جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در اراک

ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در اراک

اگر قصد ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در اراک را دارید با ما همراه باشید. طبق قوانین وضع شده در قانون تجارت هر شرکت پس از ثبت می تواند تغییراتی در شرکت داشته باشد. ثبت تغییرات شرکت در موضوعات مختلف دارای شرایط خاصی است که در ادامه بدان می پردازیم.

از جمله این قوانین تصویب تغییرات در مجامع عمومی فوق العاده و مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده با اتفاق آرا سهامداران و اعضای شرکت می باشد.

چگونگی ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در اراک

پس از موافقت اعضا و امضا کردن صورتجلسه تنظیم شده صورتجلسه به اداره ثبت شرکت ها ارسال می شود و در آن اداره به ثبت می رسد.

از جمله موارد مهم بدین صورت است که الزامی است ثبت شرکت در اراک به اتمام رسیده باشد سپس تغییراتی در آن اعمال نمایید.

ثبت تغییرات شرکت در اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری به معنی مجوز انجام تغییرات در آن شرکت یا موسسه می باشد.

در این قسمت اختیار ات مجمع عمومی فوق العاده و مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده را جداگانه مورد بررسی قرار می دهیم.

اختیارات مجمع عمومی فوق العاده

درمجمع عمومی فوق العاده کلیه تغییراتی که منجر به اصلاح ماده اساسنامه می گردد تصمیم گیری می شود از جمله مهم ترین تغییرات در این مجمع می توان به تبدیل نوع سهام شرکت از سهام بی نام به سهام با نام، تغییر آدرس شرکت، نقل و انتقال یا جابه جایی سهام شرکت، افزایش و یا کاهش تعداد اعضای هیئت مدیره و غیره اشاره کرد.

اختیارات مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده

از جمله اختیارات مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده می توان به تعیین سمت مدیران و یا انتخاب مدیران و بازرسین شرکت و تغییر در حق امضاء مجاز شرکت و تصویب ترازنامه شرکت اشاره کرد.

مدارک لازم جهت تغییرات در شرکت ها و موسسات در اراک

 • کپی از مدارک شرکت از جمله اساسنامه شرکت
 • آگهی یا روزنامه آخرین تغییرات شرکت
 • لیست شرکا و میزان سهام آن ها
 • روزنامه ثبت یا آگهی تغییرات
 • کارت ملی و شناسنامه تمام شرکا و اعضاء هیئت مدیره مورد نیاز می باشد.

ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در اراک

نحوه ثبت تغییرات شرکت در اراک

قانون تجارت جهت ایجاد تغییرات در شخصیت های حقوقی قانون هایی را مقرر کرده است. که یکی از قوانین تصویب تغییرات در مجمع عمومی فوق العاده و مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده با نظر همه اعضا و سهامداران می باشد.

پس از موافقت و تصویب کردن تغییرات صورتجلسه مرتبط با تغییرات تنظیم شده و پس از ثبت سامانه ایی و ارسال صورتجلسه به اداره ثبت شرکت ها تغییرات شخصیت حقوقی به ثبت خواهد رسید.

ثبت تغییرات به عنوان مجوز ایجاد تغییرات در شرکت ها و موسسات می باشد.

ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در اراک

تغییرات سهامی خاص در اساسنامه باید به موجب دعوت از مجمع عمومیی فوق العاده انجام شود. حداقل حضور دو سوم اعضاء با دارندگان 51 درصد از سهام در مجمع عمومی فوق العاده الزامی است. در مجمع مورد نظر صورتجلسه تغییرات تنظیم کنید.

هیئت مدیره شرکت سهامی خاص دارای دو سال اعتبار و بازرسان شرکت دارای یک سال اعتبار قانونی هستند. تغییرات مدیران و تصویب ترازنامه سالانه شرکت سهامی خاص در مجمع عمومی عادی انجام شود.

مدارک مورد نیاز جهت تنظیم صورتجلسه شرکت سهامی خاص در اراک

 • ارائه تصویر آگهی تاسیس یا روزنامه رسمی تاسیس شرکت
 • آگهی آخرین تغییرات شرکت یا تصویر آخرین روزنامه رسمی تغییرات شرکت
 • اظهارنامه شرکت که زمان ثبت شرکت تنظیم و ثبت شده است.
 • لیستی از آخرین نقل و انتقال سهام سهامداران در شرکت

ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود در اراک

تاسیس شرکت با مسئولیت محدود منوط به آگهی ثبت در سازمان ثبت شرکت ها می باشد. مواردی که در اساسنامه شرکت عنوان شده اعم از اسم؛ موضوع، آدرس، اعضاء، مبلغ سهم الشرکه، تعهدات و غیره، در مجمع عمومی فوق العاده انجام می شود.

سایر موارد باید در مجمع عمومی عادی انجام شود. با درخواست ثبت آگهی تغییرات صادر می شود که لازم است با شماره مکانیزه قابل انتشار در روزنامه رسمی می باشد.

مدارک مورد نیاز ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت مسئولیت محدود در اراک

 • تصویر آگهی تاسیس یا روزنامه رسمی تاسیس شرکت
 • آگهی آخرین تغییرات شرکت یا تصویر آخرین روزنامه رسمی تغییرات شرکت
 • اوراق شرکت که زمان ثبت شرکت تنظیم و ثبت شده است.
 • شناسنامه و کارت ملی اعضا هیئت مدیره و سهامداران

ثبت تغییرات موسسات غیر تجاری در اراک

موسسات غیر تجاری برای ثبت تغییرات خود لازم است از مجمع عمومی عادی یا فوق العاده که با حضور اعضاء موسسه تشکیل می شود صورتجلسه تغییرات تنظیم نمایند.

سپس صورتجلسه باید در اداره ثبت درخواست داده شود تا آگهی ثبت صادر شود. موسسات دارای مجوز قبل از درخواست ثبت صورتجلسه باید تاییدیه آن را از سازمان صادر کننده مجوز دریافت کنند.

مراحل ثبت تغییرات شرکت در اراک

همان طور که ثبت شرکت در اداره ثبت شرکت انجام پذیرفت، تغییرات شرکت را نیز باید در اداره ثبت شرکت نیز به ثبت برسانید و به اداره ثبت شرکت ها اطلاع رسانی کنید که د رمواردی نیاز به تغییرات شرکت دارید.

برای ثبت تغییرات شرکت در اراک باید در اداره ثبت شرکت ها به آدرس اینترنتی آن مراجعه نمایید. الزامی است قبل از اقدام به ثبت مدارک و هم چنین صورتجلسه را تنظیم نمایید.

وارد سایت شده و کلیه اطلاعات اولیه را درج نمایید. در ورود اطلاعات دقت کنید که کلیه اطلاعات را مطابق اسناد وارد نمایید. سپس مدارک اصلی شرکت به انضمام صورت جلسه تنظیم شده را اسکن و سپس بارگذاری نمایید.

در نتیجه بعد از ورود اطلاعات اولیه و بازبینی اطلاعات، پذیرش نهایی و اخذ کدرهگیری ثبت نام، نزد خود کد را نگهداری کرده و برای پیگیری های بعدی به آن نیاز دارید. اطلاعات وارد سیستم کارشناسان شده و بررسی های لازم را صورت می گیرد.

از جمله بعد از اتمام بررسی ها چاپ روزنامه رسمی و صدو ر آگهی است.

زمان ، هزینه ، تعرفه و قیمت ثبت تغییرات شرکت در اراک

همان طور که می دانید برای ثبت تغییرات شرکت در اراک باید زمانی را بگذرانید تا به نتیجه برسید این زمانی ثبت تا پایان نتیجه نهایی 45 روز کاری می باشد.

البته شایان ذکر است که این زمان ثابت نیست و بر اساس مواردی قابل تغییر می باشد از جمله اینکه نوع شرکت و نوع تغییرات آن در زمان تأثیر گذار است.

ثبت تغییرات ملزم به پرداخت هزینه های دولتی می باشید تا ثبت تغییرات قانونی گردد. این هزینه های ثبت تغییرات بسته به نوع شرکت و نوع تغییراتی که قرار است اعمال شود وابسته است زیرا یکسان نبوده و باتوجه به این شرایط متفاوت می باشد.

انواع تغییرات شرکت در اراک

 • ثبت صورتجلسه تغییر آدرس شرکت در اراک
 • انتخاب اعضا هیئت مدیره
 • نقل و انتقال سهام شرکت
 • تغییر موضوع فعالیت شرکت
 • الحاق به موضوع
 • تاسیس شعبه
 • کاهش و افزایش سرمایه شرکت
 • ورود و خروج شرکا شرکت
 • مشخص کننده دارنده حق امضاء
 • ثبت نام جدید

تغییر آدرس دفتر مرکزی در اراک

در صورتی که شرکت از مکانی به مکان دیگری تغییر پیدا کند می بایست این تغییر آدرس در صورتجلسه ی مجمع عمومی فوق العاده تنظیم و ثبت شود و تغییر آدرس به اداره ثبت شرکت و موسسات غیرتجاری اراک اعلام شود.

تغییر موضوع فعالیت شخصیت حقوقی در اراک

چنانچه شرکت به ثبت رسیده باشد و پس از پایان مراحل ثبت شرکت اعضای شرکت به این نتیجه برسند که موضوع فعالیت ثبت شده قابلیت اجرایی ندارد می توانند موضوع فعالیت شرکت را با تنظیم صورتجلسه تغییرات تغییر دهند.

الحاق به موضوع فعالیت شرکت در اراک

در صورتی که در مراحل ابتدایی ثبت شرکت به هر دلیلی امکان ثبت موضوع خاصی وجود نداشته این فرصت برای اعضای شرکت وجود دارد که پس از پایان یافتن مراحل ثبت شرکت و به وجود اوردن شرایط مناسب جهت ثبت موضوع مورد نظر آن را به موضوع اولیه شرکت خود اضافه کنند.

تغییر نام شرکت در اراک

در صورتی که موسسین شرکت تصمیم به واگذاری شرکت داشته باشند و موسسین جدید تمایل به انتخاب نام جدیدی برای شرکت با سلیقه خود داشته باشند می توانند نام شرکت را تغییر دهند.

طبق قانون تجارت جهت تغییر نام شرکت می بایست صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده تنظیم و ثبت شود. جهت انتخاب یک نام مناسب برای شرکت که قدرت فعالیت شرکت را بالا ببرد و باعث شهرت کسبی شود می توانید به مقاله انتخاب نام شرکت مراجعه نمایید.

افزایش سرمایه ثبت شده شخصیت حقوقی در اراک

در صورت نیاز شرکت یا صلاح دید سهامداران میتوانند اقدام به افزایش سرمایه اولیه شرکت نمایند. افزایش سرمایه اولیه شرکت باتوجه به نوع قالب ثبتی شرکت با یکدیگر متفاوت می باشد.

کاهش سرمایه ثبت شده شخصیت حقوقی در اراک

چنانچه شرکت پس از ثبت و در زمان فعالیت خود متوجه شود که مقدار سرمایه ثبت شده برای شرکت بیشتر از میزان مورد نیاز است یا شرکت متضرر شود. با خروج سهامدار سرمایه او نیز خارج شود این فرصت برای شرکت وجود دارد که با توجه به قوانین وضع شده در قانون تجارت نسبت به کاهش سرمایه اولیه شرکت اقدام نمایند.

ورود و خروج شریک یا سهامدار در اراک

در صورتی که سهامداران شرکت قصد خارج شدن از شرکت را داشته باشند می توانند با تنظیم صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده این موضوع را به اداره ثبت شرکتها اعلام نمایند. در صورت تمایل میتوانند سهامداران جدیدی را جایگزین خود معرفی کنند.

نقل و انتقال سهام یا سهم‌الشرکه در اراک

برای جلوگیری از کاهش سرمایه شرکت در زمان خروج شریک، شرکا می توانند سهام یا سهم الشرکه خود را به سهامداران جدید یا سهامداران و اعضائ هیئت مدیره حاضر در شرکت منتقل کنند. مراحل نقل و انتقال سهام بسته به نوع شخصیت حقوقی ثبت شده با یکدیگر متفاوت می باشد.

انتخاب اعضای هیئت ‌مدیره در اراک

تغییر سمت اعضا ی هیئت مدیره شرکت و یا انتخاب اعضای جدید در هیات مدیره طی مجمع عمومی فوق العاده به ثبت می رسد.

انتخاب بازرسین (سهامی خاص) در اراک

طبق قانون تجارت در شرکتهای سهامی خاص بازرسین طی یک سال مالی انتخاب می شوند و پس از تمام شدن مدت کاری می توانند تمدید گردند.

اصلاح ماده اساسنامه شرکت در اراک

در صورتی که در ماده های تصویب شده در اساسنامه تغییراتی ایجاد شود می بایست این تغییرات موضوع در صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده به اداره ثبت شرکت ها اعلام شود.

انحلال شرکت در اراک

در صورتی که شرکت در شرایط ویژه ای مانند ورشکستگی شرکت یا درگذشت اعضا و … قرار گیرد و یا سهامداران شرکت تصمیم به انحلال شرکت بگیرند این موضوع طی مجمع عمومی فوق العاده انجام می شود و با تنظیم و ثبت صورتجلسه انحلال شرکت به اداره ثبت شرکتها اعلام می گردد.

تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت در استان مرکزی

 • ساوه
 • خمین
 • محلات
 • دلیجان
 • شاه زند
 • تفرش
 • آشتیان
 • کمیجان
 • فراهان
 • آستانه

مجتمع حقوقی پایش دارای کارشناسان با تجربه و با سابقه درخشان آماده ارائه خدمات به شما متقاضی گرامی در زمینه ثبت شرکت و ثبت تغییرات شرکت می باشد.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سیما جلالی
سیما جلالی
1 سال قبل

سلام برای تغییرات شرکت حتما باید شهر خودمون اقدام بشه ؟؟