زمانی که اقدام به تأسیس کسب و کاری می نمایید باید این مورد را در نظر بگیرید که به چه صورتی می توانید خود را به بازار و مصرف کنندگان بشناسانید در واقع نیاز به وسیله و موردی دارید که بر روی محصولات و خدمات درج شود و آن می تواند برند باشد که معروفیت و شهرت کسبی و هم چنین رونق کار را در پی دارد . در ذیل به تعریف بیشتر از برند می پردازیم :

برند چیست ؟

در اصل باید گفت نام تجاری و یا نما نام ، عبارت است از طرح ، نماد ، نشان و یا هر ویژگی که در بردارنده و نشان دهنده خدمات و یا محصول خاص می باشد ، در حقیقت نشانی است که می تواند محصول و یا خدماتی را از دیگر موارد مشابه متمایزتر کند .

در واقع زمانی که تولید کنندگان و یا ارائه دهندگان خدمات این نشان را بر روی محصولات و یا خدمات خود قرار می دهند آن محصول و خدمات را منحصر بفرد می نمایند و نام برند در حقیقیت با هدف فروش محصولات و یا خدمات به کار برده می شود .
یک نام تجاری یا برند قدرتمند قادر است نقش راهبردی گسترده‌تری را در یک کسب و کار ایفا کند. نام‌های تجاری علاوه بر تسلط به سهم بازارهای هدف، گزینه‌هایی را برای رشد کسب و کار ایجاد می کند و ضمن جذب، حفظ کارکنان ماهر و مستعد ارزش خود را در نزد ذی نفعان بهبود می‌بخشند.

نگاه اقتصادی به تعریف برند و شیوه برندسازی

این نگاه همان نگاهی می باشد که مدیران مالی و حسابدارها به برند دارند . یکی از دارایی های پنهانی نهاد می باشد . در اصل در تراز نامه شرکت نیز مشخص می شود و زمان قیمت گذاری کسب و کار مورد توجه قرار می گیرد .

نگاه هویتی به تعریف برند و شیوه برندسازی

هویت یک سازمان است بدین معنی که نشانی است که در جهت شناسایی سازمان و یا نهاد بکار می رود . برای بهتر شناسایی آن باید برندی را انتخاب نمایید که متناسب با نوع فعالیت باشد و باعث پیشرفت و توسعه کاری شود .

نگاه به برند و برندسازی از دید مصرف کننده

زمانی که برندی را برای محصولات و یا خدمات تعیین می نمایید باید بدانید که مصرف کننده چگونه می تواند با این نوع برند ارتباط برقرار کند .در حقیقت با دیدن و شنیدن نشانه های مرتبط با برند چه جیزهایی برای آن تداعی می کند .

برندینگ

موردی است که فراتر از یک نام یا لوگوی خاص و زیبا برای محصول یا خدمات می باشد .

مشتریان و مصرف کننده به راحتی می توانند خدمات و یا محصولاتی که برند آنها مشخص می باشد را شناسایی کنند . در حقیقیت برندینگ و برندسازی مسیری می باشد که توسط آن شناسایی محصول و خدمات را آسان تر می کند .

زمانی که موسسین کسب و کار برای خود نامی را برای فعالیت خود انتخاب می نمایند هدفی را برای آن تعیین می کنند که بتواند برای فعالیت آنها سود و منفعت داشته باشد .

نام تجاری یا برند نمادی پیچیده‌ای است که دامنه متنوعی از ایده‌ها و ویژگی‌هایی را در بر می‌گیرد. نام تجاری یا برند نه تنها با استفاده از آهنگ خود و معنی و مفهوم لغوی، بلکه مهمتر از آن استفاده از هرعاملی که در طول زمان به نحوی با آن در آمیخته و درجامعه به‌صورت هویتی اجتماعی و شناخته شده نموده یافته، با مشتری سخن می‌گوید.
گرچه بسیاری از اندیشمندان و محققان، چشم‌اندازهای دیگری را نیز بر آن افزوده‌اند، این تعریف از ماهیت نام تجاری تاکنون بی‌رقیب مانده است.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
ثبت شرکتها
سرعت و دقت بالا
موسسه حقوقی پایش
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
ثبت برند
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.