مدت زمان ثبت برند

برند عبارتست از یک اسم،طرح،نماد،عبارت و یا هر خصوصیت دیگری که تعیین کننده خدمات و یا فروشنده محصولی خاص می باشد که توسط آن از محصولات و خدمات مشابه دیگر متفاوت می شود. برند می تواند معرفی کننده محصولات وخدمات باشد،به گونه ای که یک اسم و یا علامت،نظر مخاطب را جذب کند و انگیزه لازم جهت خرید و مصرف را در آن ایجاد کند.به موجب همین امر،در دنیای امروز، تولیدکنندگان وفعال های اقتصادی در اولین اقدام، برند خود را ثبت می کنند. در ثبت برند، نخستین سوالی که ممکن است برایمان پیش آید زمان ثبت آن است. بدون شک، زمان یکی از دغدغه های انسان امروزی است که هرگز قابل برگشت نیست. پس می توان از آن به نحو احسن استفاده کرد.در مورد موعد زمان لازم برای ثبت برند با توجه به نوع تقاضای مدارکی ارائه شده موعد لازم برای ثبت برند متفاوت است، اما مهم ترین موضوع در ثبت برند تنظیم صحیح قرارداد به اداره مالکیت می باشد که در صورت بروز اشکال در موعد ثبت برند زمان را از دست می دهند، کلیه ی مراحل از جمله تنظیم و ارسال در زیر توضیح داده شده است.

ثبت برند

برای مطالعه بیشتر در رابطه با ثبت برند به صفحه لینک شده مراجعه نمایید.

 

مدت زمان ثبت برند

 

مدت زمان ثبت برند

ثبت برند روال و روند خاصی را در پی دارد که موسسان باید به منظور همه مراحل اطلاعات لازم و کافی داشته باشند در صورتی که این چنین نباشد مراحل با مشکل روبرو می گردد و متقاضیان مجبور می شوند که یک مرحله را چندین مرتبه تکرار نمایند.خاطر نشان می شویم که مدت زمان ثبت برند براساس نوع درخواست ، طبقه و مدارک ارائه شده متمایز می باشد. پس از ارسال اظهارنامه و دریافت رمز اظهارنامه بین 24 الی 48 ساعت زمان نیاز است تا اظهار نامه با توجه به مراحل زیر صورت گیرد.

1.  کارتابل کارشناس ثبت برند

پس از طبقه بندی مراحل وبررسی کارشناس محترم اداره فقط پرونده را از لحاظ تکمیل بودن مدارک بارگذاری شده و در صورت نقص در اطلاعات ابرازی بررسی می نماید و کارشناس مربوطه در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در اظهارنامه با مستندات مربوطه در صورت رد یا اعلام نقص پرونده اقدام قانونی خواهد نمود.

مدت زمان نظارت کارشناس مربوطه بر طبق پرونده های لازم در کارتابل او بررسی می شود که در سامانه قابل مشاهده می باشد.

2.  کارتابل کارشناس مسئول ثبت برند

اولا: در صورت عدم مشکل از نظر کارشناس مربوطه به کارشناس مسئول ارجاع می گردد.

الزام نظارت کارشناس مربوط از این نظر است که قبلا به ثبت نرسیده باشد.

ثانیا :اگر تشابه با برند دیگر داشته باشد رد خواهد شد سادسا :در صورت تشابه چند کلمه ای با برندی دیگر نیاز است پرونده به رئیس اداره ارجاع داده شود تا دستورات خود را اعمال نمایند.

3.  کارتابل رئیس اداره ثبت برند:

همانطور که ذکر شده در فوق نظر رئیس اداره در مورد ثبت برند زمانی اتفاق می افتد که برای ثبت آن برند نیاز به دستور رئیس اداره باشد، تشخیص ثبت آن بنا بر نظر رئیس مربوطه می باشد.

در هریک از مراحل فوق زمان لازم برای طی این مراحل بستگی به تعداد پرونده های موجود در کارتابل کارشناسان و رئیس اداره خواهد داشت اما به طور کلی و با توجه به تجارب به دست آمده در این زمینه می توان گفت مدت آن 45 روز الی 2 ماه زمان برای طی مراحل ذکر شده نیاز می باشد.

با توجه به طولانی بودن زمان تا آگهی نوبت اول و یا رد پرونده (به دلایل مختلف) باید توجه داشت که ارسال اظهارنامه و مستندات مربوط به آن کامل باشد.

برند خوب و ماندگار در صورتی که تشابه به برند دیگر نداشته باشد حایز اهمیت میباشد همانطور که گفته شد در ثبت برند عنوان برند مهم ترین می باشد به همین منظور بخش های تخصصی ثبت برند با استفاده از تجارب خود در زمینه ثبت برند و استعلام های دقیق از برندهای ثبت شده، مراجعی را در خدمت شما عزیزان گذارده شده است. 

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
ثبت شرکتها
سرعت و دقت بالا
موسسه حقوقی پایش
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
ثبت برند
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.