در عصر حاضر و در دنیای تجارت دارا بودن برند تجاری از اهمیتی بسیار زیاد برخوردار می باشد و میان هیاهوی بازاریابی و به فروش رساندن محصولات تنها عامل معین کننده ی تمایز میان محصولات و خدمات شرکت هایی که با اعتبار و مورد رضایت همه هستند برند های تجاری می باشند.

ثبت لوگو

بعضی از افراد بر این باورند که برند تجاری با لوگو و علامت تفاوت دارد. اما هر سه در عرصه ی اقتصادی و تجاری دربردارنده یک چهره و محتوایی می باشند.

علامت تجاری، برند تجاری، نشان تجاری؛ آرم تجاری، لوگو تجاری و ... همه و همه شامل یک شخصیت درسیستم اقتصادی و تجاری کشور می باشند و همه تنها به عنوان متفاوت کننده ای بین محصولات و خدمات شرکت ها و به عنوان علامتی هستند که قادر می باشند شرکتی را در بین شرکت های دیگر تعیین و متفاوت سازند. تنها عامل تفاوت بین این موضوعات نوع طراحی و مالکان این نوع طرح ها می باشند و تنها موضوعی که این قابلیت را دارد تا این لوگو و آرم و ... را از یکدیگر متفاوت نماید مالک قانونی هر برند و یا علامت تجاری می باشد که نام او در تصدیق نامه ثبت برند قید شده باشد.

در حقیقت علامت ، لوگو و یا برند تجاری ترکیب شده ای از خط و خطوط، رنگ ، تصویر، شکل های دو بعدی و سه بعدی، نور، رسم و ... می باشند که یا به صورت تنهایی و یا به صورت ترکیبی وهرازگاهی با استعمال از حروف و علامت های دیگری سبب خلق طرحی می شوند که به شرکت آفریننده اختصاص داشته است و همچنین قادر می باشند عهده دار متفاوت کننده محصولات آنان و هم چنین قاعده بازاریابی و به فروش رساندن آن ها باشند.

برند تنها به شرکت های حقوقی تعلق ندارد و هر شخص و مالک فعالیتی تجاری قادر می باشد در صورتی که آرمان و یا طرحی دارند آن را به نام خود ثبت کنند و برخلاف عقیده و باور دیگران دارا بودن شرکت الزامی و ضروری نمی باشد.حتی میزان تحصیلات خانم یا اقا بودن و سن افراد هم محدودیتی برای به ثبت رساندن برند به همراه ندارد.هم چنین این موضوع که شما در کدام یک از شهرهای کشور ساکن هستید هم در این مبحث محدودیتی ندارد.

چه لوگوها و یا آرم هایی را می توان ثبت کرد؟

لوگو و یا علامت تجاری به وسیله ی اشخاص هنگامی قادر به ثبت رساندن می باشد که دربردارنده ی خصوصیات های خاص و با رعایت نمودن قواعد و قاعده های قانونی همراه باشند. هر قسم از برند و یا لوگو و ارم این قابلیت را ندارند که به ثبت برسد مگر در صورتی که به وسیله کارشناسان و متخصصان اداره مالکیت معنوی درکشور ایران و کارشناسان و متخصصان نهاد بین المللی ثبت برند wipo در زمان ثبت جهانی برند تایید و مقبول واقع شوند.

علامت و نشان تجاری که کپی برداری شده باشند، و بسیار زیاد با علامت دیگری شباهت داشته باشند. ، قادرنباشند وجه تمایزی را به وجود بیاورند ، سبب شک و شبه و دوگانگی شوند، نسانگر طرح و فعالیت آفریننده خود نشوند ، از کلمات عام و یا از کلماتی که تعریفی می باشند در آن ها استعمال شده باشد، علامت و نشانه های ملی و مذهبی و لشکری و کشوری در آن استفاده شده باشد و هم چنین از علامت های ب جهانی استفاده نموده باشند و چندین موارد دیگر هم قادر نمی باشند در اداره های ثبت شرکت ثبت گردند.

علامت و یا لوگو بایستی انحصاری باشد، مطابق فعالیت آفریننده ی برند ترسیم شده باشد و به عنوان علامت تجاری شناخته گردد ، و این قابلیت داشته باشد تا مضمون وطرح آفریننده خود را معرفی نماید وآن را به مشتریان انتقال دهد، و این قابلیت را داشته باشد تا بتواند به ثبت برسد و به عنوان پایه و اساس بازاریابی شرکت قادر باشد به درستی و به خوبی رفتار کند.

در حقیقت برند بایستی قادر باشد به راحتی و به آسانی در خاطر مشتری باقی بماند ، دربردارنده ی اثری عمق دار بر خاطر مشتری باشد، مشتری را به اندیشه و خیال ببرد، برای مشتری احساس خوشایندی به وجود آورد ، مضمون و محتوای مورد نظر را مشتری از آن دریافت نماید ، اثر گذاری بسیار زیادی را شامل گردد و مطبوع و چشم افکن باشد.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
ثبت شرکتها
سرعت و دقت بالا
موسسه حقوقی پایش
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
ثبت برند
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.