جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

ثبت شرکت در کرج【فوری- مشاوره رایگان✔️】

ثبت شرکت در کرج

این مقاله برای مطالعه شما در خصوص ثبت شرکت در کرج تدوین شده است. مطالعه این مقاله به شما کمک می کند به آسانی فرآیند ثبت شرکت در کرج را آغاز کنید. پیشنهاد می کنیم حتماً محتوا ثبت شرکت را نیز برای اطلاعات بیشتر مطالعه نمایید.

مواردی که در ادامه مطالعه می‌کنید در خصوص مدارک مربوطه برای ثبت شرکت، مراحل آن، مدت زمان ثبت و هزینه های جاری برای ثبت شرکت در کرج است. چگونگی تدوین موضوع و نحوه طراحی موضوع شرکت، نحوه تعیین اسم برای شرکت جز مهمترین مباحثی است که باید بدانید.

نحوه ثبت سامانه ای شرکت های تجاری نیز به طور کامل در این مقاله توضیح داده شده است. بنابراین هر آنچه که شما برای ثبت شرکت در کرج نیاز دارید را ما در یک مقاله جمع بندی کرده ایم همراه ما باشید.

فرآیند ثبت شرکت در کرج

اگر سوال اصلی شما نیز این است که اصلاً چرا باید شرکت ثبت کنیم؟ یکی از مهمترین امتیاز هایی که ثبت شرکت در کرج برای شما دارد ایجاد اعتبار حقوقی و ماهیتی برای کسب و کار شما است.

همان طور که می دانید ثبت شرکت در ادارۀ ثبت شرکت ها که زیر نظر سازمان ثبت اسناد و املاک کل کشور است انجام می شود. بعد از اینکه شرکت به ثبت می رسد اسناد صادر شده مانند اساسنامه، شرکت نامه، تقاضانامه یا اظهار نامه و غیره جزء اسناد رسمی هستند.

هیچ یک از شرکاء نمی توانند بر خلاف آنچه که در اسناد شرکت آمده مخالفتی داشته باشند یا اینکه منکر وجود شرایط و مندرجات شراکت فی ما بین اعضاء شرکت شوند. بنابراین این اعتبار ارزشی است که از طریق ثبت شرکت ایجاد می شود.

آنچه که در این مقاله پرداخته ایم. صفر تا صد پروسه ثبت شرکت در کرج است. اگر می خواهید ثبت شرکت در کرج داشته باشید یا اینکه می خواهید اطلاعات جامعی در خصوص ثبت شرکت در کرج به دست آورید.

پیشنهاد ما این است که این مقاله را تا پایان دنبال کنید. همچنین بد نیست بدانید قوانین ثبت شرکت قوانین کلی هستند و محدود به شهرستان خاص نیستند.

فرآیند ثبت شرکت در کرج
فرآیند ثبت شرکت در کرج

ثبت شرکت سریع در کرج

برای ثبت شرکت های تجاری باید دو یا چند نفر با قصد مشارکت در انجام فعالیتی مشروع با تسهیم سرمایه را داشته باشند. تا با تعیین میزان تقسیم سود و زیان بر اساس تفاهم نامه انجام شده ما بین شرکاء شرکت را تأسیس کنند. شرکاء یا سهامدارن شرکت می تواند شخص حقیقی یا حقوقی و یا اتباع ایرانی و غیر ایرانی باشند.

ثبت شرکت از آن اموری است که نیازمند تجربه و دانش حقوقی است. امروزه بر حسب شرایط و موقعیت جامعه نیاز ثبتی اشخاص بیشتر از قبل است و دانش حقوقی و ثبتی آنها نیز محدود است. برای مثال شما برای ثبت شرکت در کرج باید موضوع خود را به صورت منجز و سریح عنوان کنید و اگر مبحثی در موضوع عنوان نشده باشد شرکت مجاز به انجام پروژه در آن زمینه نخواهد بود.

حال اگر در بند اساسنامه قید شود شرکت می تواند هر فعالیت تجاری که برای کسب درآمد لازم است انجام دهد. آنگاه می تواند در موضوعی نیز که در بند دوم اساسنامه نیامده است هم فعالیت کند.

این تنها یک نمونه از این امر است که کارشناسان و متخصصان ثبت پایش در این خصوص آشنایی کامل دارند. اگر قواعد و مقررات ثبتی در مدارک ثبتی شرکت رعایت شود، شرکت در آیندۀ تجاری خود دچار اختلال و مشکل قانونی نخواهد شد.

ملزومات ثبت شرکت در کرج

یکی از ملزومات در ثبت شرکت در نظر داشتن اهداف شرکت است و علی الاصول شرکت ها به دنبال شهرت کسبی هستند که می توانند با انتخاب یک اسم زیبا به آن نزدیک شوند. شما می توانید با مطالعۀ مقالۀ انتخاب نام شرکت و اسم شرکت برای شرکت تجاری خود اسم زیبا انتخاب کنید.

ثبت شرکت از اموری است که هم می تواند خود متقاضی برای ثبت آن اقدام نماید که در این صورت باید با پیچیدگی و نحوه ثبت شرکت های تجاری به طور کامل آشنایی داشته باشد.

در این روش باید اطلاعات ثبتی شرکت را در سامانه ثبت شرکت ها وارد نمایید. تمامی اسناد ثبتی را تکمیل کنید. روش دوم روشی اصولی تری است که اکثر متقاضیان ثبت شرکت در کرج به دنبال موسسات حقوقی و کارشناسان حوزۀ ثبت شرکت هستند.

که دانش و تجربه لازم برای روند ثبت شرکت را داشته باشند. این موسسات با دانش و تجارب ثبتی متعدد شرکت های مختلف با اهداف متعدد در تشکیل مجموعه با شخصیت حقوقی می توانند بسیار راهبردی عمل کنند.

مدارک و شرایط لازم برای ثبت شرکت در کرج

مدارک مربوطه در زمینه ثبت شرکت در کرج به شرح زیر می باشد.

 • اصل مدارک شناسایی اعضاء شرکت اعم از اصل و کپی شناسنامه و  اصل و کپی کارت ملی شرکاء
 • شرکاء و سایر اعضاء شرکت باید فاقد سوء پیشینه کیفری باشند زیرا استعلام آنلاین در سامانه ثبت شرکت ها گرفته می شود.
 • اوراق ثبتی شرکت که شامل؛ اساسنامه، شرکت نامه، تقاضانامه/ اظهارنامه، صورت جلسات هیئت مدیره و مجمع عمومی موسسین که همگی باید در دو نسخه تهیه شود.
 • شرکت هایی که بخشی از سرمایه را باید تسلیم نمایند باید گواهی بانکی مبنی بر 35 درصد از سرمایه اولیه را ارائه نمایند.
 • در صورت نیاز به دریافت مجوز از سازمان ذی ربط به جهت ثبت شرکت ارائه مجوز مربوطه الزامی است.

مراحل ثبت شرکت در کرج

درخواست ثبت شرکت باید از سامانه اداره ثبت شرکت ها انجام شود، اقدامات لازم برای ثبت شرکت در کرج به شرح زیر می باشد.

 • طراحی و تنظیم موضوع شرکت
 • مشخص کردن میزان سهام یا سهم الشرکه
 • تعیین سمت اعضاء شرکت
 • تایید دارندگان حق امضاء در شرکت
 • طراحی و تعیین اسم شرکت
 • ثبت و ورود اطلاعات ثبتی در سامانه ثبت شرکت ها
 • پست مدارک ثبتی و اوراق شرکت به اداره ثبت شرکت ها

در صورتی که با نحوۀ ثبت شرکت آشنایی لازم را ندارید. می توانید تنها با یک تماس با کارشناسان ثبتی و حقوقی پایش راهنمای ثبت شرکت دریافت نمایید.

روند ثبت سامانه ای شرکت در اداره ثبت شرکت ها در کرج

همان طور که از نام شرکت بر می آید زمانی یک شرکت ایجاد می شود که دو یا چند نفر در جهت اهداف مشترک به دنبال تقسیم سود و زیان بر اساس میزان شراکت با مشارکت رسمی از طریق ثبت شرکت گرد هم می آیند. اقدامات قانونی در جهت ثبت شرکت در اداره ثبت شرکت ها به شرح زیر است.

انتخاب شریک

در ابتدا باید شرکاء خود را مشخص کنید هیچ شرکتی به صورت منفردی قابل ثبت نیست و برای ثبت شرکت باید حداقل دو نفر را انتخاب نمایید. که برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود وجود دو نفر حداقل الزامی است و برای شرکت هایی مانند شرکت سهامی خاص حداقل وجود 3 نفر شریک سهامدار الزامی است. از مهمترین بخش شراکت داشتن اهلیت قانونی و اداره و قدرت اخذ قرارداد های بزرگ در شرکت است.

ثبت در سامانه اداره ثبت شرکت ها

برای ثبت شرکت باید ثبت سامانه ای انجام شود، اداره ثبت شرکت ها برای تسهیل روند ثبت شرکت درخواست متقاضیان را به صورت آنلاین فراهم نموده، بنابراین باید به سامانه ثبت شرکت ها مراجعه نمایید. با انتخاب گزینۀ تأسیس شخصیت حقوقی و سپس انتخاب نوع شرکتی که بر اساس قانون تجارت می توانید ثبت کنید به سامانه وارد می شوید که در سامانه اطلاعات مربوط به شخصیت حقوقی را وارد می کنید.

انتخاب نام شرکت در کرج

یکی از مهمترین اولویت های ثبت شرکت که هر شرکتی با آن رو به رو می باشد، انتخاب اسم شرکت است. برای انتخاب اسم شرکت باید قواعد انتخاب اسم رعایت شده باشد که این قواعد شامل:

1) فارسی بودن اسم و دارای معنا در لغت نامه های فارسی است.

2) از کلمات عام انتخاب نشود و در عین حال ساده و سلیس باشد.

3) تلفظ راحتی داشته باشد.

4) حداقل از سه واژگان ترکیب شده باشد. تعیین اسم شرکت از این جهت حائز اهمیت است که این اسم قرار است معرف شرکت باشد و در تبلیغات آن مورد استفاده قرار گیرد. در سامانه ثبت شرکت ها جدولی وجود دارد که برای انتخاب اسم برای شما 5 حق اولویت باز می کند.

که به ترتیب اولویت می توانید اسامی را وارد نمایید. اسامی وارد شده باشد به بررسی کارشناسان اداره ثبت شرکت ها برسد. کارشناسان بعد از تطابق اسامی با قوانین و اسامی ثبت شده به جهت تکراری نبودن اسم و قواعد ثبتی انتخاب نام اسم را تایید یا رد می کنند. بعد از تایید هر اسم سایر اسامی مورد بررسی قرار نمی گیرند.

تعیین موضوع شرکت در کرج

موضوع فعالیت شرکت از جمله مباحثی است که قبل از اقدام برای روند ثبت شرکت باید مشخص شود. شما نمی توانید بدون تعیین موضوع شرکت فعالیت تجاری خود را آغاز نمایید.

موضوع فعالیت شرکت ممکن است بر حسب فعالیتی که شرکت می خواهد داشته باشد محدود و یا به مدت نا محدود تعیین شود که در اساسنامه باید حتماً عنوان شود.

در سامانه ثبت شرکت ها قسمتی برای موضوع شرکت تعیین شده است که باید موضوع را صریحاً وارد نمایید. علاوه بر این باید در بند دوم اساسنامه نیز موضوع شرکت عنوان شود.

موضوع شرکت اگر از دسته بندی موضوعاتی باشد که برای ثبت نیازمند دریافت مجوز است. در زمان ثبت سامانه ای باید تاریخ و شماره مجوز و نامه صدور مجوز نیز در سامانه وارد شود و حتماً پیش از ثبت باید مجوز مربوطه دریافت گردد.

ورود آدرس شرکت در کرج

آدرس شرکت در واقع مرکز اصلی شرکت خواهد بود بنابراین می توانید آدرس تجاری یا مسکونی را برای ثبت شرکت وارد نمایید اما برای روند مالیاتی شرکت حتماً باید آدرس تجاری یا اداری باشد که در صورت ارائه آدرس مسکونی باید تغییر آدرس انجام شود، بنابراین در ثبت سامانه ای آدرس به همراه شماره فکس شرکت و … باید به دقت وارد شود. توجه داشته باشید کد پستی را صحیح وارد نمایید.

هزینه ثبت شرکت در کرج

هزینه و مدت زمان ثبت شرکت در کرج

قبل از اعلام هزینه های ثبت شرکت بد نیست بدانید مدت زمان ثبت شرکت چقدر خواهد بود؟ برای ثبت شرکت در کرج بازده زمانی بین 14 روز کاری زمان از زمان تسلیم مدارک زمان خواهد برد.

ثبت شرکت نیز همانند هر نوع خدمات ثبتی دیگری برای متقاضی ثبت هزینه بردار خواهد بود از جمله هزینه هایی که برای ثبت شرکت با آن رو به رو خواهید بود به شرح زیر می باشد. آگهی ثبت شرکت تجاری بعد از تمامی پرداختی ها ظرف مدت 14 روز انجام می شود.

پرداختی برای حق ثبت، پرداختی برای هزینه روزنامه رسمی و کثیرالانتشار شرکت، هزینه های چون ابطال تمبر و هزینه پستی از جمله مواردی هستند که متقاضیان ثبت شرکت در کرج بر اساس میزان سرمایه، تعداد شرکاء، موضوع فعالیت بر اساس مصوبات سازمان ثبت باید پرداخت کنند.

ثبت شرکت سهامی خاص در کرج

تاسیس شرکت در کرج منوط به این است که یکی از دسته بندی های شرکت های تجاری معرفی شده در ماده 20 قانون تجارت را انتخاب کنید. شرکت سهامی خاص در کرج به دلیل داشتن بازرس و مسئولیت سهامداران به میزان سهام  آنها اعتبار بیشتری دارد. سهامداران شرکت باید حداقل سه نفر باشند، انتخاب هیئت مدیره نیز باید از بین سهامداران شرکت باشد. دو بازرس نیز بر وظایف هیئت مدیره نظارت می کند.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج

کرج به دلیل داشتن پتانسیل عالی در تاسیس شرکت ها کوچک و فعال متقاضیان زیادی دارد. بهترین نوع شرکت برای اشخاصی که می خواهند شرکاء مسئولیت محدودی داشته باشند، ثبت شرکت با مسئولیت محدود در کرج می باشد. تاسیس این شرکت منوط به نعیین حداقل دو شخص با یک میلیون ریال سرمایه است.

ثبت موسسه غیر تجاری در کرج

اگر موضوع فعالیت شما در دسته بندی هایی چون، آموزش، خیریه، امور حقوقی و سایر دسته بندی ها باشد لازم است اقدام به ثبت موسسه غیر تجاری کنید. برای ثبت موسسه غیر تجاری در کرج حداقل دو شریک با سهم الشرکه توافقی و تنظیم اساسنامه بر اساس تیپ اساسنامه ارگان ذی صلاح صدور مجوز، در اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری به ثبت می رسد.

ثبت شرکت بازرگانی در کرج

تاسیس شرکت بازرگانی منوط به آوردن کلمه واردات و صادرات، داد و ستد و هر نوع اقدام بازرگانی در دسته بندی ثبت شرکت بازرگانی قرار می گیرد. شرکت های بازرگانی در صورت فعالیت در زمینه واردات و صادرات بعد از ثبت ملزم به دریافت کارت بازرگانی هستند.

ثبت شرکت پیمانکاری در کرج

برای ثبت شرکت پیمانکاری با تنظیم موضوع پیمانکاری در گروه شرکت های سهامی می توانید در هر زمینه از امور پیمانکاری فعالیت خود را به عنوان شخص حقوقی آغاز کنید شرایط ثبت شرکت پیمانکاری منوط به تعیین موضوع این نوع شرکت است که اصولاً در بیشتر امور پیمانکاری قانون محدودیت خاصی در نظر نگرفته است.

تعرفه انتخاب اسم شرکت در کرج

برای انتخاب اسم شرکت برای متقاضیان ثبت اسم شرکت 5 اولویت وجود دارد که می توانند درخواست تعیین اسم شرکت را در سامانه اینترنتی اداره ثبت شرکت ها داشته باشند از این رو اداره ثبت شرکت ها به منظور اعلام نتیجه بررسی و تعیین اسم از سوی کارشناسان این اداره باید وجه حق نام پرداخت شود و به واحد حسابداری ارائه شود.

مبلغ پستی ثبت شرکت در کرج

با انتخاب اسم شرکت سایر مدارک باید از طریق بادجه های پستی در کرج به اداره ثبت شرکت های کرج پست شود که هزینه پست برای شما به دنبال خواهد داشت.

میزان مبلغ حق الدرج روزنامه در کرج

پس از ثبت شرکت آگهی تأسیس شرکت باید در روزنامه رسمی کشور و روزنامه کثیرالانتشار منتشر شود. که هزینه های انتشار در روزنامه رسمی باید در سامانه روزنامه رسمی مشاهده و پرداخت کنید. هزینۀ مربوط به روزنامه محلی یا کثیرالانتشار را باید در سامانه این روزنامه مشاهده نمایید.

تعرفه دفاتر پلمپ تجاری شرکت ها در کرج

دفاتر پلمپ از مواردی است که هر شرکت پس از ثبت باید آن را دریافت نماید و هزینه ثبتی آن بسته به تعداد برگ دفاتر پلمپ دارد. این دفاتر شامل دفتر کل و روزنامه می باشند، که در 50 یا 100 یا بیشتر می تواند تقاضا داده شود. که هزینه آن متفاوت خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شناخت و نحوه پر کردن پلمپ دفاتر تجاری می توانید به مقاله مرتبط با ان مراجعه کنید. ما راهنمای تخصصی شما خواهیم بود.

مزایای ثبت شرکت در کرج

با ثبت کرج شما می توانید از امتیاز هایی برخوردار شوید که برای همه فراهم نمی باشد. از جمله مزایای ثبت عبارت است از:

 • با ثبت شرکت می توانید مبادلات بین المللی داشته باشید.
 • ثبت شرکت مجوزی است که با ایجاد ماهیت حقوقی بتوانید به صورت قانونی و رسمی فعالیت داشته باشید.
 • ثبت شرکت از شما شخصیت حقوقی می سازد که زیر نظر اداره ثبت فعالیت خواهد داشت از این رو حس اعتماد بیشتری برای افرادی که می خواهند با شما کار کنند خواهد داشت.
 • با ثبت شرکت شما دارای اسناد رسمی هستید که شرکاء شما نمی توانند بر خلاف آن عمل نمایند.

جمع بندی: حتماً برای ثبت شرکت در کرج با افرادی که در این زمینه فعالیت دارند مشاوره دریافت کنید. شرایط و نحوه ثبت بر اساس قوانین مختلفی انجام می شود که با یک مشاوره تخصصی می توانید با آگاهی کامل اقدام به ثبت شرکت کنید. از همراهی شما کمال تشکر را داریم.

5/5 - (5 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
12 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ريحانه رضايي
ريحانه رضايي
2 سال قبل

سلام مدارك ثبت شركت چيست

شماره موبایل
9125682385
شیوا کمالی
شیوا کمالی
1 سال قبل

سلام
برای ثبت موسسه خدماتی مدارک خاصی نیاز هست ؟

شیوا فلاحی
شیوا فلاحی
1 سال قبل

برای ثبت موسسه فرهنگی و هنری در کرج باید از ارشاد مجوز داشته باشیم ؟

مریم صالحی
مریم صالحی
1 سال قبل

با سلام برای ثبت شرکت با موضوع مشاوره های پزشکی احتیاج به چه مدارکی هست ؟

ريحانه صفاري
ريحانه صفاري
1 سال قبل

سلام مدارك موسسه حقوقي در كرج چيست آينا همه اعضا بايد وكيل باشن ؟

شماره موبایل
9125682385
شیوا پیروزی
شیوا پیروزی
1 سال قبل

سلام
شخصی که چک برگشتی داشته باشه میتونه از اعضا شرکت باشه؟