سهامی خاص دارای تفاوت هایی می باشد.حال مدارک مربوط به هردونوع شرکت را برای شما شفاف بیان خواهیم کرد:

مدارکی که پس از ثبت شرکت با مسئولیت محدود ارسال می شود :
 1. تقاضانامه و شرکت نامه مهروموم شده توسط اداره ثبت
 2. نسخه آگهی تاسیس شرکت
 3. روزنامه رسمی و ذکر سایت آن
 4. دفترها ومهرپلمپ شده
پس از ثبت شرکت سهامی خاص مدارک زیر برایتان ارسال می گردد:
 1. اظهارنامه
 2. اساسنامه
 3. آگهی تاسیس شرکت
 4. روزنامه رسمی و ذکر سایت آن
 5. دفاتر ومهر پلمپ شده

تذکر : چنانچه در مدارکی که به دست شما می رسد، نقص و کاستی وجود داشت، حتما باسازمان مربوطه تماس گرفته و گزارش دهید.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
ثبت شرکتها
سرعت و دقت بالا
موسسه حقوقی پایش
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
ثبت برند
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.