جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

کنوانسیون مادرید

مجتمع ثبتی پایش در این مقاله برآن است تا درباره ی کنوانسیون مادرید مطالبی را به شما عزیزان ارائه نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر بهتر است تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

درباره کنوانسیون مادرید

صاحب یک برند ثبت شده برای ثبت جهانی برند خود باید به کنوانسیون مادرید نامه درخواست ثبت در این سیستم را به طور جداگانه به اداره های ثبت کشورهای عضو در این سیستم ارسال کرده که این درخواست باید به زبان کشور مقصد باشد.

سپس هزینه های تعیین شده برای ثبت در سیستم مادرید را پرداخت کرده و در صورت اخذ تاییدیه های لازم که انجام این امر مستلزم صرف زمان طولانی خواهد بود امور عضویت و ثبت در سیستم مادرید را انجام دهید.

بدین صورت می توان برند و علامت تجاری را با بهره مندی از حکایت های قانونی و در سطح بین المللی در کنوانسیون مادرید ثبت کنید.

برای پیمودن آسان مراحل و روال اصولی و قانونی ثبت بین المللی برند و اخذ حقوق ناشی از آن تعدادی از کشورهای عضو کـنوانسیون پـاریس برای پشتیبانی از مالکیت صنعتی در راستای کنوانسیون تشکیل اتحادیه ای کرده اند.

شکل گیری کنوانسیون مادرید

سیـستم مـادرید را به عنوان راهکار قانونی ثبت علامت تجاری در کشورهای عضو در این سیستم برای ثبت بین المللی علائم تجاری به تصویب رساندند. در این سیستم دو تعهدنامه مقرر شده که موافقتنامه مادرید مورخ ۱۹۸۱ و پروتکل مرتبط با آن مصوب ۱۹۸۹ را در بر می گیرد.

براساس مصوبات سیستم مادرید، ثبت هر علامت با در نظر داشتن قوانین داخلی در هر کشور عضو در این سیستم بررسی می شود و در کشور مقصد ثبت می شود و پس از آن برای ثبت بین المللی تقاضای آن به کشورهای عضو در سیستم مادرید ارائه می شود.

نماینده ثبت برند باید اظهارنامه ثبت بین المللی برند را تا 2 ماه از زمان پس از ثبت به دفاتر ثبت بین المللی تحویل دهند. این را در نظر داشته باشید که تا زمانی که اظهارنامه رسما به دست دفتر بین المللی علامت تجاری نرسیده اقدام به ثبت نخواهد شد.

انجام اقدامات تمدید ثبت بین المللی باید هر 10 سال یکبار توسط دارنده برند و با پرداخت هزینه های مربوط به ثبت انجام پذیرد. 6ماه قبل از اتمام انقضا علامت تجاری از سوی دفاتر بین المللی ثبت علائم نامه ای برای دارنده برند ارسال می شود.

برای اطلاع از نحوه ثبت برند مادرید در ایران می توانید به مقاله مربوط به آن مراجعه کرده و از طریق آن اطلاع کسب کنید و یا با کارشناسان ثبتی پایش تماس بگیرید از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

کنوانسیون مادرید

مدارک لازم برای ثبت بین المللی برند در کنوانسیون مادرید

 • رونوشت روزنامه آخرین تغییرات در شرکت
 • ارائه اظهارنامه یا اصل گواهی ثبت علامت تجاری در کشور مبدا
 • تکمیل فرم مربوط به ثبت به زبان کشور مقصد
 • برگه محاسبه هزینه ها به همراه امضا دارنده علامت تجاری
 • ارائه برگه مربوط به هزينه بررسي اظهارنامه ثبت بين المللی برند
 • ارائه تقاضانامه ثبت بین المللی برند و علائم تجاری به اداره ثبت علائم تجاری و درج نام کشور مقصد
 • معرفی نامه برای شرکت ها و اشخاص حقوقی بر روی سر برگ شرکت به همراه امضاء اعضای هیئت مدیره و دارندگان حق امضاء
 • در صورت مراجعه وکیل برای انجام امور حقوقی و رسمی ارائه ی وکالتنامه وکیل
 • رونوشتی برابر اصل شده شناسنامه و کارت ملی اعضای هیئت مدیره شرکت و نیز گواهی هویتی دارندگان حق امضاء شرکت
 • تسلیم کارت بازرگانی شرکت
 • رونوشت از آگهی تاسیس شرکت
 • رونوشت روزنامه رسمی شرکت

مزایای ثبت بین المللی برند (کنوانسیون مادرید)

امتيازاين سيستم برای درخواست کننده يك اظهارنامه بين المللي از طریق اداره مالکیت صنعتی به وایپو ارائه می دهد. قادر است درصورت تمايل در85 كشور عضو موافقتنامه و پروتکل مادرید يا برخی از آنها که در انتخاب آن آزاد است تقاضای جلب حمايت از برند خود ارائه دهد.

مجتمع ثبتی و حقوقی پایش آماده ارائه خدمات ثبتی به متقاضیان محترم می باشد خاطر نشان می شویم که در صورت رو به رو شدن با هر سوال و مسئله ای می توانید با مجتمع ثبتی پایش تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها