جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

تغییر نام شرکت

تغییر نام شرکت

پس از انتخاب نام شرکت، به هر دلیلی می توان اقدام به تغییر نام شرکت کرد که یکی از مهم ترین دلایل آن می توان به عدم دسترسی و تطابق اهداف شرکت با نام انتخابی دانست که در این صورت باید برای تغییر نام اقدام کنید. در ادامه نیز به نکات مربوط به ثبت تغییر اسم شرکت اشاره می کنیم همراه ما باشید.

راهنمای تغییر نام شرکت

با رعایت قوانین و مقررات مربوط به تعیین اسم و اساس نامه ­ی شخصیت حقوقی مجاز است و بر خلاف تغییر نام و نام خانوادگی اشخاص حقیقی محدودیتی برای دفعات مجاز تغییر نام شرکت پیش بین نشده است.

که البته این امر مطلوب نیست و ممکن است در رابطه­ شرکت با اشخاص ثالث مشکلاتی را ایجاد کند یا به ابزاری برای سوء استفاده از شخصیت حقوقی شرکت تبدیل شود.

 

راهنمای تغییر نام شرکت
راهنمای تغییر نام شرکت

نحوه تغییر نام شرکت

برای تغییر نام کافی است صورت جلسه­ ی مجمع عمومی فوق العاده شرکت که در آن ضوابط رعایت شده باشد به اداره­ ی ثبت شرکت ها تسلیم شود.

در مواردی ممکن است به دلیل تشابه یا تکراری بودن نام تعیین شده برای شرکت، به درخواست اشخاص ذینفع دادگاه نام تعیین شده را ابطال نماید.

در این صورت پس از ابلاغ رأی قطعی به واحد ثبتی، آن واحد باید ابطال نام را ثبت و پس از دریافت حقوق دولتی، آگهی رسمی مربوط را در اولین فرصت ممکن به هزینه متقاضی در روزنامه رسمی منتشر نمایند و یک نسخه از آگهی رسمی صادره را همراه با مستند.

تصویر رای دادگاه به اداره تعیین نام (مستقر در اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری تهران) ارسال تا در پایگاه اطلاعات و پورتال شناسه ملی اشخاص حقوقی، ابطال نام شخصیت حقوقی موصوف و بی اعتباری آن منعکس گردد.

بعد از ابطال نام، اداره­ ی ثبت شرکت ها هیچ گونه اقدام ثبتی در خصوص چنین شرکتی انجام نخواهد داد، مگر بعد از تعیین نام جدید بر طبق قوانین و مقررات مربوط و ثبت آن نزد اداره ثبت شرکت ها.

استفاده از نام شرکتهای دیگر

لازم به ذکر است که امکان انتقال نام های تعیین شده به اشخاص ثالث وجود ندارد. در صورت انحلال شرکت و ختم تصفیه و اعلام مراتب در روزنامه رسمی ظرف مدت یک ماه نام شرکت منحل شده از بانک اطلاعات و سامانۀ تعیین نام اداره ثبت شرکت ها حذف می شود.

در این صورت چنین نامی آزاد خواهد بود و متقاضیان ثبت شرکت تجاری یا مؤسسه غیرتجاری می توانند آن را به عنوان نام شرکت خود پیشنهاد دهند.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها