جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

مراحل ثبت علامت تجاری

مراحل ثبت علامت تجاری

در این مقاله به توضیح اجمالی در مورد نحوه ثبت برند و علامت تجاری پرداختیم تا شما را در راه ثبت انواع برند با در نظر داشتن طبقه برند ارائه شده به شما عزیزان ارائه خواهیم کرد.

در ادامه همراه ما باشید و در صورت پیش آمدن هر سوالی در زمینه ثبت برند و علامت تجاری با تلفن های تماس مجتمع ثبتی پایش تماس بگیرید و از مزایای مشاوره رایگان بهره ببرید.

مراحل ثبت علامت تجاری چیست ؟

ثبت علامت تجاری و برند برای دارندگان آن حکم حفاظت از نماد تجاری و حرفه آن ها بوده که با در نظر داشتن شروط مندرج در ادارت مالکیت معنوی انجام می پذیرد.

در صورت تخلف در هرکدام از مراحل مربوط به توزیع، تولید و یا عرضه محصولات دارنده برند می تواند با استناد به قانون و مالکیت برند اقدام به ادعای حیثیت کرده و بدین ترتیب از حق خود در ثبت قانونی برند دفاع کند.

ثبت علامت تجاری باعث ایجاد وجه تمایز محصولات مشابه می شود که از سوی تولید کنندگان و دارندگان آن ها به بازار عرضه می شود. هم چنین باعث اعطای امتیازی به دارنده برند خواهد شد که در حیطه مزایا و تسهیلات دولتی قرار خواهد گرفت.

برای انجام امور ثبت برند و علامت تجاری خود در کم ترین زمان تنها کافی است با کارشناسان مجرب مجتمع ثبتی پایش تماس گرفته و بادر نظر داشتن بیش از 12 سال سابقه ثبتی و حقوقی این مجموعه امور مربوط به ثبت علامت تجاری خود را انجام دهید.

مراحل ثبت علامت تجاری

نحوه ثبت علائم تجاری

برای ثبت برند و علامت تجاری باید اقدامات مربوط به طراحی یک برند مطلوب را با در نظر داشتن شروط مندرج در اداره مالکیت معنوی انجام داده و با مراجعه به سایت اداره مالکیت معنوی و انجام استعلامات مربوط به ثبت برند از خاص بودن برند ارائه شده اطمینان حاصل فرمایید.

یک برند خوب باید دارای ویژگی هایی چون : خاص بودن و از قبل ثبت نشدن و نیز باید گویای ویژگی های آن محصول یا خدمات باشد.

مدارک مربوط به ثبت برند و علامت تجاری را می توانید با مراجعه به مقاله مدارک ثبت برند همین سایت مشاهده کنید. هم چنین برای انجام امور به صورت تخصصی و در کم ترین زمان می توانید با کارشناسان مجتمع ثبتی پایش تماس حاصل کرده و با در اختیار گذاشتن تمامی مدارک مربوط به ثبت، امور را به کارشناسان این مجموعه سپرده و از انجام امور بی نقص در اداره ثبت علائم تجاری اطمینان حاصل فرمایید.

با مراجعه به سایت اداره مالکیت معنوی با نشانی اینترنتی https://iripo.ssaa.ir/ و درج مدارک لازم و درخواستی این سامانه در جهت ثبت برند و علامت تجاری از جمله اظهارنامه برند، مدارک شناسایی متقاضی ثبت برند یا وکیل وی، ارائه نمونه از برند مورد نظر اقدامات مربوط به ثبت برند و علاوم تجاری را انجام دهید.

سپس با انتشار برند در روزنامه رسمی در آگهی اول در صورت عدم نقص مدارک و با پرداخت هزینه های ثبت آگهی برای دومین دفعه برند را در روزنامه ثبت و انتشار داده تا در صورت تایید از سوی بازرسین و کارشناسان اداره مالکیت برای متقاضی گواهی ثبت ارائه گردد.

تمامی واردی که به آن اشاره شد شاید اسان بنظر بیاید ولی در عمل انجام آن ها بسیار وقت گیر بوده و باید مهارت و تخصص در انجام امور مربوطه داشت و بدین ترتیب از انجام امور به اشتباه جلوگیری شود. بهترین روش برای ثبت به موقع و تخصصی امور ثبتی، بهره مندی از تجارب و تخصص کارشناسان حقوقی موسسات ثبتی می باشد.

مراحل ثبت علامت تجاری حقیقی و علامت تجاری حقوقی

علامت تجاری حقیقی یعنی ثبت علامت تجاری به نام شخص و ثبت علامت تجاری حقوقی یعنی ثبت علامت تجاری به نام شرکت.

تفاوت بین علامت تجاری حقیقی و حقوقی تنها در مدارک مورد نیاز آن می باشد.

برای شخص حقیقی همه مدارک باید به نام شخص مورد نظر باشد و مرتبط به طبقه و فعالیت مورد نظر باشد. برای مثال کسی که جواز کسب آن مربوط به مواد غذایی باشد نمی تواند علامت را در طبقه غیر از مواد غذایی ثبت کند.

شخص حقوقی نیز تمام مدارک و مجوزها به نام شخصیت حقوقی یعنی شرکت باشد. طبقه مورد نظر برای ثبت باید در موضوع شرکت ذکر شده باشد. اگر طبقه مورد نظر در موضوع شرکت نباشد می تواند الحاق موضوق کند. یعنی موضوع مورد نظر را به شرکت اضافه کند و بعد از آن اقدام به ثبت برند کنند.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مهرانگیز هادی
مهرانگیز هادی
1 سال قبل

سلام برای ثبت علامت شرکتم چه کار باید انجام بدم

کارشناس حقوقی (منا ارکان)
ویرایشگر
کارشناس حقوقی (منا ارکان)
1 سال قبل

درود بر شما شما باید مدارک مورد نیاز را تکمیل کنیید و از طریق کارشناسان پایش ثبت درخواست ثبت شرکت را انجام دهید.