جایگزین کلیه روش های سنتی ثبت در همه ارگانها و ادارت دولتی، سامانه ثبت اینترنتی و یا ثبت بصورت آنلاین می باشد . که امروزه جایگاه ویژه ای در ثبت تمام ادارات برای کلیه متقاضیان داشته است .

همچنین این امکان برای ثبت آنلاین و یا اینترنتی شرکت نیز فراهم شده است . این امکان برای کلیه متقاضیان ثبت شرکت مقدر می باشد که ثبت شرکت خود را به صورت آنلاین انجام دهند . متقاضیان با عدم حضور در اداره ثبت شرکتها، ثبت شرکت خود را انجام دهند و حتی مدارک را از طریق خود سامانه اینترنتی برای آن اداره مرجع ارسال کنند.

همان طور که از گذشته تا کنون مرسوم بوده است متقاضیان برای ثبت شرکت خود به اداره ثبت شرکتها مراجعه نموده و کلیه مراحل ثبت را حضوری به انجام می رساندند . اکنون باتوجه به پبشرفت تکنولوژی و دنیای روز اینترنتی ، کلیه امور ثبتی حضوری و سنتی جایگاه خود را به سامانه اینترنتی داده است . با این روش کلیه متقاضیان در هزینه رفت و آمد و هم چنین زمان و موارد دیگر صرفه جویی کرده اند .

پیشنهاد ما به شما متقاضی گرامی استفاده از روش آنلاین ثبت شرکت می باشد . هم اکنون مراحل ثبت آنلاین شرکت را گام به گام توضیح خواهیم داد :

اقدامات اولیه برای ثبت آنلاین شرکت که متقاضیان باید از چند مورد اطمینان حاصل نمایند :

 • انتخاب نوع شرکت مورد نظر

نوع و قالب ثبتی شرکت را تعیین کنید به عنوان مثال : شرکت با مسئولیت محدود و یا سهامی خاص

 • انتخاب نام شرکت

برای شرکت خود نام مناسبی که مطابق شرایط و قوانین مصوبه باشد انتخاب نمایید.

فارسی باشد ، دارای مفهوم و معنا باشد . سه سیلابی باشد .

 • تعیین موضوع فعالیت شرکت

براساس هدف ثبت شرکت موضوع فعالیت شرکت را تعیین کنید .

 • اخذ مجوز فعالیت شرکت

براساس موضوع تعیین شده شرکت در صورتی که نیاز به اخذ مجوز فعالیت باشد از ارگان مربوطه آنرا دریافت نمایید .

 • سرمایه اولیه شرکت را تعیین کنید

برای ثبت شرکت و شروع فعالیت شرکت نیاز به سرمایه اولیه می باشد بر اساس قوانین ثبت شرکت سرمایه شرکت باید از مبلغ 100 هزار تومان بیشتر باشد و هم چنین تعداد سهام را مشخص نمایید .

 • تعیین مکان فعالیتی شرکت

برای برپایی و شروع فعالیت مکانی مناسب برای شرکت تعیین نمایید

 • انتخاب شرکا و اعضا

همان گونه که می دانید از شرایط اصلی ثبت شرکت تعداد اعضا می باشد که باید الزاما از 2 نفر بیشتر باشد پی شریک و اعضا را تعیین نمایید .

 • تهیه مدارک ثبت شرکت

مدارک لازمه اقدام به ثبت شرکت را آماده نماید .

مدارک لازم برای ثبت شرکت

مدارک لازم برای ثبت شرکت اشخاص حقوقی باید برابر اصل باشد .

 • مدارک احراز هویتی مؤسس کارت ملی و شناسنامه هم چنین مدارک اعضا
 • اخذ گواهی سوء پیشینه اعضا و مؤسس
 • اخذ مجوز فعالیت از ارگانها ذی ربط
 • تنظیم اوراق ثبتی شرکت از جمله اساسنامه و شرکتنامه و..

مراحل ثبت آنلاین شرکت

برای اقدام ثبت شرکت باید به سامانه اینترنتی آدرس " http://irsherkat.ssaa.ir مراجعه کنید.

 • گام اول ورود به سامانه

وارد سامانه شده قسمت پذیرش درخواست ثبت شرکت را انتخاب نمایید . سپس فرم مورد نظر ثبت اطلاعات را پس از مشاهده تکمیل نمایید . این فرم شامل اطلاعات اولیه هویتی متقاضی و هم چنین شرکت و مکان ثبت شرکت و موضوع فعالیت شرکت و ... می باشد .

توجه داشته باشید که تکمیل این فرم باید با دقت کامل و هم چنین مطابق مدارک اصلی باشد .

 • گام دوم انتخاب نام شرکت

برای شرکت خود 5 نام سه سیلاب که مطابق قوانین ثبتی شرکت باشد انتخاب نمایید . این نام ها را باید به ترتیب اولویت در سامانه درج نمایید . الزامی است که این نام ها تکراری نباشد بدین صورت که سابقه ثبت قبلی نداشته باشند . سپس این اسامی شرکت از طریق کارشناسان مورد بررسی قرار گرفته و تأییدیه را به متقاضی اعلام می نمایند .

 • گام سوم انتخاب نوع فعالیت شرکت

بر اساس هدف از ثبت شرکت و بدست آوردن سرمایه و شهرت کسبی موضوع فعالیت شرکت را انتخاب نمایید . این موضوع باید به گونه ای انتخاب شود که پیشرفت و سودآوری برای شرکت داشته باشد . الزامی است در صورتی که موضوع فعالیت شرکت نیاز به اخذ مجوز باشد آنرا از مراجع ذی صلاح دریافت کنید .

 • گام چهارم درج نشانی و مکان فعالیت شرکت

در قسمتی از سامانه باید آدرس و نشانی محل فعالیت شرکت و هم چنین شعبات شرکت در صورت وجود درج شود . در صورت عدم وجود آدرس و مکان مناسب برای شرکت می توانید از آدرس منزل مؤسس استفاده نموده و آنرا درج نمایید .سپس درج شماره تماس ها و کدپستی و...

 • گام پنجم درج اسامی شرکا

اعضا و شرکا را پس از انتخاب کلیه اطلاعات هویتی آنها را در سامانه درج نمایید . هم چنین به همراه آدرس و تلفن تماس آنها . تعداد وارد کردن اسامی در سامانه محدود می باشد یعنی بدین صورت که اگر اسامی شرکا بالای 150 نفر باشد فرم دیگر در سایت می باشد که می توان برای وارد کردن اسامی از آن استفاده نمود .

 • گام ششم درج میزان سهام

پس از اینکه اسامی شرکا در سامانه درج شد سهام هرکدام نیز باید در سامانه درج شود . نوع سهام که به صورت نقدی و یا غیر نقدی است و هم چنین نوع سمت آنها در سامانه درج شود .

 • گام هفتم درج صورتجلسه شرکت

در هنگامی که ثبت شرکت روال قانونی خود را طی کند باید صورتجلسه ای شرکت تنظیم گردد که این صورت جلسه مبنی بر درج و قید کلیه امورات و موضوع فعالیت شرکت و اعضا و سرمایه اولیه و... می باشد در قسمتی از سامانه باید صورتجلسه شرکت را درج نمایید .

 • گام هشتم درج اساسنامه شرکت

اساسنامه شرکت را تعیین نمایید فرم مربوطه به اساسنامه شرکت در اختیار متقاضی قرار داده شده است که باید توسط متقاضی تکمیل گردد . در این اساسنامه کلیه قوانین شرکت بر اساس موضوع فعالیت شرکت تعیین شده است

 • گام نهم مرحله پایانی ثبت سامانه

کلیه مدارک لازمه ثبت شرکت که از قبل آماده شده است را اسکن نمایید سپس در مرحل مورد نظر بارگذاری نمایید . سپس بعد از بازبینی اطلاعات ثبتی و تکمیل کلیه مدارک و بارگذاری آنها پذیرش نهایی را زده و از سامانه کدرگیری را دریافت نمایید .

بعد از گذراندن کلیه مراحل سامانه ثبت آنلاین شرکت ، می توان از سامانه کدرهگیری را اخذ نمایید . لطفا از این کدرهگیری بدقت نهداری شود زیرا در مراحل پیگیری به این کد نیاز می باشد .

اطلاعات ثبت در سامانه ثبت شرکت از طریق خود سامانه به کارتابل کارشناسان ارسال می شود . کارشناسان مراحل بررسی و استعلامات را از ارگانهای مختلف آغاز می کنند .

شایان ذکر است در مورد بررسی نام های سه سیلاب شرکت کارشناسان یک نام را بر اساس اولویت انتخاب می کنند . به متقاضی تأییدیه را ابلاغ می نمایند .

متقاضی بعد از اینکه تأیید نام را مشاهده کرد الزامی است مددارک را به انضمام اظهارنامه ثبت اینترنتی شرکت برابر اصل کرده از طریق پست به آدرس اداره ثبت شرکتها ارسال نمایند.

نکته : کلیه اوراق ثبتی شرکت از جمله شرکتنامه ، اساسنامه و هم چنین اظهارنامه ثبت سامانه ای را اعضا و شرکا امضا نمایند.

مدارک از طریق پست به کارشناسان مربوطه ارجاع شده و بررسی ها لازمه انجام می شود .

سپس بعد از اینکه کلیه مدارک مطابق ثبت و اظهارات متقاضی باشد کارشناسان دستور چاپ روزنامه رسمی اول را می دهند . سپس درج آگهی نوبت دوم بعد از گذشت 1 ماه از تاریخ آگهی اول می باشد .

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
ثبت شرکتها
سرعت و دقت بالا
موسسه حقوقی پایش
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
ثبت برند
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.