جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت سهامی عام

ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت سهامی عام 

در این متن به تشریح نحوه ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت سهامی عام پرداختیم و مطالعه این متن راهنمای خوب و سریعی برای رسیدن به اهداف شما خواهد بود که بهتر است در ادامه به جهت کسب اطلاعات با ما در مجتمع ثبتی پایش همراه باشید. مطالب ثبت تغییرات برای سایر شرکت های تجاری را می توانید مطالعه نمایید.

چگونگی ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت سهامی عام

وقتی که یک شرکتی به ثبت می رسد این امکان وجود دارد که یک سری تغییرات در آن ایجاد گردد. در حقیقت، شرکت یک بار ثبت می گردد. همه تغییرات و تصمیم های شرکت ها در مجمع عمومی عادی و یا مجمع عمومی فوق العاده و یا در جلسه های هیئت مدیره قابل انجام است.

بعد از آنکه شرکتی به ثبت رسید این امکان برایش فراهم شده است تا بتواند در مواردی از اساسنامه و یا هر آنچه که به شرکت مربوط می شود تغییراتی را ایجاد کند.

مقصود از تغییرات و تصمیم های شرکتها همه ی تغییرات و تصمیم هایی می باشد که در مجمع عمومی عادی و یا مجمع عمومی فوق العاده و یا در جلسه های هیئت مدیره مطابق ضرورت هایی انجام می شود.

فرآیند ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت سهامی عام

در صورتی که شرکتی در طی حیات خود به انجام تغییراتی نیاز پیدا کرد می توان در هر زمانی به منظور تغییر آن مبادرت نمود. این تغییرات و تصمیم ها باید بر اساس قانون تجارت ثبت شوند. به موجب همین امر ثبت آن ها به تنظیم و تهیه صورتجلسه نیاز دارد.

قبل از آنکه سامانه الکترونیکی کارهای مربوط به این تغییرات و ثبت آن ها با صرف زیاد و دردسرهای بسیاری صورت می گرفت ولی در دنیای امروزه متقاضیان به جای اینکه به اداره کل ثبت شرکتها و موسسه های غیرتجاری مراجعه کنند می توانند به وسیله اینترنت و با مراجعه نمودن به پایگاه اینترنتی http://irsherkat.ssaa.ir صورتجلسه تغییرات شرکت ها و موسسه های غیرتجاری را کامل کنند.

ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت سهامی عام 

انواع تغییرات در شرکت سهامی عام

 • تغییر نام.
 • الحاق به موضوع.
 • تغییر موضوع.
 • تغییر آدرس.
 • نقل و انتقال سهام.
 •  افزایش سرمایه.
 •  کاهش سرمایه.
 • ورود شریک.
 • خروج شریک تعیین سمت ها.
 • تغییر حق امضاء.
 • تعیین اعضای هیات مدیره.

مراحل سریع ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت سهامی عام

تغییرات شرکت سهامی عام باید در اداره ثبت شرکت ها و نیز برای موسسات غیر تجاری ثبت شود. تمامی تغییرات در شرکت ها و اتخاذ تصمیمات شرکت در مجمع عمومی عادی یا مجمع عمومی فوق العاده انجام می شود.

نحوه ثبت تغییرات در شرکت سهامی عام به صورت ثبت تغییرات در شرکتهای سهامی خاص است اما طریقه تشکیل جلسات برای رسیدگی به امور تغییر در شرکت ها متفاوت است.

تمامی موارد ثبت تغییرات باید در متن اساسنامه شرکت درج شود. برای درک بهتر ثبت صورتجلسه تغییرات با ذکر یک نمونه از افزایش سرمایه در شرکت سهامی عام می پردازیم.

در شرکت های تجاری از نوع سهامی عام پس از اخذ تصمیم برای افزایش سرمایه باید ازطریق انتشار سهام جدید، به صورت آگهی در روزنامه منتشر و در آن تغییرات آورده شود که در ادامه صاحبان سهام بی نام برای دریافت گواهی نامه سهامی در زمان معین شده که این مدت زمان نباید کمتر از بیست روز باشد اقدام به دریافت سهامی که از سوی شرکت ارائه شده شوند.

در پایان» امیدواریم مطالب ارائه شده در این محتوا برای شما مفید بوده باشد. اطلاعات بیشتر در این زمینه را می توانید از کارشناسان ما در مجتمع ثبتی پایش دریافت نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها