جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

اسامی خاص برای برند – نمونه اسم برند

یکی از مواردی که باید در هنگام ثبت برند خود در نظر داشته باشید، انتخاب بهترین و مناسب ترین نام برای برند می باشد. با در نظر داشتن اینکه یک برند تا سال ها بر روی محصول شما نام گذاری می شود باید بهترین نام را با مشورت کارشناسان ثبت برند و انتخاب اسم برند انتخاب کنید. اسامی خاص برای برند – نمونه اسم برند را در ادامه این مقاله برای شما عنوان کرده ایم که می توانید از این اسامی برای انتخاب نام برند استفاده نمایید.

در این مقاله ما به نحوه انتخاب بهترین نام و هم چنین کارا ترین نام برای برند شما خواهیم پرداخت. برای دستیابی به اسامی خاص برند پیشنهاد می شود در ادامه همراه ما باشید.

اسامی خاص برند

هر برند باید از واژه های خاص استفاده شود. اگر برند شما تک کلمه ای است باید کلمه اسم خاص باشد. اگر برند از چند کلمه تشکیل می شود باید حداقل یک کلمه با اسم خاص انتخاب شود. اسامی خاص برای برند – نمونه اسم برند اسامی بسیار منحصر به فرد و خاص را با معنی عنوان کرده است.

منظور از اسم های خاص و تک برای یک برند یا علامت تجاری، گزینش اسمی مناسب با موضوع و حیطه فعالیت برند می باشد. یک اسم مناسب برند نباید توسط اشخاص دیگر به ثبت رسیده باشد. در این جا به این نتیجه می رسیم که خاص بودن یک برند به نام و کیفیت محصول و خدماتی که به بازار ارائه می دهد بستگی دارد. تا به حال به اسامی برندهای مطرح دنیا توجه کرده اید؟ آیا راز موفقیت آن ها را می دانید؟

اکثر برندها از موضوعات فعالیت یک محصول نشات گرفته اند و با ارائه محصول و خدماتی با کیفیت در طی سال ها فعالیت خود، توانسته اند بین مشتریان خود در تمام نقاط دنیا مطرح شوند. پس انتخاب یک نام برای برند از جمله موارد مهم در کسب سود در حیطه فعالیت می باشد.

اسم برند زیبا

شروط انتخاب اسم برای برند

 • اولین شرط این است که اسم شما از اسامی خاص انتخاب شود. برای انتخاب به ادامه اسامی خاص برای برند – نمونه اسم برند رجوع نمایید.
 • انتخاب اسامی عام، صفت ها به تنهایی نمی توان در اسم برند استفاده کرد.
 • اسامی مذهبی برای نام برند ممنوع است.
 • استفاده از پرچم های کشور ها و نماد های سازمان های بین المللی و همچنین اسامی شهر ها بدون داشتن مجوز و انتخاب نام ممکن نخواهد بود.
 • اسمی که قبلاً به عنوان برند ثبت شده اند دارای حماییت مالکیت معنوی هستند از این رو نمی توان از این اسامی در اسم برند استفاده کرد.

 

ثبت برند فرصتی برای تجارت پایدار

نحوه نام گذاری برند تجاری

در انتخاب اسم برند باید به موارد زیر دقت کنید. زیرا شروط انتخاب اسم خاص در اداره ثبت علائم تجاری موارد زیر بوده که در زمان انتخاب نام باید نهایت دقت را برای انجام برندسازی به عمل آورید.

 • اسم انتخابی باید دارای ریشه فارسی باشد.
 • باید با شئونات اسلام موازی بوده و مغایرتی با آن نداشته باشد.
 • اسم انتخاب شده برای برند باید از قبل توسط شخصی دیگر به ثبت نرسیده باشد. برای اطلاع از تکراری نبودن نام انتخابی تنها کافی است به سایت اداره ثبت علامت تجاری مراجعه و در قسمت استعلام برند با درج نام انتخابی اقدامات لازم را جهت انتخاب نام خاص انجام دهید.
 • در صورت استفاده از اعداد در اسم برند باید ان را با حروف قید کرده و به اداره ثبت ارائه دهید.
 • در انتخاب نام برند و لوگو تجاری از اسامی شعرا و دانشمندان و ارگان های دولتی و ایثارگران نباید استفاده شود و این موارد جزو موارد ممنوع خواهد بود.
 • هم چنین از اسامی شعرا و فرهیختگان معاصر در نامگذاری استفاده نشود.
 • از کلمات و توصیفات به صورت اختصار پرهیز شود.

نکات مهم در انتخاب نام خاص برند

با در نظر داشتن نکات مهم در انتخاب اسم خاص برای برند می توانید اسمی انتخاب کنید که در همان درخواست اول مورد قبول قرار گیرد.

در حیطه فعالیت خود و بر طبق موضوعات ثبت یک علامت تجاری باید به مواردی توجه شود که آن ها در انتخاب بهترین و خاص ترین نام یاری رسان شما خواهد بود.

از جمله آن نکات می توان به جستجوی الهامات و مواردی خاص که در پیرامون یک برند و ارائه محصول به بازار وجود دارد اشاره کرد. کلماتی در زندگی روزمره ما وجود دارند که امکان دارد بارها از آن ها در طول روز استفاده شود.

البته شما متقاضیان انتخاب اسم خاص برای برند و علامت تجاری می توانید در لغتنامه نیز اسم مورد نظر خود را بر طبق قوانین و مندرجات اداره ثبت انتخاب کنید.

اما نمی توان اسامی انتخابی در لغتنامه را جزو موارد خاص به حساب آورد. از موارد و ویژگی هایی که می توان برای انتخاب نام مناسب مدنظر قرار داد می توان به توانایی ها، ضعف ها و یا برانگیختن احساسات افراد در انتخاب و نام گذاری برند استفاده کرد.

شما هم چنین می توانید با ایجاد یک طرح ذهنی و برانگیختن احساسات بصری و یا اشاره به یک خاطره و نمادی قدیمی مشتریان خود را تحت تاثیر قرار دهید. برای شروع این امر می توانید با اشاره به یک نقشه ذهنی در رابطه با حرفه خود آغاز کنید. سپس با معرفی قسمت هایی از شرکت و محصول خود آن را ادامه دهید.

هم چنین می توانید با در ارتباط بودن با کارشناسان مجرب در انتخاب و نام گزاری اسامی منتخب و خاص برای برند گام برداشته و با در نظر داشتن موارد فوق اسم خاص و انحصاری برای برند خود انتخاب کنید.

نمونه اسم برند

اهداف انتخاب اسم برای برند جزو مواردی است که با در نظر داشتن آن تعداد بسیاری از اسامی پیش روی اشخاص قرار خواهد گرفت. برای انتخاب اسامی خاص برای برند – نمونه اسم برند می توان به جلوه های بصری و ذهنی یک ویژگی خاص در محصول اشاره کرد تا بتوان با تکیه به آن ایده های نو را در انتخاب اسم برند در ذهن تداعی کنید. در این میان انتخاب نامی زیبا و ماندگار در بازار بسیار دشوار می باشد و از سویی زمانبر خواهد بود.

برای اشخاصی که در راه انتخاب نام قانونی و مناسب با حیطه فعالیت یک برند و علامت تجاری تجربه کافی را ندارند امکان انتخاب مناسب ترین نام علامت تجاری امری دشوار خواهد بود. بهترین راه برای انجام این مورد بهره مندی از تجارب شخصی مجرب در انجام این امور خواهد بود.

خرید برند آماده توسط تیم کارشناسان مجتمع ثبتی پایش با ارزانترین قیمت، با ما تماس بگیرید. 

اسم های خاص هنری

اسم های هنری خاص

امروزه انتخاب نام برای برند باید جزو موارد خاص و ویژه در ثبت یک  علامت تجاری تلقی شود. در این بین اکثر متقاضیان ثبت برند در کشور به سمت اسم های هنری خاص رو آورده اند. زیرا با توجه به خاص بودن اسامی و زیبا بودن آن ها می تواند به راحتی خود را بین افراد در جامعه نمایان کرده و در ذهن دیگران ماندگار شود.

شما نیز اگر برای برند خود به دنبال اسامی هنری هستید بهتر است با مشاوران متخصص در این عرضه مشورت کرده و بر اساس نوع و موضوع فعالیت خود اقدام به گزینش اسم هنری خاص برای برند خود کنید.

اسم لاتین برای مغازه

اگر می خواید برای مغازه خود اسمی خاص را انتخاب کنید باید بر اساس نوع فعالیت خود و عرضه محصول در آن اقدام به انتخاب نام مناسب کنید. در این بین افرادی که در حوزه های مختلف اقدام به فعالیت و افتتاح مغازه کرده اند به دنبال نامی خاص برای مغازه خود کرده اند.

در این بین اغلب افراد برای انتخاب اسم برای مغازه توجهی به بازخورد آن در بین مشتریان نمی باشند و اسمی حتی مغایر با ارائه محصولات را برای مغازه انتخاب می کنند. برای مثال به لباس فروشی احمدی یا آرایشگاه بهرامی می توان اشاره کرد که هیچکدام هیچ نقشی در نشان دادن موضوع فعالیت آن حرفه نخواهد داشت.

از سویی در سال های اخیر توجه به این امر که یک نام متناسب با عره محصولات و خدمات ان مغازه باشد بیشتر مدنظر قرار گرفته به عنوان مثال شخصی که مغازه جواهر سازی دارد از اسامی مانند نگین سازان، یاقوت و غیره که این اسامی باید بسیار خاص بوده و نمایانگر یک حرفه خاص نیز باشد.

برای مثال در ایران تنها یک پرپروک که تنها یک نام برای رستوران و فست فود در ایران است که دارای شعبات مختلف است و تنها یک برند با این نام در کشور به ثبت رسیده است.  اسم لاتین برای برند باید با در نظر داشتن شئونات با معانی مناسب انتخاب شده باشد و برای هک شدن در ذهن مشتریان خود با لوگوی خاص ارائه شود.

اسم لاتین از موارد پرتقاضا در سال های اخیر است که از جمله آن ها می توان به نام های مغازه هایی مثل لباس تن آرا یا شیک پوشان یا حتی برند معروف نوین چرم که اگر نامی به غیر از این را برای آن انتخاب کرده بودند امکان معروفیت تا این حد برای آن ها نبود.

اسامی خلاقانه برای برند

اسامی خلاقانه برای برند

از مواردی که می تواند بر یک کسب و کار تاثیرات مثبت گذاشته و باعث پیشرفت ان در زمان فعالیت شود انتخاب نامی خلاقانه برای برند است. منظور از اسم خلاقانه، اسمی است که با دیگر اسامی از قبل به ثبت رسیده تفاوت داشته و با در نظرداشتن موضوعات فعالیت انتخاب شده باشند.

یک اسم خلاقانه می تواند شامل نوع و جنس عرضه محصولات توسط دارنده برند باشد که بتواند با بازی با کلمات و عبارات خود را در ذهن مشتریان هک کرده و تا سال ها باعث شناخت آن حرفه گردد. اسامی خلاقانه از مواردی است که باید با تدبیر بسیار اقدام به نام گذاری برای برند و علامت تجاری انجام گیرد. تماماً فارسی بوده و با شئونات اسلامی نیز هم سو باشد.

برای انتخاب اسم خلاقانه برای برند خود مثل همیشه می توانید بر تجارب و سابقه برندسازی مشاوران مجتمع ثبتی و حقوقی ما تکیه کنید. ما شما را در راه انتخاب بهترین و خلاقانه ترین نام برای برند یاری خواهیم کرد.

اسم برند ایرانی

برای انتخاب اسامی خاص برای برند – نمونه اسم برند بهتر است به این نکته که اسم برند انتخابی نباید طولانی باشد توجه کنید. یک برند با نامی فارسی بهترین گزینه برای نام برند شما خواهد بود.

برای انتخاب نامی ایرانی و فارسی برای برند خود می توانید به لغتنامه دهخدا مراجعه کرده و یا با واگذاری امور انتخاب اسم برند و علامت تجاری ، اقدام به گزینش بهترین نام برای برند فارسی خود کنید.

بهتر است به این موضوع توجه کنید که به هیچ عنوان اسم خود یا فامیلی خود را بر روی برند نزارید زیرا این نوع اسامی قابلیت برندسازی نخواهند داشت و نمی توان با تکیه به آن ها برندی بزرگ و ماندگار را ثبت کرد.

برای انتخاب نام ایرانی برند و خلاقانه باید زمان زیادی را صرف کرده و با دانش بسیار نامی با آینده برای برند انتخاب کنید. برای این امر می توانید مثل همیشه بر روی یاری ما حساب باز کنید.

انتخاب اسم برند هنری

یک برند می تواند دارای نام هنری باشد که با آن می تواند خود را در مارکت ماندگار سازد. از سویی انتخاب اسم هنری برای برند امری بسیار حسای است زیرا ممکن است آن اسم که به اداره مالکیت صنعتی و ثبت برند ارائه می گردد به دلایل مختلف از سوی کارشناسان نام در این اداره رد شده و امکان ثبت آن در این مارکت نباشد.

شما نیز اگر متقاضی ثبت و انتخاب نام برای برند هستید و در عین حال می خواهید نامی هنری برای برند و علامت تجاری انتخاب کنید باید زمان مناسب را انتخاب و بر طبق ارائه محصول و خدمات این اسامی را انتخاب کرده و به اداره ثبت علامت تجاری ارائه کنند.

اسم های هنری می تواند مشمول یک شکل یا نامی خاص باشد که نشان دهنده اجزایی از خدمات اشخاص شود. برای مثال نام کاراکو یا کامک را می توان از جمله اسامی هنری به حساب آورد.

نمونه اسم برند

در این قسمت به چند نمونه از اسامی قابل انتخاب برای برند اشاره می کنیم . همراه ما باشید.

آبتین : نام پدر فریدون پادشاه پیشدادی

آتوسا : قدرت و توانمندی – دختر کورش وزن داریوش اول

آفر : آتش – ماه نهم سال شمسی

آذرنوش‌: شیرین و دل انگیز

آذین : زیور، طاق نصرة‌، تزئین ، آرایش

آرش: درخشان ، آفتاب ، جد بزرگ اشکانیان – پهلوان کمانگیر ایرانی در لشگرمنوچهر

آرتین: عاقل و زیرک,نام پهلوان ایران در زمان منوچهر پادشاه پیشدادی

آرتام:والی فریگه در زمان کوروش هخامنشی

آرتمن:نام برادر بزرگ تر خشایار شاه پسر داریوش شاه

آرشام : بسیار قوی – پدر بزرگ داریوش بزرگ هخامنشی

آرمان : آرزو – خواهش – امید

آرمین : آرام گرفتن – پسر کیقباد پادشاه پیشدادی

آرمیتا: آرامش یافته ، کلمه ای زردشتی است

آریا فر: دارنده شکوه آریائی

اسم خاص آریا : آزاده نجیب – یکی از پادشاهان ماد – مهمترین نژاد هند و اروپائی

آریا مهر : دارنده مهر ایران – از سرداران داریوش سوم

آرین : سفید پوست آریائی

آزاده : دلیر و بی باک ، رها

آزرم : شرم ، مهر ، محبت ، عشق

آزرمدخت : یکی از ملکه های ساسانی

آزیتا : آزاده

آناهیتا : الهه آب

استر : ستاره – بردارزاده مردخای وزن خشایارشاه

ایاز : بزرگ و پاینده – نام غلام ترک سلطان محمود غزنوی

ایران : محل زندگی آریائیها

ایراندخت : دختر ایران

ایرج : یاری دهنده آریائیها – پسرفریدون ، پادشاه و پهلوان ایرانی

ایزدیار : کشی که خداوند یار اوست

بابک : پدر کوچک ، جد اردشیر ، پسر ساسان

باپوک : کولاک ، نامی کردی

باربد : پرده دار ، موسیقی دان و نوازنده دربار خسرو پرویز

بارمان : لایق – نام سردار افراسیاب

بامداد : پگاه ، سپیده دم – نام پدر مزدک

بامشاد : کسی که در سحرگاهان شاد است – نوازنده مشهور دربار ساسانیان

بانو : خانم ، ملکه ، لقب آناهیتا الهه نگهبان آب

بختیار : خوشبخت ، خوش اقبال – استاد رودکی در موسیقی

برانوش : مهندس رومی که پل شوشتر را در زمان شاپور ساسانی

بردی : پسر کورش و برادر کمبوجیه

برزو : بلند قامت – پسر سهراب و نوه رستم دستان

برزویه : طبیب مشهور انوشیروان و مترجم کلیله ودمنه از هندی به پهلوی

برزین : بلند و تنومند – ازپهلوانان ایران – نام پسر گرشاسب

برمک : از وزیران ساسانی – نام اجداد و نگهبانان آتشکده بلخ

بزرگمهر : خورشید بزرگ – نام وزیر دانشمند انوشروان ساسانی

بنفشه : گلی رنگارنگ و زینتی با عمر نسبتا طولانی

بوژان : رشد کرده – نامی کردی

بویان : خوشبو – مامی کردی

بهار : شکوفه و گل – سه ماه اول سال شمسی

بهارک : بهار کوچولو

بهاره : بهاری

بهتاش : خوب ومانند

بهداد : نیک آفریده شده

بهرام : پیروز ، ایزد پیروزی درآئین زردشت ، لقب برخی از پادشاهان ساسانی

بهدیس : خوش رنگ ، خوشگل

بهرخ : زیبا چهره ، قشنگ

بهرنگ : خوش رنگ

بهروز : خوشبخت ، نیکبخت

بهزاد : نیک نژاد – مینیاتوریست مشهور صفویان – نام اسب سیاوش

بهشاد : خوشحال و شاد

بهمن : نیک اندیش – برف انبوه که از کوه فرو ریزد – جانشین اسفندیار

بهناز : خوش ناز‌، باناز ، طناز

بهنام : نیک نام

بهنود : سلامت ، عافیت

بهنوش : کسی که نیک مینوشد

بیتا : بی همتا ، بی مانند

بیژن : ترانه خوان ، جنگجو – پسر گیو و دلداده منیژه

پرتو : روشن ، تابش

پرشنگ : تابش ، آتشپاره

پرتو : روشن ، تابش ، فروغ

پرستو : پرنده مهاجر

پرویز : پیروز – لقب خسرو دوم ، پادشاه ساسانی

پردیس : بهشت ، باغ و بستان

پرهام : ازاشخاص بسیار ثروتمند در زمان بهرام گور

پژمان : افسرده ، غمگین

پژوا : بیم و هراس

پرنیا : پارچه حریر

دادمهر : زاده آتش ، نام استاندار پارسی طبرستان

دارا : مالدار، ثروتمند ، از نامهای خداوند

داراب : نام پسر بهمن پادشاه کیانی

داریا : دارنده ، ازنامهایی که در اوستا آمده است

داریوش : نگهبان نیکی – فرزند ویشتاسب از شاهان بزرگ هخامنشی

دانوش : از اسمهائی که در کتاب وامق و عذرا آمده است

داور‌:‌ حاکم عادل ، قاضی

دایان : ماما ، نامی کردی

دریا : بحر ، نام فرزند علاالدین عماد شا

سورنا : سردار دلیر و خردمند پارتی

سوزان : سوزنده ، ملتهب

سوزه : سبزه ، نامی کردی

سوسن : گلی به رنگهای سفید، کبود ، زرد و حنایی

سومار : نام قبیله ای از کردها

سولان : نام گلی است ، نامی کردی

سولماز : زنی پیرو پژمرده نمی شود

سوگند : شاهد گرفتن خدا یا بزرگی را گویند

سهراب : سرخ روی ، نام پسر رستم که در جنگ با رستم فرمانده سپاه تورانیان بود

سهره : پرنده ای خوش آواز، با پرهای سبز و زرد

شاران : گردنبند درست شده از بادام – نامی کردی

شاهپور : پسر شاه ، شاهزاده – نام چند تن از شاهان ساسانی

شاهدخت : دختر شاه ، شاهزاده خانم

شاهرخ : شاه منظر ، کسی که رخساری همچون شاه دارد

شاهین : پرنده ای شکاری

شاهیندخت : دخت شاهین

شایسته : سزاوار ، لایق

شباهنگ : بلبل ، ستاره کاروان کش

شب بو : نام گلی است که شب هنگام باز می شود

شبدیز: سیه فام ، سیه چرده ، نام اسب خسروپرویز

شبنم : رطوبتی که شب هنگام روی گلها می نشیند

شراره : گرمای سوزان ، عشق فراوان ، نامی کردی

شرمین : شرمسار ، خجل

شمین : خوشبو، خوش عطر

شوان : شبان ، چوپان – نامی کردی

شمیلا : از نامهای ارمنی ایرانی به معنی بانوی بزرگوار

شورانگیز : فتنه انگیز ،‌ ایجاد کننده شور و شوق

کامجو : کامجوینده

کامدین : یکی از دانایان دین زردشت

کامران : سعادتمند و خوشبخت

کامراوا : به مقصود و مراد رسیدن

کامک : آرزو و خواهش کوچک

کامنوش : کامروا ، خوشبخت

کامیار : کامروا و پیروز

کانیار : معدن شانس ، نامی کردی

کاووس : پادشاه توانا – از پادشاهان کیانی و پسر کیقباد

کاوه : آهنگر معروف ایران باستان که علیه ضحاک قیام کرد

کتایون : جهان بانو ، دختر قیصر روم و مادر اسفندیار

کرشمه : ناز و غمزه

گلسا : مثل گل

گلشید : درخشان چون گل

گلنار : گل انار ، شکوفه انار

گلناز : کسی که ناز و غمزه اش مثل گل است

گلنسا : گل بانو ، خانم گل

گلنواز : نوازش شده گل

گلنوش : شیرین مثل گل

گلی : مانند گل ، قرمز رنگ

گودرز : از پهلوانان عهد کاوس وکیخسرو و یکی از پادشاهان معروف اشکانی

گوماتو : انقلابی زمان مادها که برای براندازی مادها و هخامنشیان قیام کرد

گهر چهر : آنکه چهره اش همچون گوهر است

گوهر ناز : کسی که همچون گوهر نازش گرانبهاست

گیتی : دنیا ، جهان ، عالم

گیسو : موی بلند زنان

گیلدا : طلا

وامق : دوست دارنده ، عاشق – عاشق عذرا

ورجاوند : ارجمند – به اعتقاد زردشتیان کسی که درآخر زمان ایران را آباد می کند

وریا : پیدار، آگاه – نامی کردی برای پسران

وشمگیر : شکارچی بلدرچین – نام نام پسر وردانشاه از مولوک دیالمه

وهرز : نام مرزبان کشور یمن درعهد انوشیروان

وهسودان: نیک آسوده و آرام – عنوان یکی از سلاطین آذربایجان

ویدا: آموزنده و تعلیم دهنده

ویس: نام معشوق رامین در داستان ویس و رامین

ویشتاسب: صاحب اسبان فراوان

در این مقاله تا جایی که ممکن بود اسامی خاص برای برند – نمونه اسم برند را عنوان کردیم برای انتخاب اسم برند یا ثبت برند خود می توانید هم اکنون با مجتمع ثبتی پایش تماس بگیرید.

4.2/5 - (17 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
10 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سميرا نوحي
مدیر
سميرا نوحي
1 سال قبل

سلام برای ثبت برند چه مدارکی نیار هستش؟

پایش ثبت
مدیر
پایش ثبت
1 سال قبل
پاسخ به  سميرا نوحي

داشتن جواز و ارائه مدارک شناسایی لازمه ثبت برند است.

سميرا توتونچي
مدیر
سميرا توتونچي
1 سال قبل

سلام ميشه شرايط نام تجاري بفرماييد

پایش ثبت
مدیر
پایش ثبت
1 سال قبل

درود بر شما نام تجاری برندی است که باید بر اساس مقررات شرکت انجام شود.

مهرانگیز ایمانی
مدیر
مهرانگیز ایمانی
1 سال قبل

برند آماده ميخوام كه مطمئن از اكي شدنش داشته باشم

پایش ثبت
مدیر
پایش ثبت
1 سال قبل

درود بر شما جهت استعلام با کارشناسان پایش تماس حاصل نمایید.

پریسا
پریسا
1 سال قبل

سلام
من دنبال یه اسم خوب برای موسسه داستان نویسی هستم.

شماره موبایل
9361418264
z : kh
z : kh
8 ماه قبل

سلام
من برای فعلا میخوام یک تولیدی کوچیک وابسته به مسجد محله مون بزنم و اسم انتخاب کنم بنظرتون اسم شایسه مذهبی چی بزارم

شماره موبایل
9158294255