جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

تمدید و انتقال برند در کرج

برند و علائم تجاری در ایران مورد حمایت های ویژه قانون قرار دارند. به طوری که کمتر کسب و کاری است بدون ثبت برند به فعالیت خود ادامه دهد. با توجه به اینکه ثبت برند طی زمان مشخصی انجام می شود تمدید و انتقال برند در کرج متقاضیان زیادی دارد. از این رو ما در این بلاگ از پایش ثبت قصد بررسی قوانین و مقررات تمدید و انتقال برند در کرج را داریم.

با توجه به مقررات ثبتی چه بخواهید تمدید برند را انجام دهید یا به دنبال انتقال برند خود باشید لازم است تشریفات قانونی را به این منظور طی کنید. تمدید و انتقال دو مقوله جدا از هم هستند اما تا حدودی روندی مشابه را در اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیر تجاری باید ثبت کنند.

انتقال برند به چه معناست؟

انتقال برند یعنی انتقال حق مالکیت برند به شخص یا اشخاص دیگر، زمانی که ثبت برند در کرج انجام دهید شما مالک برند تجاری هستید که این حق مالکیت تام است. یعنی از تاریخ ارسال اظهارنامه تا ده سال مالکیت مادی و معنوی این نام برای شما ثبت می شود. از سوی دیگر برند برای هویت سازی محصول یا خدمات کاربرد دارد و بعد از ثبت برند مالک برند به دلایل گوناگون ممکن است امکان فعالیت با برند ثبتی را نداشته باشد، در این حالت می تواند حق مالکیت خود را به شخص یا اشخاص دیگری انتقال دهد.

انتقال مالکیت می توانید انتفاعی یا انتقال تام باشد. در انتقال انتفاعی مالک همچنان ثبت کننده برند است اما حق استفاده از برند را به موجب قرارداد رسمی به شخص یا اشخاص دیگری انتقال می دهد. در انتقال تام نیز به طر کلی انتقال مالکیت از ثبت کننده برند به شخص یا اشخاص دیگری واگذار می شود.

تمدید و انتقال برند در کرج

تمدید و انتقال برند در کرج برای چه کسانی مناسب است؟

پاسخ به این سوال دو وجه دارد؛ 1) وجه منافع انتقال دهنده برند و 2) وجه منافع انتقال گیرنده برند.

از آنجایی که ثبت برند روندی طولانی و طاقت فرسایی دارد، افراد زیادی به دنبال خرید برند آماده هستند تا در کمترین زمان حق مالکیت برند را داشته باشند، یکی از مزیت های اصلی برند آماده این است که برندی که انتخاب می کنید ممکن است سالها ثبت شده باشد و در خصوص آن تبلیغاتی نیز انجام شده باشد و زمینه برندینگ داشته باشد.

در تمدید و انتقال برند در کرج مدنظر داشته باشید که این مورد برای انتقال دهنده نیز مزایایی دارد. انتقال دهنده به هر دلیلی ممکن است تصمیم به انتقال برند خود کند. بنابراین می تواند منافع مالی قابل توجهی را در نظر بگیرد. البته قیمت برند بر اساس معیارهایی توسط کارشناس تعیین می شود.

تفاوت اجازه استفاده از برند و واگذاری برند در کرج

برخی برند ها مانند برند “بستنی نعمت” که شعبات مختلفی را در کرج و سایر شهرهای ایران دارد اجازه استفاده از برند را دارند. در این حالت مالک برند شعباتی را ایجاد می کند یا نمایندگی برند خود را به شخص یا اشخاص دیگری می دهد که طی یک قرارداد منافع هر یک تعیین می شود و حدود اختیارات استفاده از برند قید می شود. حتما در اجازه استفاده قرارداد تنظیم کنید تا بعد ها به جرم سوء استفاده از برند ثبتی به دردسر نیوفتید.

واگذاری برند نیز همان انتقال برند است و باید در اداره ثبت مالکیت صنعتی طی اظهارنامه ای رسمی انتقال برند از مالک قبلی به مالک جدید واگذار شود و قوانین و مقررات خاص آن انجام شود. بعد از ثبت درخواست اظهارنامه برند و رسیدگی کارشناس اصل گواهی نامه برند ظهر نویسی می شود و نام مالک جدید در آن درج می شود.

روش های تمدید و انتقال برند در کرج چیست؟

نقل و انتقال قهری: این نقل و انتقال زمانی انجام می شود که مالک برند فوت شده باشد و بر اساس قوانین ارث، حق مالکیت برند از متوفی به ورثه به صورت قهری انتقال میابد.

نقل و انتقال ارادی: در نقل و انتقال ارادی مالک برند، آن را به شخص یا اشخاصی می فروشد که باید تشریفات قانونی را طی کند تا مالک جدید برند خریدار باشد.

مندرجات ضروری اظهارنامه‌ی نقل و انتقال

اظهارنامه نقل و انتقال برند نیز همانند سایر اظهارنامه های برند در سامانه مالکیت صنعتی باید تنظیم شود. از این رو بعد از دریافت اظهارنامه الکترونیکی نقل و انتقال برند باید اقدام به تنظیم این اظهارنامه کنید. در اظهارنامه نقل و انتقال برند کرج باید موارد زیر قید شود.

 • نقل و انقال از کارتابل مالک برند انجام می شود؟
 • کلیه مدارک شناسایی انتقال دهنده و انقال گیرنده وارد می شود.
 • مجوز انتقال دهنده یا انتقال گیرنده باید ارائه شود.
 • گواهی نامه برند نیز باید ارائه شود.
 • کلیه گزینه های اظهارنامه را در هر مرحله باید به دقت پر کنید.
 • در نهایت با ثبت نهایی درخواست شما ثبت خواهد شد.

قرارداد انتقال نام تجاری چگونه است؟

قرارداد انتقال نام تجاری باید در حین روند ثبتی انجام شود. این قرارداد در دفتر اسناد رسمی تنظیم می شود و به موجب آن سند صلحی باید تنظیم شود. این سند نیز در دفتر اسناد رسمی باید ثبت شود تا قابل استعلام توسط کارشناسان اداره مالکیت صنعتی باشد. در درخواست انتقال قراردادی توافقاتی که برای نقل انتقال برند صورت گرفته تا حدودی که از قوانین آمره ثبت علائم تجاری تجاور نکند عنوان می شود.

انتخاب بهترین شرکت مراحل تمدید برند در کرج

اما تمدید برند با انتقال آن متفاوت است. همان طور که می دانید برند دارای اعتبار موقت است و بعد از ثبت از تاریخ ارسال اظهارنامه ثبت برند به مدت ده سال حق مالکیت آن با ثبت کننده است. از این رو بعد از اتمام اعتبار برند از 6 ماه قبل از تاریخ انقضاء تا 6 ماه بعد از تاریخ انقضاء حق تقدم ثبت مجدد برند با مالک است. (به دلیل اینکه سوء استفاده های انحصاری برای مالکین برند ایجاد نشود قانونگذار مدت اعتبار برند را موقت تعیین کرده است.)

در این بین برای تمدید اعتبار یا نقل و انتقال برند خیلی از افراد دچار مشکل و چالش هستند، مجتمع ثبتی پایش مرجع معتبر ثبتی در استان البرز و سایر شهرهای ایران است. شما می توانید با مراجع به شعبه اصلی پایش در کرج یا از طریق تماس تلفنی مشاوره های تخصصی رایگان بگیرید. وکلاء و کارشناسان مجتمع ثبتی پایش در کمترین زمان رسیدگی های قانونی و ثبتی را انجام می دهند.

روش های تمدید و انتقال برند در کرج چیست؟

سخن پایانی و سوالات متدوال

ثبت برند یکی از پرچالش ترین خدمات ثبتی در ایران است. قوانین ثبتی سخت گیرانه برای حمایت از حقوق مالکیت معنوی و پیوستن ایران به سازمان مالکیت جهانی معنوی و قوانین سفت و سخت مالکیت معنوی اعتبار برند های ثبتی را دو چندان کرده است. از این رو برند هایی که ثبت می شوند از نظر مادی و معنوی ارزش زیادی دارند.

اما بیشترین سوالاتی که متقاضیان نقل و انتقال و تمدید برند در کرج دارند به شرج زیر است.

 • هزینه نقل و انتقال برند چقدر است؟

هزینه نقل و انتقال برند با توجه به تعرفه اظهارنامه و حق ثبت و روزنامه رسمی تعیین می شود. اما جدا از آن قیمت برند های ثبتی اصولاً بالاست.

 • چند نوبت روزنامه برای نقل و انتقال برند باید منتشر شود؟

یک نوبت روزنامه رسمی در سامانه روزنامه رسمی جمهوری اسلامی باید در پایان عملیات نقل و انتقال انجام شود.

 • آیا انتقال گیرنده نیز باید حساب کاربری داشته باشد؟

بله باید حساب کاربری در سامانه مالکیت معنوی ایجاد کند.

 • سند صلح را کی باید تنظیم کرد؟

سند صلح را بعد از ثبت اظهارنامه الکترونیکی نقل و انتقال در دفتر اسناد رسمی باید تنظیم کرد.

 • آیا انتقال گیرنده نیز باید جواز داشته باشد؟

فرقی ندارد یا انتقال دهنده یا انتقال گیرنده باید یک مجوز ارائه دهند.

 • بعد از مهلت اتمام اعتبار برند نیز می توان تمدید آن را انجام داد؟

بله اما همانند برند جدیدی که می خواهید ثبت کنید با آن برخورد می شود و اگر خوش شانس باید بعد از اتمام اعتبار برند شخص دیگری درخواست ثبت آن را نداده باشد.

 • هزینه تمدید برند چقدر است؟

هزینه تمدید و انتقال برند در کرج نیز بر اساس تعرفه اظهارنامه و روزنامه رسمی و حق ثبت بر اساس حقیقی یا حقوقی بودن انجام می شود.

به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها