جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

ثبت لوگو و آرم تجاری

ثبت لوگو و آرم تجاری

بایستی برای مشتری این قابلیت فراهم شود تا بتواند مطابق و با عنایت به مضمون و طرح و ایجاد قشنگی لوگو شما محصولات شما را انتخاب نماید و آن را به دیگران معرفی کند. فروش بیشتر و شناخت بهتر در میان دیگران را برای شما به ارمغان بیاورد. این در واقع نشان دهنده یک آرم تجاری خوب می باشد. از این رو ثبت لوگو و آرم تجاری یکی از حقوق اولیه و اصلی در قانون ثبت علائم تجاری است. اصول و قواعد ثبت لوگو و آرم تجاری بر اساس قانون باید انتخاب و ثبت شود. از این رو در ادامه به بررسی این اصول خواهیم پرداخت.

نحوه ثبت لوگو و آرم تجاری

اولین مبادرت به منظور ثبت لوگو خلق طرح انحصاری خودتان می باشد.

بهترین راهکار این است که در خصوص این امر با اداره ثبت شرکت مجتمع ثبتی و حقوقی پایش در ارتباط باشید. بعد از آن با بهره گیری از مشاوران ما باید اظهارنامه ای تنظیم گردد و مدارک شرکت و یا شخص حقوقی تهیه و تدوین شود بعد از آن بایستی در پایگاه نهاد مالکیت معنوی موضوع ثبت لوگو تقاضا گردد.

بعد از آن که کارشناسان و متخصصان این اداره تایید نمودند باید در مقر نهاد مالکیت معنوی که در تهران قراردرد پرونده ای تشکیل و هزینه های مرتبط با آن پرداخت گردد و در نتیجه لوگو به ثبت و چاپ و منتشر می شود بدین صورت شما صاحب لوگو و علامت تجاری شناخته خواهید شد و تصدیق نامه ی ثبت علامت تجاری برای مدت زمانی 10ساله به نام شما صادر می شود.

هنگامی که علامت یا لوگویی را ترسیم می کنید بایستی مدافع آن باشید. بایستی قادر باشید با ارائه محصولی با مرغوبیت زیاد و متناسب با تقاضای مشتری حال خوب او راکامل نمایید .

طعم کامل رضایتمندی بایستی بر دل و چشم مشتری نفوذ کند و این مبحث قادر می باشد برند شما را موفق تر نماید و به پیشرفت و توسعه روز افزون شما کمک نماید.

اما این تازه اول راه می باشد و بایستی به منظور این پیروزی هر روز نسبت به دیروز بیشتر تلاش کنید. به همین دلیل می توان این چنین نتیجه گرفت که برخلاف موضوع تفاوت و بازاریابی برای شرکت لوگو و علامت تجاری وظیفه های دیگری را هم برای شرکت وهم برای شخص حقوقی انجام می دهند.

نحوه ثبت لوگو و آرم تجاری
نحوه ثبت لوگو و آرم تجاری

مزیت ثبت لوگو و آرم تجاری

مهم ترین مزایای یک آرم و یا لوگوی تجاری مواردی مانند: خلق تفاوت میان محصولات و خدمات، استعمال از آن جهت فروش و بازار یابی شرکت، استعمال از آن به منظور راه اندازی و تاسیس و مجوز راه اندازی شعبه و نمایندگی، استعمال به عنوان اعتبار شرکت به منظور منعقد نمودن قرارداد های داخلی و جهانی بزرگ، استعمال از آن به منظور اخذ وام و تسهیلات بانکی، استعمال از آن به منظور آسان سازی تشخیص کالا ها به وسیله مشتریان، برند سازی و مدیریت آن و اعطای ارزش افزوده و خلق آن به عنوان عاملی با ارزش برای فعالیت وصدها مزایای دیگر اشاره نمود.

ثبت لوگو و آرم موسسات حقوقی

زمانی که می خواهید یک آرم یا نماد یا لوگو ثبت کنید باید به نوع شخصیت حقوقی و قوانین اختصاصی در موضوع مربوطه اطلاع داشته باشید. بنابراین موسسات حقوقی به دلیل اینکه زیر نظر کانون وکلاء هستند علاوه بر آرم یا لوگو کانون برای وکلاء محترم می توانند آرم یا لوگو مخصوص به موسسه را نیز طراحی و ثبت کنند. برای ثبت لوگو لازم است مجوز مربوط به کانون وکلاء دادگستری نیز ارائه شود.

مراحل ثبت لوگو و آرم تجاری

در ابتدا برای انجام اموری به مانند ثبت لوگو تمامی قوانین و شروط مربوط به آن را بهتر است بدانید و نیز با مراجعه به ادارات و موسسات مربوطه لیست هزینه ها و تعرفه های ثبتی ان را بدانید.

کارشناسان ثبتی پایش در کم ترین زمان تمامی مواردی که نیاز شما برای انجام آرم و لوگو تجاری می باشد را ارائه داده تا راهنمایی مناسب برای رسیدن به اهدافتان باشد.

از این رو ما با ارائه خدمات و مشاوره های رایگان در تمامی ساعات روز پشتیبانی مناسب برای انجام امور ثبت برند و آرم تجاری شما خواهیم بود.

از سویی با نگاه کردن به رزومه های موفق ثبتی مجتمع ثبتی و حقوقی پایش می توانید به این نتیجه برسید که این مجموعه یکی از بهترین مجموعه های یاری رسان در انجام مراحل ثبت لوگو شما می باشد.

پروسه ثبت لوگو و ارم تجاری به دلیل تخصصی بودن و نیاز به مشاوران حقوقی بسیار مهم بوده که با پیگیری های لازم انجام خواهد شد.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها