شرکت یعنی به اشتراک گذاشتن یک حرفه با شرکای خود به منظور رسیدن به اهداف شغلی و مالی مشترک و ثبت شرکت یعنی ثبت قراردادی جهت مشخص شدن چارچوب های مالی و کاری و خط مشی افراد حاضر و درگیر در آن شغل و تعیین تعهدات و مسئولیت های آن افراد در یک قرارداد ثبت شده نزد یک نهاد دولتی.

برآیند این تعریف یکی از مهم ترین مزایای ثبت شرکت در زاهدان است یعنی جلوگیری از مشکلاتی مانند عدم آگاهی شرکا از قوانین شرکت و سرباز زدن از تعهدات کاری و مالی آن ها و طرف حساب بودن با قانون کار و تجارت ایران که نه تنها محکم کاری برای اعضای شرکت است بلکه این وجهه رسمیت و قانونی حرفه و شرکت با ثبت آن سبب جلب اعتماد و اطمینان سایر شرکت ها و مشتریان یا مراجعه کنندگان شرکت و موسسه شما می گردد که دومین مزیت ثبت شرکت زاهدان است.

در این مقاله برآنیم که اطلاعات جامع و مفیدی در مورد مراحل ثبت شرکت در زاهدان ، انتخاب اسم شرکت ، مدارک لازم ثبت شرکت زاهدان و نیز هزینه ثبت شرکت در زاهدان و نحوه و چگونگی اخذ المثنی مدارک شرکت را به طور کامل و به زبانی شفاف توضیح دهیم به نحوی که هیچ سوال دیگری برایتان باقی نماند پس تا انتهای مقاله با ما باشید و یا اگر از حوصله شما خارج است گوشی تلفن را برداشته با ثبت پایش تماس بگیرید تا خلاصه ای از مطالب این مقاله در قالب مشاوره تلفنی را از کارشناسان مجموعه ثبت شرکت پایش بشنوید و جواب همه سوالات خود را بگیرید.

ثبت شرکت در زاهدان با ثبت پایش

نحوه انتخاب نام شرکت

در خصوص نام شرکت باید گفت که مهم ترین قانون این است که نام شرکت شما نباید تشابهی با هیچ یک از اسامی شرکت های تا کنون ثبت شده به ویژه در حوزه ثبتی شما داشته باشد.برای این کار می توانید به سایت شناسه ملی اشخاص حقوقی شرکت مراجعه کنید و اسم مد نظر خود را جستجو نمایید تا متوجه تکراری بودن یا نبودن آن شوید.

نکته : سایت شناسه ملی به آدرس www.ilenc.ir جهت استعلام نام شرکت حاوی اسامی کلیه شرکت های ثبت شده در کشور می باشد. می توانید با یک تماس از کارشناسان پایش جهت استعلام اسم شرکت خود اقدام نمایید .

از سایر شرایط انتخاب نام شرکت این است که نباید از  اسامی مانند اسامی مذهبی ، دینی ، ائمه ، پیامبران ،اسامی مشهور مانند نام کاشفان ، مخترعین ، دانشمندان ، علما و یا نام ارگان ها و سازمان ها و نهادهای دولتی و بین المللی و لشکری و کشوری استفاده نمود.

کلماتی مانند بهترین ، برترین ، مهم ترین و از این دست کلمات نیز نباید در نام شرکت استفاده کرد به علاوه نام شرکت باید حداقل چهار واژه داشته باشد تعداد بیشتر واژه ها گرچه اسم شرکت را طولانی و سخت می سازد اما احتمال تشابه با اسم شرکت های تاکنون ثبت شده را کاهش می دهد که خود نکته مثبتی است . 

نکته : در صورت طولانی بودن نام شرکت که بر اساس قانون باید چهار یا پنج واژه داشته باشد می توانید جهت سهولت استفاده از نام شرکت ، آن را به شکل اختصاری از ترکیب حروف اولیه کلمات در آورید.

از سایر شرایط تعیین اسم شرکت باید به عدم استفاده ازواژه های لاتین و بیگانه در نام شرکت اشاره نمود و حتماً همه کلمات موجود در اسم شرکت باید دارای ریشه فارسی باشند. جهت آشنایی با اسم های زیبا برای شرکت این مقاله را مطالعه فرمایید : نام شرکت و نمونه اسم های سه سیلابی زیبا

مراحل  ثبت شرکت در زاهدان

قبل از اقدام جهت ثبت شرکت زاهدان باید در مورد انتخاب چند اسم برای شرکت خود تصمیم گیری کنید. سپس بر حسب نوع شرکت شرکا و اعضای شرکت و سهمشان در شرکت  و نیز سمت و وظایفشان را مشخص کنید و بعد ببینید که چه سرمایه ای رابرای شرکت می خواهید در نظر بگیرید. آدرس شرکت با کد پستی  تایید شده خود را نیز مد نظر قرار دهید . و در نهایت موضوع فعالیت شرکت که قطعا" از قبل اندیشیده اید اما تدوین آن با کلمات حقوقی ، مهم است که می توانید این کار را به موسسه ثبت پایش بسپارید.

 

نکته : شرکا و اعضای شرکت نباید دارای سوسابقه باشند و اداره ثبت شرکتهای زاهدان این مورد را از مراجع مربوطه استعلام می نماید . لذا در انتخاب شرکای خود یا همان اشخاص شرکت دقت نمایید تا از اتلاف وقت و ثبت نام مجدد شرکت در سامانه اداره ثبت شرکت ها جلوگیری گردد.

پس از انجام موارد گفته شده و آماده شدن همه موارد نوبت به ثبت سامانه شرکت است که چنانچه خود بر عهده بگیرید باید همه موارد ذکر شده  و از پیش آماده شده در سایت اداره ثبت شرکت ها زاهدان وارد شود و اگر مراحل ثبت شرکت زاهدان را به ثبت شرکت پایش بسپارید نیز موارد گفته شده کاملاً از شما پرسیده می شود تا در ثبت نام اولیه شرکت استفاده شود . 

برای این ثبت نام باید به سایت اداره ثبت شرکت ها رفته که آدرس آن www. Irsherkat.ssaa.ir می باشد و کلیه اطلاعات گفته شده در خصوص شرکت و اعضای آن را به همراه مدارک شرکت یعنی  اساسنامه و غیره را وارد کنید و در سایت بارگذاری نمایید و پس از این مرحله منتظر تایید ثبت نام و اطلاعات وارد شده در سامانه بمانید . 

صفحه نخست سامانه ثبت شرکت ها

با ثبت نام در سامانه ثبت شرکت کد رهگیری می گیرید که در مراجعات بعدی آن را وارد نموده و می توانید تاییدیه اول ثبت نام خود را به همراه اسمی که برای شرکت تایید شده است را مشاهده نمایید یا در صورتی که اطلاعات وارد شده تان مشکلی داشت و ابلاغ رفع نقص گرفتید با ایجاد اصلاحات مجدد ثبت نام کنید و سپس اگر تایید شد اصلاحات شما نوبت به ارسال فیزیک مدارک است.

این مدارک همان مدارک بارگذاری شده شرکت یعنی اساسنامه وصورت جلسه تاسیس شرکت و غیره می باشد که به همراه مدارک شناسایی اشخاص  و رسید ثبت نام خود برای اداره ثبت شرکت زاهدان با پست ارسال می نمایید .

در مرحله بعد با ورود کد رهگیری خود بعد از چند روز از ارسال مدارک تاییدیه آن ها یا ابلاغ رفع نقص می گیرید و اگر مدارک کم و کسری یا اشتباهی داشته رفع می کنید و دوباره آن ها را ارسال می نمایید و پس از اخذ تاییدیه، شخصی که در هنگام ثبت اولیه شرکت در سامانه اداره ثبت شرکت ها نام وی را وارد کرده اید با مراجعه به اداره ثبت شرکت آگهی تاسیس مهر شده شرکت را به همراه سایر اوراق ثبتی دریافت می کند و به این ترتیب مراحل ثبت شرکت در زاهدان به پایان می رسد .

مدارک لازم جهت ثبت شرکت زاهدان

• مدارک هویتی اعضای شرکت

• رسید ثبت نام سامانه ثبت شرکت ها

• مدارک ثبت شرکت در دو نسخه با امضای همه اعضای شرکت 

• تاییدیه نام شرکت

شایان ذکر است که مدارک ثبتی برای انواع شرکت ممکن است کمی متفاوت باشد که در سامانه ثبت شرکت ها با انتخاب نوع شرکت خود در این خصوص راهنمایی می شوید . همچنین می توانید جهت انتخاب نوع شرکت ، و اطلاع از مدارک هر یک از انواع شرکت با کارشناسان پایش تماس حاصل نمایید . 

تعرفه و هزینه ثبت شرکت در زاهدان

هزینه ثبت شرکت در زاهدان می تواند بر اساس عواملی مثل نوع شرکت ، سرمایه آن و تعداد اعضا که بر حجم کاری فرایند ثبت آن تاثیر گذار است ، متغیر باشد و بنابراین برای استعلام دقیق هزینه ثبت شرکت زاهدان با کارشناسان امور مالی ثبت پایش در تماس باشید . در خصوص ریز هزینه ها خواندن این مقاله توصیه می شود : تعرفه و هزینه ثبت شرکت 

زاهدان به دلیل مرکزیت یک استان بزرگ بودن و از معدود شهرهای پرجمعیت استان سیستان و بلوچستان بودن نقطه جذب سرمایه های این استان می باشد و لذا سرمایه گذاری و ثبت شرکت در زاهدان تقاضای زیادی دارد. البته موسسه ثبت پایش در کلیه شهرهای این استان به ثبت شرکت و ثبت برند و ثبت تغییرات شرکت اقدام می نماید . کافیست با ما تماس بگیرید . 

 نحوه اخذ المثنی مدارک شرکت

 این بخش برای صاحبان شرکت ها تدوین شده است. چنانچه پس از ثبت شرکت خود به هر نحوی اوراق ثبت شرکت مفقود شود و نیاز به اخذ المثنی پیدا کنید ضمن تهیه یک تقاضای کتبی و امضا آن توسط همه اعضا شرکت و معرفی یک نفر از اعضا یا یک وکیل رسمی با وکالت نامه از طرف شرکت به اداره ثبت شرکت زاهدان باید مراجعه نمایید و تشکیل پرونده دهید و در آنجا نیز فرم درخواست المثنی را تکمیل نمایید . زیرا در زمان ثبت شرکت یک نسخه از اسناد ثبت شرکت به شما  تحویل داده شده و یک نسخه نیز نزد اداره ثبت شرکت ها بایگانی می شود که با ثبت درخواست المثنی شما در آن اداره مراحل اداری آن طی شده  و مدرک ثبتی  از بایگانی آن اداره بازیابی شده و مجدد برای شما صادر می گردد  و در مراجعه مجدد نسخ المثنی اسناد ثبتی شرکت خود را دریافت می نمایید . 

 سخن آخر

ثبت پایش یکی از معتبرترین مراکز ثبتی و حقوقی با ده سال سابقه کار است که نه تنها به طور رایگان مشاوره داده حتی بدون هزینه تماس تلفنی ( با ثبت درخواست شما در سایت پایش)  اطلاعات کاملی را در اختیار شما می گذارد و به سوالات شما در امور ثبت شرکت و برند و ثبت تغییرات شرکت و سایر موارد در زاهدان پاسخ می گوید، بلکه خدمات ثبتی را به طور کامل  در زاهدان و سایر شهرهای استان سیستان و بلوچستان  ارائه می نماید لذا بی درنگ با کارشناسان پایش تماس بگیرید و از خدمات با کیفیت آن بهره مند شوید . 

واحدهای  اداره ثبت شرکتها استان سیستان و بلوچستان

 •  اداره ثبت شرکت در ایرانشهر
 • اداره ثبت شرکت در چابهار
 • اداره ثبت شرکت در زابل
 • اداره ثبت شرکت در خاش
 • اداره ثبت شرکت در سراوان
 • اداره ثبت شرکت در کنارک
 • اداره ثبت شرکت در سرباز
 • اداره ثبت شرکت در نیک شهر
 • اداره ثبت شرکت در زابل

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
ثبت شرکتها
سرعت و دقت بالا
موسسه حقوقی پایش
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
ثبت برند
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.