جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

مراحل ثبت تغییرات شرکت در آذربایجان غربی

مراحل ثبت تغییرات شرکت در آذربایجان غربی

مراحل ثبت تغییرات شرکت در آذربایجان غربی کاملاً تخصصی و فنی می باشد. در صورت لزوم می توانيد با مشاوران مجرب مجتمع ثبتی و حقوقی پایش تماس حاصل نموده و از مشاوره های رايگان کارشناسان ما بهرمند گرديد. هر تغییری که در شرکت صورت می گیرد لازم است ثبت تغییرات آن نیز در اداره ثبت شرکت ها انجام شود.
در اداره ثبت شرکتها می توان تغييراتی که برای شرکت مورد نياز می باشد را ثبت نماييد، تغييرات در شرکتها به طور کلی بايستی بر طبق صلاحيت مجمع عمومی باشند به طوری که برخی تغييرات در صلاحيت مجمع عمومی فوق العاده و برخی ديگر عادی می باشند. مواردی که فوق العاده می باشند به صورت زير است.
انحلال شرکت، افزايش يا کاهش سرمايه شرکت، ورود و خروج شرکاء شرکت، تغييرنام شرکت، تغيير موضوع شرکت، تغيير آدرس شرکت، نقل و انتقال سهام شرکت و به طور کلی تغييرات موضوعاتی که در اساسنامه شرکت قيد شده باشد در صلاحيت مجمع، فوق العاده می باشد.

ثبت تغییرات شرکت در آذربایجان غربی

ثبت تغييرات شرکت – تنظيم و ثبت صورتجلسه شرکتها در آذربایجان غربی مواردی که در صلاحيت مجمع عادی می باشد و می توانند در ثبت تغييرات شرکت انجام دهند, مربوط به انتخاب روزنامه کثيرالانتشار، تصويب ترازسود و زيان شرکت، تعيين و تصويب بيلان مالی شرکت، انتخاب يا تمديد بازرسين شرکت، انتخاب يا تمديد اعضای هيئت مديره، تعيين سمت هيئت مديره، تغييرحق امضا، را نام برد.
پس از به ثبت رساندن شرکت و به منظور بقای آن ممکن است انجام برخی تغييرات اجتناب ناپذير باشد. بنابراين ضروری به نظر می رسد که از تجربيات و دانش متخصصين در رابطه با هرنوع تغييری که قصد به انجام رساندن آن را داريد بهره مند گرديد. پيشنهاد ما به شما اين است که به منظور اطلاع از صحت و سقم مراحل و روند انجام تغييرات و پذيرش صورتجلسه تنظيم شده توسط اداره ثبت حتماً با کارشناسان مجتمع ثبتی پایش در تماس بوده و از مشاوره رايگان آنها بهره مند گرديد.

مراحل ثبت تغییرات شرکت در آذربایجان غربی

موارد رد صورتجلسه تغییرات شرکت

مواردی که می تواند موجب رد صورتجلسه تغييرات شرکت شود. برای ثبت صورتجلسات تغييرات شرکت ها در آذربایجان غربی به غير از نکات حقوقی که قبلاً برخی از آنها را ذکر کرديم. موجب رد درخواست تغييرات شما خواهد شد، برخی نکات اجرايی نيز هست که عمل نکردن به آنها موجب عدم پذيرش صورتجلسات تغييرات يک شرکت می شوند.

بنابراين در هنگام تنظيم و ثبت و ارجاع يک صورتجلسه بايد دقت فراوانی مبذول داشت تا از اتلاف وقت و هزينه بيهوده جلوگيری شود.
پيشنهاد ما همچنان سپردن روند کار ثبت به يک وکيل مجرب در امور ثبتی آذربایجان غربی ست، با اين حال سعی ما در اين مطلب اين است که نکاتی را که موجب رد صورتجلسه می شوند را ذکر کنيم تا هم از اتلاف وقت و هزينه افرادی که قصد دارند خودشان اقدام به ثبت کنند بکاهيم و هم شما را با گوشه ای از مشکلاتی که ممکن است در هنگام کار ثبت صورتجلسه پيش آيد آشنا کنيم.

ترتیب تنظیم مراحل صورتجلسه ثبت تغییرات در آذربایجان

وقتی شرکتی قصد انجام چند تغيير همزمان در شرکت در آذربایجان غربی را دارد. (مثلاً تغيير اعضا، تغيير در سهام شرکت، تغيير آدرس و غیره) بايد برای هر يک صورتجلسه جداگانه تنظيم کرده و با توجه به نوع صورتجلسات (مجمع عمومی عادی، مجمع عمومی فوق العاده، هيأت مديره و غیره ) برای هر يک پذيرش جداگانه بگيرد. اگر صورتجلسه ای بدون پذيرش اينترنتی به همراه صورتجلساتی که در سامانه پذيرش شده اند ارجاع گردد صورتجلسه شما رد خواهد شد.
انتخاب صحيح نوع صورتجلسات با توجه به نوع شرکت بسيار مهم و تعيين کننده است. مثلاً برای انحلال يک شرکت با مسئوليت محدود حتما بايد صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده تنظيم شود و در صورتی که صورتجلسه انحلال ذيل ساير عناوين صورتجلسات تشکيل گردد موجب رد صورتجلسه خواهد بود.
متن صورتجلسه را کامل و دقيق و عيناً مانند نمونه ارائه شده از اداره ثبت شرکتها تنظيم نماييد. ضمنا دقت کنيد که متن صورتجلسه تايپ شده در سامانه عينا و اصطلاحا مو به مو با متن صورتجلسه روی کاغذ که به اداره ثبت شرکتها ارجاع می گردد مطابقت داشته باشد تا به رد صورتجلسه منجر نشود.
اصل صورتجلسه امضاء شده توسط اعضا را به اداره ثبت شرکتها آذربایجان غربی ارجاع کنيد، نه کپی يا کپی برابر اصل آن را
اگر صورتجلسه مورد درخواست شما تغيير نام شرکت است، حتی المقدور صورتجلسه‌ای جداگانه تنظيم و ارجاع نماييد.

چون در صورتی که نام پيشنهادی شما تأييد نشود، بقيه تصميمات ذکر شده در صورتجلسه هم همراه با تغيير نام رد می شود.
هيچگاه انواع متفاوتی از صورتجلسه را در يک صورتجلسه ترکيب ننماييد.

مراحل ثبت تغییرات شرکت در آذربایجان غربی در مجامع عمومی

عناوين صورتجلسه همچون «مجمع عمومی فوق العاده و عادی به طور فوق العاده» خودداری کنيد. چون بدون شک باعث رد پذيرش صورتجلسه شما می شود.
دقت نماييد که شماره رهگيری صادر شده جهت صورتجلسه شما رکن اصلی شناسايی و پذيرش صورتجلسه است. حتماً در بالای برگه صورتجلسه شماره رهگيری و بارکد صادر شده درج شود، همچنين يک نسخه از رسيد پذيرش حاوی شماره و بارکد رهگيری را روی پاکت الصاق نماييد. کمرنگ يا ناخوانا بودن کد رهگيری موجب رد صورتجلسه شما می شود.

اگر چندين صورتجلسه همزمان پذيرش کرده‌ايد همه را با يک پوشه و پاکت ارسال کنيد. قسمت فوقانی رسيدها را که شماره رهگيری بر روی آن درج شده است جدا کنيد و همه را بر روی يک پاکت بچسبانيد.

اگر شماره ثبت و يا شناسه ملی شرکت يا مؤسسه شما با هم همخوانی ندارد يا بيش از يک شناسه ملی به شرکت شما تخصيص يافته و به همين دليل امکان پذيرش صورتجلسه خود را نداريد، قبل از اقدام به پذيرش صورتجلسه خود به واحد تعيين نام شناسه ملی مستقر در اداره تعيين نام ثبت شرکتها مراجعه فرماييد.

انتخاب بهترین وکیل برای مراحل ثبت تغییرات شرکت در آذربایجان غربی

اگر قصد استفاده از خدمات يک وکيل را داريد، به خاطر داشته باشيد که حتماً اصل يا کپی برابر اصل وکالتنامه وکيل را به پرونده خود ملحق کنيد، در غیر این صورت در صورت پشيمانی بعدا و در طی مراحل بعد از ارسال مدارک امکان ضميمه وکيل و وکالتنامه به پرونده وجود نخواهد داشت.
تاريخ صورتجلسه موضوع بسيار مهمی است. دقت نماييد که تاريخ ذکر شده در هر دو صورتجلسه امضا شده يکی باشد و با تاريخ ذکر شده در سامانه نيز دقيقا منطبق باشد.
انجام کليه امور اداری تغييرات شرکت در آذربایجان غربی
تکميل مدارک توسط موکل و تحويل به کارشناس مجتمع ثبتی پایش
تصویر آگهی تاسيس
و تصویر روزنامه رسمی
رونوشت مدارک شناسايی همه اعضاء
در صورت داشتن تغييرات تصویر آگهی آخرين تغييرات
تحويل مدارک به مجتمع ثبتی پایش
صدور صورتجلسه و تحويل به موکل جهت امضا
تاييد نهايی و صدور آگهی تغييرات
تقريبا دو هفته پس از صدور آگهی صدور در روزنامه رسمی

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
14 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سحر جعفری
سحر جعفری
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر
برای شرکتهای سهامی خاص هر سال اعضا اجباری هست تمدید بشن؟

شماره موبایل
9331506693
سميرا موميوند
سميرا موميوند
1 سال قبل

سلام ممنون مشاوره كامل مجموعه

شماره موبایل
9356508384
سميرا موميوند
سميرا موميوند
1 سال قبل

ممنون از مشاوره كامل مجموعه

مهرانگیز حمیدی
مهرانگیز حمیدی
1 سال قبل

سلام برای خروج مدیرعامل چه کاری باید انجام بشه

سیما دانشور
سیما دانشور
1 سال قبل

برای تغییر سهامدارا باید چکاری انجام بدم؟؟

شماره موبایل
9905629787
سحر رضایی
سحر رضایی
1 سال قبل

سلام ممنون از مشاورتون

شماره موبایل
9301506690
مریم قنبری
مریم قنبری
1 سال قبل

سلام وقت بخیر برای تغییر اعضا حتما باید کارت پایان خدمت داشت ؟