جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

هدف از ثبت شرکت

هدف از ثبت شرکت

هدف از ثبت شرکت قطعاً وسعت دادن به فعالیت تجاری یا اقتصادی است. گاهی ممکن است بخواهید چندین فعالیت تجاری را داشته باشید این امر تنها از طریق ثبت شرکت امکان پذیر است. در ادامه به تشریح اهداف کلی ثبت شرکت ها می پردازیم.

هدف کلی از ثبت شرکت

این روز ها راحت تر از هر زمان دیگر می توانید کسب و کار جدیدی را راه اندازی نمایید. هم اکنون اگر تصمیم بگیرید در کمتر از 15روز شرکت خود را می توانید ثبت کنید. سهولت در ثبت شرکت برای این است که همه بتوانند تحت عنوان شخصیت حقوقی کسب و کار خود را ایجاد و فعالیت نمایند.

ممکن است هدف ثبت شرکت سامان دادن به وظایف و صدور اسناد رسمی برای شراکتی که آغاز کرده اید باشد.

داشتن کسب و کار قانونی یعنی محافظت از کسب و کارتان از هر نوع سوء استفاده هم از طرف اشخاص ثالث هم در بین شرکا کاری تان این روز ها قبول شراکت بدون ثبت شرکت یعنی پذیرفته اید هر نوع ضرری را متحمل شوید.

اگر به دنبال اجرایی کردن اهداف ثبت شرکت هستید در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا به طور کامل از قواعد و مقررات مربوطه در زمینه ثبت شرکت آشنایی پیدا کنید.

هدف از ثبت شرکت

امتیاز ثبت شرکت

یکی از مهمترین هدف ها برای ثبت شرکت برخورداری از مزایای ثبت شرکت می باشد. اما اینکه چه مزایایی برای ثبت شرکت وجود دارد. در ادامه همراه باشید تا به شرح مزایا و یا امتیاز هایی که با ثبت شرکت به وجود می آید آشنایی پیدا کنید.

اعتبار بخشی

به موجب ثبت شرکت فعالیت قانونی و رسمی در قالب شخصیت حقوقی شکل می گیرد. از این رو سایر شرکت ها و اشخاص حقیقی دیگر بیشتر تمایل به همکاری با اشخاصی دارند که فعالیت رسمی و قانونی دارند از این رو ثبت شرکت به کسب و کار شما اعتبار می بخشد.

امتیاز های قانونی

امتیاز قانونی که با ثبت شرکت ایجاد می شود داشتن اسناد و مدارک معتبر مورد قبول دادگاه های ایران است. از این رو اگر اختلاف در بین شرکاء پیش بیاید مدارک و اسناد موجود ثبتی در دادگاه به رسمیت شناخته می شود و از طرف دیگر نیز اگر در برابر اشخاص ثالث برای شرکت مسئله قانونی ایجاد شود می تواند به موجب شخصیت حقوقی شرکت مسئولیت بین اعضاء تقسیم می شود. از دیگر امتیاز قانونی ثبت شرکت این است که اگر اعضاء به هر دلیلی اوراق و اسناد شرکتی را از دست ندهند می توانند بر اساس رونوشتی که در اداره ثبت شرکت ها می باشد درخواست صدور اوراق جدید نمایند.

 اخذ تسهیلات بانکی

دریافت هر نوع وام و تسهیلات بانکی برای شرکت ها به موجب رشد چرخه اقتصاد کشور به اشخاص حقوقی اهدا می شود. بنابراین به موجب ثبت شرکت می توانید از امتیاز دریافت تسهیلاتی که بانک ها برای اشخاص حقوقی در نظر می گیرند استفاده نمایید.

شرکت در مناقصه و مزایده

یکی از اقداماتی که به موجب ثبت شرکت می توانید داشته باشید و اشخاص حقیقی نمی توانند به آن ورود پیدا کنند مشارکت در مناقصه یا مزایده است. خیلی از اشخاص نیز هدف ثبت شرکت را مشارکت در انواع مناقصات و مزایدات اعلام می کنند. بنابراین با ثبت شرکت می توانید در تمام مناقصات دولتی و غیر دولتی و حتی بین المللی نیز شرکت نمایید. این امکان برای اشخاص حقیقی وجود ندارد.

توسعه مبادلات بین المللی

یکی دیگر از امتیاز هایی که به موجب ثبت شرکت برای کسب و کارتان ایجاد می شود همکاری و انجام مبادلات و حتی اخذ نمایندگی از شرکت های خارجی می باشد.

همکاری با کشور های خارجی از اینکه برای کشور ارز آوری دارد. همکاری با شرکت های خارجی و اخذ نمایندگی تنها در قالب شخصیت حقوقی ممکن می باشد.

مواردی که اعلام شد امتیاز هایی است که افراد اصولا با این هدف اقدام به ثبت شرکت می کنند که بتوانند از این امتیاز ها استفاده نمایند در کنار این امتیاز ها برخی معایبی نیز در اکثر مقالات به آن اشاره شده است.

مانند امور مالیاتی شرکت ها. در هر حالی که پرداخت مالیات برای تمام اقشار جامعه الزامی است و شرکت ها نیز از این امر مستثنی نیستند.

بنابراین عنوان مالیات به عنوان معایب شرکت اصلا معقولانه به نظر نمی رسد. قوانین ثبتی شرکت تنها ضعفی که دارند به دلیل آن دارد.

شرکت های تجاری به دلیل گزارشات مالیاتی که در دفاتر پلمپ تجاری ثبت می کنند همیشه میزان سود و زیان آنها قابل محاسبه است و دارای اسناد و اوراق ثبتی مستند می باشند.

هدف از ثبت شرکت هر چه که باشد مادامی که مقررات و قواعد ثبتی در آن به طور دقیق رعایت نشده باشد شاید شما از هدف های مورد نظر خود به موجب ثبت شرکت محروم نیز شوید از این رو پیشنهاد می کنیم حتماً با کارشناسان و متخصصان مجتمع ثبتی پایش در این زمینه در ارتباط باشید.

مجتمع ثبتی پایش این امکان را برای شما فراهم کرده است هم اکنون مشاوره صفر تا صد ثبت شرکت را رایگان دریافت نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
4 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آنا قاسمی
آنا قاسمی
1 سال قبل

ممنون و اینکه برای ثبت چه مدارکی لازم.

معصومه سالاری
معصومه سالاری
1 سال قبل

سلام ،آیا با داشتن شرکت میشه در مناقصات و مزایدات شرکت کرد؟