جهت شروع ثبت و مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید
هر ساعتی در روز کنار شما هستیم با کارشناسان ما مستقیم در تماس باشید در ساعات کاری پاسخگوی تلفنی شما هستیم . بعداز تایم کاری لطفا واتس اپ پیام ارسال کنید

ثبت شرکت با مسئولیت محدود ✔️فوری✔️کم هزینه

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

به شرکتی که میان دو یا چند نفر جهت به انجام رسانیدن کارهای بازرگانی تشکیل شده و در این شرکت سهام به قطعات سهام تقسیم نمی شود و شرکا مطابق با آنچه به شرکت آورده اند در مقابل بدهی های شرکت مسئولیت دارند، ثبت شرکت با مسئولیت محدود گفته می شود.

متقاضیان زیادی به دنبال ثبت شرکت با مسئولیت محدود می باشند و تمایل به ثبت آن را دارند. مجتمع حقوقی پایش آماده ارائه خدمات به متقاضیان محترم در این خصوص می باشد. چنانچه تمایل به ثبت این شرکت را دارید می توانید با ما در تماس باشید.

شرایط ثبت شرکت با مسئولیت محدود

برای ثبت شرکت مسئولیت محدود شرایط مشخصی وجود دارد که این شرایط شامل: مشخص کردن میزان سهم، تعداد سهام داران، میزان سهم هر فرد، موضوع فعالیت طراحی شود، قوانینی که می خواهید در شرکت وضع کنید را در اساسنامه بنویسید همچنین کلیه مدارک را تکمیل و به اداره ثبت ارسال نمایید.

شرکت با مسئولیت محدود چیست ؟

منظور از شرکت بازرگانی نوعی شرکت بازرگانی و یکی از متداول ترین شرکتها در ایران می باشد. این گونه از شرکتها بیشتر میان اشخاصی که رابطه فامیلی دارند تشکیل می گردد. مطابق ماده 94 قانون تجارت این نوع شرکت تنها زمانی به ثبت می رسد که موضوع شرکت، تجاری باشد.

زمانی که می خواهید یک شرکت مسئولیت محدود ثبت کنید بایستی موضوعی که می خواهید در شرکت دنبال کنید را در شرکتنامه که مربوطه درج نمایید.

موضوع شرکت باید طراحی گردد یعنی تنها کافی نیست بگویید موضوع شرکت خدماتی است بلکه بایستی بند، بند موضوع را طراحی نمایید. همچنین سرمایه شرکت را مشخص و تعیین کنید نوع سرمایه به صورت نقدی باشد یا غیرنقدی.

بر اساس بند 2 ماده 47 که در قانون اسناد رسمی آمده صلحنامه در شرکتنامه بر اساس سند رسمی تنظیم می شود طبق ماده نظامنامه قانون تجارت ها در نظر دارد براساس ماده 1 نظامنامه قانون تجارت ها شرکت های تجاری باید بر اساس شرکتنامه رسمی ثبت شوند طبق ماه اول تشکیل هر شرکت شرکتنامه خلاصه ای از نظامنامه وزارت عدلیه اعلان می شود و نوشته هایی که برای ثبت شرکت لازم است در این نظامنامه مشخص می شود.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود
ثبت شرکت با مسئولیت محدود

مدارک مورد نیاز برای شرکت مسئولیت محدود

  • دو رونوشت از هرکدام یک از کارت ملی و شناسنامه اعضا و سهام داران
  • دو رونوشت از مدارک شخصی کسی که می خواهد به عنوان مدیرعامل انتخاب شود
  • تنظیم شرکتنامه و اساسنامه شرکت مبنی بر نوشتن قوانین موجود در شرکت و قانون تجارت
  • تنظیم شرکتنامه در دوبرگ که بایستی به امضای تمام اعضا برسد
  • مشخص کردن صاحبان امضا در دفتر خانه اسناد رسمی

شرکت با مسئولیت شرکتی است که با حداقل دو نفر اعضا که بالای 18 سال سن داشته باشد شرکت مسئولیت محدود حداقل یک یک نفر مدیرعامل و یک نفر رئیس هیئت مدیره می باشد. درصورتی اضافه شدن سایر افراد به سایر سمت های هیئت مدیره منصوب خواهند شد.

سرمایه تاسیس شرکت با مسئولیت محدود

سرمایه در تمام شرکتها بسیار مهم است و مشخص کننده ی کارایی افراد درون شرکت است که تا چه میزانی به خود اعتماد دارند و سرمایه ی خود را کم یا زیاد در نظر گرفته اند.

این موضوع را بدانید سرمایه در شرکت های مسئولیت محدود 100 هزار تومان است اما طبق موارد بالا اگر بخواهید می توانید سرمایه خود را بیشتر در نظر بگیرید داشتن این سرمایه بالا می تواند نشان دهنده ی اعتبار بالای شرکت شما باشد.

سرمایه در شرکتهای مسئولیت محدود به صورت سهم الشراکه است و هر فرد با توجه به میزان سهمی که دارد مسئولیت شرکت را برعهده دارد.

یعنی در صورت ورشکستگی هر فرد بر اساس قانون تجارت تنها به میزان سهمم خود در شرکت مسئولیت پرداخت بدهی ها را دارد.

موضوع شرکت با مسئولیت محدود

براساس قانون تجارت شما می تواند موضوع شرکت را طراحی نمایید اینکار توسط کارشناسان ثبتی پایش انجام می شود .

موضوع فعالیت می تواند انواع مختلفی باشد شامل:

موضوع فعالیت شرکت آرایشی بهداشتی ، موادغذایی، صادرات و واردات، خرید و فروش، تولید، طراحی، حسابداری، حقوقی و غیره که همه ی این موارد نیازمند یک طراحی موضوعی مشخص شده است.

انتخاب مدیران و مسئولیت آنها در شرکت با مسئولیت محدود چگونه است؟

مدیران در شرکت با مسئولیت محدود یک نفر است و می تواند بیشتر نیز باشد درصورتی که اعضا بخواهند و یا تعداد به اندازه ای باشد که نیاز به بازرس و سهام دار بیشتر داشته باشد در نتیجه نیاز به 2 مدیر دارند.

مدیران یا از بین اعضا یا خارج از هیئت مدیره انتخاب می شوند.

مراحل ثبت شرکت مسئولیت محدود

در اقدامات قبل از ثبت شرکت ها باید مدارک و مجوزهای مربوطه را فراهم کرده و در آدرس اینترنتی اداره ثبت اسناد و املاک کشوری آن ها را بارگزاری کرده و میزان سرمایه اولیه و نیز تعداد اعضا و مشخصات هرکدام را در سامانه مشخص کنید.

مرحله ی بعد 5 نام را به ترتیب اولویت برای شرکت خود انتخاب می نمایید گفتنی است که این اسامی 3 الی 4 سیلاب باشند و به ترتیبی که می خواهند برای شرکت ثبت شوند ارسال شود. باید به نامی که انتخاب می کنید توجه داشته باشید زیرا هدف کلی شرکت شما را مشخص می کند.

اوراق شرکت را پس از تنظیم و امضای اعضا به اداره ی ثبت ارسال می نمایم این اوراق شامل: اساسنامه، شرکت نامه.

مدرک هویتی و مدارک هویتی شرکت را ارسال و ثبت سامانه ای را نهایی می کنید بعد از 10 الی 15 روز کاری جواب نهایی باید برای شما ارسال شود و شماره ثبت به شما ارائه داده می شود.

در نظر داشته باشید که در صورتی مدارکتان نقصی داشته باشد ثبت شرکت شما رد می شود و باید مجدد کار ثبت نام شرکت را انجام دهید.

اقدامات پس از ثبت شرکت مسئولیت محدود

اگر ثبت شرکت را بر اساس اصول انجام داده باشید در آخر شناسه ملی برای شما ارسال می شود که به مانند شماره شناسنامه افراد شامل مشخصات فعالیت شرکت است. از این رو یکی از قوانینی که در خصوص بررسی امور دارایی در شرکتهای تجاری وضع شده، پلمپ دفاتر تجاری است که با تنظیم و ارائه آن می توانید در زمان کمی اقدامات تجاری را به صورت قانونی پیگیری کنید. در صورتی که امور دارایی و اظهارنامه را در زمان مقرر انجام ندهید مشمول جریمه خواهید شد.

مراحل ثبت شرکت مسئولیت محدود
مراحل ثبت شرکت مسئولیت محدود

هزینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود

برای آنکه بتوانید شرکت خود را ثبت کنید باید یک سری هزینه های جانبی و هزینه های که باید در طول ثبت به حساب اداره ثبت واریز کنید را در نظر بگیرید.

این هزینه ها شامل: هزینه پایه ثبتی (که از جانب اداره ثبت شرکت ها مشخص می شود، هزینه درج نام، هزینه حق الثبت و حق درج، هزینه های مربوط به پست و اساسنامه ها تنظیم روزنامه رسمی ، هزینه درج آگهی در روزنامه رسمی و روزنامه های کثیر الانتشار

در نظر داشت باشید که تعداد کارکترهای که باید در روزنامه رسمی چاپ شود بسیار مهم است و هزینه خواهد داشت. (تعداد این کارکترها بستگی به نام شرکا، تعداد اعضا، موضوع فعالیت و نوع طراحی آن، سرمایه شرکت)

برای ثبت شرکتی که بتواند راه موفقیت را زودتر و بهتر بپیماید ، پرداخت مخارج بیشتر نه تنها باعث عقب ماندن بلکه باعث پیشرفت و شروع کار با قدرت بالاتر خواهد بود.

زمان ثبت شرکت با مسئولیت محدود

ثبت شرکت با مسئولیت محدود را می توانید در مدت مشخصی انجام دهید. از زمانی که مدارک مربوطه به اداره ثبت شرکت ها پست می شود طی 14 روز رسیدگی ثبت انجام می شود. در صورتی که تمامی شرایط مربوطه در ثبت تغییرات انجام شده باشد می توانید ثبت تغییرات شرکت را نیز داشته باشید.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود باید در دفاتر ثبتی انجام شود که تمام فرایند ثبت توسط خود آن دفتر پیگیری و به پایان برسد. بنابراین ثبت چنین شرکت هایی باید به ادارات ثبتی که کل کار را بطور دقیق و درست ضمانت می کند واگذار شود.

در صورت انتخاب نوع شرکت تجاری خود از بین 7 نوع شرکت قابل ثبت در قانون تجارت تنها کافی است با گروه ثبتی پایش در تماس باشید تا آن ها بر طبق موضوع فعالیت و نوع شرکت شما اقدامات لازم را برای ثبت شرکت قانونی شما انجام داده و بدین ترتیب شما را در راه رسیدن به اهدافتان یاری کنند.

هم چنین می توانید در همین صفحه در قسمت مشاوره آنی موسسه سوالات خود را از مشاوران مجتمع ثبتی پایش بپرسید و به صورت رایگان شرکت خود را ثبت کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
guest

9  +  1  =  

2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
شیوا محبی
شیوا محبی
1 سال قبل

سلام
می خوام یک شرکت با مسئولیت محدود ثبت کنم چه مدارکی و چند نفر اعضا نیاز هست ؟

کارشناس حقوقی (منا ارکان)
ویرایشگر
کارشناس حقوقی (منا ارکان)
1 سال قبل
پاسخ به  شیوا محبی

درود بر شما کلیه مدارک در مقاله فوق عنوان شده است لطفا به مقاله مراجعه نمایید. حداقل دو نفر عضو الزامی است.