Homeاخبار و مقالاتثبت برندانتخاب نام برند

انتخاب نام برند

یکی از مهم ترین مواردی که در ثبت برند باید به آن بپردازیم انتخاب نام برند است. نام برندی که انتخاب می کنیم باید دارای شرایطی باشد که در این مقاله برخی از ویژگی های نام برند خوب را بیان خواهیم کرد. در ادامه همراه ما باشید.

نکات مهم انتخاب نام برند

زمانی که تصمیم به راه اندازی یک کسب و کار تجاری می گیرید برای جلوگیری از اشتباه مشتریان خود بهتر است به فکر یک نام تجاری مناسب باشید و در نهایت با طرح و ایجاد یک نام تجاری مناسب اقدام به تمایز خود با دیگر رقبا کنید.

ممکن است برای احداث یک کسب و کار از قبل به فکر نام تجاری خود باشید و آن را در سر داشته باشید و همین عامل ایجاد یک محصول و کسب و کار تجاری شود. اما چطور باید نام خوب را برای برند انتخاب کنید ؟ در ادامه به نام برند مناسب می پردازیم.

 

انتخاب نام برند

 

ویژگی نام برند خوب

  • اسمی که برای ثبت یک برند انتخاب می کنیم نباید شبیه به نام و طرحی از یک محصول مشابه باشد . در صورت تشابه نام و طرح برند ارائه شده با دیگر برندها باعث گیج شدن مشتریان محصولات خواهید شد و در این صورت دیده نخواهید شد . همچنین در صورت ارائه برندهای مشابه ، مالک اولیه آن برند و علامت تجاری این توانایی را دارد که از شما شکایت کند.
  • از نام برند کوتاه استفاده کنید ، زیرا در این صورت آسانتر و در کم ترین زمان در ذهن مشتریان جای خود را پیدا کنید .
  •  اسم برند را باید به راحتی تلفظ کرد.
  •  نام برند شرکت باید گویای ویژگی های محصول یا خدمتی ارائه شده بوده و بدین ترتیب یک نام مناسب ارائه شده برای برند را می توان تبلیغی برای محصول در نظر گرفت.
  •  با شنیدن اسامی برند و علامت تجاری باید یک تصویر ذهنی از آن محصول در ذهن بوجود بیاید و این نام گویای ویژگی های یک برند خاص باشد . 
  •  در انتخاب یک نام برند نباید از اسم کوچک استفاده کنیم، زیراانجام این موضوع در افکار مشتریان ایجاد حس تبعیض خواهد کرد .
به این مقاله امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :