موسسه حقوقی پایش در این مقاله برآنست تا به مطالبی در جهت لیست طرح های دانش بنیان بپردازد تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

لیست طرح های دانش بنیان

از ملاک های مهم در هنگام بررسی و گزینش شرکت دانش بنیان، تولید محصولات دانش بنیان می باشد . لیستی از محصولات و سرویس های دانش بنیان تهیه و ملاک کار در نظر گرفته شده است.

شرکت های درخواست کننده باید به منظور تسریع کار ارزیابی موارد زیر را رعایت کنند:

شرکت درخواست کننده بهتر است تا محصول خود را با جستجوی دقیق از "فهرست کالاها/خدمات دانش بنیان" انتخاب کند ، و تا جایی که می تواند از انتخاب گزینه " سایر محصولات پیشنهادی" اجتناب کند زیرا بخاطر دقت زیاد مرحله ارزیابی و بررسی توسط کارشناسان، این مرحله به سرعت انجام نمی شود.

ضروری است درخواست کننده فرم "پیشنهاد کالاها و خدمات جدید برای اضافه شدن به فهرست کالاها/خدمات دانش بنیان" را پر کرده و در سایت ثبت نام متقاضی آپلود کند و درصورت پر نکردن این فرم یا درج ناقص اطلاعات، محصول پیشنهادی تایید نمی شود.

درخواست کننده باید با دقت اطلاعات فرم را تکمیل نماید و چنانچه یکی از آن موارد نادرست باشد ، دیگر ارزیابی و بررسی و تایید انجام نمی شود.لازم به یادآوری است که تولید یکی از محصولات و سرویس های دانش بنیان به منزله پذیرش کل شرکت نمی باشد.

شرکت درخواست کننده باید بر اساس "آيين نامه ارزیابی و تشخيص شركت‌ها و موسسات دانش‌بنيان"از طریق تحقیق و توسعه به دانش تکنیکی طراحی و ساخت محصولات / سرویس های دانش بنیان و یا دانش تکنیکی طراحی و ایجاد تغییرات عمده در تولید آن ها دست یافته باشد و ملاک های معین شده در مقررات ارزیابی و تشخیص شرکت ها و موسسات دانش بنیان را دارا باشد.

 

لیست طرح های دانش بنیان

 

شرایط کالاها و خدمات دانش‌بنیان

انواع طراح های دانش بنیان به شرح ذیل می باشد

سطح فناوری: محصولات و سرویس ها باید از سطح تکنولوژیکی بالا یا متوسط رو به بالا برخوردار باشند بدین معنی که دانش تکنیکی طراحی و تولید نمونه لابراتواری یا صنعتی آن چنان پیچیده و دشوار باشد که :

 1. نسخه برداری از آن دشوار باشد بطوریکه شرکت های دیگر بدون آن نتوانند وارد بازار شوند.
 2. دستیابی به آن مستلزم انجام تحقیق و توسعه توسط گروه متخصص و کارشناس باشد.
 3. ارزش افزوده قابل توجهی تولید کند.

تبصره- سرویس های فرعی محصولات تولیدی شرکت از جمله "راه اندازی، تعمیر و نگهداری تخصصی" و سرویس "دانش تکنیکی، تکنولوژیکی وطراحی" محصولات و سرویس ها که دارای مشخصات بند 1-1 باشد، مورد قبول می باشد.

چنانچه کمیته ارزیابی و بررسی شرکت ها و موسسات دانش بنیان محصول شرکت دانش بنیان را در گروه محصولات دانش بنیان نپذیرفت علی رغم اینکه محصول مذکور دارای ملاک های لیست محصولات و سرویس های دانش بنیان باشد ، آن شرکت می تواند گزینه "سایر محصولات پیشنهادی" را در "قسمت ثبت نام خود" انتخاب کند و با پر کردن اطلاعات محصول و سرویس ، پروسه ثبت نام خود را کامل نموده تا وارد فرایند بررسی و ارزیابی شود.

در انتها خاطر نشان می شویم که در صورت روبرو شدن با هر سوال و مسئله ای می توانید با شماره تلفن های 32711327-026 و 26655156-021 تماس حاصل کنید و از تجربیات مشاوران و کارشناسان ما در این مجموعه ثبتی بهره مند شوید.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

نظرات کاربران

عبدالرضا جعری نهر

با سلام. شرکت نور سازه اراک. تولید کننده تجعیزات روشنایی از جمله تیرهای فلزی معابر و پارکها. بدلیل داشتن پتانسیل از جمله زمین. سوله و سایر امکانات دنبال طرحی هستیم که بتوانیم از تسهیلات ارزی شرکتهای دانش بنیان استفاده کنیم. البته هر طرح دیگری هم میتواند باشد. محدودیت در انتخاب نوع طرح نیست. با تشکر

پاسخ
ثبت شرکتها
سرعت و دقت بالا
موسسه حقوقی پایش
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
ثبت برند
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.