ثبت شرکتاخبار و مقالاتجدیدترینشناسه ملی ثبت شرکت

شناسه ملی ثبت شرکت

شناسه ملی شرکت همانند کد ملی شخص است و برای هر شرکت مختص است. اگر نمی دانید شناسه ملی ثبت شرکت را چگونه باید دریافت کنید به ادامه مقاله توجه کنید.

شناسه ملی ثبت شرکت

شناسه ملی شرکت کد است 11 رقمی که از طرف اداره ثبت شرکت ها برای ثبت یک شرکت صادر می شود، شناسه ملی از جمله مواردی است که هیچ گاه تغییر پیدا نمی کند.

شناسه ملی شرکت ها قابل استعلام و پیگیری می باشد و برای هر شرکت فقط یک بار صادر می شود و منحصر به همان شرکت می باشد، اما اینکه شناسه ملی چیست و چگونه می توان آن را دریافت کرد مبحثی است که در این مقاله به شرح آن پرداخته ایم.

پشناسه ملی فقط برای اشخاص حقوقی صادر می شود و همانند کد ملی اشخاص حقیقی می باشد، در ادامه همراه ما باشید تا با نحوه دریافت و استعلام و پیگیری شناسه ملی بیشتر آشنا شوید.

ثبت شناسه ملی شرکت

بعد از اینکه درخواست ثبت شرکت را در سامانه ثبت شرکت ها ثبت کردید و مدارک مربوطه را به سازمان مربوطه ارسال کردید پس از بررسی های انجام شده کارشناسان اداره ثبت شرکت ها با صدور شماره ثبت و شناسه ملی شخصیت حقوقی به طور رسمی ایجاد می شود شرکتی که به ثبت نرسیده شماره ثبت و شناسه ملی ندارد. شناسه ملی و شماره ثبت شرکت در آگهی تأسیس آن عنوان شده است.

بیشتر بدانید ...
انحلال شرکت

شما می توانید با استعلام شناسه ملی در سامانه اداره ثبت شرکت ها در قسمت سایر اطلاعات عمومی شناسه ملی شرکت را وارد کنید و جستجو نمایید.

اطلاعاتی که بعد از ثبت شناسه ملی می توانید از سامانه های رسمی ثبتی با استعلام شناسه ملی به دست بیارید به شرح زیر می باشد؛

  • با استعلام شناسه ملی شرکت می توانید ببینید ثبت کننده شخصیت حقوقی چه کسی است.
  • می توانید ببینید شرکت در چه تاریخی تأسیس شده است.
  • اسم شرکت را می توانید ببینید
  • نوع شخصیت حقوقی که ایجاد شده است را می توانید مشاهده کنید.
  • خود شناسه ملی و صحت آن را می توانید مشاهده کنید.
  • تاریخی که شرکت به ثبت رسیده است را می توانید ببینید.
  • واحد ثبتی شرکت را می توانید ببینید.
  • حتی می توانید کد پستی شرکت را هم ببینید.
  • شماره ثبت شرکت را نیز می توانید مشاهده کنید.
  • آدرس قانونی و ثبتی شرکت در این سامانه قابل مشاهده است.

شناسه ملی ثبت شرکت

چگونه از شناسه ملی به عنوان کد اقتصادی استفاده کنیم؟

پیش از این شناسه ملی شماره ای بود که از طرف سازمان امور مالیاتی کشور در صورت درخواست تشکیل پرونده مالیاتی صادر می شد.

اما پس از بررسی های مسئولین سازمان اداره مالیات با کارشناسان اداره ثبت شرکت ها نظر به اینکه شناسه ملی شرکت ها و اشخاص حقوقی بهتر است شناسه ملی آنها باشد و اشخاص حقیقی هم از کد ملی نی توانند به عنوان کد اقتصادی استفاده نمایند.

اما صرف ثبت شرکت و صدور شناسه ملی از این کد نمی توان به عنوان کد اقتصادی استفاده کرد و باید حتماً تشکیل پرونده مالیاتی برای فعال سازی کد اقتصادی طی شود.

بیشتر بدانید ...
حمایت قانون از طرح های صنعتی ثبت شده

شرکت ها بعد از ثبت دو ماه زمان قانونی برای مراجعه به اداره مالیات جهت فعال سازی کد اقتصادی خود زمان دارند و بیشتر از دو ماه از ثبت شرکت اگر برای تشکیل پرونده مالیاتی و فعال سازی شناسه ملی به عنوان کد اقتصادی اقدام نمایید.

مرجع صادر کننده شناسه ملی شرکت

شناسه ملی را اداره ثبت شرکت ها صادر می کند این شناسه در خصوص درخواست متعدد ثبت شرکت‌های تجاری یا موسسات غیر تجاری و ارائه اصل مدارک آن صادر می شود.

شناسه ملی شرکت بر عکس شماره ثبت آن که ممکن است تغییر کند هرگز در هیچ شرکتی تغییر پیدا نمی کند و بعد از انحلال شرکت هم به شرکت دیگری واگذار نمی شود.

چگونه استعلام شناسه ملی را بگیریم؟

استعلام شناسه ملی در سامانه اداره ثبت شرکت ها با آدرس ilenc.ir می باشد بعد از ورود به این سامانه صفحهع ای باز می شود که لینکی بر روز آن فعال می شود با کلیک بر روی لینک مورد نظر صفحه استعلام شناسه ملی باز می شود.

که هاوی جدولی است لازم به ذکر است نیاز نیست تمام اطلاعات خواسته شده را تکمیل نمایید و اگر شناسه ملی را دارید می توانید بعد از ورود شناسه ملی و رمز صفحه بر روی جستجو کلیک کنید و در صورت درست بودن شماره شناسه ملی می توانید وضعیت شرکت ثبت شده را مشاهده نمایید.

اگر شناسه ملی شرکتی را نداشته باشید با جستجوی اسم یا شماره ثبت آن نیز می توانید از همین سامانه شناسه ملی شرکت را بیابید و از شناسه ملی شرکت در سایر سامانه ها مانند سامانه روزنامه رسمی از وضعیت فعالیت و اعضاء شرکت یا موسسه نیز می توانید با خبر شوید.

بیشتر بدانید ...
انتقال قهری سهم الشرکه

استعلام شناسه ملی در سامانه روزنامه رسمی

به سامانه روزنامه رسمی وارد شوید و سامانه روزنامه رسمی زیر نظر اداره قوه قضاییه می باشد که آگهی های رسمی شرکت ها در آنت منتشر می شود شما می توانید بعد از ورود به سامانه روزنامه رسمی در قسمت آگهی های قانونی وارد شوید.

پس از کلیک بر روی این گزینه شناسه ملی را وارد کنید و رمز صفحه را وارد کنید و بر روی جستجو کلیک نمایید تمام روزنامه های آگهی شرکت ها از ثبت و تغییرات را می توانید جستجو نمایید.

جهت

شرکت تنها نیاز به مطالعه مقاله مربوط به آن دارید تا در این مسیر به صورت تخصصی گام بردارید.

از اینکه با ما در این مقاله همراه بودید کمال تشکر را دارم مجموعه حقوقی پایش بیش از دو دهه فعالیت در زمینه خدمات ثبتی حقوقی هر نوع مشاوره حقوقی در زمینه ثبت و استعلام شناسه ملی به صورت کاملاً رایگان ارائه می کند، چنانچه می خواهید ثبت شرکت داشته باشید حتماً از مشاوره های پایش استفاده نمایید تا در روند ثبت و فعالیت مجموعه خود دچار مشکل نشوید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :