جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

نکات ثبت شرکت آسانسور

ثبت شرکت آسانسور

برای ثبت شرکت آسانسور تنها نیاز به مشاوره با کارشناسان ثبتی دارید که ما در این متن صفر تا صد ثبت شرکت آسانسور را به شما خواهیم گفت در ادامه با ما همراه باشید و در صورت پیش آمدن هر نوع سوالی با مشاوران مجتمع ثبتی پایش تماس بگیرید.

اگر کمی درباره تاریخ صنعت و تغییر و تحولاتی که در علم بشری رخ داده فکر کنیم، مشاهده می کنیم که انسان ها همیشه به منظور تسریع امور و تسهیل زندگی و راحتی بشر از علم استفاده کرده است.

صنعت ساخت و طراحی و نصب آسانسور از جمله ابزارها و وسایلی است که تحت کنترل انسان در آمده و در جریان زندگی و کمک به انسان ها بسیار تاثیرگذار می باشد از قبیل جابجایی بارهای سنگین، حمل بارهای بیمارستانی، انتقال مسافرین در ساختمان های بیشتر از پنج طبقه علی الخصوص آسمان خراش ها و برج ها، حمل مصالح و بسیاری از کارهای دیگری که در صورت عدم وجود آسانسور، دشواری ها و سختی های زیادی به انسان ها تحمیل می شد.

شرایط ثبت شرکت آسانسور

با در نظر داشتن آنچه بیان شد، در این مقاله قصد داریم تا درباره نحوه ثبت شرکت آسانسور برای افراد علاقه مند به تاسیس این قبیل شرکت ها بحث کنیم. پیشنهاد می شود تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

آسانسور یعنی:

آسانسور معادل فرانسوی آن Ascenseur یا بالابر (جهت حمل بار) یا آسان بر (جهت حمل انسان) در واقع یک اتاقک متحرک است که با استفاده از آن از طبقات بالا یا پایین می آیند. می توان گفت آسانسور یک وسیله حمل و نقل عمودی است که موج تسهیل و تسریع حرکت مردم یا کالا بین طبقات می شود.

 

ثبت شرکت آسانسور

ثبت شرکت با موضوع آسانسور

شرکت هایی که در موضوع فعالیت خود (بند 2 اساسنامه) مواردی مرتبط با بالابر و آسانسور را ذکر می کنند، لزومی به اخذ و ارائه مجوز قبل از ثبت شدن ندارند ولی ثبت این قبیل شرکت ها در دو نوع سهامی خاص و با مسئولیت محدود انجام می شود.

لازم است جهت ثبت شرکتی در زمینه آسانسور، تمامی موضوعات مرتبط به آسانسور از قبیل: نصب، راه اندازی و تعمیرات را مد نظر داشت.

هم اکنون شرکت های آسانسوری مختار هستند در اتحادیه “آسانسور ایران” عضو شوند. برای مشاهده شرایط عضویت در این اتحادیه شرکت های آسانسوری می توان به سایت http://iseei.net مراجعه کرد.

⃰ سندیکایا اتحادیه : افرادی که در یک حرفه مشخص مشغول فعالیت هستند سازمانی برایشان اختصاص یافته است و سندیکاها بر محل های کار، قانون ها و قراردادهای کار نظارت دارند تا شرکت ها آنها را رعایت کنند؛ سندیکا به اعضای خود در حوزه مسائل حول شرایط کار کمک می کند.

موضوع فعالیت سندیکای آسانسور

سندیکای صنایع آسانسور و پله برقی با هدف ساماندهی و قانون مند سازی امور حرفه ای و تخصصی مرتبط به آسانسور و پله برقی در ایران و به منظور هماهنگ ساختن فعالیت طراحان، سازندگان، تولید کنندگان، فن آوران و فروشندگان طراحی و مونتاژ آسانسور و پله برقی و فعالین خدمات وابسته به آن با تمرکز و توجه به امور فنی و مهندسی و استفاده از سیاست گذاری مناسب و واحد برای رسیدن به اهداف تولیدی و تجارتی و خدماتی در حوزه های فوق و نیز تامین حقوق و منافع اشخاص حقیقی یا حقوقی که در امور بالا مشغول فعالیت هستند، تشکیل شده است. سندیکا بر طبق اصول زیر ایجاد می شود:

ماده 4 اساسنامه : حوزه فعالیت سندیکا:

قلمروی فعالیت سندیکا را کل ایران در بر می گیرد و امکان تاسیس شعبه و نمایندگی پس از تصویب هیئت مدیره و تایید اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران در مراکز استان ها و شهرستان ها وجود دارد: شرایط مقرر شده جهت تاسیس شعب و نمایندگی ها منطبق با آیین نامه های اجرایی اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران می باشد.

ماده 6 اساسنامه : اهداف سندیکا آسانسور:

 • در راستای تنظیم و اعمال استاندارد ملی برای تمامی مراحل فروش، طراحی، ساخت و تولید آسانسور و پله برقی و انواع قطعات کاربردی آن و همچنین نصب و راه اندازی، تعمیر و نگهداری و بهره برداری از آسانسور و پله برقی کوشش شود.
 • به منظور جذب اشخاص حقیقی و حقوقی واجد شرایط برای عضویت در اتحادیه و احقاق منافع صحیح اعضا همراستا با منافع مالی کشور و سازمان دهی آنها تلاش شود.
 • از محصولات تولید شده در ایران حمایت و پشتیبانی شود و یا جهت بالا بردن کیفیت محصولات داخلی حمایت و تلاش شود. برنامه های مورد نیاز برای افزایش دانش تکنیکی و دست یافتن به فن آوری آسانسورهای پیچیده تدارک دیده شود.
 • در حوزه صادرات آسانسور و پله برقی و خدمات مربوط به آن به سایر کشورها و بویژه کشورهای همسایه به صورت جدی فعالیت شود.
 • مراکز آموزشی و تحقیقات علمی و صنعتی افتتاح شود، همایش های تخصصی برگذار شود. در سمینارهای مختلف جهانی شرکت کرده و مقالات علمی و صنعتی مرتبط با صنعت آسانسور و پله برقی نگاشته یا ترجمه شود.
 • نمایشگاه های داخلی برگذار و در نمایشگاه های خارجی مربوط به صنعت آسانسور و پله برقی شرکت شود.
 • انواع فعالیت های اداری، فرهنگی، علمی، صنعتی، اقتصادی، بازرگانی، تحقیقاتی و غیره داخلی و خارجی جهت نیل به اهداف والای سندیکا اجرایی شود.
 • شرکت های تعاونی با هدف جذب، سرمایه و ارائه خدمات به اعضاء در حوزه های فعالیت های ساخت و تولید، طراحی و مهندسی، صادرات و واردات تاسیس شود.
 • بانک اطلاعاتی در حوزه های مرتبط با اهداف و وظایف سندیکا ایجاد شده و از طریق ایجاد شبکه اطلاع رسانی و نشر کتب، مجلات و بروشورهای تخصصی اطلاع رسانی صورت بگیرد.
 • به منظور خلق فضای مناسب برای رقابت سالم و عادلانه و ایجاد فرصت های مناسب برای تمامی اعضاء با هدف ورود به بازارها تلاش شود.

قالب ثبت شرکت آسانسوری

همان گونه که قبلا اشاره شد ثبت شرکت های آسانسور در اداره ثبت شرکت ها، در دو قالب شرکت سهامی خاص و شرکت با مسئولیت محدود انجام می شود، در قسمت بعدی با ذکر مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت های آسانسوری و شرایط آنها، خلاصه ای از آنها را ارائه خواهیم داد:

ثبت شرکت سهامی خاص آسانسور

شرکت سهامی خاص به شرکتی اطلاق می شود که بازرگانی بوده و موسسان آن تمامی سرمایه آن را فراهم کرده و سرمایه مذکور به سهام تقسیم می شود. بدین ترتیب سهامداران دارای مسئولیت محدود به مبلغ اسمی سهام شان خواهند بود. (حتی اگر موضوع عملیات آن غیربازرگانی باشد.) به عنوان مثال عبارت ” شرکت سهامی خاص” باید به وضوح و خوانا قبل یا پس از نام شرکت بدون فاصله با نام ذکر شده باشد.

شرایط لازم جهت ثبت شرکت آسانسور سهامی خاص

 • حضور دست کم 3 نفر سهامدار و 2 نفر بازرس (که اعضا نمی توانند به عنوان بازرس انتخاب شوند.)
 • حداقل مقدار سرمایه اولیه جهت ثبت شرکت 100هزارتومان می باشد.
 • حداقل 35درصد از سرمایه شرکت به حساب بانکی که به نام شرکت در شرف تاسیس افتتاح شده واریز شود.

مدارک مورد نیاز ثبت شرکت آسانسور سهامی خاص

 • رونوشت کارت ملی و شناسنامه
 • ارائه گواهی عدم سوء سابقه کیفری
 • گرفتن مجوز چنانچه موضوع نیازمند مجوز است.
 • امضای اقرارنامه

ثبت شرکت با مسئولیت محدود آسانسور

به شرکتی، شرکت با مسئولیت محدود گفته می شود که دو یا چند نفر با هدف انجام امور تجاری تاسیس کرده اند. هر یک از شرکاء به اندازه مقدار سرمایه آورده خود در قبال بدهی ها و تعهدات شرکت مسئول است بدون اینکه سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد. ذکر عبارت با مسئولیت محدود در نام شرکت ضروری است.

شرایط ثبت شرکت آسانسوری با مسئولیت محدود

 • حضور 2 نفر عضو
 • 1میلیون ریال حداقل سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت
 • تعهدنامه ای مبنی بر پرداخت کل سرمایه و تایید مدیر عامل دال بر دریافت آن

مدارک لازم برای ثبت شرکت آسانسوری با مسئولیت محدود

 • گواهی عدم سوء سابقه
 • رونوشت برابر اصل شده شناسنامه و کارت ملی شرکاء
 • اقرارنامه امضا شده
 • کسب مجوز درصورت نیاز

پس از ثبت شرکت باید اقدامات مرتبط با امور مالی به مانند اظهارنامه مالیاتی و پلمپ دفاتر تجاری را به سرانجام رسانید، برای کسب اطلاعات در این زمینه می توانید به مقاله لینک شده مراجعه کرده و اطلاعات کسب کنید. مجتمع ثبتی پایش در تمامی مسیر ثبت شرکت همراه و پشتیبان حقوقی خواهد بود.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها