اگر به دنبال ثبت شرکت در کرج هستید باید بدانید مدارک ثبت شرکت در کرج چه چیز هایی هستند، یکی از اصول اصلی ثبت شرکت تکمیل بودن مدارک می باشد که در صورتی که این مدارک کامل نباشد روند ثبت به اشکال می خورد ما در ادامه توضیحی در خصوص مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در کرج را به شما عزیزان ارائه می دهیم همراه ما باشید.

همان طور که گفتیم برای ثبت شرکت باید مدارکی ارائه شود که این مدارک بر اساس نوع شرکت ها ممکن است اندکی تفاوت داشته باشد یا مدارکی هستند که همه شرکت ها برای ثبت شرکت باید ارائه نمایند.

مدارک لازم برای ثبت شرکت در کرج

اساسنامه: از مهمترین مدارک ثبت شرکت در کرج اساسنامه این شرکت است که همه شرکت های ثبتی باید نسخه ای از اساسنامه شرکت به اداره ثبت شرکت ها تسلیم نمایند، اما شرکت هایی که برای ثبت نیازمند دریافت مجوز هستند باید از اساسنامه پیش فرض ارگان صادر کننده مجوز استفاده کنند.

اظهار نامه: اظهار نامه از جمله مدارکی است که برای برخی شرکت ها ارائه می شود مثلاً شرکت های سهامی خاص یا عام برای ثبت باید اظهارنامه ثبت شرکت را ارائه دهند در اظهارنامه شرکت های سهامی مشخصات شرکت از جمله اسم شرکت، موضوع شرکت، لیست سهامداران و بازرسان شرکت، تعداد سهام سهامداران، آدرس اعضاء شرکت و آدرس خود شرکت عنوان می شود.

تقاضا نامه:  تقاضا نامه سندی است که مانند اظهار نامه باید تکمیل شود اما این سند برای شرکت های غیر سهامی می باشد شرکت هایی مانند شرکت با مسئولیت محدود برای ثبت باید به جای اظهار نامه سند تقاضا نامه را ارائه دهند.  

 

مدارک ثبت شرکت در کرج

 

شرکت نامه: شرکت نامه نیز سندی است که تنها شرکت های غیر سهامی باری ثبت شرکت باید ارائه دهند در این سند که از جمله مدارک ثبت شرکت های با مسئولیت محدود است مشخصات شرکاء و مشخصات شرکت عنوان می شود، متن شرکت نامه و تقاضانامه به مانند هم است و تفاوتی بین شان وجود ندارد و هر دو نیز برای ثبت شرکت باید ارائه شوند.

مدارک اعضاء:  هر شرکتی را که بخواهید ثبت کنید اعضاء حقیقی  باید کپی مدارک شناسایی شان را حتماً ارائه دهند و اعضاء حقوقی نیز باید مدارک ثبتی مربوطه به شرکت را نیز ارائه دهند، در خصوص مدارک اشخاص حقیقی بر حسب نوع شرکتی که می خواهند به ثبت برسانند و یا فعالیت مورد نظر شان ممکن است لازم باید مدارک تحصیلی و یا برای آقایان کارت پایان خدمت را نیز بخواهند ارائه دهند.

صورت جلسات ثبت شرکت: از دیگر مدارک ثبت شرکت باید به صورت جلسات ثبتی شرکت پرداخت برای ثبت هر شرکت ارائه دو صورت جلسه الزامی است.

 1. صورت جلسه مجمع عمومی موسسین: این صورت جلسه تنها یک بار در زمان حیات هر شرکت تشکیل می شود و در آن هیئت موسس شرکت را بر مبنای قواعد قانونی تأسیس می کنند و اولین هیئت مدیره شرکت نیز انتخاب می شود.
 2. صورت جلسه هیئت مدیره: این صورت جلسه مربوط به تفکیک هیئت مدیره شرکت می باشد.  

مجوز: به طور کلی مجوز جزء اساسی ترین موارد در مدارک ثبت شرکت در کرج نیست، اما برای موضوعاتی که نیاز به دریافت مجوز دارند که می توانید در لینک مقاله موضوعات مجوزی در ثبت شرکت مشاهده کنید، شرکت هایی که با این موضوعات می خواهند فعالیت اقتصادی داشته باشند حتماً باید مجوز ثبت شرکت مربوطه را دریافت نمایند.

فیش بانک: فیش بانک برای شرکت هایی لازم است که باید بخشی از سرمایه خود را در بانک پیش از ثبت شرکت بلوکه نمایند، مانند شرکت های سهامی خاص که 35% از کل سرمایه را باید در حسابی به نام شرکت در شرف تأسیس بلوکه کنند.

پذیرش تأسیس: در مراحل ثبت شرکت وقتی ثبت سامانه ای انجام می شود در نهایت با پذیرش نهایی برگه ای به نام پذیرش ثبت از سامانه ثبت شرکت ها دریافت می شود که در دو نسخه باید چاپ شود و یکی با سایر مدارک در داخل پاکت پستی و دیگری باید بر روی پاکت پستی چسبانده شود و به اداره ثبت شرکت ها پست شود.  

در پایان: موارد عنوان شده در این مقاله از مدارک ثبت شرکت در کرج است که بر اساس توضیحات ارائه شده بسته به شرکتی که می خواهید ثبت کنید برخی از آنها متفاوت هستند و برخی نیز مشترک هستند، برای اطلاعات بیشتر و یا در صورت داشتن سوال در زمینه ثبت شرکت می توانید به متخصصان ما در پایش تماس بگیرید، مشاوره رایگان ثبت شرکت در کرج مجموعه پایش را از دست ندهید.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
ثبت شرکتها
سرعت و دقت بالا
موسسه حقوقی پایش
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
ثبت برند
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.