ما در این مقاله تلاش بر آن داریم تا درباره ی مراحل اخذ مجوز کارگاه تولیدی مطالبی را به اشخاصی که در صدد اخذ مجوز برای کارگاه تولیدی خود می باشند ارائه نماییم مقاله را تا انتها مطالعه نمایید و چنانچه با هر سوال و موردی مواجه شدید می توانید با مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقی پایش تماس حاصل نموده و از تجربیات آن ها بهره مند شوید.

مراحل اخذ مجوز کارگاه تولیدی

قبل از هرکاری جهت دریافت جواز تاسیس ، باید در سایت بهین یاب ثبت نام نمود و پس از دریافت نام کاربری و رمز عبور، باید در سایت ثبت نام و طرح توجیهی و ...را درج نمود.

مراحل ثبت مجوز کارگاه تولیدی در سایت بهین یاب شامل مراحل زیر می باشد:

 1. درج کلمه کاربری و رمز عبور در سایت بهین یاب (چنانچه فاقدآن هستید باید حساب کاربری ایجاد نمایید)
 2. ثبت تقاضای جواز تاسیس.
 3. مشخص کردن اولویت موضوع.
 4. صدور مجوز کارگاه تولیدی.

پس از انجام این مراحل باید منتظر بررسی ثبت نام توسط کارشناس ذیربط ماند تا چنانچه مشکلی نداشته باشد، جواز تاسیس صادر شود. توجه به این نکته در هنگام اخذ جواز ضروری است که تنها محصولات مرتبط بهم در یک جواز ذکر می شوند (مثلا مواد غذایی و لوازم الکتریکی را نمی توان با هم در یک جواز قرار داد) چون هر کالا دارای یک کد آیسیک است که باید به هم مرتبط باشند.

نکته : ثبت نام در سایت بهین یاب و دریافت نام کاربری و رمز عبور برای هر شخص و هر شرکت فقط یکبار امکان پذیر است بدین مفهوم که تنها یکبار می توان هر کد ملی و هر شناسه ملی را در سایت ثبت نام کرد و لازم است نام کاربری و کلمه عبور را پس از ثبت نام حفظ کند.

پس از دریافت جواز تاسیس می توان تقاضای اخذ پروانه بهره برداری را کرد بدین مفهوم که جواز تاسیس پیش نیاز اخذ پروانه بهره برداری می باشد.

شایان توجه است که در تهران بخاطر مسائل آلودگی ، جواز تاسیس تمامی کالاها به استثنای مواد غذایی فقط برای شهرک سالاریه صادر می شود.

پروانه تولید کارگاهی

پروانه تولید کارگاهی، پروانه ای می باشد که به منظور تولید محصولات به متقاضیانی که می خواهند کارگاهی را راه اندازی کنند ارائه می نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره پروانه تولید کارگاهی می توانید با شماره تلفن 32711327-026 تماس حاصل نمایید.

جواز تاسیس کارگاهی

منظور از جواز تاسیس کارگاهی، جوازی می باشد که به اشخاص اعم از اشخاص حقیقی وحقوقی به منظور به انجام رسانیدن فعالیت تولیدی و یا اقتصادی ارائه می گردد.جواز تاسیس کارگاهی به صاحب خود این اجازه را می دهد تا در یکی از شهرک های صنعتی به تولید محصولی بپردازند که در خود جواز ذکر شده است.

تاسیس کارگاه تولیدی

ابلاغیه تاسیس وراه اندازی کارگاه تولیدی مجوزی می باشد که در صورت تقاضای اشخاص حقیقی و حقوقی درخواست کننده تاسیس کارگاه تولیدی به آن ها ارائه می شود، تا اشخاص با مشخصاتی که در برگه تقاضا قید شده است به منظور راه اندازی کارگاه تولیدی مورد نظر مبادرت کنند.

ابلاغیه تاسیس صادر شده به مدت زمان یکسال از تاریخ صدور معتبر می باشد و تمدید آن برای یک دوره یکسال دیگر بدون مشکل می باشد. چنانچه مدت زمان یکساله به پایان رسید و ابلاغیه تاسیس برای تاسیس کارگاه استفاده نشود ابلاغیه تاسیس باطل خواهد شد.

مراحل راه اندازی کارگاه تولیدی

شما برای اینکه کارگاه تولیدی را راه اندازی کنید باید قبل از هر مبادرتی به منظور تهیه محل مناسب،مواد اولیه و یا استخدام نیروی کار مبادرت نمایید.تاسیس و راه اندازی کسب و کار و کارگاه تولیدی به زمان و هزینه زیادی نیازمند می باشد.بیشتر اشخاص با هزینه کم قصد تاسیس و راه اندازی کسب و کاری را دارند.

به موجب همین امر باید قبل از هر مبادرتی از درست بودن مسیر کسب وکار مطمئن شوید و همه جوانب را بسنجید.برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مراحل راه اندازی کارگاه تولیدی می توانید با موسسه حقوقی پایش تماس حاصل نمایید.

مراحل گرفتن مجوز کارگاه خیاطی

 1. فرم تقاضا نامه را کامل نمایید.
 2. اصل شناسنامه و کارت ملی را ارائه نمایید.
 3. ارائه اصل پایان خدمت یا معافیت دایم برای آقایان الزامی است.
 4. تعداد 1 قطعه عکس 4×3 مربوط به سال جاری ارائه گردد.
 5. مدارک و مستندات مبنی بر سابقه تولید در رشته مورد تقاضا ارائه گردد.
 6. استرداد جواز تاسیس برای متقاضی پروانه تولیدکارگاهی بدون سابقه تولید قبلی الزامی است.
 7. ارائه اصل سند مالکیت و بنچاق یا اجاره نامه معتبر به نام متقاضی.
 8. ارائه تعهد نامه عدم اشتغال.
 9. ارائه آخرین مستندات مربوط به پرداخت حق بیمه شاغلین درکارگاه برای متقاضی دارای سابقه تولید قبلی الزامی است.
 10. برای شخصیت حقوقی ارائه اصل اساسنامه شرکت الزامی است.
 11. ارائه رونوشت روزنامه رسمی به همراه آخرین تغییرات برای شخصیت حقوقی الزامی است.
 12. ارائه رونوشت گزارش حسابرسی سالانه شرکت برای شخصیت حقوقی الزامی است.

متقاضیان محترم برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مجوز تولید،مراحل ثبت کارگاه تولیدی،ثبت کارگاه تولیدی و اخذ مجوز تولید می توانید با شماره تلفن های 32711327-026 و 26655156-021 تماس حاصل نمایید و از تجربیات مشاوران و کارشناسان ما در این مجموعه ثبتی بهره مند شوید.

مجوز کارگاه تولیدی چیست؟

مجوز کارگاه تولیدی به مجوزی گفته می شود که به اشخاص اعم از حقیقی و یا حقوقی داده می شو که قصد سرمایه گذاری و یا اشتغال در زمینه خاصی را دارند. با توجه به نوع محصول، وزارت صنایع و معادن و تجارت، یا جهاد کشاورزی یا...، جواز تاسیس را صادر می کنند. بعلاوه وزارت بهداشت نیز مرجعه صدور اخذ برخی کالاها از قبیل ابزارهای پزشکی (سرنگ ، نخ جراحی و …. ) می باشد.

 

مجوز کارگاه تولیدی

 

مدت زمان اعتبار مجوز کارگاه تولیدی

مدت اعتبار جواز تاسیس از تاریخ صدور آن ، تا 1 سال می باشد و پس از سپری شدن مدت مذکور با توجه به مقدار پیشرفت کار، می توان نسبت به تمدید آن اقدام نمود و چنانچه متقاضی اقدامی صورت ندهد ، جواز خود به خود فاقد اعتبار می گردد و باطل می شود. همچنین جواز تاسیس قابل واگذاری به غیر می باشد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ مجوز کارگاه تولیدی

مدارک لازم برای دریافت مجوز تاسیس شرکتی شامل مدارک شناسایی و کارت پایان خدمت مدیرعامل و روزنامه حاوی آگهی تاسیس و اساسنامه و آخرین روز نامه حاوی جدیدترین تغییرات در رابطه با تمدید هیات مدیره شرکت.

اخذ جواز تاسیس :در هنگام دریافت جواز تاسیس شرکتی باید در نظر داشته باشید که موضوعی که برای آن تقاضای جواز داده اید، باید مرتبط با موضوع شرکت باشد.

در انتها خاطر نشان می شویم که کارشناسان موسسه حقوقی پایش در جهت اخذ مجوز کارگاه تولیدی آماده ارائه خدمات به متقاضیانی می باشند که در صدد راه اندازی کارگاه تولیدی هستند لذا می توانید با شماره تلفن 32711327-026 تماس بگیرید و کلیه امور ثبتی خود را به ما بسپارید.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

نظرات کاربران

اکرم شریفی

راه اندازی کارگاه تولید کاه برنج به خمیر کاغذ

پاسخ

سادات

چطور جواز کارگاه دوخت مانتو بگیرم

پاسخ

رحیم جعفرزاده

مجوز کارگاه بسته بندی عسل میخوام

پاسخ

علی

من کارگاهی با 9 کارگر دارم اما چون کارت پایان خدمت ندارم مجبورم کارگاه رو تعطیل کنم , لطفا اگر میتوانید برای حل مشکل راهنمایی کنید

پاسخ

معصومه طاهری

سلام ،بنده میخواهم کارگاهی برای تولید دستکش فریزری راه بندازم .شرکت ثبت شده دارم وهمچنین افراد تحت پوشش بیمه دارم .دستگاه دوخت وتولید را دارم وکارگاه نیز موجوذ میباشد

پاسخ

محبوبه

با سلام برای احداث کارگاه تولید رشته پزی باید از کجا شروع کنیم؟

پاسخ

مهدی مهدوی محتشم

با احترام در خواست صدور مجور در جهت خدمت رسانی به شهروندان و حافظان سلامت راه اندازی خط تولید دستکش یکبار مصرف را دارم

پاسخ

مرتضی زمانی

ساخت وتولید تجهیزات نفت وگاز

پاسخ

صفا

با سلام اگر ممکنه من رو در دزمینه دریافت مجوز کارگاه تولیدی ترشیجات راهنمایی بفرمایید. ممنونم

پاسخ

مجید مقصودی

درخواست مجوز تاسیس و بهره برداری کارگاه تولیدی فیلتر هوای خودرو

پاسخ
موسسه حقوقی پایش

موسسه حقوقی پایش

باسلام وقت بخیر ....لطفا با شماره درج شده داخل سایت تماس حاصل فرمایید .

پاسخ

وحدت باقری

شرایط اخذ مجوز تولید کارگاهی محصولات صنایع غذایی

پاسخ
ثبت شرکتها
سرعت و دقت بالا
موسسه حقوقی پایش
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
ثبت برند
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.