جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

معافیت و کسر سربازی با ثبت اختراع

معافیت و کسر سربازی با ثبت اختراع

در این مقاله می خواهیم برایتان در رابطه با معافیت و کسر سربازی با ثبت اختراع توضیحات مفصلی خواهیم داد لطفا تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

زمانی که شما یک طرح دارید که قبلا توسط شخص دیگری ثبت و یا مطرح نشده و به نوعی می توان گفت استفاده از آن نوآوری به حساب می آید را اختراع می گویند چیزی که اگر به هرکسی نشان دهید برایش جدید و قبلاً هیچ گاه نشنیده و ندیده باشد.

حال اگر بخواهید این طرح را یا همان اختراع را ثبت کنید و همچنین اگر شما به عنوان یک جوانی که هنوز به سربازی نرفته اقدام به این عمل کنید یکسری مزایای منحصر به فردی برای شما خواهد داشت که می توان به معافیت سربازی و کسر سربازی در صورتی که سربازی نرفته باشید اشاره کرد اما استفاده از این مورد به شروط خاصی بستگی دارد تا بتوانید از این مزایا استفاده کنید.

فرآیند معافیت و یا کسر سربازی با ثبت اختراع

طبق قوانین مندرج شده در سازمان نظام وظیفه ام کسانی که خدمت سربازی رفته باشند و یا درحال ثبت یک اختراع و یا از قبل اختراعی را ثبت کرده باشند برایشان کسر از سربازی و یا معافیت کامل برایشان در نظر گرفته می شود به این نوع روش معافیت سربازی سازمان نظام وظیفه یک روش علمی می گوید.

معافیت و کسر سربازی با ثبت اختراع

شرایط معافیت سربازی با ثبت اختراع

 • عضو در بنیاد نخبگان جایی که زندگی می کنید.
 • گواهی که مربوط به ثبت اختراع می شود را دریافت کرده باشید.
 • سطح بندی و تسهیلات مربوط به نظام وظیفه را که مختص بنیاد ملی نخبگان  است ارائه و درخواست دهید.
 • پایگاه مربوط به به اطلاع رسانی مرکز مالکیت معنوی و سازمان ثبت اسناد رسمی کشور
 • شناسایی و پشتیبانی از دانش آموختگان برتر دانشگاهی،
 • روش معافیت سربازی بنیاد ملی نخبگان
 • کسانی که به عنوان نفرات اول تا سوم المپیادهای بین المللی انتخاب می شوند
 • افراد برگزیده شده در المپیادهای علمی که اعتبارهای داخلی و خارجی به دست آورده اند.
 • نفرات اول تا ۱۰۰ در آزمون های سراسری دوره کارشناسی دانشگاه ها
 • کسانی که اختراع و اکتشاف انجام داده اند.
 • افرادی که با رتبه برتر از دانشگاه فارغ التحصیل شده اند.
 • نخبگانی که اثار هنری و ادبی را ساخته باشند.
 • اساتید به نام در کشور و کلیه ی پژوهشگران
 • اختراعی که باعث معافیت سربازی می شود.
 • اختراعی باید باشد که توسط نظام وظیفه تایید شده یا از قبل در خود سازمان ثبت اختراع ثبت شده باشد. به اصطلاح ثبت کهنه باشد.

قوانین و مقررات مربوط به بنیاد ملی نخبگان و معافیت سربازی در ثبت اختراع

خدمات مربوط به نظام وظیفه که با بهره گیری و هدف گسترش فعالیت علمی و فرهنگی بنا نهاده شده است. به افرادی که در نظام وظیفه مشغول هستند قوانین ابلاغ می گردد. بر این اساس که اگر شما متقاضی هستید. سربازیتان به صورت نصف و بعد از آن باید مابقی را به انجام دوره های علمی و پژوهشی بگذرانید.

به طورکلی شما هر اختراعی که به ثبت برسانید یا مورد تایید افراد ذی صلاح در همان ابتدایی ثبت اختراع شما قرار بگیرد. می توانید خود را معاف از مالیات در نظر بگیرید.

فقط کافی است مدارک مربوطه را به سازمان نظام وظیفه ی جمهوری اسلامی ایران ارسال نمایید کارتان پیگیری خواهد شد.

قابل ذکر است که اختراعی که انجام می دهید. باید مورد تایید بنیاد ملی نخبگان قرار بگیرد اختراعی که به هیچ عنوان نتوانید ثبت کنید. نمی تواند از معافیت مربوط به سربازی استفاده ببرد.

شرایط استفاده از نخبگی ( ثبت اختراع ) در دوران سربازی برای معافیت

با توجه به تاثیرگذاری که کارآفرینی در تمام عرصه های ملی کشور دارد اگر شما شروع به یک اختراع کنید. به خودی خود به عنوان یک مخترع شناخته و در نتیجه می توانید کارآفرینی کنید.

اما نخبگی صرفا به این محسوب نمی شود که شما اختراع ثبت کرده باشید. شما باید معدل بالایی داشته باشید تا به عنوان یک مخترع نخبه شناخته شوید.

از سوی دیگر شیوه کنونی خدمت سربازی، موجب بروز آسیب های فراوانی به فضای کارافرینی کشور شده است. شرکت های دانش بنیان را با بحران نیروی انسانی مواجه کرده و موجب ترغیب کارافرینان برای مهاجرت شده است.

در همین جهت کانون کار آفرینی ایران به نمایندگی قسمتی از جامعه کارآفرینان کشور همراه با امضا کنندگان ذیل پیشنهاد می کنند. تا از این به بعد کارآفرینان هم تحت عنوان نخبه به ستاد کل نیروهای مسلح معرفی شوند. بر اساس آیین نامه بنیاد ملی نخبگان خدمت سربازی را سپری کنند.

شما عزیزان در صورتی که مخترع باشید و بخواهید از این مزیت در راستای کسری خدمت سربازی گام بردارید می توانید با مجتمع ثبتی و حقوقی پایش در تماس بوده و تمامی امور حقوقی و ثبتی خود را به صورت تخصصی و رایگان به سرانجام رسانید.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها