جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

بانک اطلاعاتی اختراع ها

بانک اطلاعاتی اختراع ها

قبل از اینکه مخترعان به اداره مالکیت صنعتی کشور مراجعه کنند بهترا ست ابتدا به جهت استعلام گرفتن از تکراری بودن یا نبودن اختراعشان به سایت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به قسمت بانک اطلاعاتی اختراع ها مراجعه نمایند. در ادامه نکات تخصصی را مجتمع ثبتی پایش به شما ارائه خواهد کرد با ما همراه باشید.

دسترسی به بانک اطلاعاتی اختراع ها

یکی از شرایط فسخ پتنت بدیع نبودن اختراع (تکراری بودن) در جهان و ایران می باشد.

افسوس به دلیل دسترسی نداشتن کازشناسان اداره ثبت مالکیت صنعتی به تمامی اختراعاتی که در جهان صورت می گیرد جستجوی اختراعات در اختراعاتی که در ایران انجام صورت می گیرد انچام می شود و احتمال محافظت شدن اختراع خواسته شده در ایران تا حد زیادی با افزایش مواجه می شود.

اگر با بررسی نمودن در بانک اطلاعات موجود قبل از درخواست ثبت اختراع شما اختراعی ثبت گردبده باشد یا شبیه ان موجود باشد اختراع درخواستی قابلیت ثبت را نخواهد داشت در این صورت عنوان باید عوض شود.

شایان ذکر است که شک و شبهی ی زیادی وجود دارد که برای بدیع بودن اختراع باید به خواسته های اختراعات توجه گردد که افسوس در کشور این جستجو ممکن نخواهد بود.

با توجه به این وضعیت جستجو نمودن برای مخترعان هم ترغیب و هم فرصت است.

بانک اطلاعاتی اختراع ها

جستجو در بانک اطلاعاتی اختراع ها

از موتورهای جستجوی اختراعات که بوسیله ی پایگاه اداره کل مالکیت صنعتی –اداره ثبت اختراع به راه افتاده است به منظور جستجوی اسناد اختراعات ثبت گردیده در ایران می توان استفاده نمود.

جستجوی نمایش توصیف، نقشه ها، جستجوی اختراع و خواسته های اختراع از نکات قابل توجه در این موتور است.

به منظور جستجو اختراعی که مورد نظر شما است می توانید بعضی از کلمه های کلیدی که به موضوع اختراع مرتبط است را در قسمت عنوان اختراع وارد کنید. سپس برروی دکمه جستجو کلیک نمایید.

نکنه: در این پایگاه اطلاعاتی برای جستجو عنوان اختراع سه حالت مختلف وجود دارد. جهت دست یافتن به نتیجه دلخواه در جستجو گزینه در عنوان اختراع مشابه عبارت وارد شده وجود داشته باشد را انتخاب نمایید.

با داشتن شماره ثبت اختراع و یا شماره اظهارنامه می توانید در دفعات دیگر به صورت مستقیم به اطلاعات آن اختراع (در صورتی که در دیتا بیس قرار داشته باشد.) دسترسی داشته باشید.

بوسیله اداره ثبت اختراع با قرار دادن اسناد اختراعات ثبت شده این پایگاه به صورت مکرر به روز رسانی می گردد. به همین سبب این امکان وجود دارد که بعضی از اختراعاتی که ثبت شده اند هنوز در این موتور جستجو قرار نگرفته باشند.

بانک اطلاعاتی اختراع ها در خارج از ایران

در سطح بین الملل جهت جست و جوی اسناد اختراع موتورهای جستجوی متفاوتی وجود دارد که بعضی از آنها دارای هزینه و بعضی بدون هزینه می باشند.

موتور جستجوی پتنت؛ Google Patent Search از پرطرفدار ترین موتورهای جستجوی می باشد. محیط کاربر پسند ان از بزرگترین مزیت ان می باشد که سبب مطلوبیت ان شده است.

این امکان برای شما وجود دارد که از طریق روش های زیر جهت جستجوی اختراعات ثبت گردیده در خارج از کشور استفاده کنید که به شرح زیر برای شما اشاره شده است.

  • جستجوی اختراع در گوگل پتنت (google patent)
  • سرچ اختراع در فری پتنت آنلاین (FBO)
  • استعلام اختراع در اداره سازمان جهانی مالکیت فکری (wipo)
  • جستجوی اختراع در سایت لنز (LENZ)

برای رسیدن به نتیجه مطلوب در جستجوی خود، از کلید واژه های مختلف و کلیدی استفاده کنید. نکنه قابی توجهی وجود دارد و ان این است که کلید واژه در هر کشور ممکن است دارای متفاوت باشد.

به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها