جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

نام شرکت و نمونه اسم های سه سیلابی زیبا

نام شرکت و نمونه اسم های سه سیلابی زیبا

انتخاب نام برای شرکت جزو دغدغه های اساسی دارندگان کسب و کار تجاری به حساب می آید. از آنجایی که شرکت های تجاری با عنوان شخصیت حقوقی ایجاد می شوند باید با اسم مخصوص به خود شناخته شوند. بنابر قوانین تجاری، شرکت باید تحت نام مخصوص به ثبت برسد. یعنی تشابه نام و عین نام های ثبت شده در سازمان ثبت شرکت ها ممکن نخواهد بود. در صورت نیاز به انتخاب نام شرکت و نمونه اسم های سه سیلابی زیبا این مطلب می تواند خیلی به شما کمک کند تا در زمان اندک حجم زیادی از نمونه اسامی و اطلاعات در زمینه نام های قابل ثبت را بررسی کنید. اگر می خواهید از رقبای خود جلو بیفتید با کارشناسان ثبتی پایش تماس بگیرید. در متن زیر تمامی نکات را به شما توضیح می دهیم تا راهگشای شما باشیم.

نام شرکت و نمونه اسم های سه سیلابی زیبا

اولین گام برای ثبت شرکت تعیین اسم آن است بنابراین تا اسمی مورد تایید انتخاب نکنید نمی توانید سایر روند ثبت شرکت را پیش ببرید. با توجه به اینکه بیشتر اسامی تک سیلابی و اسامی دو سیلابی تا کنون برای شرکت های ثبت شده است محدودیت بالایی در ثبت نام تک سیلابی و دو سیلابی وجود دارد. در حال حاضر اسامی سه سیلابی نیز با حساسیت بالایی ثبت می شوند.

بنابراین حداقل کلمات برای نام یک شرکت باید سه کلمه‌ی خاص یا به اصطلاح “سه سیلابی” ساخته شده باشد و ترکیب مشابه آن‌ در اسم سایر شرکت های ثبت شده وجود نداشته باشد به موجب همین امر تیم ثبتی و حقوقی پایش در این مقاله تلاش نموده است تا در مورد نام شرکت و نمونه اسم های سه سیلابی زیبا مطالبی را به متقاضیان محترمی که در صدد ثبت شرکت و انتخاب نام زیبا می باشند ارائه نمایند تا انتهای مقاله با ما همراه باشید و چنانچه با هر سوال و موردی روبرو شدید می توانید با مشاوران و کارشناسان ما در ارتباط باشید.

شرایط ثبت نام شرکت
شرایط ثبت نام شرکت

اسم شرکت سه سیلابی

یکی از مقوله های مهم ثبت شرکت انتخاب اسم شرکت می باشد که باید برای انتخاب آن نهایت دقت را صرف کنید تا بعدها از اسمی که انتخاب کرده اید پشیمان نشوید در صورتی که اطلاعاتی درباره اسم شرکت ندارید بهتر است این امور را به مجتمع های ثبتی خبره بسپارید.

خاطر نشان می شویم که گروه حقوقی پایش آماده ارائه خدمات در جهت اسم شرکت می باشد،لذا می توانید کلیه امور ثبتی خود را به مجتمع حقوقی پایش بسپارید،با شماره تلفن های مجتمع ثبتی پایش تماس حاصل نمایید و یا فرم تماس را کامل کنید تا مشاوران و کارشناسان حقوقی پایش با شما تماس حاصل نمایند.

اسم های اصیل ایرانی برای شرکت

جهت انتخاب اسم شرکت بهتر است که از اسم های اصیل ایرانی برای شرکت انتخاب کنید. زیرا اسامی اصیل ایرانی ریشه فارسی دارند و معنای آن ها در یکی از لغتنامه های معتبر فارسی وجود دارد. برای انتخاب اسم شرکت دقت لازم را داشته باشید و از انتخاب اسامی که قبلا به ثبت رسیده اند خودداری کنید.

نمونه اسم برای ثبت شرکت

پترو دانیال کیش

 

پارس بازرگان ایران

 

فلش اول کیفیت

 

پارس شهاب نقره

 

بهساز کاشانه تهران

 

مهیار صنعت خاورمیانه

 

شرکت حفاری استوان کیش

 

شرکت عمرانی پارس بنای صدر

 

شرکت تولیدی ایران کاوه سایپا

 

ساخت اسم شرکت سه سیلابی

ساخت اسم شرکت واسمی که خاص و خلاقانه باشد نیازمند دقت و داشتن اطلاعات لازم و کافی در این خصوص می باشد برای ساخت اسم شرکت باید نکته هایی که در ذیل ذکر شده است را مد نظر داشته باشید:

 • باید ریشه فارسی داشته باشد.
 • باید غیرفارسی نباشد.
 • باید با شئونات انقلاب اسلامی ایران منافی نداشته باشد.
 • اسم انتخاب شده نباید تکراری باشد.
 • باید دارای اسم خاص باشد.
 • باید از اعداد به صورت ریاضی استفاده نشود و به صورت حروف نوشته شود.
 • باید از عنوان های شاهد،ایثارگران و مانند آن ها که تحت نظارت سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران می باشد، استفاده نشود.
 • باید  از عنوان های شعرا، دانشمندان و کاشفان در عصر حاضر استفاده نشود.
 • باید از حروف اول چند کلمه بعنوان اسم مخفف و یا ترکیبی از چند حرف استفاده نشود.
 • نباید از حرف اول بعضی از کلمات مثل: پی وی سی استفاده شود.

نام های زیر نباید جزء اسامی مضاف به عناوین شرکت اضافه شود :

ملی – ایران- ملت- کشور- انتظام- نظام- نفت – پتروشیمی – دادگستر- بنیاد – سازمان – مرکز – بهزیست – بانک – بسیج- جهاد –  آسانسور – آژانس- ایثار-ایثارگران – شاهد – شهید- آزاده- جانبازان- تکنو – فامیلی -فیلتر  – نیک – باور- میکروبرد- تست – استار – تک – مدرن –  پیک – امنیت-  کارواش – فانتزی – شهروند – اقتصاد -میهن – جوانان – ایمان – دکوراسیون – هدف – سپاه – تکنیک – دیتا- تک نو- تکنولوژی – اورست – مونتاژ- ونوس – دفتر- ایتال – بیو- کنترل – متریک – مترلژی.

نام شرکت
نام شرکت

نام شرکت

وقتی که در مورد پیشرفت یک کسب و کار برنامه ریزی می کنیم اولین اقدامی که باید انجام دهیم انتخاب نام شرکت مناسب برای کسب موفقیت می باشد. انتخاب صحیح یک نام برای شرکت شما می تواند باعث موفقیت شما گردد و این در حلی ست که انتخاب نادرست می تواند ضررهای جبران ناپذیر بوجود آورد.

در نظر گرفتن سلایق مخاطبین و مشتریان بسیار حائز اهمیت می باشد و بررسی های آماری بر روی سلایق افراد نشان می دهد که تمایل مردم برای انتخاب اسامی اصیل ایرانی بسیار بالا است.هنگامی که یک اسم زیبا به ثبت رسید، استراتژی شما برای شناساندن اسم شرکت تان به مخاطبین بسیار حائز اهمیت می باشد.

تجربه نشان داده یک تبلیغ اشتباه می تواند چنان در خاطر مشتریان نقش بندد که سالهای سال از ذهن و خاطر مخاطبین پاک نگردد و بالعکس یک تبلغ کارآمد می تواند دلیل پیشرفت یک شبه شما گردد.

از چه کلماتی می‌ توان برای انتخاب اسم شرکت استفاده کرد؟

کلماتی که در اسم شرکت‌ ها استفاده می‌ شوند باید ریشه فارسی داشته باشند. یعنی کلمات اسم شرکت باید در یکی از فرهنگ‌های دهخدا یا معین (به عنوان کلمه‌ فارسی ) آمده باشد.

نکته دیگری که در انتخاب اسم شرکت باید به آن توجه کرد این است که هرچند استفاده از اسامی شهرها، رنگ‌ها و اعداد در اسم شرکت مانعی ندارد. اما این کلمات جزء اسم شرکت شمرده نمی‌شوند.

اسم شرکت باید غیر از این کلمات شامل سه کلمه باشد. مثلاً “پویا ابتکار تهران” نمی‌تواند به عنوان اسم شرکت انتخاب شود چون اسم شرکت باید غیر از کلمه تهران شامل سه کلمه دیگر باشد. مثلاً “مبتکر صنعت پویا تهران”.
نیاز به مشاوره دارید هم اکنون با مجتمع ثبتی پایش تماس حاصل نمایید تا در این خصوص به شما یاری برسانند.

ضمانت اجرای حقوقی از نام شرکتهای تجاری

برای حمایت از نام شرکت های تجارتی، علاوه بر ضمانت اجرای کیفری، ضمانت اجرای حقوقی و مدنی نیز در قانون پیش بینی شده است. آن جبران خسارت وارده به شرکت های تجارتی و مراکز تجارتی است که اشخاص در اثر تجاوز به حقوق ناشی از نام شرکت یا مرکز تجارتی مذکور و سوء استفاده از آن با تولید کالا و محصولات مشابه کالای اصلی از طریق تقلید و امثال آن، به شرکت اصلی ضرر می زنند.

انتخاب اسم زیبا برای شرکت

نام اشخاص حقوقی به استناد ” دستورالعمل اجرایی تعیین نام اشخاص حقوقی” به کلمه یا کلمات معناداری اطلاق می شود که متقاضیان ثبت ایرانی یا خارجی به منظور شناسایی شخصیت حقوقی به مرجع ثبت معرفی می کنند.

از حساس ترین و مهمترین مراحل تشکیل شرکت می توان انتخاب نام شرکت را نام برد زیرا با داشتن اسم زیبا برای شرکت که با دقت فراوان انتخاب شده، می توان شرکت را از سایر رقبا متمایز ساخت.

شرکت هایی که اعتبار حرفه ای و تجاری خود را نزد دیگران از دست می دهند که نام کلیشه ای برای خود انتخاب کرده یا نام خود را تغییر می دهند.

انتخاب اسم زیبا برای شرکت
انتخاب اسم زیبا برای شرکت

ضررهای حقوقی استفاده از نام شرکت های تجاری دیگر

خسارت وارده ممکن است ناشی از لطمه زدن به شهرت و اعتبار شرکت از طریق ساخت و تولید کالاهای تقلبی مشابه کالای اصلی تولید شده به وسیله شرکت یا مرکز تجارتی ثبت شده و دارای حق اولویت و صاحبت امتیاز باشد که با تولید کالاهای تقلبی و عرضۀ آن با نام شرکت اصلی، کسادی بازار و موجب از دست رفتن مشتریان مصرف کنندگان کالا و ورود ضررمادی و معنوی به شرکت ثبت شده گردد.

که در این صورت شرکت مورد تجاوز و متضرر، می تواند با اقامۀ دعوی علیه متجاوز، خسارت مادی و معنوی حاصل از اقدام متجاوز یا غاصب را مطالبه کند.

علاوه بر الزام متجاوز به جبران خسارت شرکت متضرر، برای جلوگیری از ضرر آینده می تواند با اقامه دعوی علیه متجاوز و نقض کننده حقوق خود، خواستار صدور حکم بر محکومیت خوانده به عدم استفاده از نام شرکت تجارتی وی در تولید کالای مشابه گردد.

همچنین حق دارد جمع آوری تولیدات تقلیدی و حذف نام یا مارک اصلی از محصولات عرضه شده را از دادگاه صلاحیت دار خواستار شود. اقامۀ این گونه دعاوی،غیر مالی است. بنابراین نیاز به تقویم خواسته ندارد و به دادخواست باید تمبر غیر مالی الصاق و ابطال گردد.

البته صدور دستور موقت مبنی بر جمع آوری محصولات مشابه تحت عنوان نام شرکت تجارتی تقلیدی، نیاز به تودیع مبلغی به عنوان خسارت احتمالی به نفع خوانده دارد که میزان آن را دادگاه تعیین خواهد کرد. پس از تودیع مبلغ معین شده بابت خسارت احتمالی، دادگاه صالح اقدام به صدور دستور موقت خواهد نمود.

این دستور موقت طبق ماده 320 قانون آیین دادرسی مدنی مصوب 1379 پس از ابلاغ به خوانده، قابل اجرا است. گاهی دادگاه نظر به فوریت،می تواند مقرر دارد قبل از ابلاغ اجرا شود.

در حقوق فرانسه طبق شق دوم بند 4 مادۀ 711 قانون مالکیت فکری و صنعتی، نام شرکت های تجارتی در برابر هر گونه سوء استفاده و تجاور و غصب، مورد حمایت قرار گرفته است مشروط بر این که خطر فریب و اغفال عمومی را در بر داشته باشد.

تجاوز و غصب وقتی مصداق پیدا می کند که تحت عنوان و نام یک شرکت تولیدی محصولات مشابهی را شخص حقیقی یا حقوقی از طریق تقلید و شبیه سازی تولید و عرضه کند.

در این زمینه مانند حقوق ناشی از مارک تولید، ممکن است از نام تجارتی یا نام تفصیلی شرکت و یا از علامت و نام اختصاری آن سوء استفاده شده باشد. تفاوتی بین آنها در این زمینه وجود ندارد.

در خصوص فریب و گمراهی یا اغفال عموم و خطر اختلاط یا ایجاد شدن حالت اشتباه در مشتریان یک محصول، ارزیابی و به اشتباه افتادن یک مشتری معمولی و متوسط کفایت می کند.

یعنی نیاز به دقت زیاد ندارد و همین معیار را رویه قضایی فرانسه کافی دانسته و تولید محصولات مشابه با آرم و نشانه های فرینبده را تخطی و تجاوز به حقوق شرکت با نام یا مارک و حتی تابلو آن شرکت تلقی کرده است.

تجاوز به نام شرکت های تجاری دیگر

اصولا تجاوز به نام شرکت تجارتی، شامل تجاوز به مجموع علائم مشخصه آن شرکت و انواع فعالیت آن است به نحوی که اگر فعالیت شرکتی یا شخص ثالثی ، مشابه فعالیت شرکت دارای نام معین نباشد و محصولی مشابه شرکت اصلی تولید نکند، تجاوز و غصب تحقق پیدا نمی کند.

زیرا فریب و گمراهی و فریب مشتریان مصداق نخواهد داشت ولی اگر تجاوز به نام یک شرکت تجارتی، باعث ورود لطمه به اعتبار شرکت مزبور باشد، جدای از هر گونه رقابت اقتصادی، نقض حقوق آن شرکت محسوب و موجب می شود که شرکت مورد تجاوز، بتواند مطالبه خسارت کند.

تجاوز به نام یک شرکت تجارتی صاحب امتیاز در ردیف تجاوز به یک تابلو یا آرم تولید یا علامت تجاری است که در صورت تجاوز به آن قابل اعتراض و ابطال نام شرکت ثبت شده بعدی است، اگر به ثبت رسیده باشد.

با این ترتیب در حقوق فرانسه، تقلی از نام یک شرکت تجارتی به وسیله شخص حقیقی یا حقوقی دیگر، جعل و تزویر محسوب نمی شود. با تحقق شرایطی که عنوان شد، ضمانت اجرای تخلف و تقلید، ضمانت اجرای حقوقی است که سبب ابطال نام تقلیدی مشابه نام اصلی و مطالبه خسارت وارده از متخلف خواهد شد و جنبه کیفری ندارد.

در حقوق ایران نیز استفاده از نام شرکت تجارتی به وسیله شخص ثالث تحت عنوان جعل یا تزویر قابل تعقیب کیفری نیست. ولی اگر این اقدام و استفاده از نام شرکت تجارتی به وسیله شرکت تجارتی یا فرد دیگر سبب اغفال اشخاص گردد، و ارتکاب این عمل با علم و از روی عمد باشد، جرم خاص محسوب می شود. متخلف علاوه برجبران خسارات وارده به شرکت مورد تجاوز یا مشتریان وی، مجازات خواهد شد و در واقع نقض حقوق ناشی از نام شرکت تجارتی و تجاوز به آن جرم و عامل آن مجازات می گردد.

با وجود این که حتی المقدور بهتر است از تعداد اعمال مجرمانه کاسته شود. برای استقرار نظم در جامعه و حفظ حقوق صاحبان حق از حربه کیفری کمتر استفاده شود، معذالک قانون گذار با اشراف بررفتار افراد جامعه مصلحت دیده و مفید دانسته است که با کمک ابزار کیفری با رقابت مکارانه و اعمال غیرقانونی مبارزه کند.

البته با رشد فرهنگ وتوسعه اخلاق اجتماعی و رفع ناهنجاری های موجود جامعه جرم زدایی ثمر بخش خواهد بود. با ضمانت اجرای حقوقی نیز نظم صحیح اقتصادی، سیاسی و اجتماعی در جامعه ممکن است مستقر گردد.

اسم شرکت
نمونه اسامی لوکس شرکت

ایده برای اسم شرکت

برای انتخاب اسم شرکت بهتر است که از اسامی خلاقانه و خاص استفاده کنید،منظور از اسامی خلاقانه اسامی می باشد که خودتان خلق و ایجاد نموده اید و برای آن وقت وانرژی زیادی را صرف نموده اید.در جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ایده برای اسم شرکت می توانید با شماره تلفن های 32711327-026 و26655156-021 تماس حاصل نمایید.

انتخاب اسم برند هنری

متقاضیان محترمی که در حوزه هنر فعالیت می کنید و در صدد انتخاب اسم برند هنری می باشید توجه داشته باشید که داشتن اسم برند هنری آن هم برندی که مناسب کسب و کار و فعالیت شما می باشد مزایای زیادی را برای شما به ارمغان می آورد از جمله این مزایا این است که با ثبت برند اشخاص برند شما را می شناسند وهمان کالایی را خریداری می کنند که برند شما بر روی آن قرار دارد و این امکان وجود دارد که اشخاص بخواهند حتی از شما نمایندگی بگیرند.

نمونه اسم شرکت

در جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره نمونه اسم شرکت می توانید با شماره تلفن های 32711327-026و26655156-021 تماس حاصل نمایید و از تجربیات مشاوران و کارشناسان ثبتی پایش بهره مند شوید.

اسم برای شرکت

انتخاب اسم شرکت از مباحث حساس ثبت شرکت محسوب می شود.اسم شرکت مستلزم اطلاعات زیاد درباره آن و دقت و زمان لازم می باشد باید در اسم برای شرکت بسیار دقت کنید تا بعد از ثبت شرکت مجبور به تغییر اسم شرکت نشوید.اشخاص بسیاری هستند که برای اسم شرکت خودشان وقت نمی گذارند وبعدها مجبور می شوند اسم شرکت خود را تغییر بدهند که این به ضرر خودشان وشرکت می باشد بنابراین در نام مناسب شرکت دقت کنید.

نمونه اسم شرکت ساختمانی

چنانچه در جستجوی نمونه اسم شرکت ساختمانی و نمونه اسم برای شرکت فنی مهندسی می باشید می توانید با شماره تلفن های 32711327-026 و 26655156-021 تماس حاصل کنید.مشاوران و کارشناسان ما در مجتمع ثبتی پایش آماده ارائه خدمات به متقاضیان محترم می باشند.

اسم شرکت عمرانی

برای انتخاب اسم شرکت عمرانی باید از اسم های خاص و منحصر به فرد استفاده کنید.اسم شرکت در آینده شرکت هم تاثیر گذار است در صورتی که اسم خوبی را برای شرکت عمرانی خود انتخاب کنید می توانید مزایای زیادی را برای خود به ارمغان بیاورید به عنوان مثال اشخاص با دیدن یا شنیدن اسم شرکت شما همه کالاها و خدماتی را ارائه می کنید در ذهن مخاطبانتان تداعی می شود.در صورت تمایل به انتخاب اسم شرکت عمرانی می توانید با شماره تلفن 32711327-026 تماس بگیرید و کلیه امور ثبتی خود را به مجتمع حقوقی پایش بسپارید.

اسامی شرکت

انتخاب اسامی شرکت جزء مهم ترین و با اهمیت ترین مباحث در خصوص ثبت شرکت می باشد.داشتن اسامی شرکت زیبا موجب این می گردد تا اشخاص تمایل به همکاری با شما را داشته باشند اسامی شرکت باید به صورت خاص،خلاقانه ومنحصر به فرد باشد وسابقه ثبتی نداشته باشد.همچنین باید تلفظ آسانی هم داشته باشد تا اشخاص بتوانندبه راحتی آن را بخوانند.

اسم شرکت معماری

یکی از موضوعات مهم و پرطرفدار و جذاب در زمینه های سرمایه گذاری که همزمان با گسترش و پیشرفته شدن  شهرها در کشورایران روز به روز به اهمیت آن اضافه شده است شرکت معماری می باشد، به همین جهت اسم شرکت معماری از اهمیت خاصی برخوردار می باشد و مستلزم انتخاب اسمی خاص و منحصر به فرد می باشد، برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اسم شرکت معماری می توانید با شماره تلفن های 32711327-026و 26655156-021 تماس بگیرید.

نحوه انتخاب اسم سه سیلابی ایرانی

نحوه انتخاب اسامی سه سیلابی ایرانی و ویژگی هایی که یک اسم شرکت باید داشته باشد.

 • اسم باید فارسی و معنادار باشند و در فرهنگ لغت دهخدا و عمید نیز موجود باشند.
 • اسم نباید اختصاری و مخفف باشد،یعنی از حروف اول چند کلمه و یا ترکیبی از چند حرف استفاده نشود.
 • استفاده از حروف و کلمه‌های ربطی (مانند: و – از – با) در نام شرکت ایجاد مشکل می کند.
 • باید از اعداد به صورت نوشتاری استفاده شود.

محدودیت های انتخاب اسم شرکت

استفاده از کلمه‌های زیر در اسم شرکت مجاز نمی‌باشد و یا برای استفاده نیازمند مجوز از مراجع خاصی هستند.

ملی، ایران، ملت، کشور، انتظام، نظام، نفت، پتروشیمی، دادگستر، بنیاد، سازمان، مرکز، بهزیست، بانک، بسیج، جهاد، آسانسور، آژانس، ایثار، ایثارگران، شاهد، شهید، آزاده، جانبازان، تکنو، فامیلی، فیلتر، نیک، باور، میکروبرد، تست، استار، تک، مدرن، پیک، امنیت، کارواش، فانتزی، شهروند، اقتصاد، میهن، جوانان، ایمان، دکوراسیون، هدف، سپاه، تکنیک، دیتا، تک نو، تکنولوژی، اورست، مونتاژ، ونوس، دفتر، ایتال، بیو، کنترل،‌متریک، مترلژی.

• کلمه‌های محلی و قومی ایرانی (مانند: کلمه‌های آذری، ترکی، کردی و…) تنها در استان و محل خودشان قابل ثبت می‌باشند.

• در هنگام انتخاب نام شرکت، حتما باید از “اسم خاص” استفاده شود. اسم خاص، اسمی است که تنها به یک فرد یا شی اشاره دارد و همه را شامل نمی‌شود.

خاطر نشان می شویم که گروه ثبتی پایش آماده ارائه خدمات در جهت ثبت شرکت در کرج و ثبت برند در کرج می باشد چناچه درباره پیشنهاد اسم شرکت و یا در هر کدام یک از مراحل ثبتی با هر سوال ومسئله ای روبرو شدید می توانید با شماره تلفن های 32711327-026و26655156-021تماس حاصل نمایید و از تجربیات مشاوران و کارشناسان ما در این مجموعه ثبتی بهره مند شوید.

نمونه اسم شرکت سهامی خاص
نمونه اسم شرکت سه سیلابی

تعیین نام شرکت در اداره ثبت شرکت ها

اسم شرکت باید حداقل دارای سه سیلاب باشد. در تعیین نام شرکت، اداره ثبت شرکتها به تازگی سامانه ی استعلام اسم شرکتها را راه اندازی نموده است. این سامانه توانسته نیازهای افراد را به راحتی برای بررسی اسامی شرکتها رفع نماید. البته استعلام اسم شرکت ها راههای دیگری هم دارد که تخصص کارشناسان مجتمع حقوقی پایش می باشد.

واحد انتخاب نام شرکتها و اسامی شرکت و موسسات غیر تجاری در هر اداره ثبت شرکتها مستقر می باشد. کلیه واحد ها زیر نطر اداره ثبت شرکت ها تهران بوده و از یک سامانه یکپارچه استفاده می نمایند. بررسی اسامی شرکت ها توسط کارشناسان تخصصی اداره ثبت شرکت ها تهران صورت می پذیرد.

روش تعیین نام شركت ها و مؤسسات غیر تجاری

تعیین نام شرکتها عموما به روش ذیل صورت می پذیرد:

اولین مرحله از ثبت شرکت، ثبت سامانه ای اداره ثبت شرکتها می باشد. در این ثبت سامانه ای کلیه مشخصات افراد اعم از سهامداران و اعضا هیئت مدیره به همراه کلیه اطلاعات شرکت اعم از آدرس، مقررات و قوانین، مزان سهم الشراکه و حق امضا و غیره در این سامانه ثبت می گردد.

اما در این مرحله نیز باید اسامی شرکت نیز ثبت گردد. اسامی شرکت در این مرحله قابلیت استعلام نیز دارند. در این قسمت، 5 اسم 3 سیلابی باید پیشنهاد دهید که به ترتیب الویت ( یعنی از 1 تا 5 ) بررسی میگردند. اگر اولین اسم پیشنهادی شما قابلیت ثبت داشته باشد، اسامی بعدی بررسی نخواهند شد.

پس از بررسی اسم شرکت شما و تایید آن، اکنون باید اوراق شرکت خود را پرینت نمایید. در این مرحله اسم شرکت شما در شرکت نامه، اظهارنامه و اساسنامه شرکت ثبت گردیده است.

حال می توانید اوراق را امضا کرده و به همراه مدارک لازم به اداره ثبت شرکتها پست نمایید.

زمان لازم برای تایید نام شرکت

زمان لازم برای تایید نام شرکت چقدر است ؟

اداره ثبت شرکت ها تنها اسمی را تایید می کند که بر اساس قوانین و مقررات و آیین نامه های این سازمان تعیین شده باشد. برای انتخاب نام زمان اولیه بسته به تکمیل سایر مدارک دارد.

پس از ارسال نام های پیشنهادی شرکت به اداره ثبت شرکت ها، در صورتی که اسم ها به تشابه نخورند و مشابه هم نباشند. از نظر کارشناسان اداره ثبت شرکت ها مشکلی یا نواقصی وجود نداشته باشد، بین 24 الی 72 ساعت تعیین نام خواهد گردید.

نمونه اسم شرکت سه سیلابی

نمونه اسم های سه سیلابی

نام شرکت سه سیلابی

نمونه اسم سه سیلابی ایرانی

اسامی اصیل ایرانی برای شرکت

شیرین مزه شانلی

مارینا ماهتاب البرز

سپاکو سپهر آریا

هنر چیدمان آسا

ستایش نظیف ایرانیان

رهپویان آرام شریف

راستین نگار البرز

ایرانیان کیمیای آرتان

آینه هنر پویا

آداک پیمان البرز

بهروز آسانبر کارنو

ژاو پایدار ایرانیان

عقاب درخشان ماندگار

پارسا تجهیز آلتون

بهین طعم صیتی

تجارت هوشمند اریس

نوآوران سقف خاورمیانه

ستاره شوینده البرز

تدبیر همیاری البرز

راد سرامیک آمود

نگین پیما آلتون

نظیف گستر اوج

فناوران لوتوس البرز

آنوش اقتصاد آویژه

پرنیان خدمات طلوع

صد ستون زاویه دید

رایمون گستر آریا

آشوران پدیده رامش

زرین اورمان دارو

عمق ارغوانی هونام

بیتا سرزمین بهنود ایرانیان

گروه فناوران اوج البرز

آکو پارک میهن

گردونه مهر ایلیا

سیب گلاب گندم

همایشگران تابان چترا

آوید تجهیز آساره

هونام ایمن صدرا

ساربان حمل سرشت

پوشش سازه پرند

فاتحان نما نوا

کیمیاگران طرح مهستان

ابتکار نظافت آریا

پخت آفرین صدف

سبحان تبرید زاگرس

آرتمن صنعت فرحزاد

تجربه طراحی ماندگار

افرا پی تجارت کهن

سورین سپنتا آرین

سپر پلیمر البرز

حافظان سلامت صدرا

بنیس ماندگار البرز

نیک اندیشان رادمان

تصعید گستران بادیان

رایان اکسیر ایرانیان

استیل صنعت آمود

یادمان پردیس آریو

دادهتک یاب دانا

فاتک تجارت آرکا

پوشش درخشان آرون

فرزانه تجارت جاوید

بارمان تجارت هورتاش

تندیس ارمغان ایمنی

افسونگران سرزمین ماهرخ

آرکا تیراژه بارمان

زاگرس پیشگامان جیحون

آفاق بذرافشان سپنتا

نو اندیشان ستاره آروشا

سروش تجارت جاوید

سروش سرمایه سامان

پارلا تجارت البرز

ویستا صعود البرز

آوای پرندگان البرز

نیاک تجارت هوپاد

سازه فیمامین ماندگار

سامان پیمای مطمئن

سفیر حلال طعم فارسی

کارآفرینان نانو الکترونیک

راستین امین ماهدشت

آکو راه سرو ماندگار

آکو داده پردازش

سپنتا کوشان نوتریکا

لیو معمارکده رایکا

آذرخش نیک افرند

عمران سوله صالح

آرمان پرور تاراز

رایحه زرین شکلات

زیست نهاده پویا

ایلیا تجارت فردوس

برنا نهامین آریایی

آرشید ماد پارسیان

لیان تابناک شهداد

نقش قلم مدیا

فاروس طاها دانش

زرین برگ دراک

جهش تجارت امین

هیوا تجهیز آسا

نیکان پردیس خاورمیانه

چابک اندیش آرکا

پژواک صنعت بردیا

اسامی لوکس شرکت

معنا

نام

معنا

نام

شکوه، زیبایی

فرداد

نوید دهنده(ارمنی)

کارو

مشاور

باتاب

نام یکی از سرداران ماد

کاراکو

تورنج

باتس

آرزو یا خواهش کوچک

کامک

نام قلعه

باتیس

هموار و صاف(کردی)

راسا

پاییز

بادیز

فراغت یا آسودگی

رامش

پرده دار

باربد

روشن(کردی)

روناک

خورجین

باردان

آموزنده_ تعلیم دهنده

ویدا

پهلوان

باتر

زنده و پابرجا(کردی)

زینو

نام کوه

باتیر

سهل یا آسان

سانا

پیله ی ابریشم

بادامه

نام خانواده زرتشتی

سورن

بخشی از مرند

باروج

شاهان

کیان

دهی در بیرجند

باراز

خاندانی از موبدان زرتشتی

ساینا

موزون، هماهنگ

بارکاو

فردا

سوبا

بهشت

پردیس

محترم، لایق

بارمان

فرشته

آراد

دهی در نیشابور

باروس

جزیره

آداک

محلی در خرم آباد

بادیمه

نام قدیم کرمان

کارمانیا

ملون یا رنگ دار

بارنگ

رب النوع دریا و دختر(یونانی)

تتیس

روستایی از توابع خوی

سیوان

طوفان

توکان

نام پیشین اصفهان

پارتاک

ذات پارسا(نام مسجد سلیمان)

پارسوماش

از سپاه آمده

اسپادانا

مسافر،رها شده

رهام

دهی از توابع نطنز

ویونا

آفریننده

فاطر

تجربه

آروین

آشکار

مبین

جوانمرد

رادین

نام کاخی در پرسپولیس

آپادانا

اندیشه

سگال

روستایی در لرستان

دکاموند

نام اراک

آراک

روستایی در رامسر

لیماک

زینت، زیور

افرند

روزها(کردی)

روژان

نام قدیم قوچان

آساک

مهم،بزرگ

مهام

سنگین،با ادب

آژند

هوشمند

ویرا

مانند ویس(معشوقه ی رامین)

ویستا

گل نیلوفر آبی

لوتوس

فردا،آینده

فرتاک

راست، درست

آرتا

دارای چهره ی شاد

هیراد

رنگین بنفش

آماتیس

شاهزاده(ترکی)

تکین

مژده

ایتوک

ارباب(ترکی)

صدرا

باشکوه

آروند

نام قدیم یزد

ایساتی

نمونه اسم شرکت مهندسی
اسامی زیبا برای شرکت

نام شرکت و نمونه اسم های سه سیلابی زیبا

در این قسمت برای آشنایی بیشتر شما با نامهای شرکتها نام شرکت سه سیلابی که در اداره ثبت شرکت ها ثبت گردیده اند آورده شده است:

نمونه اسم شرکت نمونه اسم شرکت نمونه اسم شرکت نمونه اسم شرکت نمونه اسم شرکت
ستاره درین رضوان پرشین تجارت فردوس نام آوران دیانا سارای نوین ایران توسعه تجارت پارسیان
پیمان دست پیمان راه گستران پانیا پارسیان ماشین ایران ایرانیان فناوران روز البرز آریا ممتاز رسا
توسعه تجارت پارسیان توسعه ارتباط پرهام سبلان ماشین پارس تاجران نوین پاسارگاد ایمن گستر اوج
تجارت گستر ایرانیان مهرگان پرس سیستم دنیای مشاوران خلاق آینده سازان فرخنده طاها گستر آرشام
داده گستر افتاب وندا شیمی کرج آسان ورزش ایرانیان فردوس کیا پاشا بهشت آفرین البرز
شهر مجازی امنیتی جاوید تجارت خاتم آستیاژ سازان البرز پارس بتن آرمه شایان اتحاد زاگرس
داده پردازان امنیت طاها مطهر البرز منشور هنر آریایی نماد معماری آینده شیرین گستر آرتمن
سازه های روناک کردستان سایه بهشت سبز زیگورات تجارت البرز عمران سازه سانلی غفار صنعت تهران
پیمان مبتکر البرزیان ایمن گرمایش مهرورزان پارت پایا البرز پارسه فرساد آریا شید افروز رهیاب
ساختمان سازان تارا نساج رایان کوشا نانو پوشش فلز آرنگ گستر پژوه همراه گشت دانش
راه آوران نامدار ایران کوشا نظافت شاتوت بازی سازان روئین ایده آرا پرداز رادماد پخش البرز
البرز شیمی ایلیا زیبا سازان ساوج امید گستران جمع آرین عمران ساولان افتاب گردان ماهدشت
فیروزه سرزمین مادری آرنا پایدار امین سایه بان ابنیه پایدار هفت اقلیم مهرگان نگار گونا ایرانیان
گوهر البرز یکتا بهران نگین آسانبر مشعل داران فولاد کوثر پلاستیک البرز امیر شعله بهتاش
آدیش الکترونیک آسیا هفت سخن تاک فاتح پرواز البرز پاروین پارس کهن الوند پاک سفیران
گلشن نظیف اسپادان ارس گاز افراشته هیدرو دژ زاگرس هفت گنچ البرز پایش صنعت آروشا
پردیسان سازه دلفارد اطلس آسانبر عرش کارا پاکان پارمان پدیده مدیریت چیستا آرکان ارتباطات آریا
کوثر پاک کرج اردوان سازه پایدار صبا کارتن البرز آسمان نورد ارانوس آینه هنر و صنعت
مهتاب پارسیان رایکا تندیس بالابر البرز آبیار ماشین پارس متحد گستر البرز رامان آسانبر پارسه
آباد سازان پارسه آرین ماندگار آسیا الکترونیک باران البرز ساختار بنیان البرز دیبا نقش ترنج
آرش پاک تجهیز آشیانه پارس تدبیر مزرعه دشت بهشت نور سبحان غرب توازن صنعت نیرو
نیکان توسعه دماوند طراحان سبز رایکا بهبود صنعت ساوج مهرگان تدبیر البرز بهین راهکار بردا
سیال سازان برین دنیا آسانبر نوین اطمینان صنعت ایرانیان نوین آزما آسا زاگراس بنای پردیسان
کهن ارگ وداء پایا سرداب پارس مشکاد پی سازه جوانه گندم رضوان زیبا گستران دروان
مهر چکاد البرز شمع شعله رستاک گام الکتریک البرز کیا دلبار فناوران پرشین تراز پویا
پدیده ساز نیوساد مثلث پولادین البرز تراز ارقام دقیق سهند شیمی توسن ماهان مهر جهانشهر
تهران لایه بافت پیشه گستر رایکا آذر تجهیز یاس حساب گستران دوراندیش تسنیم رایانه شرق
ایده فرم تهور طب کار راماز کانیار تجارت پارسه کارآفرینان آشیانه البرز پرشین تامین تجهیز
نوید فراز سبلان فانوس شعله البرز مرز اندیشه خلاق توان توزیع البرز پی سازه رابین
نیما پیشرو تجهیز سفیر سلامت البرز آکام بنای ماندگار توانا پوشش البرز البرز یدک پرشین
پارسیان تجارت هونام هواگردان پارس تهویه رفیع بام شرق زیست فناور دانش پژوه پیام اردیبهشت البرز
کاسپین فولاد مس پرچینه سازندگان رستاک خانه سرای آرامش البرز پلیمر صدرا ویرا ساز گیتی
مهد رنگ پردیس شیمی سازان طرحان پیشگام پیمان تکسا اسکان راه پرشین فرناد صنعت پارسیان
پرتو سازان بادرا آروین کشت پارس سامیار بنای پارسی پرشیان تراز پویا کیان سرام کرج
تکسان تجهیزات پارسیان پیام آوران ارقان کرج اطلس نمای آسانبر صنایع پیشرو نهند مهر فرگون آریا
دربک سازان امیر جهان تجارت آموت کیان ایده بنیان نازین پخش آریانا زاگرس بنای پردیسان
کارسان بسیار پوینده بالابر پاسارگاد شرق کنترل ذوب پارس توسعه پخش پردیس مهان اندیشان نقشینه
تراز پایه البرز کانی ماد البرز دادهگستران ایرانیان امروز هیوا سازه آرمان سازه صنعت برادران هوشمند
پرشین مروارید آفاق نگین جاوید آرشین آریا مکانیک خاوران هونامیک طب البرز همکار کاوش پیمان
4.1/5 - (98 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
37 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
sajjad
sajjad
2 سال قبل

با درود یک تعمیرگاه تخصصی در زمینه خرید – فروش – تعمیرات – ساخت برخی بردهای الکترونیکی تعمیرات تلویزیون – لباسشویی -.. مودم ..رسیور..هر آنچه که برد الکترونیکی داشته باشد. جهت بهبود کسب و کار و توسعه و همچنین استفاده از مزایای ثبت شرکت قصد ثبت یک شرکت دارم از شما خواهش میکنم برای انتخاب نام شرکت به بنده کمک کنید نام فرزندم آریاس است قصد دارم که نام او در انتخاب نام شرکت سهیم باشد با توجه به اخذ نمایندگی -نصب و سرویس لوازم خانگی -تعمیرات.. آموزش اشخاص کمک کنید نامی برازنده انتخاب نمایم اسامی که در ذهن خودم… بیشتر بخوانید

کارشناس حقوقی
ویرایشگر
کارشناس حقوقی
2 سال قبل
پاسخ به  sajjad

انتخاب اسم با موضوع شما باید هم خوانی داشته باشد و نمایانگر حرفه شما باشد . از این رو امری تخصصی است که در موسسه پایش با مشاوره وکلای حقوققی انجام می شود با ما برای پیگیری امور در تماس باشید.

مهدی
مهدی
2 سال قبل

سلام نام پسرم آرسین هست برای اسم شرکت ساختمانی چه اسم های پیشنهاد میدهید ممنون

کارشناس حقوقی
ویرایشگر
کارشناس حقوقی
2 سال قبل
پاسخ به  مهدی

با سلام امروزه برای انتخاب نام برای شرکت باید تمامی شروط اداره ثبت شرکت ها را بدانید تا بتوانید بهترین و بی نقص ترین شرکت را ثبت کنید . اگر کلمه خاصی برای اسم شرکت مدنظر دارید باید بدانید که اسم شرکت را می توانید از طریق شماره تماس موسسه پایش و مشاوره حقوقی وکلای حقوقی برگزینید . تنها کافی است با ما تماس بگیرید.

مریم سماواتی
مریم سماواتی
2 سال قبل

سلام وقت بخیر اسم شرکت با موضوع خدماتی لطفا پیشنهاد بدید

شیوا جاویدی فر
شیوا جاویدی فر
2 سال قبل

سلام
من می خواستم نام سه سیلاب برای شرکتم ثبت کنم ،امکانش هست ؟

ريحانه بابايي
ريحانه بابايي
1 سال قبل

سلام اسم شركت چند سيلابي بايد باشه؟

شماره موبایل
9125682385
سمانه
سمانه
1 سال قبل

اسم شرکت سه سیلابی برای خدمات آشپزخانه و فضای سبز میخام لطفا راهنمایی کنی.

سمانه
سمانه
1 سال قبل

راهنمایی میفرماید .جنوب بوشهر .هستم .آخه گفتن سه سیلابی

سميرا نكووقت
سميرا نكووقت
1 سال قبل

سلام
بايد كلمه عمراني داخل اسم باشه ؟

سحر شاه وردی
سحر شاه وردی
1 سال قبل

سلام ممنون از سایتتون

شماره موبایل
9301553360
سميرا حسين بر
سميرا حسين بر
1 سال قبل

سلام بابت مشاوره كاملتون ممنون

کیارش صالحی
کیارش صالحی
1 سال قبل

واقعا محتوای کاملی را ثبت پایش ارائه میده.

سميرا محمودي
سميرا محمودي
1 سال قبل

سلام براي شركت اسم درسيلابي ميخوام

آنا رحیمی
آنا رحیمی
1 سال قبل

ممنون از مطالب خوبتون

امیر
امیر
1 سال قبل

سلام و درود فراوان
بنده میخواستم یه شرکت (آزمایشگاه خاک وبتن) ثبت کنم،لطفا راهنمایی فرمایید که چ اسمی باید انتخاب کنم و بایستی چند سیلابی باشه؟

شماره موبایل
9145026321
نیما
نیما
1 سال قبل

سلام من برای تاسیس شرکت عمرانی اسم سه سیلابی میخواستم لطفا راهنماییم کنید؟

شماره موبایل
9146635884
کیانا
کیانا
1 سال قبل

با سلام من ی اسم برا شرکتم پوست مو زییای سع سیلابی که پیشنهادی دارید باتشکر

رضا سلطانی
رضا سلطانی
1 سال قبل

سلام اسم مناسب برا شرکت بازرگانی میخوام ممنون میشم دوستان پیشنهاد بدن

شماره موبایل
9131517881
کاظم
کاظم
1 سال قبل

سلام اسم پسرمن نیما است چه اسمی پیشنهاد میدید شرکت خدماتی عمرانی

شماره موبایل
9909039230
احمد خسروی
احمد خسروی
6 ماه قبل

سلام ممنون میشم اگر چند اسم برای یک تیم بادیگاردی وتشریفاتی به من معرفی کنید

شماره موبایل
9130898044