از ملاک های مهم در هنگام بررسی و گزینش شرکت دانش بنیان، تولید محصولات دانش بنیان می باشد . لیستی از محصولات و سرویس های دانش بنیان تهیه و ملاک کار در نظر گرفته شده است.

شرایط کالاها و خدمات دانش‌بنیان

سطح فناوری: محصولات و سرویس ها باید از سطح تکنولوژیکی بالا یا متوسط رو به بالا برخوردار باشند بدین معنی که دانش تکنیکی طراحی و تولید نمونه لابراتواری یا صنعتی آن چنان پیچیده و دشوار باشد که :

 1. نسخه برداری از آن دشوار باشد بطوریکه شرکت های دیگر بدون آن نتوانند وارد بازار شوند.
 2. دستیابی به آن مستلزم انجام تحقیق و توسعه توسط گروه متخصص و کارشناس باشد.
 3. ارزش افزوده قابل توجهی تولید کند.

تبصره- سرویس های فرعی محصولات تولیدی شرکت از جمله "راه اندازی، تعمیر و نگهداری تخصصی" و سرویس "دانش تکنیکی، تکنولوژیکی وطراحی" محصولات و سرویس ها که دارای مشخصات بند 1-1 باشد، مورد قبول می باشد.

چنانچه کمیته ارزیابی و بررسی شرکت ها و موسسات دانش بنیان محصول شرکت دانش بنیان را در گروه محصولات دانش بنیان نپذیرفت علی رغم اینکه محصول مذکور دارای ملاک های لیست محصولات و سرویس های دانش بنیان باشد ، آن شرکت می تواند گزینه "سایر محصولات پیشنهادی" را در "قسمت ثبت نام خود" انتخاب کند و با پر کردن اطلاعات محصول و سرویس ، پروسه ثبت نام خود را کامل نموده تا وارد فرایند بررسی و ارزیابی شود.

فهرست طرح های دانش بنیان

شرکت های درخواست کننده باید به منظور تسریع کار ارزیابی موارد زیر را رعایت کنند:

شرکت درخواست کننده بهتر است تا محصول خود را با جستجوی دقیق از "فهرست کالاها/خدمات دانش بنیان" انتخاب کند ، و تا جایی که می تواند از انتخاب گزینه " سایر محصولات پیشنهادی" اجتناب کند زیرا بخاطر دقت زیاد مرحله ارزیابی و بررسی توسط کارشناسان، این مرحله به سرعت انجام نمی شود.

ضروری است درخواست کننده فرم "پیشنهاد کالاها و خدمات جدید برای اضافه شدن به فهرست کالاها/خدمات دانش بنیان" را پر کرده و در سایت ثبت نام متقاضی آپلود کند و درصورت پر نکردن این فرم یا درج ناقص اطلاعات، محصول پیشنهادی تایید نمی شود. درخواست کننده باید با دقت اطلاعات فرم را تکمیل نماید و چنانچه یکی از آن موارد نادرست باشد ، دیگر ارزیابی و بررسی و تایید انجام نمی شود.

لازم به یادآوری است که تولید یکی از محصولات و سرویس های دانش بنیان به منزله پذیرش کل شرکت نمی باشد. شرکت درخواست کننده باید بر اساس "آيين نامه ارزیابی و تشخيص شركت‌ها و موسسات دانش‌بنيان"از طریق تحقیق و توسعه به دانش تکنیکی طراحی و ساخت محصولات / سرویس های دانش بنیان و یا دانش تکنیکی طراحی و ایجاد تغییرات عمده در تولید آنها دست یافته باشد و ملاک های معین شده در مقررات ارزیابی و تشخیص شرکت ها و موسسات دانش بنیان را دارا باشد.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
ثبت شرکتها
سرعت و دقت بالا
موسسه حقوقی پایش
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
ثبت برند
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.