جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

مزایای استفاده از سیستم مادرید

مزایای استفاده از سیستم مادرید

برطبق سیستم مادرید علامت با توجه به قوانین داخلی هر کشور مورد بررسی قرار می گیرد. سپس وارد مسیر بین المللی خود می شود. مزایای استفاده از سیستم مادرید برخورداری از امتیاز های جهانی و بین المللی است.

یعنی ثبت بین المللی علائم تجاری در مرحله اول با ثبت ملی در اداره مربوطه در کشور مبدا صورت می گیرد. سپس به صورت خودکار با تعيين کشورهای مورد نظر در سطح بین المللی انجام می شود. در ادامه مجتمع ثبتی پایش به توضیح مزایای ثبت در سیستم مادرید می پردازد.

مزایای استفاده از سیستم مادرید چیست ؟

امتیاز استفاده از سیستم مادرید در ارزان و مؤثر بودن استفاده از آن برای فعالان اقتصادی می باشد. تنها به وسیله یک تقاضا نامه ثبت علامت تجاری و برند بین المللی واحد در زمان مشخص و نیز با پرداخت هزینه ها و تعرفه ها بر طبق واحد پولی کشور سوئیس به فرانک، پرداخت و تامین حمایت از علائم اجباری در کشورهای تعیین شده در فرم درخواست میسر می گردد.

همچنین در صورتی که هر گونه تغییری در علامت ثبت شده اساسی و ملی از جانب دارنده آن صورت گیرد از قبیل تغییرات در نام آدرس، مالکیت، تمدید و غیره، می توان با تکمیل فرم های مربوطه و پرداخت هزینه ای اند که آنها را در منابع بین المللی اعمال نمود دیگر نیز از انجام طبقه بندی کالاها و خدمات و علائم در روزنامه رسمی کشور بی نیاز است.

در واقع ثبت بین المللی برند ها ابتدا به صورت ثبت ملی براساس مقررات داخلی هر کشور تعیین  می شود.

مزایای استفاده از سیستم مادرید

 

فواید استفاده از سیستم مادرید

کنوانسیون مادرید بوسیله دفتر بین المللی سازمان جهانی مالکیت فکری (Wipo) در ژنو اداره خواهد شد. هر کشور عضو کنوانسیون پاریس برای حمایت از مالکیت صنعتی خواهد توانست عضو توافقنامه یا سازمان با رعایت پروتکل و یا هر دو آنها گردد.

در ابتدا باید توسط اداره مبدا اقدامات قانونی ثبت علامت تجاری انجام گرفته و سپس به دفتر بین المللی برای ثبت واگذار شود. انجام این موضوع در صورتی اتفاق خواهد افتاد که تقاضای بین المللی ثبت برند توسط متقاضی به دفاتر مربوط به ثبت بین المللی علامت ارائه شده باشد.

در صورت مطابقت نداشتن برند با مفاد ثبت بین المللی فاقد اعتبار بوده و قابل ثبت نیست. دفتر بین المللی تقاضا نامه بین المللی را از نظر داشتن شرایط لازم و تطبیق آن با مفاد موافقتنامه یا پروتکل و مقررات اجرائی مشترک به ویژه آنهایی که مربوط به تعیین کالاها و خدمات و طبقه آنها می باشد. همچنین این مورد که آیا تعرفه ها و هزینه های در خواستی پرداخت شده اند یا خیر را مورد بررسی قرار می دهد.

این دفتر در صورت وجود ایرادات، اداره مبدا و تودیع کننده را مطلع نموده و این اشکالات می بایست ظرف مدت 3 ماه تصحیح و مسترد شوند. در صورت نبودن اشکالات در تقاضای بین المللی، علامت در دفتر ثبت بین المللی درج و سپس در محله علائم تجاری بین المللی WIPO به چاپ می رسد. دفتر مذکور آن را به هر یک از کشورهای تعیین شده در تقاضا نامه ابلاغ می نماید. از تاریخ ثبت بین المللی با تقاضای آن، حمایت از علامت در هر یک از کشورهای تعیین شده، انجام خواهد شد.

تقديم اظهارنامه برای ثبت بین المللی از جانب اداره مبدا بایستی ظرف مدت 2 ماه از تاریخ اساسی به دفتر بین المللی صورت گیرد.

ثبت بین المللی از زمانی که تقاضا بطور رسمی و قطعی توسط دفتر بین المللی واصل گردد. لحاظ خواهد شد. ثبت بین المللی باید هر 10 سال یکبار با پرداخت تعرفه های مشخص تجدید شود.

6 ماه قبل از تاریخ انقضا علامت دفتر بین الملل یادداشتی را برای دارنده علامت یا وکیل وی جهت تجدید علامت ارسال خواهد کرد.

به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها