ثبت شرکتاخبار و مقالاتجدیدترینثبت شرکت مسئولیت محدود ✔️فوری✔️کم هزینه

ثبت شرکت مسئولیت محدود ✔️فوری✔️کم هزینه

به شرکتی که میان دو یا چند نفر جهت به انجام رسانیدن کارهای بازرگانی تشکیل شده و در این شرکت سهام به قطعات سهام تقسیم نمی شود و شرکا مطابق با آنچه به شرکت آورده اند در مقابل بدهی های شرکت مسئولیت دارند، شرکت با مسئولیت محدود گفته می شود.

متقاضیان زیادی به دنبال ثبت شرکت با مسئولیت محدود می باشند و تمایل به ثبت آن را دارند. موسسه حقوقی پایش آماده ارائه خدمات به متقاضیان محترم در این خصوص می باشد. چنانچه تمایل به ثبت این شرکت را دارید می توانید با ما در تماس باشید

شرایط ثبت شرکت با مسئولیت محدود

برای ثبت شرکت مسئولیت محدود شرایط مشخصی وجود دارد که این شرایط شامل : مشخص کردن میزان سهم ، تعداد سهام داران ، میزان سهم هر فرد ، موضوع فعالیت طراحی شود ، قوانینی که می خواهید در شرکت وضع کنید را در اساسنامه بنویسید همچنین کلیه ی مدارک را تکمیل و به اداره ثبت ارسال نمایید

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

منظور از شرکت بازرگانی نوعی شرکت بازرگانی و یکی از متداول ترین شرکتها در ایران می باشد.این گونه از شرکتها بیشتر میان اشخاصی که رابطه فامیلی دارند تشکیل می گردد.مطابق ماده 94 قانون تجارت این نوع شرکت تنها زمانی به ثبت می رسد که موضوع شرکت،تجاری باشد.

زمانی که می خواهید یک شرکت مسئولیت محدود ثبت کنید بایستی موضوعی که می خواهید در شرکت دنبال کنید را در شرکتنامه که مربوطه دج نمایید .

موضوع شرکت باید طراحی گردد یعنی تنها کافی نیست بگویید موضوع شرکت خدماتی است بلکه بایستی بند ، بند موضوع را طراحی نمایید . همچنین سرمایه شرکت را مشخص و تعیین کنید نوع سرمایه به صورت نقدی باشد یا غیرنقدی .

بر اساس بند 2 ماده 47 که در قانون اسناد رسمی آمده صلحنامه در شرکتنامه بر اساس سند رسمی تنظیم می شود طبق ماده نظامنامه قانون تجارت ها در نظر دارد براساس ماده 1نظامنامه قانون تجارت ها شرکت های تجاری باید بر اساس شرکتنامه رسمی ثبت شوند طبق ماه اول تشکیل هر شرکت شرکتنامه خلاصه ای از نظامنامه وزارت عدلیه اعلان می شود و نوشته هایی که برای ثبت شرکت لازم است در این نظامنامه مشخص می شود

مدارک مورد نیاز برای شرکت مسئولیت محدود

  • دو رونوشت از هرکدام یک از کارت ملی و شناسنامه اعضا و سهام داران
  • دو رونوشت از مدارک شخصی کسی که می خواهد به عنوان مدیرعامل انتخاب شود.
  • تنظیم شرکتنامه و اساسنامه شرکت مبنی بر نوشتن قوانین موجود در شرکت و قانون تجارت .
  • تنظیم شرکتنامه در دوبرگ که بایستی به امضای تمام اعضا برسد.
  • مشخص کردن صاحبان امضا در دفتر خانه اسناد رسمی .

شرکت با مسئولیت شرکتی است که با حداقل دو نفر اعضا که بالای 18 سال سن داشته باشد شرکت مسئولیت محدود حداقل یک یک نفر مدیرعامل و یک نفر رئیس هیئت مدیره می باشد . درصورتی اضافه شدن سایر افراد به سایر سمت های هیئت مدیره منصوب خواهند شد.

مراحل ثبت شرکت مسئولیت محدود

در اقدامات قبل از ثبت شرکت ها باید مدارک و مجوزهای مربوطه را فراهم کرده و در آدرس اینترنتی اداره ثبت اسناد و املاک کشوری آن ها را بارگزاری کرده و میزان سرمایه اولیه و نیز تعداد اعضا و مشخصات هرکدام را در سامانه مشخص کنید.

مرحله ی بعد 5 نام را به ترتیب اولویت برای شرکت خود انتخاب می نمایید گفتنی است که این اسامی 3 الی 4 سیلاب باشند و به ترتیبی که می خواهند برای شرکت ثبت شوند ارسال شود. باید به نامی که انتخاب می کنید توجه داشته باشید زیرا هدف کلی شرکت شما را مشخص می کند.

اوراق شرکت را پس از تنظیم و امضای اعضا به اداره ی ثبت ارسال می نمایم این اوراق شامل : اساسنامه ، شرکت نامه .

مدرک هویتی و مدارک هویتی شرکت را ارسال و ثبت سامانه ای را نهایی می کنید بعد از 10 الی 15 روز کاری جواب نهایی باید برای شما ارسال شود و شماره ثبت به شما ارائه داده می شود.

در نظر داشته باشید که در صورتی مدارکتان نقصی داشته باشد ثبت شرکت شما رد می شود و باید مجدد کار ثبت نام شرکت را انجام دهید.

سرمایه تاسیس شرکت با مسئولیت محدود

سرمایه در تمام شرکتها بسیار مهم است و مشخص کننده ی کارایی افراد درون شرکت است که تا چه میزانی به خود اعتماد دارند و سرمایه ی خود را کم یا زیاد در نظر گرفته اند.

این موضوع را بدانید سرمایه در شرکت های مسئولیت محدود 100 هزار تومان است اما طبق موارد بالا اگر بخواهید می توانید سرمایه خود را بیشتر در نظر بگیرید داشتن این سرمایه بالا می تواند نشان دهنده ی اعتبار بالای شرکت شما باشد.

سرمایه در شرکتهای مسئولیت محدود به صورت سهم الشراکه است و هر فرد با توجه به میزان سهمی که دارد مسئولیت شرکت را برعهده دارد .

یعنی در صورت ورشکستگی هر فرد بر اساس قانون تجارت تنها به میزان سهمم خود در شرکت مسئولیت پرداخت بدهی ها را دارد.

مراحل ثبت شرکت مسئولیت محدود

موضوع شرکت با مسئولیت محدود

براساس قانون تجارت شما می تواند موضوع شرکت را طراحی نمایید اینکار توسط کارشناسان ثبت پایش انجام می شود .

موضوع فعالیت می تواند انواع مختلفی باشد شامل :

موضوع فعالیت شرکت آرایشی بهداشتی ، موادغذایی ، صادرات و واردات ، خرید و فروش ، تولید ، طراحی ، حسابداری ، حقوقی و… که همه ی این موارد نیازمند یک طراحی موضوعی مشخص شده است .

انتخاب مدیران و مسئولیت آنها در شرکت با مسئولیت محدود چگونه است؟

مدیران در شرکت با مسئولیت محدود یک نفر است و می تواند بیشتر نیز باشد درصورتی که اعضا بخواهند و یا تعداد به اندازه ای باشد که نیاز به بازرس و سهام دار بیشتر داشته باشد در نتیجه نیاز به 2 مدیر دارند.

مدیران یا از بین اعضا یا خارج از هیئت مدیره انتخاب می شوند.

هزینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود

برای آنکه بتوانید شرکت خود را ثبت کنید باید یک سری هزینه های جانبی و هزینه های که باید در طول ثبت به حساب اداره ثبت واریز کنید را در نظر بگیرید .

این هزینه ها شامل : هزینه پایه ثبتی ( که از جانب اداره ی ثبت شرکت ها مشخص می شود ، هزینه درج نام ، هزینه حق الثبت و حق درج ، هزینه های مربوط به پست و اساسنامه ها تنظیم روزنامه رسمی ، هزینه درج آگهی در روزنامه رسمی و روزنامه های کثیر الانتشار …

در نظر داشت باشید که تعداد کارکترهای که باید در روزنامه رسمی چاپ شود بسیار مهم است و هزینه خواهد داشت .( تعداد این کارکترها بستگی به : نام شرکا ، تعداد اعضا ، موضوع فعالیت و نوع طراحی آن ، سرمایه شرکت )

برای ثبت شرکتی که بتواند راه موفقیت را زودتر و بهتر بپیماید ، پرداخت مخارج بیشتر نه تنها باعث عقب ماندن بلکه باعث پیشرفت و شروع کار با قدرت بالاتر خواهد بود.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود باید در دفاتر ثبتی انجام شود که تمام فرایند ثبت توسط خود آن دفتر پیگیری و به پایان برسد. بنابراین ثبت چنین شرکت هایی باید به ادارات ثبتی که کل کار را بطور دقیق و درست ضمانت می کند واگذار شود.

موسسه حقوقی پایش آماده ارائه خدمات به متقاضیان محترم می باشد با شماه تلفن های 32711327-026 و26655156-021 تماس بگیرید.

در صورت انتخاب نوع شرکت تجاری خود از بین 7 نوع شرکت قابل ثبت در قانون تجارت تنها کافی است با موسسه پایش در تماس باشید تا آن ها بر طبق موضوع فعالیت و نوع شرکت شما اقدامات لازم را برای ثبت شرکت قانونی شما انجام داده و بدین ترتیب شما را در راه رسیدن به اهدافتان یاری کنند .

هم چنین می توانید در همین صفحه در قسمت مشاوره آنی موسسه سوالات خود را از مشاوران موسسه پایش بپرسید و به صورت رایگان شرکت خود را ثبت کنید.

به این مقاله امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :