ما در این متن شما متقاضیان گرامی را در جهت ثبت اختراع در اداره مالکیت صنعتی یاری کرده تا بتوانید در کم ترین زمان ممکن امور حقوقی و ثبتی خود را در اداره مالکیت صنعتی به سرانجام رسانده و از مزایای ثبت اختراع بهره مند شوید . در ادامه همراه ما باشید .

اداره چیست

اداره به محلی گفته می شود که در منطقه تجاری قرار داشته و افرادی برای پیشبرد امور تجاری یا اداری در آن محل اقدام به فعالیت می کنند . روزانه متقاضیان به آن اداره مراجعه کرده و کارشناسان امور آن را رسیدگی و پیگیری می کنند. اداره در زبان انگلیسی با عنوان office  شناخته می شود.

اداره مالکیت صنعتی

محلی برای انجام امورات ثبت اختراعات مخترعین و طراحان که می توان برای انجام امور مربوط به ثبتبا مراجعه به سایت این اداره و یا مراجعه حضوری ، امور حقوقی را انجام داد . هم چنین می توان با بهره مندی از تجارب کارشناسان ثبتی موسسات حقوقی بدون مراجعه و اقدامی از سوی متقاضی ، امور ثبتی خود را به آن ها واگذار کرده و بدین ترتیب امور خود را به صورت حرفه ای انجام دهید . آدرس اداره مالکیت صنعتی را می توانید با مراجعه به سایت اداره مالکیت صنعتی و ثبت اختراعات جستجو کرده و در راه ثبت اختراع گام بردارید .

 

 

آدرس اداره مالکیت معنوی

اداره ثبت اختراع سازمانی دولتی یا بین ‌دولتی است که وظیفه ای چون صدور گواهی ‌نامه‌های ثبت اختراع را بر عهده دارد و با تأیید تقاضانامه‌های قابل ثبت از آنها پشتیبانی حقوقی می‌کند. آدرس اداره مالکیت صنعتی در تهران ، میدان امام خمینی (ره) خیابان خیام ،خیابان فیاض بخش ، شمال پارک شهر، جنب ساختمان شماره یک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ، مالکیت معنوی می باشد . شما اگر متقاضی ثبت اختراع می باشید می توانید تنها با شماره گیری شماره تماس های موسسه حقوقی پایش تمامی امور حقوقی و ثبت اختراع خود را توسط مجرب ترین تیم حقوقی پیگیری و به اجرا برسانید و بدین ترتیب دیگر نیازی به مراجعه و ارائه مدارک به اداره مالکیت صنعتی نمی باشد .

ثبت اختراع در اداره مالکیت

با در نظر گرفتن اینترنتی شدن امور ثبتی در سال های اخیر و نیز لزوم ثبت اختراعات در اداره مالکیت صنعتی دیگر نیازی به مراجعه حضوری به اداره مالکیت صنعتی نمی باشد . اگر شما هم متقاضی ثبت اختراع در کشور هستید تنها کافی است با مراجعه به سایت اداره مالکیت امور ثبتی خود را انجام دهید .

منظور از اختراع نتیجه طرحییا فرآورده ای است که از تفکر و ذهن خلاق بدست آمده و برای اولین بار توسط افراد ارائه شود و باعث تسهیل و رفع ایرادات در وسایل و فناوری و صنعت شود و در زمان حال دارای کاربرد باشد.

 

وام دانش بنیان

 

اداره مالکیت معنوی و صنعتی

به حق و حقوقی که صاحب آن قادر می باشد از فعالیت فکری و خلاقانه خودش استفاده نماید مالکیت معنوی گفته می شود.در جهت اهمیتی که مالکیت معنوی دارد،مقررات و قوانینی جهت احترام به این حقوق ایجاد شده است. در ادامه به آدرس ادارات ثبت اختراع در چند استان می پردازیم . برای اطلاع از تمامی آدرس ها می توانید با کارشناسان مجرب موسسه پایش در تماس باشید تا به صورت تخصصی شما را در راه ثبت اختراع خود از صفر تا صد امور شما را راهنمایی کنند.

اداره ثبت اختراع استان ها

 • اصفهان : خ چهارباغ ، روبروی بیمارستان شریعتی . اداره اسناد و املاک اصفهان
 • مشهد : بلوار ملک الشعرا بهار ، جنب بانک ملی ، اداره ثبت اسناد و املاک مشهد
 • تبریز : میدان ساعت ، کوچه حاج هاشم ، اداره ثبت اسناد و املاک تبریز
 • کرمانشاه : خ فرهنگیان ، فاز 1 ، بلوار مطاعی . اداره ثبت اسناد کرمانشاه
 • شیراز : میدان معلم ، خ همت جنوب ، اداره مالکیت صنعتی شیراز

آدرس سایت اداره مالکیت معنوی

طریقه مراجعه به اداره مالکیت صنعتی به جهت ثبت اختراع دارای مراحل مختلف است که می تواند توسط شخص مخترع با صرف زمان بسیار و یا توسط متخصصین ثبت اختراع موسسات حقوقی در کم ترین زمان به صورت تخصصی انجام گیرد . مخترعین می توانند با بهره مندی از مشاوره های تخصصی و رایگان کارشناسان ثبتی امور حقوقی را در کم ترین زمان انجام دهند. اداره ثبت اختراع و اداره مالکیت صنعتی و اداره مالکیت معنوی همگی در یک ساختمان در استان تهران واقع گردیده اند. به جهت ثبت اختراع در استان خود تنها کافی است به سایت اداره مالکیت صنعتی کشور به نشانی http://iripo.ssaa.ir مراجعه و یا با تماس با شماره تماس های 02632711327 امور ثبت اختراع در استان خود را انجام دهید .

در انتها نیز با در نظر داشتن تجارب کارشناسان مجرب موسسه پایش ، به شما پیشنهاد می کنیم به این موسسه مراجعه و یا با تماس تلفنی با این موسسه ، امور خود را تخصصی انجام دهید .

 

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

نظرات کاربران

امید اسدی

با سلام از اشکالات اداره ثبت اختراعات از سال 1392 تا 1399 : اینجانب نیز در این روند مشکل داوری اختراعات را دارم یعنی زمانی که طرح اینجانب نو و جدید و دارای گام ابتکاری است ولی مراجع دانشگاهی و داوران پس از گرفتن هزینه های بالا طرح را تایید نمی کنند و در پاسخ می گویند دوست داریم طرح شما را رد کنیم برو پیش هرکسی که دوست داری بگو این مرجع را قبول ندارم اداره نیز می گوید ما طبق قانون مجبور هستیم طرح شما را رد کنیم . برخی از مراجع نیز می گویند داور متخصص ندارند ! در این خصوص از متقاضیان به کارشناس اداره اختراعات متن زیر را ارسال کرده ام: كارشناس محترم با سلام ، اينجانب به شخصه اعتقادي به روند ماركسيستي و وارداتي اداره اختراعات كه با قانون اساسي كشور در تضاد مي باشد ندارم . بر فرض مثال متقاضي پرونده خود را به حداقل 50 مرجع ارسال كند و پرونده 3 ماه در هر مرجع توقف كند تا يكي از اين مراجع داور متخصص داشته باشند و طرح را درست مورد داوري قرار دهند ، اين يعني اتلاف وقت چيزي حدود 8 سال و پرداخت هزينه چيزي حدود 30 مليون تومان . در حال حاضر 11 مرجع در پرونده هاي قبلي اعلام كرده اند داور متخصص ندارند! . اولا بعد از 8 سال پرونده به چه درد متقاضي مي خورد ؟ ، دوم اينكه اگر اينجانب بخواهم 20 اظهارنامه با اين روند ثبت كنم يه چيزي حدود 600 مليون بايد هزينه كنم ( بنظر شما امكان ثبت اختراع به صورت غير مستقيم از اينجانب سلب نشده است ؟ ) ، ايا بعد از اينكه سند را دريافت كردم همين دولت اين هزينه را مي تواند طي فرآيندي به اينجانب برگرداند ( به قول دوستمون خود سند اختراع 5 كيلو روغن نباتي ارزش داره ؟ ) ، يا قرار است متقاضي در جامعه رها شود ؟ . در اداره شما مردم دو دسته هستند برخي با سرمايه هاي خود اختراع ثبت مي كنند برخي با دارايي هاي خود. اشخاصي كه با دارايي خود اختراع ثبت مي كنند مثل اعضا هيات علمي ، اشخاصي كه به بدنه آزمايشگاه و پژوهشگاه ها متصل هستند ، اين افراد هر هزينه اي بابت اختراع انجام مي دهند دولت طي فرآيندي اين هزينه را به آن ها برگشت ميدهد يا از طريق گرنت دانشگاهي يا از طريق پژوهش توليد . يعني اين وسط فقط پول جابجا مي شود و كسي ضرر نمي كند. دسته دوم كساني هستند كه با سرمايه هاي خود اختراع انجام ميدهند مثل افراد كه مدارك عاليه دانشگاهي دارند مشغول كار هستند اما به بدنه دولت وصل نيستند ، اين افراد تحت هر شرايطي اگر نتوانند اظهارنامه خود را به ثبت برسانند آن ها هم سرمايه خود را از دست داده اند و هم دارايي خود را كه همان اختراع مي باشد . چون اين افراد مجبور هستند نسبت به افراد اول يك مرحله بيشتر براي فرايند ثبت انرژي صرف كنند ، اين روند به صورتي طراحي شده كه به مرور زمان قشر متوسط جامعه منحل خواهد شد . و جامعه دو قطبي مي شود يعني دو قشر بالا و پايين كه در اين صورت كاپيتاليسم رخ مي دهد و ... https://www.farsnews.ir/news/13990415000143/ __________________________________________________________ https://ipm.ssaa.ir/ENQ/List

پاسخ

azarinpars

باسلام برای پرسیدن چند سوال از ثبت برند باید با چ شماره تماس بگیرم

پاسخ
موسسه حقوقی پایش

موسسه حقوقی پایش

باسلام وقت بخیر ....لطفا با شماره درج شده داخل سایت تماس حاصل فرمایید .

پاسخ

azarinpars

باسلام برای پرسیدن چند سوال از ثبت برند باید با چ شماره تماس بگیرم

پاسخ

پروفسور حمید رضا ارجمندی

سلام وعرض ادب واحترام خدمت شما عزیزان. بنده قصد دارم یک میلیون اختراع و کتاب و مقاله فیزیک را به ثبت برسانم. لطفا کمکم کنید.

پاسخ

mohammad_salehabadi

با سلام، ادب و احترام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات . از دانشگاه پیام نور هستم ،دانشگاه مذکور روزنامه رسمی ندارد آیا اساسنامه دانشگاه با امضای وزیر محترم علوم ، تحقیقات و فناوری که معاون دانشگاه و ریاست محترم دانشگاه حق امضاء دارند مورد قبول می باشد ، یا اینکه دانشگاه حتماً باید روزنامه رسمی داشته باشد در ضمن دانشگاه پیام نور یک دانشگاه دولتی است .ممنون...

پاسخ

علی

با سلام ثبت اختراعی داشتم تا اکنون ثبت ان توسط اداره ثبت اختراع تایید شده اقدام بعدی که باید انجام دهم چیست ؟

پاسخ
موسسه حقوقی پایش

موسسه حقوقی پایش

سلام ، هنگامیکه یک اختراع توسط کارشناسان اداره مالکیت صنعتی تایید می گردد، به یک مرجع ذیصلاح فرستاده می شود تا نظر تخصصی خود را در قبال آن اختراع اعلام نماید. پس از تایید مراجع اختراع ثبت خواهد شد.

پاسخ
ثبت شرکتها
سرعت و دقت بالا
موسسه حقوقی پایش
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
ثبت برند
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.