جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

استعلام فوری برند

استعلام فوری برند

قبل از ثبت برند و علائم تجاری، حتما باید برای استعلام فوری برند اقدام شود چرا که پس از استعلام برند و علامت تجاری با توجه به تنوع برندهای ثبتی در ایران و خارج از ایران، امکان تایید برند تا حد بسیار زیادی افزایش پیدا می کند.

سپس برای ثبت برند اقدام نمود. در این مقاله به نحوه استعلام برند در کم ترین زمان می پردازیم تا در صورت مطالعه این متن در انتها بتوانید خود استعلام برند را انجام دهید.

نحوه استعلام فوری برند

قبل از ثبت در سایت اینترنتی اداره مالکیت صنعتی و یا روزنامه رسمی کشور، استعلامات مربوط به برند انجام می گیرد. به این نکته توجه کنید که استعلام برند قبل از ثبت برای ارائه دهنده آن امتیازاتی را شامل می شود.

با انجام استعلامات قبل از ارائه مدارک برندسازی، می توان از اسامی و برند هایی که قبلاً توسط دیگر افراد به ثبت رسیده است اطلاع کسب کرد و از دوباره کاری های اداری و نیز ارسال برند تکراری در سامانه جلوگیری کرد.

این کار باعث صرفه جویی در وقت صرف شده و هزینه های جانبی برندسازی خواهد شد. هم چنین با انجام استعلامات قبل از ثبت برند می توان از تمامی برند های ثبت شده در ۴۵ طبقه کاری مطلع شده است. با اطلاعات کامل برای ثبت برند قابل ثبت در اداره مالکیت صنعتی اطلاعات کسب کنید.

در اغلب اوقات یک برند تنها برای یک کالا و خدماتی خاص برای ثبت ارائه می گردد. در صورتی که تمایل به ثبت آن نام برای کالا یا خدماتی خاص داشته باشیم.

بدین ترتیب با انجام استعلامات قبل از ثبت برند، می توانید از ثبت برند در دیگر طبقات برندینگ نیز مطلع شده و دیگر نیازی نخواهد بود که اظهارنامه جدا برای آن تنظیم کنید و آن را به اداره مالکیت معنوی ارائه دهید.

استعلام آنلاین برند

استعلام آنلاین برند

ثبت برند یکی از مواردی است که هر روزه متقاضیان زیادی برای ثبت دارد و قواعد و مقرراتی در این زمینه نیز وجود دارد که اشخاص بر اساس آن مجاز به ثبت هر برندی نیستند به جز ممنوعیت های قانونی مشخص یکی از موارد تکراری نبودن برند است، که راه حل آن استعلام آنلاین و آسان برند می باشد.

البته راه حل استعلام آنلاین برند تنها در خصوص برند هایی صدق می کند که قبلاً به ثبت رسیده باشند و پروسه ثبت آنها اتمام یافته است.

در قواعد ثبت برند، هر علائم تجاری از زمان درخواست اظهار نامه حق اولویت برای ثبت دارد به شرط اینکه در تعارض با برند ثبت شده یا تایید شده دیگری نباشد.

بنابراین شما تا حدودی با استعلام آنلاین برند می توانید اطمینان داشته باشید برند تان تایید خواهد شد یا خیر، شما بعد از مطالعه این مقاله می توانید هر برندی را که بخواهید در سامانه رسمی استعلام آنلاین هر برند را در مالکیت صنعتی جستجو نمایید.

استعلام برند قبل از ثبت برند

یکی از بهترین روش ها برای بررسی برند مدنظر قبل از انجام اقدامات ثبت برند، استفاده از سامانه استعلام آنلاین برند می باشد. بنابراین قبل از ثبت برند با استفاده از استعلام آنلاین در وقت و هزینه خود صرفه جویی نمایید و از برندهای ثبت شده در 45 طبقه کاری مطلع گردید.

یکی از اصلی ترین مراحل ثبت برند انتخاب نام مناسب برای برند می باشد و مهمتر از آن بررسی برند می باشد که مبادا از طریق رقبا قبلا ثبت شده باشد.

همچنین کارشناسان و متخصصان باتجربه مجتمع حقوقی پایش کاملاً تخصصی و با مشاوره رایگان استعلام برند شما را در کمترین زمان یاری کرده است. تا بتوانید با اطمینان برای انجام استعلام ثبت برند، نسبت به ثبت برند خود اقدام نمایید.

نکات مهم قبل از ثبت برند و علامت تجاری

نکات مهم قبل از ثبت برند و علامت تجاری

از موارد مهم قبل از ثبت برند و انتخاب نام علامت تجاری و نیز استعلام علامت تجاری پیش از ثبت آن در اداره مالکیت معنوی می توان نام هایی را انتخاب کرد که از قبل سابقه ثبتی نداشته و بدین ترتیب از تایید برند ارائه شده از سوی کارشناسان اداره ثبت علائم تجاری اطمینان حاصل کرد.

نحوه استعلام برند رامی توان با مراجعه به سایت اداره مالکیت صنعتی انجام داد. برای این کار تنها لازم است به سامانه اداره مالکیت صنعتی با آدرس اینترنتی https://iripo.ssaa.ir مراجعه کرده و در قسمت استعلام برند و علائم تجاری با درج مشخصات و مدارک مربوط به برند خود به جهت انجام استعلام برند قبل از ثبت اقدام کنید.

با جستجو در این سامانه، در صورت وجود هر برند یا نام از قبل ثبت شده، این سامانه نتایج جستجو و استعلام را به شما اعلام خواهد کرد.

از روش های دیگری که می توان با استفاده از آن استعلامات قبل از ثبت برند را انجام داد و از تایید ثبت آن اطمینان حاصل کنید، روزنامه رسمی قوه قضائیه می باشد.

که برای این کار باید به سایت روزنامه رسمی کشور با نشانی اینترنتی https://www.rrk.ir مراجعه کرده و از طریق جستجو در این سایت در قسمت آگهی علامت تجاری و مشخص کردن نوع برند و اسامی وارده شروع به جستجوی برند مدنظر خود کنید.

نحوه استعلام آنلاین و سریع برند

استعلام یک برند در سامانه مالکیت صنعتی انجام می شود، اما قبل از اینکه به نحوه استعلام اصولی برند بپردازیم باید بدانید برندی که ثبت شده است برای شخص دیگری در همان طبقه قابل ثبت نمی باشد بلکه مشابه همان برند نیز برای شخص دیگری قابل ثبت نخواهد بود، اما نحوه استعلام یک برند را به ترتیب در ادامه شرح خواهیم داد.

  • مرحله اول؛ ورود به سامانه آنلاین استعلام برند

برای استعلام آنلاین برند باید به سامانه ipm.ssaa.ir مراجعه کنید این سامانه متعلق به اداره مالکیت معنوی می باشد، بعد از ورود به این سامانه گزینه جستجو در کادر بالای صفحه می توانید مشاهده نمایید. در قسمت جستجو اولین گزینه جستجو علامت تجاری می باشد که بعد از کلیک صفحه جستجو آنلاین برند باز می شود.

  • مرحله دوم؛ جستجو آنلاین برند

اگر بخواهید استعلام برند را در طبقه خاصی مشاهده کنید بعد از وارد کردن نام تجاری خود در عنوان علامت در کادر بعدی باید طبقه مورد نظر خود را در طبقه بندی کالا وارد نمایید، بعد از آن با وارد کردن کد امنیتی می توانید بر روی جستجو کلیک کنید تا نتیجه جستجو قابل رویت باشد.

  • مرحله سوم: نتیجه جستجو

در صورتی که برند شما به ثبت رسیده باشد نتیجه جستجو برند های ثبت شده در طبقات مربوطه را قابل برای شما نمایش می دهد، اگر قسمت طبقه بندی کالا را تعیین نکرده باشید طبقات بی ارتباط را هم می توانید ببینید که البته اگر طبقه بی ارتباط باشد امکان تایید برند وجود دارد، برای اطمینان بیشتر می توانید کلمات مشابه برند را نیز جستجو نمایید تا به دلیل شباهت با برند دیگری در خواست برند شما رد نشود.

نکته: شما با استعلام آنلاین برند تنها می توانید برند های ثبت شده را مشاهده نمایید و برند هایی که پروسه ثبت آنها طی نشده است قابل استعلام نیستند بنابراین استعلام آسان و آنلاین برند به نوعی در هزینه و وقت شما در ثبت برند تا حدودی می تواند جلوگیری نماید.

آسان ترین روش استعلام برند

روش دیگری که شما بعد از مطالعه این مقاله نیز می توانید داشته باشد تماس با متخصصان ثبتی پایش است، استعلام برند به راحتی انجام می شود .اما قطعاً تکنیک هایی برای عدم رد برند به دلیل تشابه وجود دارد که گروه حقوقی پایش به خوبی به آن اشراف دارند. شما می توانید به راحتی تنها با یک تماس و به صورت کاملاً رایگان استعلام برند های مورد قبول خود را دریافت نمایید.

سخن پایانی:

اگر برای وقت و هزینه خود ارزش قائل باشید باید بدانید پیش گیری بهتر از درمان است و به دلیل وقت گیر بودن پروسه بررسی کارشناسان جهت ثبت یا عدم ثبت تا حدود زیادی استعلام برند می تواند به شما کمک کند تا به هدف نهایی خود یعنی ثبت برند نزدیک تر شوید.

از همراهی تان سپاس گذاریم.

می توانید برای استعلام برند هم اکنون با شماره های مجتمع حقوقی پایش تماس گرفته و در کم ترین زمان برند و علامت تجاری را توسط کارشناسان متخصص این مجموعه استعلام کنید.

 

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
16 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مریم گودرزی
مریم گودرزی
1 سال قبل

با سلام استعلام یک اسم برای برند میخوام

معصومه اشرفی
معصومه اشرفی
1 سال قبل

با سلام شرکت شما قادر هست که یه استعلام فوری برند برای من انجام بده؟

سیما محمودی
سیما محمودی
1 سال قبل

چطوری اسم رو استعلام بگیرم ؟؟

سميرا مخمل بافت
سميرا مخمل بافت
1 سال قبل

سلام براي استعلام اسم مدنظرم به كجا بايد مراجعه كنم ؟

شماره موبایل
9356508384
سحر خانی
سحر خانی
1 سال قبل

سلام وقت بخیر
ثبت فوری برند چقدر زمان میبره؟

شماره موبایل
9331506690
سميرا اسلام زاده
سميرا اسلام زاده
1 سال قبل

ميخواستم برام استعلام اسمم و بگيريد

مهرانگیز رحمانی
مهرانگیز رحمانی
1 سال قبل

سلام ثبت برند چقدر زمان میبره؟

آنا ساجدی
آنا ساجدی
1 سال قبل

ممنون و متشکر