جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

چرا باید شرکت ثبت کنیم؟

چرا باید شرکت ثبت کنیم؟

هریک از صاحبان حرف و مشاغل پیش از راه اندا ی کسب و کار خود سوالات زیادی در ذهنشان مطرح می شود. سوالاتی مانند اینکه چرا باید ثبت شرکت کنیم؟ در ادامه نکات تخصصی در زمینه دلایل ثبت شرکت را مجتمع پایش ارائه می دهد.

دلایل اینکه چرا باید شرکت ثبت کنیم ؟

و یا اینکه فعالیت در قالب ثبت شرکت چه محدودیتهایی را برایشان به همراه دارد ؟ مزایا و معیب ثبت شرکت چیست ؟ آیا با ثبت شرکت آیا بهتر می توان از تسهیلات بانکی بهره برد ؟ از لحاظ مالی ثبت شرکت فایده بیشتری دارد یا فعالیت شخصی ( حقیقی) سودآوری بیشتری خواهد داشت ؟ اگر شرکت ثبت کنیم آیا مالیات زیادی به آن تعلق می گیرد؟ برای ثبت شرکت چه مشکلاتی را باید پشت سر بگذاریم و چه مراحلی باید طی شود ؟ آیا این کار زمان زیادی می برد؟

در پاسخ به این سوالات بهتر است بگوییم :

برای انجام هرگونه فعالیت تجاری و یا خدماتی مستمر و برنامه ریزی شده می توان از طریق ثبت یک شرکت یا موسسه اقدام نمود و از امتیازات قانونی که برای شرکتهای ثبت شده در نظر گرفته شده است برخوردار شد.

بهترین روش برای انجام فعالیتهای گسترده با بازده مالی بالا و بلند مدت، با هدف پیشرفت و رسیدن به مراتب بالاتر و اهداف بزرگتر، ثبت یک شرکت و پیشبرد اهداف از طریق فعالیت تحت عنوان شرکت ثبت شده است.

فعالیت تحت عنوان شرکت ثبت شده فواید گوناگون و بعضاً معایبی دارد که هر کس می بایست با توجه به شرایط و اهداف خود آنها را بررسی نماید و نسبت به فعالیت به صورت حقیقی ( شخصی) یا حقوقی (با ثبت شرکت) تصمیم‌گیری نماید.

برای ثبت شرکت همین حالا با کارشناسان مجتمع حقوقی پایش در تماس باشید.

چرا باید شرکت ثبت کنیم؟

فواید ثبت شرکت

فعالیت رسمی و قانونی با فعالیت به صورت شرکت کلیه امور، معاملات و فعالیتهای تجاری و غیر تجاری شرکت صورت رسمی و قانونی میابد و اعتبار بیشتری به آنها تعلق می گیرد.

با توجه به اینکه کلیه فعالیتهای شرکتها تحت نظارت و از طرف دیگر پشتیبانی قانون است. فعالان اقتصادی و اشخاص حقیقی و حقوقی به دلیل اعتباری که شرکت به نسبت فرد حقیقی یا شخص دارد. بیشتر مایل به همکاری با شرکتهای ثبت شده هستند.

از سویی فعالیت به عنوان شرکت به علت مزایایی که قانون برای شرکتهای ثبت شده پیش بینی کرده است و حمایت‌هایی که از اشخاص حقوقی به عمل می آورد مانند اعطای وام، حمایتهای حقوقی و قانونی گوناگون و …، موجب آسودگی خاطر و حصول اطمینان بیشتر صاحبان شرکتها از لحاظ فعالیت با امنیت شغلی بیشتر در صورت ثبت شرکت می گردد.

  • تقسیم مسئولیت مابین شرکا و جلب اطمینان اشخاص طرف همکاری

در صورت معامله و همکاری با شخص حقیقی شما تنها با یک نفر سرو کاردارید و در نتیجه مسئولیت مالی و حقوقی کلیه امور برعهده همان یک نفر است . اما هنگامی که طرف قرارداد شما شخص حقوقی یا شرکت باشد همه اعضا یا شرکا در مقابل هرنوع ضرر و زیان مسئول هستند و قانون از اشخاص ثالث طرف معامله با شرکتها حمایت می کند. لذا تجار و سایر افراد و شرکتها در مقایسه با شخص تمایل بیشتری نسبت به کار و تعامل با شرکت ثبت شده دارند.

پشتیبانی قانونی از حقوق کلیه طرفین شرکت (شرکا، طرفین همکاری شرکت) از منظر دیگر ثبت شرکت در راستای شراکت اعضا نیز تاثیرگذار است و اطمینان بیشتری به همراه دارد. زیرا در صورت شراکت با شخص ممکن است قراردادها شفاهی باشد.

حتی در صورت کتبی بودن پشتوانه محکمی نداشته باشد. در حالی که هنگامی که اعضا در قالب یک شرکت با همدیگر شراکت کنند. میزان سهم الشرکه یا سهام و نحوه تقسیم سود و زیان و سایر مسائل مالی و حقوقی به صورت مدون به ثبت رسیده و قابلیت پیگرد قانونی دارد. این امر در صورت بروز اختلاف با اشخاص ثالث نیز صدق می کند. حافظ منافع شرکا و نیز اشخاص ثالث و طرف قرارداد با شرکت است.

  • امکان شرکت در مناقصه و مزایده و قراردادهای دولتی

همانطور که مستحضرید همه ساله سازمانها و نهادهای دولتی و بزرگ جهت اجرا طرحهای خدماتی و یا تهیه اقلام مورد نیاز خود مناقصات و مزایدات بزرگی برگزار می کنند . که شرکت در این مناقصات و مزایدات و برنده شدن در آنها امتیاز زیادی برای هر دو طرف به همراه دارد. لکن شرکت در این برنامه ها تنها برای اشخاص حقوقی امکانپذیر است. بنابراین شخص حقیقی نمی تواند به صورت تکی و بدون داشتن شرکت ثبت شده در مناقصات و مزایدات دواتی ثبت نام کند.

  • اخذ و اعطاء نمایندگی رسمی

چه بسا افرادی که تمایل دارند تحت نام برندهای بزرگ و معروف به فعالیت خود رونق ببخشند. اما برندهای معتبر داخلی و خارجی به لحاظ اجتناب از بروز مسائل و حقوقی اغلب با شرکتهای ثبت شده که دارای اعتبار قانونی هستند. قرارداد همکاری امضا می کنند. به خود شخص نمایندگی نمی دهند. پس می توان نتیجه گرفت که اخذ نمایندگی از سایر شرکتها منوط بر ثبت شرکت می باشد.

شفاف سازی اطلاعات برای مشتریان و اشخاص ثالث و حصول اطمینان بیشتر
هنگامی که شرکتی به ثبت می رسد. کلیه اطلاعات و سوابق آن(تاریخ ثبت شرکت، لیست اعضای هیات مدیره و سمت آنها، صاحبان امضا، آدرس قانونی شرکت، موضوع فعالیت شرکت ) در سایت روزنامه رسمی قابل رویت بوده و به علاوه هر نوع تغییراتی در شرکت من جمله تغییر نام، آدرس یا اعضا هیات مدیره نیز قابل استعلام می باشد. قطعا” این شفاف سازی اطلاعات سبب حصول اطمینان بیشتر مشتریان و اشخاص ثالث شده و بر اعتبار شرکت می افزاید.

  • ثبت رسمی سابقه شرکت، بهره‌برداری از عنوان شرکت

وقتی به صورت یک شرکت فعالیت می کنیم به علت ثبت شدن رسمی تاریخ آغاز به فعالیت شرکت، با گذشت زمان و بالارفتن سابقه شرکت و مدت زمان فعالیت آن بر اعتبار شرکت نیز اضافه می گردد.

به علاوه در کلیه فعالیتهای تجاری و غیر تجاری این نام ثبت شده شرکت است که می تواند وجهه شرکت را معتبرکرده و باعث اعتماد و شناخته شدن شرکت بین اشخاص و اصناف باشد.

  • دریافت مجوزها، امتیازات و اعتبارات از سازمان‌ها و نهادها (وام)

بسیاری از تسهیلات و اعتبارات دولتی، انواع وامهای بانکی و بسیاری از مجوزهایی که دریافت آن از مراجع و سازمانهای دولتی برای انجام فعالیت های مختلف الزامی است. در بسیاری از موارد تنها به شرکتها اعطا می شود و اشخاص حقیقی از دریافت چنین مزایایی بی بهره هستند.

نکته: به دلیل الزامی بودن برخی موارد مانند ثبت صورت وضعیت مالی شرکت در دفاتر پلمپ و تبعات قانونی عدم دریافت و انجام این موارد در قانون پیش بینی شده است. 

نیاز به مشاوره دارید هم اکنون با مجتمع ثبتی پایش تماس حاصل نمایید تا در این خصوص به شما یاری برسانند.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مهرانگیز نیکو
مهرانگیز نیکو
1 سال قبل

سلام مرسی از مطالب خوب سایت