جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

راهنمای کامل ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در شیراز

ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در شیراز

ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در شیراز دارای شرایط و مراحل و مدارک خاصی است که در ادامه به شرح ثبت تغییرات شرکت بیشتر خواهیم پرداخت. پیشنهاد می کنم ادامه این مطلب را از دست ندهید.

شرایط و قواعد ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در شیراز

 • حضور دو سوم اعضاء در مجمع و رسیدن حد نصاب مقرر قانونی جلسات
 • شرایط ثبت تغییرات باید بر اساس قانون ثبت شرکت ها انجام شود بنابراین تغییراتی که قوانین تجاری را در خصوص شرکت ها نقض کند قابل ثبت نخواهد بود.
 • مجمع عمومی باید بر اساس صلاحیتی که دارد برای ثبت تغییرات شرکت برگزار شود.
 • زمانی تغییرات معتبر است که اداره ثبت شرکت ها نسبت به تغییرات آگهی صادر کند. تنها تغییراتی که نسبت به آن آگهی صادر نمی شود تغییرات مربوط به سهام در شرکت های سهامی است.

زمان ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در شیراز

زمان تقریبی در ثبت تغییرات شرکت در شیراز بسته به تکمیل بودن پرونده و انجام درست مراحل ثبت تغییرات شرکت دارد. به طور معمول نتیجه کارشناسی بعد از ارسال مدارک به اداره ثبت 14 روزه ابلاغ خواهد شد.

هزینه ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در شیراز

هزینه های ثبت تغییرات شرکت شامل هزینه روزنامه و هزینه ثبت و هزینه پست می باشد. میزان هزینه ثبت تغییرات بسته به نوع تغییرات و تعداد تغییرات مورد نظر متفاوت است. از این رو می توان گفت هزینه های ناشی از ثبت تغییرات بر اساس تنظیم صورتجلسه تغییرات محاسبه خواهد شد.

شرایط و قواعد ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در شیراز
شرایط و قواعد ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در شیراز

ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت سهامی خاص و با مسئولیت محدود در شیراز

تغییرات شرکت ها باید بر اساس نکات و شرایطی در نظر گرفته شود. مثلاً در شرکت های سهامی خاص برای ثبت تغییرات باید دو سوم دارندگان 51 درصد از سهام در مجمع عمومی حضور داشته باشند. بعد از تصویب تغییرات در مجمع صورتجلسه توسط منشی جلسه تصویب می شود.

شرکت با مسئولیت محدود در شیراز برای ثبت تغییرات خود در برخی موارد با حضور همه و در صورت داشتن شرایط با حضور دو سوم اعضاء می تواند ثبت تغییرات شرکت را داشته باشد. به طور کلی برای تغییرات این نوع شرکت ها حداقل باید 75 درصد سهامداران توافق در اعمال تغییرات داشته باشند.

ثبت صورتجلسه تغییرات موسسه غیر تجاری در شیراز

برای ثبت صورتجلسه تغییرات موسسات غیر تجاری اگر اعضاء دو نفر باشند هر دو و اگر بیش از دو نفر باشند باید دو سوم زیر برگه صورتجلسه تغییرات را امضاء کنند تا تغییرات در اداره ثبت شرکت های شیراز ثبت شود. مدارک و اسناد مربوط به ثبت تغییرات باید در دو نسخه ارائه شود.

مراحل ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در شیراز

برای ثبت تغییرات شرکت لازم است ابتدا مجمع عمومی را با حضور اعضاء شرکت تشکیل دهید تا در خصوص ثبت تغییرات شرکت تصمیم گیری نماید. در صورت تصویب تغییرات در مجمع عمومی باید صورتجلسه تغییرات تنظیم و ثبت شود.

درخواست ثبت تغییرات ابتدا در سایت سازمان ثبت شرکت ها انجام می شود و سپس مدارک مربوطه به اداره ثبت شرکت های شیراز پست می شود. بعد از بررسی کارشناسان آگهی ثبت تغییرات شرکت صادر می شود. سپس بیاید بر اساس شماره مکانیزه هزینه انتشار آگهی را پرداخت نمایید.

انواع صورتجلسات ثبتی تغییرات در شیراز

صورتجلسات انواع مختلفی دارند که هر یک برای انجام امور خاصی کاربرد دارند. موضوع تغییرات بسیار مهم است زیرا بر اساس آن می توانید انواع تغییرات شرکت را داشته باشید. ثبت صورتجلسه مجمع عمومی عادی در شرکت ها به صورت سالانه و فوق العاده انجام می شود.

هر ساله شرکت ها حداقل یک بار موظف هستند مجمع عمومی عادی را برای تصویب ترازنامه سالانه برگزار کنند. مجمع عمومی فوق العاده نیز در خصوص برخی تغییرات صلاحیت رسیدگی دارد. تغییرات مجمع عمومی فوق العاده برای اساسنامه انجام می شود انواع تغییرات شامل موارد زیر است.

 • افزایش و کاهش سرمایه
 • ورود و خروج شریک
 • نقل و انتقال سهام
 • انتخاب نام جدید
 • الحاق به موضوع و تغییر موضوع
 • انحلال
 • ثبت شعبه جدید
 • انتخاب اعضاء هیئت مدیره
 • تعیین سمت

در پایان: از اینکه با مجموعه حقوقی پایش تا کنون همراه بودید کمال تشکر را داریم شما می توانید انواع خدمات مربوط به ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری را از ما دریافت کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
معصومه رنجبر
معصومه رنجبر
1 سال قبل

سلام ،آیا برای نقل و انتقال سهام اعضای شرکت فقط امضای صورتحلسه کافیه؟