در بین همه شرکت هایی که وجود دارد شرکت هایی که بیشترین تقاضا را دارند شرکت های سهامی خاص و شرکت های با مسئولیت محدود هستند در کنار این موضوع شرکت هایی هم وجود دارد که بود و نبود شان تاثیری بر دنیای تجارت نمیگذارند از جمله شرکت های مختلط و غیر مختلط سهامی .

بعد از بررسی کلی شرکت ها ، به تعریف شرکت های سهامی خاص و مسئولیت محدود میپردازیم.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

در ثبت این شرکت ها کلمه " مسئولیت محدود" باید حتما درج شود. در واقع این شرکت میتواند دست کم از دو عضو تشکیل شده و هر عضو فقط تا اندازه دارایی آورده در مقابل بدهی ها مسئول است. در این شرکت ها سرمایه ها تقسیم نمیشود و هر کس به میزان سرمایه اولیه خود سهم دارد. در مورد ثبت شرکت با مسئولیت محدود بیشتر بدانید .

ثبت سهامی خاص

شرکت های سهامی خاص حداقل با سه عضو میتواند تاسیس شود که در ثبت نام آن باید کلمه شرکت سهامی خاص هم ذکر شود . این شرکت ها معمولا از شرکت های تجاری هستند که کلیه سرمایشان از خود موسسین و سهامداران بدست می آید که به سهم های قسمت شده و هر عضو به میزان اسمی سهم خود در مقابل شرکت متعهد است. در مورد ثبت شرکت سهامی خاص بیشتر بدانید.

شرکت سهامی عام

این شرکت باید دست کم با 3 عضو تاسیس شده و بخش بزرگی سرمایه اولیه توسط مردمی که سهام خریداری مینمایند تامین میشود هر سهامدار به میزان اسمی سهم خود مسئول است . این شرکت ها معمولا شرکت های بازرگانی هستند که ثبت نام آنها درج کلمه " شرکت سهامی خاص " الزامی است. در مورد ثبت شرکت سهامی عام بیشتر بدانید.

موسسه حقوقی پایش مجری تخصصی ثبت شرکت و ثبت برند

شرکت تضامنی

شرکت های تضامنی دست کم با دو نفر اعضا تاسیس شده که هر عضو نقش تضامنی دارد بطور مثال اگر شرکت دچار بدهی و ور شکستگی شود سهامداران علاوه بر مقدار سهمشان باید برای پرداخت کامل بدهی در صورت نیاز از اموال شخصی خود استفاده نمایند. برای ثبت شرکت تضامنی درج عبارت شرکت تضامنی امری ضروری است البته اسم یکی از موسسین هم باید آورده شود.

شرکت نسبی

تاسیس این شرکت به حداقل 2 عضو نیاز دارد و هر عضو در مقابل شرکت به میزان آورده خود متعهد است . برای ثبت نام شرکت الزامیست عبار ت شرکت نسبی و نام یکی از سهامداران را درج نماییم که اگه اسم شرکت شامل تمام سهامداران نشود استفاده از عبارت هایی چون " و شرکاء" اجباریست

شرکت تعاونی

شرکت تعاونی شرکتی است که کل یا نصف بیشتره سرمایه آن توسط اعضا بدست آید و نهاد هایی چون بانک ، شهرداری ، شورا ،شرکت های دولتی و... به وسیله وام بی بهره یا راه های قانونی دیگر مثل مضاربه ، اجاره ، فروش اقساطی ، مزارعه و.. طبق بند 2 اصل 43 ،سرمایه شرکت را بالا برده با اینکه هیچ نیازی به شریک بود انها باشد

شرکت مختلط سهامی

شرکت مختلط سهامی شرکتی است مچون شرکت سهامی و تضامنی دارای اعضای ضامن و اعضای سهامدار میباشد. که در خصوص اعضای تضامنی قوانین شرکت تضامنی و برای اعضای سهامی قوانین شرکت سهامی مورد استفاده قرار میگیرد چنانچه دچار اختلالی شوند قوانین باید از قوانین خاصی بهره گیرند

شرکت مختلط غیرسهامی

شرکت مختلط غیر سهامی یک شرکت تجاری است که دارای یک یا چند شریک ضامن و یک یا چند شریک با مسئولیت محدود می باشد و هیچگونه تقسیم سهمی در این شرکت دیده نمیشود.

با توضیحات ارائه شده میتوانید راحت تر شرکت مورد نظر خود که در راستای رسیدن به مقصدتان باشد را انتخاب کنید.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
ثبت شرکتها
سرعت و دقت بالا
موسسه حقوقی پایش
پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه
ثبت برند
همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین
  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین
  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.