جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

گرید پیمانکاری

گرید پیمانکاری

رتبه بندی یا گرید پیمانکاری، نهاد مدیریت و برنامه ریزی پیشین (معاونت فنی و عمران استانداری فعلی) شرکت ها را به دو گروه مشاور و پیمانکار تقسیم بندی نموده است که برای کسب اطلاعات در این رابطه تنها نیاز به صرف چند دقیقه کوتاه داشته تا بتوانید به کلیات آن پی ببرید. در ادامه به این نکات خواهیم پرداخت با ما در مجتمع ثبتی پایش همراه باشید. از این رو برای این نوع شرکت ها اطلاع از چگونگی رتبه بندی شرکت الزامی می باشد.

راهنمای گرید پیمانکاری

به منظور شرکت های پیمانکاری رتبه 5 و 4 و 3و 2 و 1 را تشریح می نماید که در حقیقت 5 پایین ترین و 1 بالاترین رتبه شمرده می گردد. به منظور شرکت های مشاور رتبه 3 و 2 و 1 را تشریح می نماید که 3 پایین ترین و 1 بالاتربن رتبه می باشد.

معیار اصلی رتبه بندی شرکت های پیمانکار تعداد نیروی فنی و مهندسی حاضر در هیئت مدیره یک شرکت می باشد اما به منظور رتبه بندی شرکت های مشاور علاوه بر نیروی فنی و مهندسی، امکانات فنی و نرم افزاری آن شرکت ها هم مورد بررسی و ارزیابی واقع می گردد.

گرید پیمانکاری

گرید پیمانکاری یعنی :

در شرکت های پیمانکاری هم به منظور پیشرفت وترفیع رتبه از 5 به 1 مبلغ ریالی پروژه های انجام شده در 15 سال اخیر به وسیله شرکت و نیروی فنی و مهندسی شرکت مورد بررسی و ارزیابی واقع می گردد.

برای ثبت شرکت پیمانکاری می توانید به مقاله مرتبط با آن مراجعه کرده و تمامی نکات حقوقی را دریافت کنید.

چنانچه شرکت امتیاز مورد نظر را به دست بیاورد و اظهارنامه مالیاتی شرایط لازم را داشته باشد در آن صورت قادر می باشد رتبه خود را از 5 به رتبه های بالاتر ترفیع دهد.

در رابطه با شرکت های مشاور هم به منظور ترفیع از پایه 3 به پایه 1 مبلغ ریالی پروژه های انجام شده در 15 سال فرجامین، نیروی فنی و مهندسی، اظهارنامه مالیاتی، امکانات فنی و نرم افزاری معیار می باشد.

شرکت های مشاور با خصوصیات و ویژگی های خاص خود قابل ثبت بوده که با مطالعه متن ثبت شرکت مهندسین مشاور می توانید آن ها را بیاموزید.

شرایط اخذ گواهی صلاحیت کار

گواهی صلاحیت پیمانکاری یا همان گرید که توسط سازمان برنامه و بودجه برای پیمانکاران صادر می شود. گواهی صلاحیت پیمانکار تنها برای شرکت های پیمانکاری، مشاور و انبوه سازان صادر می شود. گواهی صلاحیت کار یا گرید که به نام رتبه نیز معروف می باشد. شرکت هایی که قصد دریافت گواهی صلاحیت ایمنی کار برای پیمانکاران را می خواهند دریافت کنند باید ابتدا گواهی صلاحیت کار را دریافت کنند.

رتبه بندی یا گرید پیمانکاری چیست ؟

رتبه بندی شرکت ها یک نوع ملاک تشخیص اهلیت و سزاواری می باشد که به وسیله معاونت برنامه ریزی و سرپرستی راهبردی ریاست جمهوری به منظور شرکت ها گرفته می شود در حقیقت رتبه بندی یک نوع قاعده گذاری به منظور ضمانت کیفیت و کمیت شرکت های ممتاز در ارائه خدمات و دفاع و حمایت از حق و حقوق بهره وران می باشد.

انواع گرید در شرکت ها

رتبه بندی شرکت ها در بخش های زیر انجام می گیرد:

 • رتبه بندی پیمانکاری
 • رتبه بندی مشاوران
 • رتبه بندی شرکت های انفورماتیک
 • رتبه بندی شرکت های EPC
 • رتبه بندی اندوه سازان

به منظور رتبه بندی شرکت های پیمانکاری امتیاز نیروی انسانی کارآزموده، امتیاز کارهای انجام شده و امتیاز توان مالی مورد بررسی و ارزیابی واقع می گردد. به منظور رتبه بندی شرکت های مشاور علاوه بر نیروی انسانی کاردان و خبره و امتیاز فعالیت های انجام گردیده امتیاز بنیان مدیریتی و ابزارهای پشتیبانی مورد بررسی و ارزیابی واقع می گردد. شایان ذکر است که کامل نمودن پرونده مشاوران به منظور کامل نمودن پرونده ساجات پیمانکاران در بردارنده جزئیات بیشتری می باشد و به فعالیت و تلاش بیشتری نیاز دارد.

مدارک لازم اخذ رتبه گرید پیمانکاری

مدارک لازم به منظور دریافت رتبه یا گرید پیمانکاری به شرح ذیل می باشد:

 • آخرین اساسنامه شرکت ارائه گردد.
 • آخرین اظهارنامه ثبتی شرکت (در 2 نسخه) ارائه گردد.
 • آخرین اظهارنامه مالیاتی که مورد تایید و تصدیق اداره دارایی می باشد ارائه گردد.
 • رونوشت سند مالکیت یا اجاره نامه مربوط به دفتر شرکت به شکل رسمی همراه با کد رهگیری ارائه گردد.
 • آخرین صورتجلسه مجمع عمومی که تبیین کننده 100% مالکان سهام و مقدار سهام هرکدام یک از سهامداران می باشد ارائه گردد.
 • عکس های کلیه آگهی‌های روزنامه رسمی که دربردارنده آگهی تاسیس، آگهی‌های تغییرات شرکت ضمن 15 سال گذشته و شماره به همراه تاریخ روزنامه در بالای صفحه مشخص و آشکار باشد ارائه گردد.
 • فرصت آمادگی اشخاص هیئت مدیره در آخرین روزنامه رسمی به پایان نرسیده باشد.

 

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها