جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در بوشهر

ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در بوشهر

در این مقاله ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در بوشهر را بطور دقیق توضیح داده‌ایم. جهت کسب اطلاعات بیشتر با مجتمع ثبتی پایش در تماس باشید.

پیشنهاد ویژه ما برای شما جهت انجام روند تغییرات شرکت تجاری خود مقاله صفر تا صد روند ثبت تغییرات شرکت می باشد. هم اکنون این مقاله کامل و جامع را مطالعه کنید.

چگونگی ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در بوشهر

سهامداران و شرکاء بعد از اینکه روند ثبت شرکت در بوشهر به پایان رسانند در برخی موارد می توانند تصمیم به تغییرات شرکت دهند. البته این تغییرات باید در مواردی باشد که در اساسنامه شرکت قید شده باشد.

حالا این تغییرات انواع مختلفی دارد.

تغییرات شرکت را باید از طریق مجامع بررسی و با تنظیم صورتجلسه در اداره ثبت شرکت ها به ثبت رساند.

از جمله این مجامع و وظایف آنها:

به بیان دیگر هر آنچه که در مواد اساسنامه عنوان می شود باید در مجمع عمومی فوق العاده مورد بررسی قرار گیرد. مجمع عمومی عادی برای تغییراتی از قبیل تصویب ترازنامه سالانه، مشخص کردن و تصویب بیلان مالی شرکت، انتخاب بازرس و تعیین سمت و مواردی از این قبیل می تواند تغییرات خود را به ثبت برساند.

ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت سهامی خاص و با مسئولیت محدود

از آنجایی که اعتبار قانونی شرکت های تجاری به واسطه اسناد و اوراق ثبتی است. بر این منوال هر نوع تغییراتی که در شرکت های تجاری بعد از ثبت شرکت اتفاق می افتد باید در اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری به ثبت برسد.

شرکت های سهامی خاص برای ثبت تغییرات اساسنامه از طریق برگذاری مجمع عمومی فوق العاده با حضور منشی جلسه صورتجلسه تنظیم و سپس در سایت ثبت شرکت ها ثبت می کند.

تغییرات اساسنامه در شرکت های با مسئولیت محدود نیز همانند شرکت سهامی خاص انجام می شود. علاوه بر این تمامی شرکت ها انتخاب اعضاء هیئت مدیره را باید در مجمع عمومی عادی انجام دهند.

ثبت صورتجلسه موسسه غیر تجاری انتفاعی و غیر انتفاعی

موسسات انتفاعی و غیر انتفاعی دو نوع از موسساتی هستند که در بوشهر به ثبت می رسند. موسسه غیر تجاری نیز بر اساس نوع تغییرات، مجامع عمومی را برگذار می کنند.

از آنجایی که با برگذاری مجمع عمومی تغییرات شرکت قانوناً صورت می گیرد اما تا زمانی که اداره ثبت نسبت به آن آگهی تغییرات صادر نکند در برابر اشخاص ثالث اعتبار ندارد، باید صورتجلسه تغییرات موسسه غیر تجاری طی مراحلی که در ادامه خواهید خواند ثبت شود.

مدارک لازم برای ثبت تغییرات شرکت در بوشهر

 • صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده به امضاء کلیه شرکاء.
 • لیست شرکاء و میزان سهم الشرکه آنها (قبل و بعد از افزایش سرمایه) با امضاء کلیه شرکاء
 • کپی مصدق شناسنامه و کارت ملی شرکاء جدید
 • برگ نمایندگی, نمایندگان اشخاص حقوقی درصورتیکه شرکاء شرکت اشخاص حقوقی می باشند.
 • درصورتیکه جلسه با حضور اکثریت شرکاء تشکیل شده ارائه اصل اگهی دعوت مطابق اساسنامه شرکت و با رعایت موارد مواد ۶ و قانون تجارت الزامی می باشد.
 • در صورتیکه محل افزایش سرمایه غیرنقدی می باشد ارائه تقویم سرمایه غیر نقد به امضاء کلیه شرکاء
 • درصورت لزوم ارائه مجوز از مراجع ذیصلاح

ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در بوشهر

مراحل ثبت تغییرات شرکت ها در بوشهر

 1. ارجاع مدارک و تکمیل فرم اطلاعات طبق تغییرات درخواستی توسط متقاضی
 2. تهیه صورتجلسه تغییرات شرکت
 3. ارسال صورتجلسهتغییرات و وکالت نامه جهت امضاء
 4. به امضا رساندن و ممهور کردن صورتجلسات تغییرات و وکالت نامه توسط متقاضی
 5. ارسال صورتجلسات تغییرات امضا شده توسط درخواست کننده
 6. انجام ثبت نام الکترونیک در سامانه مربوطه
 7. ارسال پستی صورتجلسات به اداره ثبت شرکتهای بوشهر
 8. پیگیری روند اداری ثبت تغییرات شرکت از اداره ثبت شرکتهای بوشهر
 9. واریز هزینه های پرداختی و ارئه فیش مربوطه
 10. دریافت آگهی مهر برجسته قوه قضائیه
 11. پرداخت هزینه روزنامه رسمی
 12. ارسال آگهی و روزنامه به متقاضی

موارد رد صورتجلسه تغییرات شرکت در بوشهر

همان طور که خواندید بر اساس اصول فوق باید درخواست ثبت تغییرات را انجام دهید. اگر درخواست ثبت تغییرات را بر اساس موارد عنوان شده انجام ندهید درخواست شما رد خواهد شد. علاوه بر این عدم رعایت اصول و نکات اجرایی نیز موجب رد درخواست ثبت تغییرات می شود.

از این رو اگر دقت لازم را در زمان ثبت تغییرات نداشته باشید علاوه بر رد درخواست هزینه و زمان شما تلف می شود. ما به شما پیشنهاد می کنیم روال کار ثبت تغیرات خود را به وکلاء کاربلدی که در بوشهر فعالیت دارند ارجاع دهید. اما با تمام این موارد مواردی که درخواست شما موجب رد در اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری بوشهر قرار می گیرد را  عنوان و بررسی خواهیم کرد.

زمانی که می خواهید تغییرات مختلفی را در شرکت به صورت همزمان انجام دهید. مانند اینکه بخواهید تغییرات سهام یا آدرس شرکت را داشته باشید. باید به این نکته توجه کنید که هر یک از صورتجلسات در مجمع جدا مورد بررسی قرار گیرد. بنابراین برای هر یک از صورتجلسات نیز باید پذیرش اینترنتی جدا دریافت شود.

انواع صورتجلسه در مجمع عمومی

انتخاب درست صورتجلسه بسته به نوع شرکت متفاوت است و هر یک از شرکت ها قوانین اختصاصی در این خصوص دارند. مثلاً اگر موضوع تغییرات انحلال شرکت با مسئولیت محدود است این تغییرات باید در مجمع عمومی فوق العاده انجام شود. علاوه بر این متقاضی نمی تواند صورت جلسه تغییر موضوع شرکت را به همراه صورتجلسه انحلال در دو دستور جلسه و یک صورتجلسه انجام دهد. از سوی دیگر اگر درخواست ها در تداخل باشد رد یکی منجر به رد دیگری خواهد بود. قانون در برخی موارد تغییراتی را در صلاحیت انواع مجامع عمومی اعم از عادی یا فوق العاده می داند.

نوع صورت جلسه در مجامع عمومی بوشهر

انتخاب صحيح نوع صورتجلسات با توجه به نوع شرکت بسيار مهم و تعيين کننده است. مثلاً براي انحلال يک شرکت با مسئوليت محدود حتماً بايد صورتجلسه مجمع عمومي فوق العاده تنظيم شود. در صورتي که صورتجلسه انحلال ذيل ساير عناوين صورتجلسات تشکيل گردد موجب رد صورتجلسه خواهد بود.

لازم است متن صورتجلسه تغییرات در ثبت سامانه ای به صورت کامل وارد نمایید. نمونه صورتجلسات ارسالی باید با صورتجلساتی که در سامانه وارد می شود یکی باشند تا منجر به رد درخواست صورتجلسه نشود.

اصل برگه های صورتجلسه باید توسط اعضاء شرکت امضاء شود و به اداره ثبت شرکت های بوشهر ارجاع شوند.

تغییراتی مانند تغییر نام شرکت که ممکن است در زمان بررسی به دلیل تکراری بودن نام شرکت رد شوند بهتر است به صورت مجزا ارسال شود.

به هیچ عنوان صورتجلسه های مختلف را در یک برگه تنظیم نکنید یا با هم ترکیب نکنید. مثلاً تغییرات مجمع عمومی عادی و مجمع عمومی فوق العاده در یک برگه کاملاً اشتباه است. بنابراین اگر چنین درخواستی ثبت کنید درخواست رد خواهد شد.

شماره رهگیری ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در بوشهر

شماره رهگیری کدی است که در زمان ثبت نام اینترنتی به شما ارائه می شود. در ثبت نهایی برگه پذیرش نهایی را دریافت کنید و در دو نسخه که یکی داخل پاکت پستی و دیگری روی پاکت پستی قرار می گیرد. اگر بارکد پستی کمرنگ یا نا خوانا باشد درخواست ثبت تغییرات رد خواهد شد. البته در زمان پست می توانید چندین درخواست را در یک پاکت پستی به اداره ثبت شرکت های بوشهر پست نمایید. تاریخ صورتجلسه اصلی به هماره رونوشت باید یکی باشند. بنابراین دقت کنید تاریخ ها همانی باشد که در سامانه درج شده است.

زمان و قیمت ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در بوشهر

زمان ثبت تغییرات شرکت در اداره ثبت شرکت ها متغییر می باشد این زمان در برخی موارد از جمله نوع شرکت و نوع تغییرات اعمال شده بستگی دارد عموما زمانی که طول می کشد تغییرات شرکت در بوشهر به ثبت برسد 30 روزکاری می باشد.

هزینه ای ثبت تغییرات شرکت در بوشهر همانند زمان آن متغییر می باشد. نوع شرکت ثبت شده در هزینه های ثبت تغییرات شرکت هم تأثیرگذار می باشد. هزینه های ثبت تغییرات شرکت را باید هنگامی که ثبت را انجام می دهید پرداخت نمایید.

جهت اطلاع از ریز هزینه های ثبت تغییرات شرکت در بوشهر می توانید با کارشناسان و متخصصان امور ثبتی پایش هم اکنون تماس بگیرید.

انواع تغییرات شرکت بوشهر

 • تغییر آدرس شرکت در بوشهر
 • انتخاب اعضا هیئت مدیره در بوشهر
 • نقل و انتقال سهام شرکت در بوشهر
 • تغییر موضوع فعالیت شرکت در بوشهر
 • افزایش سرمایه شرکت در بوشهر
 • ورود و خروج شرکا در بوشهر

تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت در استان بوشهر

 • برازجان
 • جم
 • عسلویه
 • بندرگناوه
 • بندرکنگان
 • خورموج
 • دیلم

همراهی شما با مجموعه حقوقی ثبت بین الملل موجب دلگرمی هر چه بیشتر تیم ثبتی پایش است تا هر روز با فراگیری قوانین و آیین نامه ها و آراء وحدت رویه جدید خدمات بهتری را به شما همراهان ارائه دهید. تمامی خدمات ثبتی از جمله ثبت تغییرات را با کمترین هزینه و در کوتاه ترین زمان انجام می دهیم.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
6 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سیما امیدی
سیما امیدی
1 سال قبل

برای ورود و خروج افراد در شرکتهای سهامی خاص باید چکار کرد؟؟

شماره موبایل
9905629787
مهرانگیز ناظم
مهرانگیز ناظم
1 سال قبل

سلام خروج از هیئت مدیره هم باید صورت جلسه بشه؟

مریم نوری
مریم نوری
1 سال قبل

سلام وقت بخیر میخوام از شرکت خارج بشم ولی بقیه اعضای رضایت ندارن ممنون میشم راهنمایی بفرمایید