جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

انتخاب رنگ برند

انتخاب رنگ برای برند

از موارد مهمی که در طراحی یک برند مهم تلقی می شود را می توان توجه به انتخاب رنگ برند استفاده شده در طراحی یک برند دانست. اگر به روانشناسی رنگ ها توجه کنید به این نکته میرسید که چطور یک رنگ خاص می تواند باعث ترغیب و یا تنفر یک محصول یا حتی مسبب برقراری روابط بین افراد شود.

پس توجه به این نکته در طراحی بیشتر ملموس می شود. زیرا یک برند به منزله نوعی تبلیغ موثر برای محصولات و خدمات خواهد بود.

ما در این متن به توضیح اجمالی در خصوص انتخاب رنگ برند و طراحی اصولی و گیرای یک ثبت برند و علامت تجاری می پپردازیم. با ما در ادامه همراه باشید.

انتخاب رنگ برای برند

انتخاب یک برند و علامت تجاری و انتخاب رنگ مناسب برای آن به یکدیگر کاملا وابسته می باشند. از لحاظ روانشناسی انتخاب و گزینش رنگ مناسب در طراحی یک برند و علامت تجاری باعث ایجاد حس خوب و تاثیر گذار بین مشتریان و محصولات خواهد شد.

در این بین تحقیقاتی که در زمینه تاثیر رنگ محصولات با فروش آن انجام شده نشان بر آن دارد که محصولاتی که ترکیبی از رنگ های ابی و قرمز را با یکدیگر یا جدا از هم در طراحی برند دارند باعث ترغیب بیشتر مشتریان برای خرید کرده که این نکته بسیار مهمی بوده که می توان از آن به عنوان یک الگوی سازنده بهره برد.

در واقع رنگ ها تا حداکثر 80 در صد می توانند در اذهان خریداران تاثیر گذاشته و باعث ترغیب آن ها در موارد مشابه و استفاده از آن محصولات خواهد شد.

انتخاب رنگ برای برند

انتخاب رنگ خاص برای برند

بررسی که بر روی برند بیش از ۵۰۰ کارخانه ی صنعتی انجام گرفته است نشان داد که بیش ترین رنگ استفاده شده در لوگوها آبی (۵۵%) و بعد از آن سفید(۴۶%)، سپس سیاه (۴۲%) و بعد قرمز (۳۴%) می باشد. ترکیب رنگ ها هم به نوع صنعت و شعار و هدفی که صاحبان صنعت می خواهند به مشتری ها منتقل کنند و یا برعکس، از انتقال آن اجتناب کنند بستگی دارد.

عوامل تاثیرگذار رنگ برند بر مشتریان

توجه به این موضوع که رنگ بندی در طراحی یک برند تا چه حد می تواند تاثیرگذار باشد به شما این امکان را می دهد. که برای ترکیب رنگ در یک برند به صورت اصولی تصمیم گیری کنید. در زیر به چند نکته که باید برای طراحی و ارائه برند و علامت تجاری تاثیر گذار باید به آن توجه شود می پردازیم.

 • ایجاد طرحی زیبا و هماهنگی رنگ ها در طراحی برند 

انتخاب نام برند و گزینش رنگ ها در کنار یکدیگر می تواند علامل موثر و اثربخشی در میزان تاثیرگزاری یک علامت تجاری باشد. در این بین با در نظر داشتن تخصص یک گرافیست و تجربه وی در طراحی یک برند مناسب می تواند کمک شایانی به دارندگان کسب و کار کرده و از راه ترکیب هارمونی رنگ ها اقدام به طراحی یک علامت تجاری گیرا کند. از سویی نیز استفاده از رنگ های نامناسب باعث ایجاد تاثیرات منفی بر تمایل به تهیه یک برند خواهد شد.

 • توجه به مفهوم هر رنگ 

به صورت کلی هر رنگ را می توان پیام آور یک ویژگی دانست که به هر نحوی می توان آن را نمادی از چند مفهوم دانست. برای مثال منظور از استفاده رنگ سفید در طراحی ها معمولاً نمادی به معنای پاکی و تمیزی بوده و در مقابل استفاده از رنگ تیره و سیاه نشانه ماتم و اندوه بوده.

در این بین بعضی از رنگ ها را با ترکیب طیف دیگر از رنگ ها می توان دارای معانی متفاوت باشد. برای مثال اگر رنگ سیاه با طیف رنگ کربنی ترکیب شوند می تواند معنی لوکس بودن و لاکچری را به برند اضافه کند.

 • پرداختن به بحث محبوبیت رنگ ها

بعضی از رنگ ها به عنوان محبوب ترین ها در بین مشتریان و صاحبان سبک مطرح کمی شوند که از ترکیب آن ها بیشتر در طراحی ها به کار گرفته خواهد شد.

برای مثال کمتر طراحی از رنگ های قهوه ای در ایجاد طرح های خود استفاده می کند. در مقابل رنگ قرمز به دلیل مهیج و جذاب بودن دارای محبوبیت بیشتری در طرح ریزی یک علامت تجاری خواهد داشت.

روانشناسی رنگ در انتخاب رنگ برند شما

 • قرمز: شور و شوق، قدرت، سرعت، خشم.
 • نارنجی: تقویت، انرژی، سرگرم کننده، نشاط.
 • زرد: دوستانه، جوان، شاد، شادی.
 • سبز: طبیعت، رفع خستگی، رشد، تعادل.
 • آبی: دانش، آرامش، امنیت، اعتماد.
 • بنفش: حق امتیاز، حکمت، معنویت، اقتدار.
 • صورتی: پرورش، گرما، دوستی، نرمی.
 • قهوه‌ای: جدی، قابلیت اطمینان.
 • سفید: پاکیزگی، فضیلت، صلح.
 • سیاه: تشریفات، لوکس، پنهان کاری، زرق و برق.
 • خاکستری: بی طرفی، سازش، بلوغ، خونسردی.

انتخاب رنگ خاص برای برند

به جهت ترکیب انواع رنگ ها در طراحی علامت تجاری و برند می توانید با کارشناسان مجرب مجتمع ثبتی پایش در تماس بوده، هم چنین با تیم متخصص طراحی مجتمع ثبتی و حقوقی پایش و گرافیست های حرفه ای می توانید بهترین برند را با در نظر گرفتن رنگ های تاثیر گذار در روانشناسی و نیز انجام امور به صورت تخصصی پیش بگیرید.

برای واگذاری امور خود می توانید با تلفن های تماس مجتمع ثبتی پایش که در این صفحه درج شده تماس گرفته و بدین ترتیب امور مربوط به ثبت علائم تجاری خود را انجام دهید.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها