جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

ثبت آنلاین برند

ثبت آنلاین برند_ ثبت اینترنتی برند

گروه ثبتی و حقوقی پایش در این مقاله بر آن است تا دربارۀ ثبت آنلاین برند مطالبی را ارائه نماید مقاله را بخوانید. در صورت مواجه شدن با هر سوالی می‌توانید با کارشناسان ما با شماره تماس‌هایی که در این صفحه درج شده در ارتباط باشید. از مزایای مشاوره رایگان ثبت برند در مجتمع ثبتی پایش بهره‌مند شوید.

چرا ثبت آنلاین برند کنیم ؟

هنگامی که یک محصول می‌خواهیم بخریم و یا از یک خدمات می‌خواهیم استفاده کنیم. اولین چیزی که دنبال آن می‌گردیم استفاده از یک برند شناخته شده می باشد.

در حقیقت هر فعال اقتصادی که بخواهد یک کسب و کار را راه اندازی کند اولین کاری که باید بدان فکر کند، ثبت برند در اداره مالکیت صنعتی می باشد.

بعد از آن می تواند با خیال آسوده برای برندسازی و تبلیغات اقدام نماید. برای همین منظور باید به ثبت آنلاین برند یا ثبت اینترنتی برند روی آورد.

ویژگی‌های یک برند مناسب

برند یا علامت تجاری شما باید دارای ویژگی‌ها، احساسات و مفاهیم محصول شما باشد. آنها را به مشتری معرفی نماید. مشتریان بلقوه یک محصول یا خدمات می‌توانند با شناسایی یک برند و علامت تجاری ثبت شده و قابل شناس برای یک محصول برای تهیه آن اقدام کنند.

ثبت آنلاین برند

مدارک مورد نیاز جهت ثبت آنلاین برند

اسناد و مدارک مورد نیاز برای تقاضای ثبت آنلاین برند به شرح ذیل می باشد:

 •  اوراق هویت اشخاص حقیقی  از قبیل رونوشت شناسنامه، رونوشت کارت ملی ارائه گردد.
 • سند سجلی اشخاص حقوقی (آخرین روزنامه رسمی دلیل مدیریت رونوشت مدارک شناسنامه صاحبان امضاء)
 • چنانچه امور به وسیله وکیل یا نماینده قانونی او صورت می‌گیرد، مدارک مربوط به نماینده یا وکیل که دارای حق امضاء باشند ارائه گردد.
 • در صورتی که برند لاتین باشد یا ریشه عربی داشته باشد باید کارت بازرگانی داشته باشید و آن را ارائه نمایید.
 • رونوشت مجوز فعالیت ارائه گردد.
 •  نمونه علامت ارائه گردد. یک نمونه از برند را به همراه اظهارنامه و چند نمونه از طرح گرافیکی باید ارائه داده تا بر اساس آن‌ها امور ثبت انجام گیرد.
 • باید مدارکی را که نشان دهندۀ فعالیت شما در حوزه معینی هم چون آموزشی، پزشکی و غیره باشد را که می‌خواهید علامت مربوط به آن را ثبت کنید ارائه دهید.
 • در صورتی که می‌خواهید در صورت نیاز از حق تقدم استفاده کنید باید مدارک مربوط به آن را همزمان که اظهارنامه را تسلیم می‌کنید تسلیم نمایید.
 • رونوشت جواز تاسیس بهره برداری، پروانه ساخت و یا هر گونه مجوز فعالیت برای اشخاص حقوقی ارائه گردد.
 •  در صورتی که متقاضی ثبت، خارجی می‌باشد باید معادل ارزی هزینه‌های ثبتی را بپردازد.

استعلام ثبت آنلاین برند

برای پیشگیری از عدم ثبت به علت تشابه و یا تکراری بودن برند ابتدا باید استعلام برند انجام دهید تا از ثبت یا عدم ثبت برند خود اطمینان حاصل کنید.

سامانه استعلام برند و علائم تجاری یکی از مرسوم‌ترین و کاربردی‌ترین شیوه‌ها در استعلام برند در کشور محسوب می‌شود. این سامانه از این حیث حائز اهمیت است.

در صورت تکراری بودن نام برند و عنوان تجاری از ارسال همان نام به سامانه مورد نظر جلوگیری خواهد شد. همین مساله به صرفه جویی در زمان و هزینه جهت ثبت برند مرتبط می شود.

از جهت دیگر با استعلام برند می‌توان از تمامی برند‌های ثبت شده در 45 طبقه کاری اطلاع حاصل کرد.

مراحل ثبت اینترنتی و آنلاین برند

محاسن استعلام آنلاین برند

 • جلوگیری از ثبت برند تکراری
 •  صرفه جویی در وقت و هزینه
 • عدم تشابه با برند رقبا
 • آشنایی با رقبا در طبق کاری خود

مراحل ثبت اینترنتی و آنلاین برند

ثبت یک برند باید به سامانه اینترنتی اداره مالکیت صنعتی مراجعه نمود که در زیر برای شما آورده شده است.

سامانه اداره مالکیت صنعتی http://ipm.ssaa.ir​

جهت ثبت علامت تجاری باید تمامی اطلاعات خواسته شده در سامانه را وارد کنید. مدارک مورد نیاز برای ثبت برند را اسکن نموده و در سامانه آپلود نمایید.

استفاده از سامانۀ اداره مالکیت صنعتی تنها راه ثبت آنلاین برند می باشد. در صورتی که نتوانستید از سامانه بالا استفاده نمایید با مجتمع حقوقی پایش تماس حاصل نمایید.

مجتمع ثبتی و حقوقی پایش صفر تا صد ثبت آنلاین برند و ثبت اینترنتی برند را در کمترین زمان با تیم متخصص ثبت برند متشکل از وکلاء با سابقه و متخصصان حرفه‌ای انجام خواهد داد.

به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها