جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

شرکت با مسئولیت نامحدود

شرکت با مسئولیت نامحدود

شرکت با مسئولیت نامحدود، (به انگلیسی: unlimited company) یا شرکت شخصی با مسئولیت نامحدود، معمولاً توسط تاجرانی که دارایی و منزلت بالایی داشته باشند تقاضای ثبت شرکت داده می شود.

شرکت با مسئولیت نامحدود

شرایط قانونی شرکت با مسئولیت نامحدود

بر اساس نوع این شرکت ها که سهامداران طبق میزان سهم شان نسبت به کسری شرکت مسئول نیستند. بلکه این نوع شرکت مملو از مسئولیت های نامحدود برای صاحبان سهام است.

صرف نظر از فعالیت‌های اقتصادی افراد اگر شرکت از پس تعهدات مالی خود بر نیاید یا صاحبان سهام کاری از پیش نبرند. ممکن است اموال شخصی هر یک از مدیران برای رفع مشکلات مالی مصادره شود.

در این شرکت تعدادی از سهامداران به مقدار سهام و میزان شراکت خود، نسبت به کسری شرکت مسئول هستند. در این شرکت ها سهام دار به عنوان یک تاجر ماهر تلقی می شود. مسئولیت افراد تنها دارایی شرکت نیست. بلکه گاهی دارایی شخصی افراد سهام دار برای رفع بدهی دریافت می گردد.

شخصیت افراد در این نوع شرکت ها چندان اهمیتی ندارد. مسئولیت اعضاء در این شرکت ها از پیش تعیین شده است.

یکی از فواید این نوع از شرکت‌ها سپردن امتیازات بالا توسط بانک ها و غیره به آنها است. به عبارت دیگر می توان گفت چنین شرکت هایی به دست افراد صاحب نام و مطمئن تأسیس و بار مسئولیت زیادی را با خود به دوش می کشد.

توضیحات تکمیلی در خصوص شرکت با مسئولیت نامحدود

بطور مختصر می توان گفت بدست افرادی تأسیس می شود که خود به شخصه توانایی رویارویی و پاسخ دهی به کسری شرکت را دارد.

برای ثبت شرکت باید بر روی داشته های شخصی فرد حساب و برنامه ریزی کرد و به همین دلیل مؤسسان بیشتر به ثبت شرکت ها با مسئولیت محدود روی می آورند.

مشاوره ثبت هر یک از شرکت های تجاری را به سور رایگان از متخصصان و مشاوران با تجره مجتمع ثبتی و حقوقی پایش می توانید دریافت کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مسعود رحمانی
مسعود رحمانی
11 ماه قبل

بادرود وسپاس از راهنمائی شما.
آیا می‌توان در شرکت با مسئولیت نا محدودِ می‌توان عضو هیأت مدیره خارج از سهام داران،غیر شرکا وغیر موظف بود؟ مسئولیت به این شکل دخیل درجرایم حقوقی، مدنی وکیفری می باشد؟