جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

فرم خام گزارش توجیهی افزایش سرمایه

فرم خام گزارش توجیهی افزایش سرمایه

درصورت نیاز شرکت به منابع مالی جدید جهت گسترش فعالیت‌های خود احتیاج دارد. هیئت مدیره پیشنهاد خود را مطرح ساخته و سهامداران شرکت در طی مجمع عمومی فوق العاده موضوع افزایش سرمایه را مورد ارزیابی قرار داده و در این خصوص تصمیم گیری می کنند. تا افزایش سرمایه تا مقدار مورد نظر صورت گیرد. کارشناسان ثبتی پایش در این مقاله می خواهیم به مطالبی درباره فرم خام گزارش توجیهی افزایش سرمایه بپردازیم همراه ما باشید.

فرم خام گزارش توجیهی افزایش سرمایه

فرم خام گزارش طرح توجیهی افزایش سرمایه به شرح ذیل می باشد:

مقدمه

احتراما با توجه به مفاد ماده ۱۵۷ و تبصره ۲ ماده ۱۶۱ قانون اصلاحی قسمتی از قانون تجارت که در اسفند ماه ۱۳۴۷به تصویب رسید. گزارشی درباره ضرورت افزایش سرمایه ثبتی شرکت از مبلغ ۱۰۰ میلیارد ریال به ۵۰۰میلیارد ریال را به اطلاع می رساند.

تاریخچه

شرکت بستانکار دات کام در تاریخ ۰۱/۰۷/۱۳۹۵ به صـورت شـرکت سهامی خاص تاسیــس شده است. طـی شماره ۱۱۱۱۱۱ و به شناسه ملی شماره ۱۴۰۰۰۰۰۰۰۰۰ در اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی واقع در تهران به ثبت رسیده است. با توجه به اینکه ۹۰ درصد سـهام شــرکت متعلــق به شرکت دیاکو می باشد. شرکت بستانکار جزو شرکتهای فرعی آن می باشد. مرکز اصلی شرکت در تهران، سردار جنگل شمال خ قدس واقع می‌باشد.

موضوع فعالیت

موضوع فعالیت شرکت طبق ماده ۲ اساسنامه بطور خلاصه عبارت است از انجام خدمات حسابداری و مشاره مالیاتی انجام فعالیت هایی که به طور مستقیم و غیرمستقیم با موضوع فعالیت شرکت مرتبط و جهت تحقق اهداف شرکت لازم و ضروری است.

روند تغییرات سرمایه

سرمایه اولیه شرکت مبلغ 10 میلیارد ریال منقسم به 10 میلیون سهم عادی یک هزار ریالی با نام بوده که از تاریخ تاسیس تاکنون بدون تغییر باقی مانده است.

آخرین ترکیب سهامداران، اعضای هیأت مدیره و سرمایه شرکت

صاحبان سهام تعداد سهام درصد مالکیت نماینده اشخاص حقوقی سمت در فرم خام گزارش توجیهی افزایش سرمایه باید عنوان شود.

فرم خام گزارش توجیهی افزایش سرمایه

مشخصات بازرس و حسابرس شرکت

با توجه به مصوبه مجمع عمومی عادی سالیانه مورخ ۲۰/۰۳/۱۳۹۴، موسسه حسابرسی ….. به عنوان حسابرس مستقل و بازرس اصلی و موسسه حسابرسی …….. به عنوان بازرس علی البدل شرکت برای سال مالی منتهی به ۲۹/۱۲/۱۳۹۵ انتخاب گردیدند.

وضعیت مالی، عملکرد و جریانهای نقدی شرکت

صورتهای مالی حسابرسی شده سال مالی گذشته و صورت های مالی میاندوره­ ای منتهی به ۳۱/۰۶/۱۳۹۵ شرکت به شرح صفحات بعد می باشد.

حداقل 2 سال باید مورد مقایسه قرار گیرد.

هدف از افزایش سرمایه

هدف گروه پترو انرژی شهر (سهامی خاص) از افزایش سرمایه، سرمایه گذاری و اجرای چهار پروژه مالی با حجم سرمایه گذاری ۵۰،۰۰۰ میلیون ریال، به شرح ذیل می باشد: جدول شماره

مبانی و مفروضات طرح

دوره زمانی ۵ ساله

تقسیم سود هر سال معادل ۸۰ درصد سود خالص محاسبه گردیده است.

پرداخت سود نقدی ۱ سال پس از پایان سال مالی با توجه به مهلت قانونی محاسبه گردیده است. (مهلت ۴ماهه برگزاری مجمع و ۸ ماهه پرداخت سود)

NPV طرح با دو فرض ۲۵% و ۳۰% محاسبه گردیده است.

صورتهای مالی با فرض تحقق افزایش سرمایه

صورتهای مالی با فرض عدم تحقق افزایش سرمایه

ارزیابی مالی طرح

پیشنهاد هیأت مدیره

فرم خام گزارش توجیهی افزایش سرمایه حاضر در اجرای مفاد تبصره ۲ ماده ۱۶۱ اصلاحیه قانون تجارت و اساسنامه شرکت به منظور توجیه افزایش سرمایه شرکت بستانکار (سهامی خاص) از مبلغ ۱۰،۰۰۰ میلیون ریال به ۵۰،۰۰۰ میلیون ریال از محل آورده نقدی سهامداران به منظور توسعه فعالیتهای شرکت تهیه شده است.

با توجه به موضوعات مطرح شده در بخش های پیشین، توجیهات ارائه شده در رابطه با سودآوری و اقتصادی بودن پیشنهاد هیئت مدیره و نظر به وضعیت فعلی شرکت، نیاز به افزایش سرمایه شرکت به عنوان یک موضوع حیاتی مطرح می باشد. لذا انتظار دارد سهامداران محترم با پیشنهاد افزایش سرمایه شرکت به شرح پیش گفته موافقت فرمایند.

نمونه گزارش توجیهی افزایش سرمایه

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نمونه گزارش افزایش سرمایه می توانید با مجتمع حقوقی پایش تماس بگیرید.

در انتها خاطر نشان می شویم که در صورت روبروشدن با هر سوال و مسئله ای می توانید با شماره تلفن مجتمع ثبتی پایش تماس حاصل نمایید. مشاوران و کارشناسان ما در هر ساعت از روز آماده ارائه خدمات به متقاضیان محترم می باشند.

2/5 - (4 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها