جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

ثبت شرکت در مناطق آزاد انزلی

ثبت شرکت در مناطق آزاد انزلی

اگر میخواهید راجب به مزایای ثبت شرکت در مناطق آزاد انزلی بدانید به شما پیشنهاد می دهیم که با ما در ان مقاله همراه باشید. تا درباره صفر تا صد ثبت شرکت را گام به گام طی کنیم و همراه همیشگی شما در مجتمع ثبتی پایش باشیم.

راهنمای ثبت شرکت در مناطق آزاد انزلی

در پی سفر رياست جمهوری وقت به شهرستان انزلی و با توجه به خواست همگانی و براساس مصوبه هيئت دولت در سال 75 منطقه وي‍ژه اقتصادی بندر انزلی در دو بخش جداگانه تعيين گرديد.

سال 82 منطقه ويژه اقتصادی انزلی به منطقه آزاد تجاری صنعتی انزلی بدل شده است.

در سال 83 نيز اساسنامه سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی انزلی مورد تصويب هيئت وزيران قرار گرفت و محدوده منطقه آزاد تجاری صنعتی انزلی در سال 84 از طرف هيئت وزيران تعيين و ابلاغ شد كه بر اساس آن منطقه آزاد انزلی در سه بخش و محدوده مجزای بندری.

اداره كل بنادر و كشتيرانی استان، شهرک صنعتی انزلی و محدوده منطقه ويژه اقتصادی سابق انزلی با مساحت 3200 هكتار خشكی و تا عمق 2 كيلومتر از دريا در طول 20 كيلومتر از حاشيه دريای خزر را شامل می شود.

ثبت شرکت در مناطق آزاد انزلی

در خصوص ثبت شرکت در مناطق آزاد انزلی

در ابتدا با توجه به انتخاب نام های درخواستی نسبت به تعيين نام شرکت در شرف تاسيس اقدام می شود. بلافاصله پس از تعيين نام شرکت نسبت به اجاره محل فعاليت شرکت اقدام می شود.

چنانچه مديران شرکت تمايل به اخذ صندوق پستی داشته باشند می توانند از صندق پستی به عنوان آدرس دفتر مرکزی شرکت استفاده کنند که در واقع يک مهلت سه ماهه برای اجاره محل دفتر شرکت می باشد.

در واقع اجاره صندوق پستی يک ميانبر برای تسريع در تاسيس شرکت است و مزايای خاصی برای موسسين شرکت ندارد.

پس از اجاره محل اساسنامه تنظيم شده و همراه با مدارک شناسايی و ساير مدارک مورد نياز تحويل اداره ثبت شرکت های منطقه آزاد شده و حداکثر ظرف مدت چهار روز اداری شرکت مورد نظر تاسيس می شود.

در خصوص تاسيس شرکت های سهامی خاص، پس از تعيين نام بلافاصله بايد نسبت به پرداخت 35 درصد سرمايه شرکت اقدام نمود. سپس مدارک تحويل اداره ثبت شرکت های منطقه گردد.

اگر چنانچه مديران شرکت مايل به اخذ پروانه بهره برداری و کارت بازرگانی از سازمان منطقه آزاد باشند پس از تاسيس شرکت بايد مدارک مربوط به اجاره يا خريد واحد مستقر در محدوده سازمان منطقه آزاد را تحويل اداره سرمايه گذاری معاونت اقتصادی سازمان داده تا نسبت به صدور پروانه بهره برداری و متعاقباً کارت بازرگانی اقدام شود.

حداکثر زمان برای اجرای تمامی اين مراحل در صورتی که مشکلی بابت اجاره محل وجود نداشته باشد حداکثر بيست روز می باشد.

مجتمع کاسپين و ستاره شمال و ونوس از جمله مکان های اداری واقع در سازمان منطقه آزاد انزلی است که مورد اقبال مديران شرکت هاست که برای اخذ کارت بازرگانی اجاره /خريد مکان در آنها برای دفتر مرکزی شرکت الزامی است.

قانون حداقل و حداکثر سهام/ سهم الشرکه در مناطق آزاد انزلی منتفی است. از کارت بازرگانی متعلق به شرکت های ثبت شده در منطقه آزاد می توان در عمليت گمرکی ساير مبادی ورودی کالاها نيز استفاده کرد يا به عبارتی کارت صادره از سازمان منطقه آزاد انزلی مختص به ترخيص کالا فقط از گمرک انزلی نيست.

جديدترين بخشنامه در خصوص صدور کارت بازرگانی در منطقه آزاد انزلی با اين مضمون است که يکی از مديران شرکت بايد حداقل يک تا سه سال اظهارنامه مالياتی يا گواهی پرداخت ماليات يا ارزش افزوده داشته باشند. حداقل مدرک تحصيلی برای صدور کارت بازرگانی ديپلم است.

مراحل ثبت شرکت در منطقه آزاد انزلی

 1. مراجعه سرمايه گذار به معاونت اقتصادی سازمان و درخواست صدور مجوز برای ثبت شرکت
 2. تکميل فرم تقاضای تعيين نام توسط متقاضی
 3. تائيد نام شرکت توسط واحد ثبتی بعد از استعلام های مربوطه
 4. ارائه مجوز سرمايه گذاری به متقاضی توسط واحد مربوطه و در صورت نياز معرفی به ساير نهادها جهت اخذ مجوزهای لازم
 5. مدارک ثبتی به سرمايه گذار توسط مجتمع حقوقی پایش
 6. تکميل مدارک توسط متقاضی و ارائه آن به واحد ثبتی
 7. بررسی و کنترل مدارک توسط واحد ثبتی و در صورت لزوم تصحيح مدارک
 8. پرداخت حقوق ثبتی به بانک توسط سرمايه گذار و ارائه فيش آن به واحد ثبتی
 9. پلمپ دفاتر تجاری
 10. ارائه يک نسخه از مدارک ثبتی ممهور شده به سرمايه گذار
 11. تسلیم يک نسخه از آگهی به واحد صادر کننده مجوز جهت اقدامات آتی
5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها