ثبت شرکتاخبار و مقالاتجدیدترینپلمپ دفاتر قانونی شرکت

پلمپ دفاتر قانونی شرکت

اشخاص حقیقی و حقوقی که مشمول پرداخت مالیات مستقیم به دولت هستند هر ساله موظف به دریافت پلمپ دفاتر قانونی شرکت نیز می باشند.

اشخاص حقیقی در صورت تاجر بودن موظف به دریافت دفاتر پلمپ هستند و اشخاص حقوقی به جز موسسات غیر تجاری غیر انتفاعی باقی موظف به دریافت دفاتر پلمپ خود هستند.

دفاتر پلمپ در 50، 100، 200 برگ قابل دریافت می باشد، در ادامه همراه باشید تا با نحوه دریافت پلمپ و موارد قانونی مربوط به آن آشنایی پیدا کنید.

مدارک لازم برای ثبت نام پلمپ دفاتر قانونی شرکت در سال 1400-1401

  • مدارک برابر اصل مدیر عامل شرکت
  • آگهی تأسیس شرکت و یا کپی روزنامه رسمی مربوط به تأسیس
  • کپی آخرین آگهی تغییرات شرکت و یا روزنامه رسمی تغییرات انجام شده.
  • مهر شرکت
پیگیری پلمپ دفاتر شرکت

راهنمای پیگیری پلمپ دفاتر شرکت

مهلت دریافت پلمپ دفاتر قانونی شرکت در سال 1400-1401

دفاتر پلمپ هر ساله باید دریافت شود، بنابراین پیش از شروع سال مالی که اصولاً از اول فروردین تا پایان اسفند می باشد باید دریافت شود.

دفتر پلمپ قانونی شرکت را در سامانه ثبت شرکت‌ها ثبت نام می‌کنید و پس از طی مراحلی این دفاتر به آدرس پستی شرکت ارسال می‌شود.

همه اشخاص حقوقی قبل از اینکه سال مالی جدید شروع شود باید ثبت نام دفاتر پلمپ را داده باشند، تا مشمول جریمه مالیاتی در این زمینه نشوند.

شرکت‌هایی که در میانه سال مالی تأسیس می‌شوند حداکثر ظرف سی روز از زمان ثبت شرکت باید اقدام به دریافت دفاتر پلمپ نمایند. شما می‌توانید در طی سال نیز درخواست دفاتر پلمپ سال بعدی خود را نیز بدهید.

کاربرد دفاتر پلمپ در شرکت ها

آنچه که امروزه اشخاص حقیقی و حقوقی برای دفاتر پلمپ از اداره دارایی دریافت می‌کنند، دفتر روزنامه و دفتر کل می‌باشد.

دفتر روزنامه دفتری است که همه روزه باید تمام مبادلات مالی از خرید و فروش و صادرات و امور مالی روزانه در آن وارد شود و دفتر کل نیز دفتر است که به صورت هفتگی باید خلاصه وضعیت مالی دفتر روزنامه به صورت خلاصه تر در این دفتر وارد شود.

شرکت‌ها برای اینکه گزارش مالی خود را به دارایی اثبات نمایند باید دفاتر پلمپ سالانه را دریافت کنند. حتی شرکت‌هایی که فعالیت ندارند نیز باید اقدام به دریافت دفاتر پلمپ نماید و این دفاتر را به صورت سفید نگه داری کنند.

اداره دارایی هر ساله از اشخاص حقیقی و حقوقی که از فعالان اقتصادی هستند در خرداد و تیر خود اظهاری گرفته می‌شود و برای اینکه افراد فرار مالیاتی نداشته باشند. شرکت‌ها باید مستند حرف خود را به دارایی اثبات کنند. که دفاتر پلمپ مستند فعالیت مالی شرکت در سال مالی گذشته است.

مراحل دریافت پلمپ دفاتر قانونی شرکت

مراحل دریافت پلمپ دفاتر قانونی شرکت

برای دریافت دفاتر پلمپ باید از سامانه اداره ثبت شرکت‌ها اقدام شود، که خیلی از افراد از نحوه ثبت نام این دفاتر آگاه نیستند از آنجایی که تاخیر در انجام ثبت نام مشمول جریمه علی الرأس دفاتر پلمپ می‌باشد بهتر است که کارشناسان و متخصصانی که تجربه کافی در این زمینه را دارند، ثبت نام پلمپ دفاتر قانونی شرکت شما را انجام دهند.

مجموعۀ پایش نیز با کارشناسان ثبتی خود دفاتر پلمپ سالانه شما را ثبت نام خواهند کرد. پس از اخذ قرارداد با کارشناسان پایش متخصصان ما پیش ثبت نام و ثبت نهایی دفاتر پلمپ را در سامانه ثبت شرکت ها انجام می دهند.

پس از آن طی دو هفته کاری دفاتر درخواست شده به آدرس شرکت پست می‌شود. چنانچه کسی برای دریافت دفاتر نباشد دفاتر به نزدیک‌ترین واحد پستی ارسال می شود. که می‌توانید با مراجعه به واحد پستی دفاتر خود را دریافت نمایید.

مدت زمان دریافت پلمپ دفاتر قانونی شرکت در سال 1400-1401

مدت زمانی که برای دفاتر پلمپ قانونی از زمان درخواست تا تحویل دفاتر از پست حداقل 20 روز و حداکثر 30 روز زمان بر خواهد بود.

چنانچه دفاتر شما توسط کارشناسان پایش ثبت نام شده است و هنوز دفاتر خود را دریافت نکرده باشید می توانید با کارشناس مربوطه تماس بگیرید و کد پیگیری پستی را از کارشناس بخواهید.

با دریافت کد پیگیری می‌توانید از آخرین وضعیت دفاتر پلمپ خود مطلع باشید.

تبعات فرار از مالیات به جهت ورود اطلاعات نادرست در دفاتر پلمپ

اگر دفاتر پلمپ شرکتی بر خلاف واقع تکمیل شده باشد. این عمل طی سه سال مکرراً انجام شود. مجازات قانونی حبس از 3 ماه تا 2 سال را در بر دارد. همچنین جریمه محرومیت از همه معافیت‌ها و بخشیدگی‌های مالیاتی در این سال از تبعات ورود اطلاعات نادرست در دفاتر پلمپ است.

بنابراین بهترین توصیه این است که مبادلات مربوط به شرکت را با مبادلات حقیقی اعضاء خارج کنید. مبادلات مالی مربوط به شرکت را در دفاتر پلمپ سال مالی شرکت وارد نمایید.

اگر حسابدار دارید بهتر است این کار توسط حسابدار شرکت انجام شود. تا اختلاف حسابی بین اطلاعات وارد شده با درآمد واقعی شرکت وجود نداشته باشد.

 هزینه دریافت دفاتر پلمپ در سال 1400-1401

دفاتر پلمپ بر اساس اینکه دفتر چند برگ مورد نیاز شما خواهد بود متفاوت است. اداره ثبت شرکت‌ها پلمپ دفاتر را در 50 و 100 و 200 برگ ارائه می‌دهد.

در زمان ثبت نامه اظهار نامه پلمپ دفاتر قانونی شرکت باید مشخص کنید دفتر چند برگ می‌خواهید، برای اطلاعات از هزینۀ دفاتر پلمپ سال جاری می‌توانید با کارشناسان پایش تماس بگیرید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :