جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

مرجع ثبت علامت تجاری

مرجع ثبت علامت تجاری

مرجع ثبت علامت تجاری، اداره مالکیت صنعتی است. با ثبت علامت تجاری در واقع دارنده آن می تواند از حق اولویت و مالکیت آن علامت بهره مند شود. با استناد به ماده ۳۱ مندرج در قانون ثبت اختراعات و علائم تجاری تصویب شده سال ۱۳۸۶ حق استفاده شخصی و انحصاری علامت تجاری به کسی داده می شود که آن علامت را براساس این قانون به ثبت رسانده باشد.

اختیاری بودن ثبت علامت، در برخی موارد نیز در ثبت علامت، اجباری است. اغلب موارد ثبت اجباری یک برند و علامت تجاری، مختص به علائم قابل ثبت تولیدات داروئی و بهداشتی و دیگر مواد خوراکی و آشامیدنی می باشد.

تنها مرجع ثبت علامت تجاری

«مرجع ثبت علامت تجاری، اداره مالکیت صنعتی» است.

ماده ۳۳ قانون ثبت اختراعات، مصوب ۱۳۸۶ در این خصوص مقرر می دارد: «اظهارنامه ثبت علامت به همراه نمونه علامت و فهرست کالاها یا خدماتی که ثبت علامت برای آنها درخواست شده و براساس طبقه بندی قابل اجراء یا طبقه بندی بین المللی باشد، به اداره مالکیت صنعتی تسلیم می شود.»

برای اجرای ثبت برند در اقسی نقاط کشور تنها کافی است از مراجع مربوط به ثبت برند اطلاع داشته باشید. برای مثال اگر در کرج اقدام به ثبت برند می کنید باید از نحوه ثبت برند در این شهر اطلاع داشته باشید. همچنین مواردی مانند ثبت برند در کرج نیازمند مراجعه حضوری در انتهایی ترین مرحله ثبت برندتان به اداره مالکیت صنعتی واقع در تهران دارید تا بتوانید گواهی مربوط به ثبت علامت تجاری را دریافت کنید. برای اطلاعات بیشتر در خصوص ثبت برند در کرج می توانید روی لینک کلیک کنید و به مقاله مرتبط با آن مراجعه کنید.

مرجع ثبت علامت تجاری

اطلاعات ادارات ثبت علامت تجاری و برند

ثبت علامت تجاری در کشورمان ایران تنها در اداره ثبت علائم تجاری و نیز با پیمودن مراحل و گام های مربوط به ثبت قانونی برند و در ادامه با رعایت مقرارات مندرج و تایید شده در این سازمان انجام می شود.

ثبت این علامتها اختیاری بوده مگر در زمانی که از سوی مقام ها و سازمان های دولتی ثبت علامت تجاری موضوعی الزامی باشد. اداره ثبت علائم تجاری و مالکیت معنوی واقع در شهر تهران، میدان امام خمینی، خیابان خیام، خیابان فیاض بخش، جنب ساختمان سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بوده و در این اداره خدمات دیگری همچون: ثبت طرح های صنعتی، ثبت اختراعات، ثبت برند و علائم تجاری انجام پذیر است.

معرفی اداره ثبت علامت تجاری

ثبت برند یک وجه تمایزی می باشد که برای یک کالا و خدماتی مشخص بر روی بسته بندی و یا در نام گذاری آنها انجام می گیرد. مشخصه ای برای انتخاب مشتریان می باشد.

به جهت ثبت علائم تجاری خاص خود ابتدا با مراجعه به اداره ثبت علائم تجاری و پذیرش تمام شروط مندرج در این اداره برای ثبت برند، تجار با مراجعه به این اداره، علامت تجاری خود را به ثبت می رسانند. پس از ثبت قانونی و طی کردن تمامی مراحل ثبتی حق استفاده از آن برای شما بوده و دیگران نمی توانند از آن کپی برداری کنند.

آدرس وب سایت این اداره iripo.ssaa.ir می باشد، شما می توانید به این سایت مراجعه کرده و اقدامات مربوط به ثبت علامت تجاری خود را گام به گام انجام دهید.

این نکته را در نظر داشته باشید که ثبت علامت تجاری کاری تخصصی بوده که باید توسط کارشناسان و وکلای مجرب ثبتی انجام پذیرد.

شما تنها با یک تماس می توانید از مشاوره رایگان مجتمع حقوقی پایش بهره مند شوید.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رسولی
رسولی
1 سال قبل

مرسی از مطالب خوبی که به اشتراک گذاشتین. کاملا موافق هستم به نظرم علامت تجاری خیلی تاثیر مثبتی در هویت کسب و کارتون داره. هرچقدر علامت یا لوگوی تجاری حرفه‌ای تری داشته باشین اعتماد بین مشتری بیشتر میشه. من به تازگی برای شرکتم که تاسیسات فنی ساختمان هست از یک لوگو استفاده کردم واقعا توی 6 ماه تاثیر چشمگیری داشته.