جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

نماد اعتماد الکترونیک اینماد – reg.enamad.ir

ما در این مقاله به ثبت سامانه اینماد خواهیم پرداخت و دریافت ای نماد بعد از مطالعه این مقاله کار چندان دشواری نخواهد بود. با ما در ادامه این متن همراه باشید تا نکات مهمی را برای ثبت نماد اعتماد الکترونیکی به شما ارائه کنیم.

ثبت سامانه مجوز اینماد

اینماد یا نماد اعتماد الکترونیک مجوزی است که برای فعالیت قانونی سایت ها صادر می شود، اینماد از سوی وزارت صنعت معدن تجارت برای فروشگاه ها اینترنتی و سایت هایی که در ایران فعالیت می کنند دریافت می شود. یکی از مواردی که مردم می توانند به قانونی بودن فعالیت سایتی اطمینان کنند این است که در صفحه اصلی سایت می توانند نماد اعتماد الکترونیک را مشاهده کنند.

کاربران سایت های دارای اعتماد می توانند بعد از ورود به سایت بر روی نماد اینماد سایت کلیک کنند. مواردی چون: آدرس الکترونیکی سایت، تلفن و نشانی الکترونیکی فروشگاه، یا سایت مدت اعتبار و تاریخ اینماد مربوطه را مشاهده نمایند، بنابراین این طور می توان فهمید یک سایت به طور قانونی فعالیت می کند و یا به صورت غیر قانونی این کار را انجام می دهد.

در ثبت سامانه اینماد باید دامنه وارد شود و نباید فقط با  ip  بتوانید وارد شوید، نکته دیگر در خصوص کلاهبرداری های  استفاده از اینماد هست برخی افراد نمی خواهند از راه قانونی اینماد تهیه کنند و از این رو تنها با قرار دادن تصویر اینماد در سایت می خواهند این کار را دور بزنند در صورتی نمی دانند که درج غیر قانونی eنماد در سایت به مانند جعل جواز است و پیگرد قانونی برای مالک سایت به دنبال دارد.

شرایط دریافت نماد اعتماد الکترونیک

قبل از اینکه در سامانه اینماد درخواست دریافت اینماد را دهید باید وب سایت اینترنتی خود را راه اندازی کرده باشید و وب سایت شما باید قابلیت بار گذاری را داشته باشد.

ای نماد را می توان برای وب سایت هایی گرفت که خدمات و یا محصولاتی برای فروش دارند و به نوعی وب سایت های فروشگاهی هستند از این رو وب سایت های خبری، علمی، پژوهشی و سایر وب سایت هایی که جهت اطلاع رسانی هستند نیاز به دریافت نشان اعتماد ندارند.

اشخاص حقیقی و حقوقی که مالک یک وب سایت فروشگاهی هستند می توانند نماد اعتماد الکترونیک دریافت نمایند.

مدارک اخذ نماد اعتماد الکترونیک

اشخاص حقیقی برای دریافت نماد اعتماد الکترونیک باید مدارک زیر را ارائه کنند:

 • ارائه تعهد نامه مالک سایت
 • اگر نوع فعالیت صنفی باشد باید مجوز صنفی نیز ارائه شود.

اشخاص حقوقی برای دریافت ای نماد باید مدارک زیر را تهیه کنند:

 • رونوشت برگه آگهی تأسیس یا روزنامه رسمی مربوطه
 • رونوشت آگهی تغییر آدرس در صورتی که آدرس شرکت تغییر کرده باشد.
 • رونوشت آگهی مربوط به آخرین اعضاء هیئت مدیره این هم در صورتی که اعضاء هیئت مدیره تغییراتی انجام داده باشند.
 • رونوشت مربوط به تغییر موضوع یا الحاق موضوع در صورتی که بعد از تأسیس این تغییرات ایجاد شده باشد.
 • رونوشت اصل اساسنامه شرکت
 • رونوشت پروانه فعالیت یا مجوزی مبنی بر فعالیت
 • تعهد نامه مدریر عامل شرکت از طرف شخصیت حقوقی مالک سایت

 

ثبت سامانه مجوز اینماد
ثبت سامانه مجوز اینماد

مدت زمان دریافت اینماد

همان طور که در توضیحات قبل متوجه شدید تمام مراحل سامانه ای انجام می شود، از این رو تایید یه آدرس،شماره تماس، مح فعالیت کسب و کار و استعلامات صلاحیت فردی برای راه اندازی کسب و کار تا حدود زیادی زمان دریافت اینماد را کاهش می دهد از این رو بدون در نظر داشتن اینکه کارشناسان اینماد از سایت شما ایراد گرفتند و یا نقصی در پرونده وجود داشته باشد علی الاصول طی مدت زمان 7 الی 10 روز نشان اعتماد الکترونیک ثبت می شود.

نکات مربوط به ثبت سامانه اینماد

 • اعتبار نماد الکترونیک به مدت دو سال می باشد.
 • نماد اعتبار برای سایت ها دارای ستاره است که هر چقدر تعداد ستاره یک سایت بیشتر باشد یعنی سایت دارای عملکرد بهتری بوده است.
 • اینماد برای شبکه های اجتماعی و پیامرسان های مجاز نیز قابل دریافت است.
 • استفاده از نماد اعتماد الکترونیک بدون طی مراحل و دریافت قانونی آن در حکم جعل علامت دولتی است و احکام مربوط به جعل را برای مالک سایت به دنبال دارد.
 • بعد از دریافت نماد اعتماد الکترونیک اطلاعاتی از قبیل؛ اسم کسب و کار، وضعیت اعتبار نماد، آدرس وب سایت، سابقه فعالیتی کسب و کار، زمان پاسخ دهی کسب و کار، تاریخ اعطاء نماد، خدمات و مجوز هایی که کسب و کار دریافت کرده است، آدرس محل فعالیت کسب و کار، شماره تماس ثابت و آدرس الکترونیکی مالک سایت، اسم مالک امتیاز اینماد.

اشخاصی که اینماد دریافت می کنند ملزم به رعایت قوانین زیر هستند:

 • در مدت زمان فعالیت سایت باید به تمام مفاد اساسنامه پایبند باشید و تمام قواعد آن را به صورت دقیق انجام دهید.
 • هر نوع تغییری اعم از اینکه کوچک باشد یا بزرگ باید به اطلاع مرکز اینماد برسد.
 • بازرسین اینماد هر آن ممکن است به محل های فعالیت شما مراجعه کنند بنابراین باید همیشه شرایط ورود و بازرسی آنها را فراهم کنید.
 • تمامی ابلاغ ها چه به صورت پیغام و چه به صورت اخطار از سمت مرکز نماد اعتماد الکترونیک و دستگاه های نظارتی به شما ابلاغ می شود باید ظرف مدت دو روز کاری پاسخ دهید.
 • در صورتی که کسب و کار اینترنتی شما به مدت سه ماه فعالیتی نداشته باشد و برای این موضوع دلیل قانع کننده است نیز وجود نداشته باشد، مرکز نماد اعتماد الکترونیک به مدت دو بار به شما اخطار داده می شود و در صورت عدم فعالیت نماد اعتماد الکترونیک شما باطل می شود.

 از اینکه با ما در این مقاله همراه بودید کمال تشکر را داریم و در صورتی که سوالی جهت ثبت سامانه اینماد دارید می توانید هم اکنون با کارشناسان ما در مجتمع ثبتی پایش تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها