ثبت شرکتاخبار و مقالاتخدماتهزینه ثبت اختراع

هزینه ثبت اختراع

جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید

هر ساعتی در روز کنار شما هستیم

با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید
در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

اگر مکیخواهید راجع به هزینه ثبت اختراع و مراحل آن اطلاعات کامل و جامعی بدست بیاورید حتما این مقاله را تا انتها مطالعه کنید. ما در ثبت پایش همراه شما عزیزان مخترع هستیم.

اطلاع از هزینه های ثبت اختراع

اختراع چیست و مخترع کیست؟

اختراع به این معنی است که فردی یا افرادی برای اولین بار کالا یا فرآیندی را بطور تخصصی عرضه میکنند که نتیجه اندیشه و عقیده آنهاست و برای حل یک مشکل یا توسعه در صنعت, علم، حرفه و غیره میباشد.

اختراع باید توسط خود مخترع یا وکیل قانونی آن به ثبت برسد.

پیوستن به کنوانسیون پاریس جهت ثبت اختراع در چه سالی انجام شد؟

ایران توانست در سال 1337 هجری شمسی به کنوانسیون پاریس ملحق شود تا از مالکیت صنعتی پشتیبانی کرده و اصلاحاتی برای ثبت مالکیت معنوی در سال 1377صورت گرفت. در سال 1380 هم ایران در سوئیس به وای پو گروید و این موضوع رسمیت پیدا کرد.

3 اصل اساسی در کنوانسیون پاریس

  • رفتار ملی
  • اصل استقلال
  • اصل حق تقدم

گواهینامه ثبت اختراع در ایران

برای پشتیبانی از فرد مخترع سازمان مالکیت صنعتی حقوقی را درنظر گرفته است که فقط به این شخص تعلق میگیرد.

ثبت اختراع در دیگر کشور ها

برای ثبت اختراع ابتدا باید اظهار نامه ای تهیه شود و یک پرونده در اداره ثبت اختراع تشکیل گردد. این درخواست نامه از بخش های موضوع اختراع ، پیشینه و شرح آن شکل گرفته است.

بیشتر بدانید ...
ثبت شرکت دانش بنیان

بعد از اینکه کشور مرجع تحقیقات خود را نسبت پرونده انجام داد، مواد درخواست نامه به طور همگانی در تمام کشور برای ایجاد اعتبار و پشتیبانی عرضه میگردد.

عرضه همگانی ثبت اختراع ، حق ثبت اختراع به فرد را نمیدهد بلکه پس از بررسی کامل توسط دولت ثبت میگردد و به ایشان ارائه میشود. البته هر کشوری اختیار این را دارد که اختراع را به ثبت رسانده یا کلا رد کند.

هزینه ثبت اختراع

هزینه ثبت اختراع

نمیتوان گفت که مبلغ قال پرداخت برای ثبت اختراع چقدر است اما این هزینه ها میتواند شامل هزینه ثبت، مخارج چاپ اطلاعیه و ارائه گواهی 20 ساله اختراع بشود.

لازم به ذکر است که در برخی کشورها فرد برای حفظ مالکیت معنوی نسبت به نشان، طرح صنعتی یا اختراع باید سالانه مبلغی را به اداره مالکیت معنوی بپردازد.

در ایران برای ثبت اختراع باید به اداره مالکیت معنوی مراجعه کنید. بنابر این فردی که میخواهد اختراعی را به ثبت برساند باید بعد از تکمیل تمام اسناد مربوطه و تنظیم آنها را ارسال نماید و بعد از ثبت اختراع برای حمایت از طرح خود میتواند از مشاورین ثبت اختراع کمک بگیرد.

5/5 - (1 امتیاز)

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن