جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

راهنمای جامع ثبت برای ثبت شرکت استارتاپی در کرج

ثبت شرکت استارتاپی در کرج

شرکت استارتاپی به شرکت هایی گفته می شود که شرکاء آن در حوزه کارآفرینی فعالیت خود را به تازگی آغاز کرده اند. خلاقیت و نوآوری از شاخصه های اصلی شرکت استارتاپی است. در لغت هم استارتاپ به کسب و کار نوپا معنا شده است. برای ثبت شرکت استارتاپی در کرج این مقاله را بخوانید.

اکثر عموم جامعه تصور می کنند استارتاپ ها شرکت هایی هستند که در فضای دیجیتال فعالیت دارند. در حالی که همه موضوعات ممکن است شکل استارتاپی داشته باشند. صاحبان کسب و کار با ثبت استارتاپ فرصت های شایانی را به دست می آورند و جایگاه حرفه ای خود را حفظ می کنند.

ثبت استارتاپ در کرج را می توانید توسط تیم حقوقی پایش به صورت حرفه ای انجام دهید.

مزایای ثبت شرکت استارتاپی در کرج

با هر موضوع فعالیتی می توان شرکت استارتاپی داشت. اما چرا باید به عنوان شرکت استارتاپی در کرج فعالیت خود را آغاز کنید. استان البرز یکی از قطب های صنعتی و اقتصادی در ایران است. کرج به عنوان شهر 72 ملیتی پتانسیل خوبی برای ثبت شرکت استارتاپی دارد. اما مزایایی که باعث می شود ثبت شرکت استارتاپی در کرج یک تصمیم مهم باشد چیست؟

 1. وجه قانونی: ثبت شرکت استارتاپی هم تابع قانون تجارت است. کلیه شرکت هایی که به موجب قانون تجارت آگهی ثبت از اداره ثبت شرکت ها برایشان صادر می شود قانوناً مجاز به فعالیت هستند و به جز موارد خاص به اخذ مجوز از ارگان دیگری نیاز ندارند.
 2. شبکه اعتماد سازی: با توجه به اینکه اعتبار سنجی شرکت های استارتاپی از اداره ثبت شرکت ها قابل استعلام است. این شرکت ها می توانند شبکه اعتماد سازی خود را برای مشتریانشان از این طریق فراهم کنند.
 3. امکان افتتاح حساب: شرکت بعد از ثبت دارای حساب مالی جدا است و می تواند افتتاح حساب تجاری در هر یک از بانک های معتبر کشور داشته باشد.
 4. همکاری با شرکت های دولتی: به صورت قانونی تنها اشخاص حقوقی مجاز به دریافت پروژه از شرکت های دولتی هستند. این امکان با ثبت شرکت استارتاپی برای کسب و کار شما هم فراهم خواهد شد.
 5. مناقصات و مزایدات: با ثبت شرکت استارتاپی می توانید در انواع مناقصات و مزایدات شرکت کنید.
 6. تقسیم مسئولیت: در اساسنامه مسئولیت هر یک از اعضاء کاملاً مشخص است. هر یک از اعضاء با ثبت شرکت استارتاپی مسئولیت مشخصی دارند و در صورت اختلاف بر اساس اسناد رسمی ثبتی تصمیم گیری صورت می گیرد.

مزایای ثبت شرکت استارتاپی در کرج

شرایط و مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت استارتاپی در کرج

شرایط ثبت شرکت استارتاپ

 • داشتن حداقل دو شریک
 • موضوع فعالیت مجاز با قوانین ایران
 • تعیین حداقل میزان سرمایه برای شرکت
 • مدیران شرکت بر حسب نوع شرکت ممکن است از بین شرکاء یا خارج از شرکاء انتخاب شوند.
 • مدیران شرکت نباید استخدام دولت باشند.
 • نوآوری و خلاقیت در همه ابعاد شرکت های استارتاپی یکی از ملزومات تاسیس این شرکت است.
 • قوانین تجاری باید در تاسیس شرکت استارتاپی کاملاً رعایت شود.

مدارک ثبت شرکت استارتاپی در کرج

 • اساسنامه
 • شرکت نامه
 • تقاضانامه/ اظهارنامه
 • صورتجلسه هیئت مدیره
 • صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده
 • مدارک شناسایی همه اعضاء و شرکاء
 • شماره تلفن های به نام شرکاء و اعضاء شرکت
 • گواهی امضاء همه شرکا
 • فیش افتتاح حساب بانکی برای آن دسته از شرکت هایی که نیاز به افتتاح حساب دارند.
 • در صورت داشتن وکیل ارائه وکالت نامه الزامی است.
 • تاییدیه نام ثبت نام
 • برگه پذیرش سامانه‌ای ثبت شرکت استارتاپ

مراحل ثبت شرکت استارتاپی در کرج

 1. مدارک مورد نظر را تکمیل کنید و بر اساس نوع شرکتی که قصد ثبت آن را دارید توافقات اولیه ما بین شرکاء را انجام دهید.
 2. مدارک ثبتی شرکت را در دو نسخه تکمیل کنید و از کلیه مدارک پیرینت داشته باشید.
 3. وارد سایت ssaa.ir شوید.
 4. در قسمت تاسیس شخصیت حقوقی نوع شرکتی که می خواهید ثبت کنید را انتخاب کنید.
 5. گام های سامانه ثبت شرکت ها را به دقت انجام دهید و بعد از بارگذاری اسکن مدارک و تکمیل همه گام ها ثبت نهایی را بزنید.
 6. در صورت نیاز مجوز راه اندازی شرکت استارتاپی را دریافت کنید.
 7. بعد از مرحله تاییدیه نهایی حداکثر طی سه روز کاری مدارک شرکت استارتاپی را به اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری کرج پست کنید.
 8. کارشناس سازمان ثبت شرکت های کرج بعد از بررسی درخواست ثبت شرکت استارتاپ، در صورت نداشتن ایراد پیشنویس آگهی ثبت شرکت را صادر می کند.
 9. متقاضی با کدی که در زمان ثبت نام دریافت کرده است مجدد باید در قسمت پیگیری درخواست همان سایت وارد شده و نسخه ای از پیش نویس را دانلود و به اداره ثبت شرکت ها ارائه دهد تا اصل مدارک را بتواند تحویل بگیرد.
 10. با انجام مراحل فوق شرکت استارتاپ رسماً تاسیس می شود؛ اما باید پیش از هر فعالیتی، آگهی ثبت شرکت در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران انتشار یابد.

مراحل ثبت شرکت استارتاپی در کرج

قوانین مربوط به شرکت استارتاپ

همان طور که گفتیم شرکت های استارتاپ، شرکت هایی نو پا هستند. مهمترین موضوع هم برای کسب و کار های نو پا داشتن مجوز و انجام فعالیت قانونی است. برای ثبت شرکت استارتاپی اگر موضوع شرکت به گونه‌ای باشد که نیاز به اخذ مجوز داشته باشد حتماً باید ابتدا مجوز را دریافت کنید.

استفاده از عنوان استارتاپ در انتخاب نام شرکت نیز قابل قبول نیست؛ چرا که این عنوان به ماهیت شرکت می پردازد که در قوانین تعیین نام غیر مجاز است.

قانون تجارت هیچ توضیحی در خصوص شرکت استارتاپی نداده است و در چند دهه اخیر تاسیس این شرکت جایگاه خاصی پیدا کرده است. بنابراین شرکت استارتاپی باید در یکی از دسته های شرکت های تجاری قرار گیرد.

قانون تجارت 8 نوع شرکت برای شخصیت حقوقی کسب و کار ها در نظر گرفته است که به شرکت های سهامی، شرکت با مسئولیت محدود، شرکت تضامنی و تعاونی و… می توان اشاره کرد.

بهترین شرکت هایی که برای استارتاپ شدن بهترین انتخاب هستند. شرکت سهامی خاص و شرکت با مسئولیت محدود است.

ثبت شرکت استارتاپی در کرج به صورت سهامی خاص

شرکت سهامی خاص را با حداقل 3 سهامدار و هیئت مدیره و دو بازرس در زمینه های تجاری و بازرگانی به ثبت می رسانند. مهمترین شاخصه این شرکت برای فعالیت های استارتاپی؛ 1) امکان ورود شرکت به بازار سهام و بورس، 2) مسئولیت سهامداران به میزان مبلغ اسمی سهم می باشد.

ثبت شرکت استارتاپی در کرج با مسئولیت محدود

در بین شرکت های تجاری یکی از کم ریسک‌ترین شرکت ها برای ثبت، شرکت با مسئولیت محدود است. مخصوصاً افرادی که می خواهند تازه کسب و کاری را شروع کنند و از عواقب قانونی آن حذر دارند به جرأت می توانیم بگوییم مسئولیت این شرکت برای شرکاء بسیار بسیار کم است.

شما تنها با دو شریک می توانید این شرکت را ثبت کنید. این شرکت تنها شرکت، در بین شرکت های تجاری است که تک مدیریتی نیز قابل ثبت است.

سخن پایانی و سوالات متداول

 • نمونه اساسنامه شرکت استارتاپ را از کجا پیدا کنیم؟

نمونه اساسنامه این شرکت را می توانید از خود سایت رسمی ثبت شرکت ها یا از طریق تماس با کارشناسان پایش فوراً دریافت کنید.

 • شرایط ثبت شرکت استارتاپی در کرج چیست؟

باید شرایط قانونی و شرایط اعضاء را در تاسیس شرکت رعایت کنید. مثلاً افرادی که سمت می گیرند در این شرکت نباید استخدام دولت باشند.

 • مجوز تاسیس استارتاپ در کرج را از کجا بگیریم؟

برای ثبت شرکت استارتاپ در بیشتر موضوعات نیاز به دریافت مجوز ندارید اما برای فعالیت های توسعه کسب و کار و تبلیغات و غیره باید با توجه به موضوعی که مد نظر دارید مجوز از ارگان های ذی صلاح کرج دریافت کنید.

به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها