اگر شما هم متقاضی ثبت شرکت باشید میدانید که انجام امور ثبتی و حقوقی در اداره ثبت اسناد و املاک چقدر زمانبر و دشوار خواهد بود . به همین جهت بهره مندی از تجارب و تخصص کارشناسان ثبت شرکت ها راهنمای مفید و با ارزشی در راه ثبت شرکتها خواهد بود که با تکیه بر آن می توانید در کم ترین زمان شرکت را ثبت کنید . در ادامه برای کسب اطلاع از نحوه سریع ثبت شرکت با ما همراه باشید.

راهنمای سریع ثبت شرکت

همه افراد فکر می کنند که برای ثبت شرکت شرایط عجیب و غریبی وجود دارد و راه ثبت شرکت بسیار سخت و صعب العبور است، در حالی که اصلاً برای ثبت شرکت شرایط خیلی ویژه ای لازم نیست فقط کافی است مقاله پیش رو را بخوانید که راهنمای ثبت شرکت است ، در این مقاله می خواهیم به زبان ساده به شما بگوییم چگونه به راحتی آب خوردن می توانید شرکت ثبت کنید، ثبت شرکت آینده هر کسب و کاری است و افراد برای اینکه بتوانند قرار داد های مالی با مبلغ بالا را با سایر شرکت ها داشته باشند باید شرکت ثبت کنند و ثبت شرکت نیز نیاز به اطلاعات ثبتی دارد مجموعه حقوقی پایش این مقاله را برای افرادی که می خواهند برای اولین بار شرکت ثبت کنند تدوین نموده است، همراه ما باشید تا ببینید چگونه یک شرکت تأسیس می شود.

 • مرحله اول در ثبت شرکت

قدم اولیه این است که بدانید اصلا شرکت چیست و چه شرایطی برای ثبت شرکت وجود دارد، شرکت از همکاری دو یا چند نفر که به دنبال هدف مشترک هستند و از طریق ثبت شرکت می خواهند به این اهداف برسند ایجاد می شود، بنابراین هیچ کس به تنهایی قادر به ثبت شرکت نمی باشد و برای ثبت شرکت باید حداقل دو نفر وجود داشته باشند، از شرایطی که برای ثبت شرکت وجود دارد می توان به موارد زیر اشاره کرد.

اعضاء شرکت اگر ایرانی هستند باید فاقد سوء پیشینه باشند و همچنین نباید جزء مستخدمین رسمی دولت باشند.
اعضاء خارجی می توانند در شرکت حضور داشته باشند فقط باید اولاً پاسپورت شان را ترجمه رسمی کنند و دوماً پاسپورت ترجمه شده باید به تأیید وزارت خارجه ایران و به مهر قوه قضاییه برسد، علاوه بر این نیز نمی توانند بیش از 50 در صد سهام شرکت ایرانی را داشته باشند.
افراد زیر 18 سال فقط می توانند در شرکت سهامدار باشند.
شرکت ها مبلغی را به عنوان سرمایه باید معرفی نمایند که نباید اولاً از حداقل سرمایه قانونی کمتر باشد و ثانیاً اگر سرمایه غیر نقدی نیز در شرکت معرفی شده است ( مانند تجهیزات و ماشین آلات صنعتی) باید توسط کارشناس رسمی دادگستری معادل نقد آن مشخص شود.
افرادی که در شرکت به عنوان شریک یا سهامدار هستند اولاً تعداد آنها نباید از حداقل قانونی کمتر باشد و ثانیاً باید هر یک سمت خود را در هیئت مدیره روشن کنند و یا اگر سمتی هم ندارند میزان سرمایه ای که متعهد شدند باید مشخص شود.
یکی دیگر از شرایط ثبت شرکت این است که باید اوراق و مدارک هر شرکت با توجه به نوع شرکت تکمیل شود و با توجه به فعالیتی که می خواهید داشته باشید می توانید یکی از 8 شرکت معرفقی شده در قانون تجارت را به ثبت برسانیدو
یکی از شرکت های زیر را باید به عنوان نوع شرکت تجاری انتخاب نمایید، 1) شرکت با مسئولیت محدود، 2) شرکت سهامی خاص، 3) شرکت سهامی عام، 4) شرکت تعاونی، 5)شرکت نسبی، 6) شرکت تضامنی، 7) شرکت مختلط سهامی، 8) شرکت مختلط غیر سهامی

 • مرحله دوم در ثبت شرکت

در این مرحله باید شرکاء کاری خود را انتخاب نمایید و اعضاء شرکت را مشخص نمایید، میزان سهام اعضاء باید مشخص شود و نیز اعضاء سمت دار را باید تعیین شوند علاوه بر این در شرکت یک یا چند نفر دارنده حق امضاء هستند و اوراق و اسناد و چک شرکت زمانی معتبر می باشد که صاحبان حق امضاء آن را امضاء نموده باشند. در این مرحله نوع شرکت، میزان سرمایه ، میزان سهام اعضاء، آدرس و کد پستی اعضاء و شرکت تعیین شده است و نیز 5 اسم سه یا چهار سیلابی باید برای نام شرکت پیشنهاد شود تا از بین آنها کارشناس اسمی که شرایط ثبت و تایید را دارد انتخاب نمایند، در این مرحله مدارک شناسایی اعضاء نیز باید تهیه شود و اوراق ثبتی نیز باید تدوین شود.

 • مراحله سوم در ثبت شرکت

این مرحله قدری تخصصی است و افرادی که تا کنون با سامانه ثبت شرکت ها درخواست ثبتی وارد نکردند ممکن است دچار مشکل شوند و یا درخواست شان داری نقص باشد که متجر به رد درخواست می شود، سامانه ثبت شرکت ها یک سامانه جامع ثبتی برای شرکت هاست که هر درخواستی را ابتدا باید در این سامانه وارد نمایند، بنابراین راهنمای ثبت سامانه ای را به دقت مطالعه کنید، در ابتدا به سایت ثبت شرکت ها وارد شوید در سربرگ های صفحه اولیه سایت اولین گزینه تآسیس شخصیت حقوقی قرار دارد که بعد از کلیک بر روی آن و انتخاب نوع شرکت در مرحله بعد باید اطلاعات حوضه ثبتی شرکت وارد شود، در گام بعدی اسامی شرکت را باید وارد نمایید و در هر گام به همین صورت اطلاعات درخواست شده را وارد می کنید تا مرحله نهایی که متن اوراق باید در قسمت مربوط به خود وارد شوند. با ثبت موقت اطلاعات در این سامانه به طور موقت ثبت می شوند و قابل ویرایش هستند اما بعد از ثبت نهایی نمی توانی هیچ گونه اصلاحی را در اطلاعات سامانه ای خود ایجاد کنید.

 • مرحله چهارم در ثبت شرکت

این مرحله بعد از کلیک بر روی ثبت نهایی می باشد بعد از ثبت نهایی شماره پذیرش نهایی صادر می شود که باید برگه پذیرش نهایی را دو سری کپی بگیرید، مدارک ثبتی شرکت که شامل اوراق ثبتی ( اساسنامه، شرکت نامه، تقاضانامه، صورت جلسه موسسین و هیئت مدیره، اظهار نامه و...) به همراه مدارک شناسایی اعضاء و دو نسخه پذیرش نهایی باید به اداره ثبت شرکت ها پست شوند، البته قبل از پست باید اسم شرکت مشخص شده باشد و بعد مدارک ارسال شود و در صورت نقص یا رد باید دوباره ثبت سامانه ای انجام شود، کارشناسان اداره ثبت شرکت ها مدارک و اوراق ثبتی را مورد بررسی قرار می دهند و در صورتی که ایرادی دراین زمینه وجود نداشته باشد آگهی ثبت شرکت را صادر و اوراق ثبتی را نیز به مهر اداره ثبت شرکت ها ممهور می کنند.

 • مرحله پنجم در ثبت شرکت ها

بعد از ورود به سامانه ثبت شرکت ها می توانید پیش نویس آگهی را دریافت نمایید، بعد از دریافت پیش نویس آگهی باید به اداره ثبت شرکت های حوضه ثبتی مراجعه کنید و اوراق ثبتی را دریافت نمایید، بعد از دریافت اوراق ثبت آگهی تأسیس شرکت نیز از سوی اداره ثبت شرکت ها صادر می شود که در آن شماره مکانیزه ای درج شده است مبنی بر انتشار آگهی ثبت شرکت در روزنامه رسمی و کثیر الانتشار که برای انتشار این روزنامه ها باید به سایت هر یک مراجعه نمایید و با استفاده از شماره مکانیزه آگهی تأسیس را منتشر نمایید.

برای اطلاعات بیشتر در زمینه ثبت انواع شرکتها و اخذ راهنمایی های لازم برای ثبت تنها کافی است با کارشناسان مجرب موسسه پایش با شماره تماس های مندرج در همین صفحه تماس حاصل فرمایید . مشاوران ما در کم ترین زمان به سوالات ثبتی و حقوقی شما پاسخ خواهند داد و بهترین راهنمای شما در انجام امور ثبتی می باشد. 

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
ثبت شرکتها
سرعت و دقت بالا
موسسه حقوقی پایش
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
ثبت برند
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.