جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

مدت زمان ثبت برند

مدت زمان ثبت برند

در این متن به بحث در مورد مدت زمان ثبت برند می پردازیم. هم چنین شما می توانید با شماره گیری تلفن های مجتمع ثبتی پایش امور ثبت برند را در کم ترین زمان و کاملا تخصصی انجام دهید.

ثبت برند یعنی :

بر اساس تعاریف ارائه شده برای یک برند آن را طرح، نام و یا یک نماد و ویژگی منحصر به یک محصول در نظر می گیرند. یک برند باعث تمییز محصولات از یکدیگر خواهد شد. از مواردی که برای صاحبان یک کسب و کار مهم تلقی خواهد شد را می توان مدت زمان لازم برای ثبت برند دانست که اشخاص برای رسیدن به اهداف مشخص یک سیستم اقتصادی و مطرح شدن بین مشتریان باید به آن بپردازد.

زمان لازم برای ثبت برند

علامت تجاری یا برند باعث شناختن یک کالا و خدمات خواهد شد که این علائم باید به صورتی با درایت و تصمیم گیری های درست اتخاذ شود که در یک نگاه باعث جذب مشتریان و ایجاد انگیزه مثبت در تهیه آن محصول بین مشتریان شود.

پس پرداختن به بحث برندسازی باید در صدر تصمیم گیری های مدیران و عرضه کنندگان محصولات قرار گیرد.
از این رو دغدغه مهم مدیران را می توان زمان ثبت برند و علامت تجاری دانست که دیگر نمی توان آن را جبران کرد. برای مشخص کردن مدت زمان ثبت برند تنها کافی است یا کارشناسان مجرب مجتمع ثبتی پایش تماس بگیرید تا با برآورد آن ها نسبت به برند ارائه شده شما، زمان مشخص برای ثبت برندتان ارائه شود.

این موضوع را در نظر بگیرید که در صورت انجام امور توسط کارشناسان مجتمع ثبتی پایش، می توان امور مربوط به ثبت برند و علامت تجاری خود را در کم ترین زمان بدون جلوگیری از اتلاف وقت به سرانجام رسانید.

مدت زمان ثبت برند

مدت زمان لازم برای ثبت برند

ثبت برند دارای شروط و مراحل مختلفی است که باید به صورت تخصصی به آن پرداخته شود. در صورت انجام نشدن امور توسط اشخاص مجرب امکان ایجاد مشکلات در پرونده های ثبت برند وجود دارد. از این رو زمان زیادی را برای ثبت برند صرف کنید. این موضوع که ارائه مدارک ناقص و اشتباه در راه ثبت برند زمینه ساز انجام دوباره امور ثبتی و حقوقی خواهد شد.

برای ثبت برند با ارائه مدارک مربوط به ثبت برند در سامانه اینترنتی اداره مالکیت معنوی و پرکردن فرم های مربوط به متقاضی ثبت اقدام به انجام امور مربوط به ثبت برند کرده، البته این موضوع که مدارکی بی نقص و صحیح و ارائه اظهارنامه تنظیم شده صحیح و متناسب با برند در نظر گرفته شود در زمان ثبت برند تاثیر گذار خواهد بود. با ارائه مدارک اشتباه و نداشتن تخصص لازم زمان ثبت برند افزایش خواهد یافت.

بعد از ارسال اظهارنامه ثبت برند مربوطه در بازه زمانی 2 روزه اظهارنامه طبقه بندی شده  و برای انجام مراحل دیگر ثبت برند آماده خواهد بود.

در این زمان بعد از بررسی مدارک ارائه شده از سوی اداره مالکیت، پرونده در نوبت اول در روزنامه آگهی می شود. با فقدان نقص در ارائه مدارک مربوطه و اطلاعات وارده در آگهی برای بازرسی از سوی کارشناسان انجام خواهد شد.

در این میان مدت زمان اعلام نظر در مورد رد و یا تکمیل مدارک بر عهده کارشناسان ثبتی بوده که به تعداد پرونده های ارائه شده وابسته است. پرونده ها و تعداد آن ها در سامانه اداره مالکیت معنوی ارائه داده خواهد شد.

تشخیص ثبت یا رد ثبت برند در انتها بر عهده رئیس اداره مالکیت خواهد بود که در صورت تایید مدارک ارائه شده برای ثبت برند در روزنامه آگهی می شود.

پس از گذشت زمان 31 روزه از درج آگهی در روزنامه برای نوبت اول در صورت عدم اعتراض به برند آگهی شده  باید اقدامات مربوط به درج آگهی برای نوبت دوم را انجام داده. در انتها گواهی ثبت برند را دریافت و بردین ترتیب خود را از دیگر رقبا متمایز سازید.

مدت زمان ثبت برند برای انجام مراحل ثبت

پس از طبقه بندی مراحل وبررسی کارشناس محترم اداره فقط پرونده را از لحاظ تکمیل بودن مدارک بارگذاری شده و در صورت نقص در اطلاعات ابرازی بررسی می نماید و کارشناس مربوطه در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در اظهارنامه با مستندات مربوطه در صورت رد یا اعلام نقص پرونده اقدام قانونی خواهد نمود.

مدت زمان نظارت کارشناس مربوطه بر طبق پرونده های لازم در کارتابل او بررسی می شود که در سامانه قابل مشاهده می باشد.

اولا: در صورت عدم مشکل از نظر کارشناس مربوطه به کارشناس مسئول ارجاع می گردد. الزام نظارت کارشناس مربوط از این نظر است که قبلا به ثبت نرسیده باشد.

همانطور که ذکر شده در فوق نظر رئیس اداره در مورد ثبت برند زمانی اتفاق می افتد که برای ثبت آن برند نیاز به دستور رئیس اداره باشد، تشخیص ثبت آن بنا بر نظر رئیس مربوطه می باشد.

در هریک از مراحل فوق زمان لازم برای طی این مراحل بستگی به تعداد پرونده های موجود در کارتابل کارشناسان و رئیس اداره خواهد داشت اما به طور کلی و با توجه به تجارب به دست آمده در این زمینه می توان گفت مدت آن 45 روز الی 2 ماه زمان برای طی مراحل ذکر شده نیاز می باشد.

با توجه به طولانی بودن زمان تا آگهی نوبت اول و یا رد پرونده (به دلایل مختلف) باید توجه داشت که ارسال اظهارنامه و مستندات مربوط به آن کامل باشد.

در صورت تمایل به انجام مراحل ثبت برند در کم ترین زمان با کارشناسان مجرب مجتمع ثبتی پایش در تماس باشید و از مزایای مشاوره رایگان کارشناسان این مجموعه بهره مند شوید.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
4 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مریم صلاحی
مریم صلاحی
1 سال قبل

سلام وقت بخیر من برای کارم احتیاج به برند دارم فقط از نظر زمانی خیلی عجله دارم میخواستم ببینم چقدر برای ثبت برند زمان میبره ؟

کارشناس حقوقی (منا ارکان)
ویرایشگر
کارشناس حقوقی (منا ارکان)
1 سال قبل
پاسخ به  مریم صلاحی

درود بر شما حداقل 35 روز زمان می برد برند بررسی شود. زمان کلی هم دو ماهه است.

معصومه شاهی
معصومه شاهی
1 سال قبل

با سلام ،مدت زمان ثبت برند در تهران چقدره؟

کارشناس حقوقی (منا ارکان)
ویرایشگر
کارشناس حقوقی (منا ارکان)
1 سال قبل
پاسخ به  معصومه شاهی

درود بر شما حدود 35 الی 45 روز کاری می باشد.