ثبت علامت تجاري، عملی اختیاری است. با ثبت علامت درواقع دارنده آن می تواند از حق اولویت و مالکیت آن علامت بهره مند شود. با استناد به ماده ۳۱ مندرج در قانون ثبت اختراعات و علائم تجاری تصویب شده سال ۱۳۸۶حق استفاده شخصی و انحصاری علامت تجاری به کسی داده می شود که آن علامت را براساس این قانون به ثبت رسانده باشد.

اختیاری بودن ثبت علامت، در برخی موارد نیز در ثبت علامت ،اجباری است. اغلب موارد ثبت اجباری یک برند و علامت تجاری ، مختص به علائم قابل ثبت تولیدات داروئی و بهداشتی و دیگر مواد خوراکی و آشامیدنی می باشد.

اطلاع از تنها مرجع ثبت علامت تجاری

مرجع ثبت علامت تجاری، اداره مالکیت صنعتی» است. ماده ۳۳ قانون ثبت اختراعات، مصوب ۱۳۸۶ در این خصوص مقرر می دارد: «اظهارنامه ثبت علامت به همراه نمونه علامت و فهرست کالاها یا خدماتی که ثبت علامت برای آنها درخواست شده و براساس طبقه بندی قابل اجراء یا طبقه بندی بین المللی باشد، به اداره مالکیت صنعتی تسلیم می شود. 

 

اداره ثبت علامت تجاری

 

اطلاعات ادارات ثبت علامت تجاری و برند

ثبت علامت تجاری در کشورمان ایران تنها در اداره ثبت علائم تجاری و نیز با پیمودن مراحل و گام های مربوط به ثبت قانونی برند و در ادامه با رعایت مقرارات مندرج و تایید شده در این سازمان انجام می شود . ثبت این علامتها اختیاری بوده مگر در زمانی که از سوی مقام ها و سازمان های دولتی ثبت علامت تجاری موضوعی الزامی باشد. اداره ثبت علائم تجاری و مالکیت معنوی واقع در شهر تهران ، میدان امام خمینی، خیابان خیام، خیابان فیاض بخش، جنب ساختمان سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بوده و در این اداره خدمات دیگری همچون : ثبت طرح های صنعتی، ثبت اختراعات ،ثبت برند و علائم تجاری انجام پذیر است.

معرفی اداره ثبت علامت تجاری

ثبت برند یک وجه تمایزی می باشد که برای یک کالا و خدماتی مشخص بر روی بسته بمدی و یا در نام گذاری آنها انجام می گیرد و مشخصه ای برای انتخاب مشتریان می باشد. به جهت ثبت علائم تجاری خاص خود ابتدا با مراجعه به اداره ثبت علائم تجاری و پذیرش تمام شروط مندرج در این اداره برای ثبت برند ، تجار با مراجعه به این اداره، علامت تجاری خود را به ثبت می رسانند و پس از ثبت قانونی و طی کردن تمامی مراحل ثبتی حق استفاده از آن برای شما بوده و دیگران نمی توانند از آن کپی برداری کنند .

 آدرس وب سایت این اداره iripo.ssaa.ir می باشد ، شما می توانید به این سایت مراجعه کرده و اقدامات مربوط به ثبت علامت تجاری خود را گام به گام انجام دهید . این نکته را در نظر داشته باشید که ثبت علامت تجاری کاری تخصصی بوده که باید توسط کارشناسان و وکلای مجرب ثبتی انجام پذیرد. شما تنها با یک تماس می توانید از مشاوره رایگان حقوقی موسسه پایش بهره مند شوید.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
ثبت شرکتها
سرعت و دقت بالا
موسسه حقوقی پایش
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
ثبت برند
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.